Şimdi Ara

***DSLR Taşıma Çantası İncelemeleri ***

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
5
Favori
9.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar forumda fotoğrafçılık alanında herşey ile ilgili tavsiyeler için konu var.Ancak çanta konusunda bir konu göremedim.Bundan sonra Soracaklar buradan sorarsa hem konu kirliliği olmaz.Hem de arayış içinde olan biri burada yazılanlara göre aradığını bulabilir.Kullananların yaptığı incelemeleride konuya ekleriz.

İncelemeler:

1-Kata Dr466i Sırt Çantası

2-Case Logic DSB-309 Backpack

3-Kata Dr467i İncelemesi

__________________________________________________________________________________

İsteklerde istediğimiz genel özellikleri yazarsak daha rahat yardımcı olunur.

İlk ben sorayım sorumu ona göre arayış içinde olanlarında işine yarayıp sorularını sorarlar.

Şimdi ben DSLR için set oluşturma aşamasındayım.Yani makinayı aldığımda herşey hazır olacak.Ve bu konuda tek eksiğim çanta kaldı gibi temel olarak.

Aradığım özellikler:
    Sırt çantası olsun.Omuz askılılar kullanımı iyi gelmiyor pek.Önüme düşüp duruyor.
    Fiyatı 50$ civarı olmalı.Tabi ebay,amazon,aliexpress gibi yerlerden alırım gibi.
    Yağmurluk olmalı.
    Yeni başlayacak olsamda ileride lens aldığımda sıkıntı yaşatmasın.Abartı olmadan ekstra 2-3 lens ve ıvır zıvırı almalı.
    Kullanımı rahat olmalı.Ergonomik olarak bel boyun ağrısı yapmasın.
    Ve tabiki güvenli olmalı.

Bunlara göre öneriler bekliyorum.Önerilen modelleri kullananlarda olacaktır.Onlarda artılarını eksilerini yazarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhan_eee -- 3 Haziran 2012; 15:56:22 >

• http://forum.donanimhaber.com/m_58549457/tm.htm
    Bu konu çok yararlı olmuştu benim için

http://forum.donanimhaber.com/m_59038528/tm.htm
    Bunu da incelemiştim.

http://forum.donanimhaber.com/m_60268686/tm.htm
    Bu pek yararlı olmamıştı.

http://forum.donanimhaber.com/m_61337794/tm.htm
    Kendi başlığımın reklamını yapmazsam olmaz

Diğer konulardaki öneriler boşa gitmesin diye bulabildiğim başlıkları atayım dedim

• Hocam verdiğin linklerin hepsini incelemiştim. ama herkesi isteği faklı olduğu için bu konuyu açtım.Çoğu konu sizin dediğiniz gibi sonuca varmamış oluyor.Buradan kişiye özel öneriler olur dedim hem de konular artmadan buradan devam edilir dedim
  • Ben de sizin gibi düşünüyorum zaten ama oradaki öneriler de boşa gitmesin diye dedim ben
  • Tabi onlarada bakılmalı ben şahsen hepsini gezdim

Edit:Hocam yaptığınız incelemeyi ilk konuya ekledim.daha sonra inceleme yapan olursa ekleriz konusunu ki herkes yararlansın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhan_eee -- 27 Mayıs 2012; 18:04:49 >
  • Önce makineyi alda çantayı sonra alırsın yav

Şaka bir yana konu çok güzel olmuş eline sağlık.

Lowe pro marka çanta düşünüyorsanız LowePro'nun sitesinde çok iyi bir sistem var.Siz elinizdeki ekipmanları giriyorsunuz , sistem otomatikman çıkartıyor uygun çantaları

http://bagfinder.lowepro.com/lp/choose-profile

Ayrıca sırt çantası alacak olan arkadaşlar mutlaka yandan erişim olanlardan tercih etsinler.Yoksa çantadan birşey almak yada objektif değiştirmek için hep çantayı yere koymanız gerekiyor.

Ayrıca 2 , kendi kullandığım " LowePro Computrekker AW " model çantayıda öneriyorum.Tek eksiği yandan erişim olmaması.Yağmurluğuna kadar olan harika bir çanta.Aklınızda olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Ayrıca bunuda okuyun mutlaka ;

http://forum.donanimhaber.com/m_55387990/mpage_1/f_/key_uguruyaniker//tm.htm#58465124

ilk konuya incelemeyi ekledim sağol.Şimdi makina alımı benim s200 satışımla alakalı.O zaman herşeyini bitireyim dedim

Aslında yandan gelip direk çıkabilen bişey bakıyordum.Mesela lowepro slin.. 200aw ama onda da noyun ağrısı yapar dediler bilemedim.Bide fiyat 50$ gibi olsun

• 2.El çantalarada bak mutlaka.Bazen çok temiz çantalar denk geliyor.Zaten çantalar kolay kolay yıpranmıyor iyi marka ise
  • Bakıyorumda denk gelmedi daha.Bu arada şu lowepro slingshot 200 kafama yatmıştı.Senin düşüncen nedir veya kullanan var mı?Hem sırt hemde direk alınabiliyor.Ama yan askı boyun ağrısı yapar diyorlar
  • Vallaha güzel duruyor.Bu tarz çanta incelemeleri için youtube birebir

• Ahanda buda benim sırt çantası ;

Bularda Türkçe İncelemeler ;

• Vay be daha yeni youtube ta bu videoyu kapattım sen koymuşsunÇanta iyi gibi geldi bana da uygun gibi.Kullanan biri varsa yorum yazarsa iyi olur.Belki yakında alabilirim bunuBen aslında çok büyük çanta istemiyorum.O yüzden belkide LOWEPRO SlingShot 200 AW yi araştırıyorum.Hem yeterli büyüklükte hemde kullanışı rahat gibi.Dediğim gibi kullanan varsa yorumlarsa iyi olr.Alabilirim yurtdışından ebay veya aliexpressten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhan_eee -- 27 Mayıs 2012; 19:39:24 >
  • Arkadaşlar yurt dışından çanta alanlar çanta kutusu büyük müydü?Yoksa katlatıpta mı yollattınız?
    Alanlar ebaydan aldığığı kişiyi de yazarsa belki yararı olur.Ayrıca herkesin bir çantası vardır.Biraz paylaşım
  • Ben amazon' dan almayı denemiştim, ülkenize satış yok uyarısıyla karşılaştım. Ebay Global' dan denedim, uygun satıcı bulamadım. Sanalpazar' dan aldım sonra da.

Bende bir de Caselogic TBC-306 (link) omuz çantası var. El çantası da denebilir. D7000+filtre ve ön cam kapağı kapalı 18-105 objektifi alıyor ama çok şişkin duruyor çanta.

Yanlarında 2 tane cep var. Ufak tefek şeyler koyabiliyorsunuz cüzdandır mp3 çalardır vs.
    Bir de kapağın üstünde bir cep var, d7000 ile çok şişkin durduğu için temizleme bezi haricinde bir şey koyamıyorum oraya ama çanta çok şişkin durmuyorken işlevsel bir göz orası da.

D90 için ideal boyutlarda gibi görünüyor benim gözüme. 18-105'den daha küçük bir objektif taktığımda çok rahat bir şekilde taşıyabiliyorum, hiç şişkinlik yaratmıyor.

Su geçirmez gibi dursa da pek güvenmiyorum açıkçası. Denemedim yağmurda ama çok fazla dayanacak gibi durmuyor.

İç kaplaması gayet yumuşak. Yerden yere vurmadığınız sürece koruması yeterli gibi. Ben bir kere sandalyeye koyarken elimden fırladı gitti çanta(bildiğiniz uzağa fırlattım yani çantayı), bir şey olmadı.

Ben 50tl civarında birşeye almıştım. Şu an biraz daha yüksek sanırım fiyatları. Yanınıza sadece makinenizi ve cüzdan anahtar gibi şeyleri almak istiyorsanız ideal bir çanta. Tam günlük kullanım çantası. Tavsiye eder miyim? Benzer fiyatlarda biraz daha büyük çantalar bulabilirsiniz sanırım ama güzel çanta. Kullanılır yani

• Anladım.Eyvallah hocam.Bakalım ben aliexpressten alabilirim belki.Orada sıkıntı yok heryere kargo
  • Keşke ben de satın almadan önce öğrenseydim o siteyi Dr466' yı sattım gibi şu an. Bu hafta sonuna kadar paranın elime geçmesini bekliyorum. Para gelir gelmez de dr467i' yi alıyorum inşallah
  • Bakalım ben kısmetse Loweeprı slinghot 200 aw ye niyetliyim.Bakalım bir indirim bekliyorum.Uygunda alırım herhalde daha uygun ve kullanışlı bişey önermezlerse
  • Ayhan güzel siteymiş vallaha.Gittigidiyorda 90tl'ye satılan bir ürün orada 5 dolar
  • Eeee boşuna o çin reklamlarını çekmiyoruz

Kısmetse oradan dediğim çantayı 40-45 dolara denk getirip alırım gibime geliyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.