Şimdi Ara

Dsl kopma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

hocalarım şu değerlere bir bakarmısınız o kadar kopma oluyor ki bi resim atmaya kaç kez uğraştım

• SNR değerleriniz her ne kadar TP link arayüzünü bilmesemde sanıyorum ki 10/1 olarak hesaplanıyor. Yani 35 snr yazıyorsa bu 3.5 olarak sayılıyor hatalıysam yanlışım varsa bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Bana upstream SNR değeriniz çok düşük gibi geldi.

• Hocam kopup kısa bir süre içerisinde geliyorsa şimdi söyleyeceğim şeyi yaparsan aldığın hızı yarı yarıya düşürür ama stabil bir internet elde edersin kablosuz ayarlarından ADSL yada ADSL+ seçiliyse yerine G.dmt seç sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde kullanabilirsin.

• casper160 kullanıcısına yanıt

bir hocamız en ufak uploadda kopar dedi peki bunun çözümü nedir neler yapmam gerek tesisat mı değişecek başka bir şey mi

• hocam geçici olarak senin çözümü uygulayayım onu hangi başlık altında bulacağım baktım göremedim

kablosuzda

Dsl kopma sorunu
    Dsl kopma sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adv11 -- 14 Kasım 2020; 10:53:18 >
  • Hocam modem arayüzü bana yabancı ben keenetic marka bir modem kullanıyorum bende direk adsl vdsl ağ ayarları kısmında çıkıyor ama dediğim durum işe yarıyor benim her gece 12 de gidiyordu çok kısa kopup geliyordu bu durum oyunlardan düşmeme sebep oluyordu G.dmt ye alınca sorun ortadan kalkıyor , Adsl ayarlarınız modem arayüzünde nerede bilmiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tamam hocam bi bakayım, bunda dsl ayarlarında heralde

• hocam g. dmt etkinmiş bunlardan kapat dediğin bir ayar vs var mı

Dsl kopma sorunu
    Dsl kopma sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adv11 -- 14 Kasım 2020; 11:2:54 >
  • G.dmt hariç hepsini kapatıp deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dial-up diye okudum bi' an, dedim ne oluyor? Dsl kopma sorunu 

• casper160 kullanıcısına yanıt

tamam hocam sonucu yazarım

• telefon kablosunu kontrol et duvardan gelen ek falan varsa tekrar bağla ben jaklı yaptırdım prizi sıfır kablo çektim senin snr marginler düşük bende böyle mesala

SNR Margin (0.1 dB):114 221

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tundra202006 -- 14 Kasım 2020; 16:48:19 >
  • tundra202006 kullanıcısına yanıt

şu eski tip dsl prizlerinden var, evet bi elektrikçi baksın bakalım

Dsl kopma sorunu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.