Şimdi Ara

DSL Bağlantım sürekli kopuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnternetten araştırdım TTnet ilkyardım animasyonunda da ne gerekiyorsa yaptım ama yine de bağlantım kopuyor.Bağlantı en fazla 15 dk civarı duruyor sonra kopuyor ve 1 dk içerisinde tekrar geliyor.İnternette araştırdım biraz.Kimi Firmware güncelle diyor kimi Dns ayarlarını değiştir diyo kimi modemi değiştir diyor.
    Sizce ne sebepten dolayı böyle oluyor.İnternetimin sözleşmesi bitti 2-3 gün önce güncelledim sözleşmeyi acaba ondan sonramı böyle oldu diye düşündüm.Fakat güncellemeden 1 gün önce başlamıştı bu kopmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihankc -- 28 Aralık 2013; 13:36:14 >

• Telekomu ara. Telekom kaynakli duruyor sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumfiçu

Telekomu ara. Telekom kaynakli duruyor sorun.

Öyle yapacam.Zaten bugün TTnet bayisine gidicem.Oradada soracam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihankc

quote:

Orijinalden alıntı: cumfiçu

Telekomu ara. Telekom kaynakli duruyor sorun.

Öyle yapacam.Zaten bugün TTnet bayisine gidicem.Oradada soracam.

Hattını ve portunu elden geçirsinler. Yapamıyorlarsa direkt iptal et uğraşma.
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    splitter varsa onu cikarip deneyin, yine olmuyorsa duvardan gelen kabloyu degistirin, yine olmazsa apartman girisindeki mdf'e kablo cakip deneyin. son soyledigim seyde de kopma yasarsaniz problem TT'dedir. ama bu tip problemler 90% apartman ici tesisattan kaynaklaniyor.

komsunuzdaki modemi odunc alip denerseniz modem problemi olup olmadigini da egale edebilirsiniz, tersini de yapabilirsiniz, yani kendi modeminizi duzgun calisan bir yerde deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yekho

splitter varsa onu cikarip deneyin, yine olmuyorsa duvardan gelen kabloyu degistirin, yine olmazsa apartman girisindeki mdf'e kablo cakip deneyin. son soyledigim seyde de kopma yasarsaniz problem TT'dedir. ama bu tip problemler 90% apartman ici tesisattan kaynaklaniyor.

komsunuzdaki modemi odunc alip denerseniz modem problemi olup olmadigini da egale edebilirsiniz, tersini de yapabilirsiniz, yani kendi modeminizi duzgun calisan bir yerde deneyebilirsiniz.

Splitter yok.Telefonsuz internet kullanıyorum.DSL Kablosunu kontrol ettim bir sıkıntı yok.TT'de sıkıntı olabilir diye düşünüyorum.Onuda gidip sorucam.
  • Aynı sorun bende de oluyor duzeltemedim ve bende yalın kullanıyorum acaba bundan mı? Ama ne alaka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: çkrge

Aynı sorun bende de oluyor duzeltemedim ve bende yalın kullanıyorum acaba bundan mı? Ama ne alaka?

Yalın internetle alaksı yok.Ya modemde sıkıntı oluyor.Kablo vs gibi şeylerden.Ya da hatta sorun oluyor.Ben 2 buçuk yıldır telefonsuz net kullanıyorum.
  • hattına yüksek hız tanımlamışlarsa ondan olabilir. Hızını 1-2 mbit düşür.
    Kablolarında ya da modemden de kaynaklanabilir.

Hat değerlerini paylaşırsan yardımcı olalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.