Şimdi Ara

dsl ışığı olmasına rağmen internet yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
19.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Turknet adsl internet kullanıyorum modemde DSL ışığı yanmasına rağmen internet yok modemi resetledim fakat duzelmedi modem arayüzünden internet bağlantı testi yaptım sonuçlar şu şekilde
    xDSL Senkronizyasyon testi Geç
    ATM OAM Segment ping Geç
    ATM OAM end to end ping Geç
    PPP Sunucu Bağlantı testi başarısız

Sorun neyden kaynaklanıyor bilen var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• zenmate kullanıcısına yanıt
    Bu Turknet kadar kötü bir servis saglayıcısı yok herhalde iki kuruş verip birkaç müşteri temsilcisi bile çalıştırmıyorlar destek kaydı bırakmak isteyen zaten online üzerinden bırakır telefonda canlı müşteri temsilcisi neden yok

• modeminiz anladığım kadarı ile huawei. Sağ üst köşede hızlı kurulum olacaktı. Size gönderilen kullanıcı adı ve şifreyi girer iseniz internete erişebilirsiniz
  • kütahyalı_ramazan kullanıcısına yanıt
    Modemim TP-Link ondada hızlı kurulum mevcut modemi sıfırlayıp kurulum yaptım fakat sorun çözulmedi

marka model ? sinyaliniz adsl mi vdsl mi ?
    Modem TP-Link TD-W9970 internetim adsl

192.168.1.1 den giriş

admin : admin veya admin : ttnet veya admin :turktelekom ile girişi yapın (buraya kadar sıkıntı yok sizde)

Soldan hızlı kurulum

ileri

modem ttnet modemi ise modemi ttnet dışında sağlayıcıda kullanmak için tıklayına tıklayın

sonrasında türknet in verdiği @turk.net ile biten dsl kullanıcı adı ve şifresini oraya girin

ileri diyip diğer sayfalara devam edin

3g yedek bağlantı ve wifi ayarları soracak onu kendinize göre yaparsınız

eğer gerekir ise vpı 8 vci 35 adsl için
    Hızlı kurulum yaptım fakat sorun çözülmedi hızlı kurulum esnasında vpi ve vci ile ilgili bir ayar mevcut degildi fakat ağ/wan ayarları üzerinden vpi ve vci ayarlarını kontrol ettim belirtiğin gibi vpi 8 vci 35 olarak ayarlı

Yeni müşteri misiniz yoksa var olan bir abone mı ? Yeni müşteri iseniz bakin bakalım aktivasyon tamamlanmış mı ? Yok var olan müşteri iseniz oim den talep açın internete giremiyorum modeme dsl sinyal geliyor baştan kurulum yaptım işe yaramadı diye. Modeme girdiğiniz kullanıcı adı şifreyi de detaya ekleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende sizle aynı problemi yaşıyorum çözüm bulabildiniz mi acaba ?

• Aynı sorunla bugün ben de karşılaştım. Mevcut müşteriyim açılmış bir konu varken tekrardan açmayayım dedim. Teknik destek kaydı açtım. Takipçisiyiz bakalım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şuan bende düzeldi. İlgi için teşekkürler.

• zehir243771 Z kullanıcısına yanıt
    Bende de olmuştu. İp alamama sorunu. Ip alamama arıza kaydı açtırın. Ben cumartesi günüydü kayıt açtırdım pazar geldi internet. Dsl yanıyorsa hat açık demek. İp alamıyorsunuz. Boşuna reset atıp yeniden kurulum yapmakla uğraşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhknr -- 20 Şubat 2019; 20:55:22 >
  • @mhknr nasıl ip alamıyor benim internet erişimim var arada sırada dsl ışığım gitmekte sanırım yanlış anladınız
  • zehir243771 Z kullanıcısına yanıt
    Dsl sabit internet yanmıyorsa diye dedim.

• Aynı sorun bende de mevcut.

Arıza kaydı bıraktık bakalım. Umarım hız falan düşürmek gibi abukluklar yapmazlar.

• EXcom_Zkko kullanıcısına yanıt
    Dostum ayni sorun bende yasiyorum adslden vdsl gecerken internet geliyor fakat kullanici adi ve sifre hatali diyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizinki bambaşka bir sorun. Arıza kaydı bırakmaktan başka yapılacak bir şey yok malesef.

Bu arada benim sorunum bi'kaç saat sonra çözüldü.

• Evet bende de aynı sorun var. Kazara reset atarsam veya elektrik kesilirse internetin tekrar bağlanması bazen saatler alıyor. DSL ışığı yanmasına rağmen Modem ip almada epey zorlanıyor. Destek kaydı açıyorum ama destek kaydına bakana kadar zaten bağlanmış oluyor ve kaydı kapatıyorlar. Artık reset atmaya korkar oldum. Farklı modemler denedim yine aynı. Türknet temsilcisi varsa bir açıklama yaparsa iyi olur

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.