Şimdi Ara

DSG vw-audi-skoda tavsiye Audi A4

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar değerli dh ailesi. Kolay kolay konu açan biri değilim ama araç değiştirme arefesine yaklaştığım için araştırmalara şimdiden başladım.

Mevcut aracım egea 1,6 mjet lounge donanım. Faizsiz kredi ile almıştım ve geçen ay borcum bitti allahın izniyle. Aracımı çok seviyorum motoru gidişi tasarımı falan gerçekten çok iyi ama gerek kendim gerekse eşim için otomatik araç almayı planlıyoruz.

İlk zamanlar egeanın dizel otomatiğini alır geçerdik diyorduk ama neden mercedes bmw audi bakmıyoruz diyerek farklı bir yola girmiş olduk. Bütçemiz 70 ila 100 arasında. Sedan ve otomatik olucak belki suv olabilir öncelik dizel olmadı benzinde olabilir.

Araştırdığım araçlardan tek tek bahsetmeyeceğim ama kısaca oktavia, süperb, jetta, Passat; b7 olursa comfort yada high b8 olursa bütçe trende yeter, suv olarak tiguen, Audi a4, a5, bmw f30 güzel ama bütçeyi aştığı için beklemede, mercedese hiç bakmadım nedense düşünmüyorum.

Bu incelemelerden sonra aklımıza takılan Passat, a4 ve tiguen oldu. Şimdilik bu araçlar üzerinde yoğunlaştık özelliklede a4 üzerinde 2011-12 kasa.

Esas merak ettiğim ve başlıkta yazdığım dsg olayı. Evet sıkıntılı bir şanzıman olduğu belli ama tüm motor seçenekleri buna dahilmi. 1,2 tsi, 1,6tdi, 2,0 tdi falan. Audi içinde dsg nin başka hali deniyor, aynı sıkıntı Audi motorları içinde geçerlimi. Kuru dsg daha çabuk arıza veriyor deniyor hangileri kuru hangileri yaş kavrama bu motorların.

Son olarak a4 için ne diyorsunuz b8 kasa oluyor sanırım 2011-12 kasası. Yada yukarıda yazdıklarımdan alternatif olarak neler olabilir. B8 Passat çok güzel ama hem dsg olucak hem trend vs gibi.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yargicc -- 8 Eylül 2017; 17:31:27 >

• Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
  • Volkswagen grubunun hiç bir otomatik araçı alınmaz hepsi saatli bombadır !

Sana tavsiyem yeni Megane otomatigine bak.En azından DSG gibi patlama riski yok !
  • "uzak durcular" gelmeden ben yazayım.

Eski dsg lerde biraz fazla problem çıktığı için bence mantıklı olanı garantisi devam eden araç almak, bu da daha yeni araçlar demek oluyor.
  • Eski kasa tiguan beğeniyorsanız olabilir şanzımanı sağlam kullanışlı performans da çok iyi
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Aslında oyak üyesiyim hocam bayiye gittik hem megan hem talismanı inceledik. Talismandan inince meganı sildik aklımızdan. Oyak bu seneki gibi güzel bi kampanya yaparsa talisman aklımızın köşesinde. Bu sene 2016 model 1,6 130 hp touch edc yi 101 e vermişti.
  • Garantisiz DSG li araç yerine, diğerlerinden farklı şanzıman kullanan (multitronic) a4 2.0 tdi almanızı tavsiye ederim. cvt yani tam otomatiktir, dsg ye kıyasla pek arıza çıkarmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dts006 -- 8 Eylül 2017; 15:46:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

Aslında oyak üyesiyim hocam bayiye gittik hem megan hem talismanı inceledik. Talismandan inince meganı sildik aklımızdan. Oyak bu seneki gibi güzel bi kampanya yaparsa talisman aklımızın köşesinde. Bu sene 2016 model 1,6 130 hp touch edc yi 101 e vermişti.

Talisman güzel araç hem eşinize ve size yakışır.Bence renaultdan şasmayın ama yinede siz bilirsiniz hayırlısı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: gandalfthepurple

"uzak durcular" gelmeden ben yazayım.

Eski dsg lerde biraz fazla problem çıktığı için bence mantıklı olanı garantisi devam eden araç almak, bu da daha yeni araçlar demek oluyor.

Eski dsg yeni dsg olayının belli bir yılı varmı hocam. Misal 2013 ten sonra gibi.
  • https://forum.donanimhaber.com/arabalar-ne-zaman-ucuzlar--121292819-2

Arkadaş düzenden her şikayet eden premium müşteri olur mu ya

Neyse hadi sana krallığımı yapayım,dsg bildiğin ayni dsg değişen bir şey yok.şanzımanı ele alirsan serviste şırıngayla kan verirsin.o 2012 2013 diyen adamlar ya fanboy,ya da plaza çalışanı.

6ileri olanlar yagli sistem daha sağlamdır doğru,fakat onun da nasıl kullanıldığını bilmediğinden ikinci elde patlama şansın yüksek.

Tavsiye mi lazim?

Temiz Accord alinir o paraya.

Temiz s60 s80 alınır.

Temiz insignia alınır

• hocam faizsiz kredi nasıl oluyor açıklar mısın? ama çok sade şekilde lütfen.
    misal 50.000 TL kredi çektin, geri 50.000 TL mi ödedin?
    dosya masrafları, kredi masrafları hariç eğer 50.000 TL kredi çekip, geri 50.001 TL bile ödediysen faiz yemişsindir günahı büyük Allah affetsin.
    Lakin kafa kafaya geri ödediysen helal olsun, rica etsem izah eder misin bizde öğrenelim?
  • A4lerde kaporta yok onu belirteyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marksigma -- 8 Eylül 2017; 16:18:15 >
  • 7 ileri kuru kavrama DSG ye bulaşmazdım ben.Bence Lounge Plus egea alın.Bende 100 civarı araç bakıyorum.Dizel otomatik te dönüp dolaşıp Egea ya geliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbul_540 -- 8 Eylül 2017; 16:29:59 >
  • marksigma M kullanıcısına yanıt
    A4 için kredi çekmeyeceğimki mevcut aracım 65-70 arası gider üstüne 10-15 daha koyup a4 alıp almamayı düşünüyorum daha doğrusu araştırıyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim hocam.
  • dsg-stronic nin dizelde patlama riski daha fazla narinliginden yuksek torka dayanmiyor .kendileride farkinda ki amarokta zf var dsg yok.

yenisi eskisi yok 2016 audi 300km de patlamadi mi hepimiz gorduk.

ayrica audide 2.0 tdi dizellerde stronic degil multitronic (kayiş cvt) vites olmasi lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 8 Eylül 2017; 17:19:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

hocam faizsiz kredi nasıl oluyor açıklar mısın? ama çok sade şekilde lütfen.
    dosya masrafları, kredi masrafları hariç eğer 50.000 TL kredi çekip, geri 50.001 TL bile ödediysen faiz yemişsindir günahı büyük Allah affetsin.
    Lakin kafa kafaya geri ödediysen helal olsun, rica etsem izah eder misin bizde öğrenelim?

Araç ilk çıktığında 70 binliraydı ve lansman indirimiyle 68 binliraydı. 44 peşin verdim kalanı yani 24 binlirayı 20 ay sıfır faiz kampanyasından faydalandım. 24 000 aldım 24000 ödedim hocam kuruş fazla ödemedim.

Fiat Renault Ford bu tarz kampanya yapıyorki hocam. Firmaları arayıp sorabilirsiniz ekstra bir kuruş ödemiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

7 ileri kuru kavrama DSG ye bulaşmazdım ben.Bence Lounge Plus egea alın.Bende 100 civarı araç bakıyorum.Dizel otomatik te dönüp dolaşıp Egea ya geliyorum.

Özellikle ikinci elleri 75-80 civarı gidiyor. Gerçekten güzel seçenek. Sıfır almak pek mantıklı değil gibi hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

hocam faizsiz kredi nasıl oluyor açıklar mısın? ama çok sade şekilde lütfen.

Araç ilk çıktığında 70 binliraydı ve lansman indirimiyle 68 binliraydı. 44 peşin verdim kalanı yani 24 binlirayı 20 ay sıfır faiz kampanyasından faydalandım. 24 000 aldım 24000 ödedim hocam kuruş fazla ödemedim.

Fiat Renault Ford bu tarz kampanya yapıyorki hocam. Firmaları arayıp sorabilirsiniz ekstra bir kuruş ödemiyorsunuz.

teşekkür ederim hocam bilgi verdiğin için, hani ben katılım bankası vb. gibi yerlerden mi kredi kullandın diye sordum.
    evet dediğin gibi kampanyalar oluyor, güzel yakalamışsın, hayırlısıyla güzel sürüşler dilerim.

• Bence 100 e alıyorsanız A3 alın yoksa da dsg ye hiç bulaşmayın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.