Şimdi Ara

DSG ŞANZIMAN (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
178
Cevap
5
Favori
95.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben de dsg li aracımı bakıma götürdüğümde şu meşhur şangırtı sesini söyledim.

Normal olduğunu söylediler ve mutlaka şikayetimi kayda geçirmemi söylediler.

dsg 7 ileri kullanan herkes ses sorununu mutlaka belirtsinler. Buna kayıtsız kalamazlar.

Çünkü sesli çalışması normal değil olmamalı

Normal demeleri bile normal bir şey değil
  • ARkadaşlar size bir sorum var 2011 golf var altımda dsg 7 ileri şanzıman
    yolda d modunda giderken hızlı bir şekilde , vitesi s moduna alabilirmiyim araç hareket halinde iken mod değiştirsem sorun olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: legolasea

ARkadaşlar size bir sorum var 2011 golf var altımda dsg 7 ileri şanzıman
    yolda d modunda giderken hızlı bir şekilde , vitesi s moduna alabilirmiyim araç hareket halinde iken mod değiştirsem sorun olurmu

uzun zaman cevap yazan olmamış ben yazayım bari . problem olmaz istedigin gibi d-s mod lara geçiş yapabilirsin
    hareket halinde problem olmaz
  • okanbyt kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam sağolasın düşük hızlarda kendim denedim artık kimse yazmayınca ama gene yüksek hızlarda denemek istememiştim denerim artık
  • Konu eskimiş biraz ama bende tekrar sorayım 2012 model golf 1.4 122 lerde dsg sorunu hala aynımıdır? Sorun dıye bahsettıgımız seyde gercekten sorun mudur yanı aracı kullanamaz hale mı getırıyor yoksa sadece bır sıngırdama sesı mı ve ne boyutta acaba...

resımlerde goruyorum ıkı farklı vıtes kolu var bunlar eski yeni DSG m oluyor. bunlardan hangı tıplı olanı secmek gerekir...

birde manuel sorayım bundan yana sıkayetı olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burky1905

Konu eskimiş biraz ama bende tekrar sorayım 2012 model golf 1.4 122 lerde dsg sorunu hala aynımıdır? Sorun dıye bahsettıgımız seyde gercekten sorun mudur yanı aracı kullanamaz hale mı getırıyor yoksa sadece bır sıngırdama sesı mı ve ne boyutta acaba...

resımlerde goruyorum ıkı farklı vıtes kolu var bunlar eski yeni DSG m oluyor. bunlardan hangı tıplı olanı secmek gerekir...

birde manuel sorayım bundan yana sıkayetı olan var mı ?

iki tip sorun çıkablir,
    1. kavrama erken biter araç uzun süre titreterek kalkar bir süre sora kalkamaz ancak kalkamaz duruma geldiğini daha duymadım genelde titremelerde kullancılar yeni nesil kavrama ile değiştiriyorlar.
    2. megatronic ünitesi bozulur o zaman araç ya kalır yada tek yada çift vites ler çalışır.

1. madde bildiğin manuel vitesteki kavramalar gibi değişimi 1-2 saat sürüyor, 2. si, 3-4 saat süren bir işlem, yeni nesil kavrama ve megatronic takıldığında artık sorun olmuyor.

DSG li araç alırken servis kayıtlarından yeni nesil ile değişip değişmediğini araştırın 2012 de yeni nesil olanlarda var olmayanlarda var diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: akburak

quote:

Orijinalden alıntı: HARPAGON

Selam arkadaslar
    ikinci el 2006 model Jetta Comforline 2,0 tdi almayı düşünüyorum. Aslında sadece manuel bir araç almak vardı aklımda
    ama sonra DSg Sanzımanlı Modelleri gördüm. Şimdi kararsız kaldım. Manuel mi DSG'mi? Jetta Comfortline 2,0 TDI kullanan var mı? DSG ile yaşanan ne gibi sorunlar var? Yakıt tüketimi konusunda nasıldır?
    Teşekkür eder herkese kazasız yolculuklar dilerim...

selam.
    oncelikle manuel mi otomatik mi? bunun karari size ait olmali. benim acimdan otomatik sart ve dsg ise otomatikler arasinda ayri bir konfor ve yakit ekonomisi sagliyor kanaatimce.golf tsi dsg kullaniyorum ben. bozuk yollarda kaput altindan cam acikken duyulan takir tukur sesler geliyor.. bir de normal D modunda kalkar kalkmaz 2. vitese geciyor. oyle ayarlamislar. bu canimi sikmiyor degil dogrusu. park ederken filan bi ileri bi geri gidecekken hemen 2 ye atiyor sonra durunca tekrar 1 e aliyor falan filan. o asamalarda titremeler filan oluyor tabi dogal olarak.

onun haricinde bir problem yasamadim 3 aydir. yakit tuketimi ise 1.4 tsi 122hp icin, ortalamam 7 lt. uzun yolda 90 ile gidersem 4.5 lt yakiyor. 100 ile gidersem 5 lt/100 km yakiyor. fakat o hizlarla gitmem mumkun olmuyor cogu zaman. benzinli bir arac icin cok iyi degerler bence.

iyi gunler.

Aracınızda P konumu yok mu hocam. Park ederken vites i P ye alın.

• http://forum.donanimhaber.com/m_57167186/f_//tm.htm#57167186

okuyun öğrenin almadan önce 2 defa düşünün.
  • Yaklaşık 8 aydır Golf 7 1.6 TDi DSG kullanıyorum, 7 ileri vites, 22.000 km'deyim, şu ana kadar hiç bir sıkıntı çıkarmadı.
    Vites çok keyifli, sürekli D modunda kullanıyorum. Aracı kullanırken dikkat ettiğim iki husus var;
    1 - İlk kalkışta aniden gaza yüklenmiyorum, ayağımı frenden bırakıyorum, araç hafif öne doğru meyil verdiğinde hafifçe gaza dokunup sonra artırıyorum
    2 - Adım adım ilerleyen trafikte isem 'S' moduna alıyorum, böylece aracı sürekli 1-2 vites arası geçiş yapmaktan koruyorum. D modunda araç hareket eder etmez 2 ye alıyor, bazen 2. Vites çok düşük hızlarda uygun olmuyor

Bu uygulamaları herhangi bir yerde okumadım, tamamen kendi teknik bilgim doğrultusunda mekanik aksamı koruyacağını düşündüğüm hareketler. Onun haricinde DSG ayak ucunuzla yaptığınız hafif dokunuşlardan bile sizin ne amacınızı hissedip uygun vites geçişini gerçekleştiriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• konu hort ama beyler dsg kullanmayan adam araba kullanıyorum demesin, bırak 5 bini 50 bin hakediyor üstün alman teknolojisi caddy bile ayrı bir keyifle sürülüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozghcttpli

quote:

Orijinalden alıntı: akburak

quote:

Orijinalden alıntı: ozghcttpli

bugün şirketimde jetta dsg kullanan arkadaşlarla konuştum. Araçlar kiralık malum ve 2 yıllık garantileri var. Araçlar kişiye veriliyor bildiğimiz şirket arabaları gibi bin kişi binmiyor. Neyse iki kişi şanzıman değiştirdiğini söyledi. Maliyeti 15bin TL'yi bulan bu değişiklik garanti kapsamında olduğu için sıkıntı olarak sadece beklemek yönünde göstermiş kendini. Malum yedek parça bekletmişler. Ama ya garanti dolsaydı da bu arıza olsaydı ? işte bu hakikaten düşündürücü bir durum.
    E madem öyle düz vites al arkadaş diyecekler lütfen demesin (H sınıfı ehliyetim var ve düz vites kullanamıyorum)

benim aracin garantisi bitmis idi dostum. 2 yil dolmustu yani. iyi niyet garantisinden kavrama setini degistirdiler. fazla sorun olmuyor kanimca

eğer dediğiniz gibi bir iyi niyet garantisi varsa sıkıntı olmayabilir, peki ya kötü niyetli bir şehirdeysek :)

ciddi ciddi almak için jetta düşünmeye başladım ama benim almak için gitmem 2012 ortalarını bulur, internetten yorumlardan gördüğüm kadarıyla bir süre de bekleme süresi ile uğraşmak zorunda kalacağım

doğuş'un ilgisiz ve bir o kadar küstah satışçıları yüzünden jetta almaya gitmişken resmen kaçarak uzaklaştım.

2012 yılında Scoda Octavia aldım 1.6 TDI DSG elegance. yaklaşık 45bin olmak üzere ve oldukça memnunum şu ana kadar...

• meke kullanıcısına yanıt
    aracı getirebilirseniz yardımcı olmaya çalılırız
    05392281647
  • O kadar çok teknik Bilgiye sahipsiniz ki hepinize hayranlıkla bakıyorum ama bu işten hiç anlamayan birisi olan benim sizi anlaması neredeyse imkansız :)

40-50 bine sorun çıkarmayacak bi otomatik benzinli araç arıyorum öyle sarsıntı takıntım filan yok sorun çıkarmasın yeter

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dsggg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsgsanziman06 -- 2 Nisan 2020; 17:38:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 2016 model 1.4 tdi dsg polo kullananların yorumları nasıl sorun yaratıyor mu
  • Geçen sene 2012 Model DSG GOLF 6 satın aldım. Tüm bakımları şimdiye kadar serviste yapılmış aynı şekilde bende yetkili serviste yaptırdım. Bu sene yine yetkili servise vermeyi düşünüyorum. Sorum şu;
    Araç 2014 kavrama değişmiş ve bildiğim kadarıyla iyi biyet garantisi devam etmekte. Yine aynı sorun olabilir yada dsg de başka problem arada sorun olabiliyor. Ben Ankara'da benden onceki sahibinin götürdüğü ve kavramayı değiştirdiği servise değilde kendim seçtiğim başka yetkili servise aracımı götürsem, yine iyi niyet garantisi devam eder ve başka serviste işlem yapr mı?
  • djangobjk kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Benim başımdan geçen bir olayı size anlatmak istiyorum. 2015 - 1.4 Dizel DSG POLO aldım. Aracın 2. sahibiyim. Benden önce tüm bakımları İstanbulda Volkswagen Mez yetkili serviste yapılmış. Aldıktan sonra egr arızası verdi aracım. Benimde yolumun üstü olan General Oto Volkswagen yetkili servise götürdüm. İyi niyet garantisi adı altında benden temsili bir rakam aldılar ve çoğunu garanti karşıladı. Yetkili servis olduktan sonra hangisi olduğunun çok önemi yok araç yetkili servis bakımlıysa.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.