Şimdi Ara

DSG'LER ISININCA MOLA İSTİYOR (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
609
Cevap
5
Favori
31.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye şartlarında jip kullanan insanlara grgsz gözüyle baktığım için problem yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

quote:

Orijinalden alıntı: maxxer

quote:

Orijinalden alıntı: HAEKE

jetta Highline olunca DSG daha mı sağlam oluyo Highline'i niye yazdınız anlamadım yoksa Highline olunca statü mu yükseliyo?

Tam bir provokasyon, kutlarım. Forumda bir sürü arkadaş privilage, titanium, cosmo vb. belirtiyor onlara da böyle mesaj yazıyor musun?

Highline alınca statücü, trendline alınca highline'a parası yetmeyen insanlar topluluğu öyle mi?

Evet alayinizda oyle bir statu var ki, bayiye gidip paranizla zar zor alabildiginiz araclar sayesinde kendinizi yuce VW Rotary klubune girmis gibi hissediyorsunuz. Ayrica bunu basaramayanlari da boyle hor gormeyi marifet sayiyorsunuz. Ote yandan Vw grubun hatalarini, sorunlarini dile getirenlere de bu tip asagilayici yakistirmalar yapmak size gayet olagan geliyor.

Bu konuyu acan da ben oldugum icin beni de chevrolet kullanan bir ezik fakir olarak goruyorsunuz. Boyle seyleri ulu orta belirtmek istemem ama bu gidisle bana yesil kart baglayacaksiniz. Malesef ben de orta gelirli bir ailenin bireyiyim. Aylik 8-10 bin TL giderimiz olmasaydi ben de sunrooflu Golf TSI 122 Highline duz vites almak isterdim. Ne yazik ki araniza katilamiyorum mazur gorun ama yapacak bir sey yok. Siz beni ve VW'i olmayanlari boyle asagilamaya devam ettikce en agir ithamlarla elestirilmeye ve hor gorulmeye mahkum kalacaksiniz. Vw grubun en ufak hatalari bile yuzunuze tokat gibi abartilarak vurulacak ve cildirtilmaya devam edeceksiniz, yapacak birsey yok.

Kardeşim iftiralarına tek tek cevap verirdim ama gerek yok. Sende aşağılık kompleksi var. (Fakir edebiyatını da iyi biliyorsun ama aylık gider 8-10bin demişsin o da iyiymiş.)

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanbozan

Türkiye şartlarında jip kullanan insanlara grgsz gözüyle baktığım için problem yok

Son bir kez nimetlendireyim.

Hafriyat aldığımız,arsa baktığımız yerlere jiple gidecek kadar görgüsüzüz.

Sen don işiyle uğraşıyorsun ya biz de böyle boş işlerle uğraşıyoruz,anladın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mriya

quote:

Orijinalden alıntı: ozanbozan

Türkiye şartlarında jip kullanan insanlara grgsz gözüyle baktığım için problem yok

Son bir kez nimetlendireyim.

Hafriyat aldığımız,arsa baktığımız yerlere jiple gidecek kadar görgüsüzüz.

Sen don işiyle uğraşıyorsun ya biz de böyle boş işlerle uğraşıyoruz,anladın.

Tamam ezildim yapma

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HAEKE

jetta Highline olunca DSG daha mı sağlam oluyo Highline'i niye yazdınız anlamadım yoksa Highline olunca statü mu yükseliyo?

Tam bir provokasyon, kutlarım. Forumda bir sürü arkadaş privilage, titanium, cosmo vb. belirtiyor onlara da böyle mesaj yazıyor musun?

Highline alınca statücü, trendline alınca highline'a parası yetmeyen insanlar topluluğu öyle mi?

Evet alayinizda oyle bir statu var ki, bayiye gidip paranizla zar zor alabildiginiz araclar sayesinde kendinizi yuce VW Rotary klubune girmis gibi hissediyorsunuz. Ayrica bunu basaramayanlari da boyle hor gormeyi marifet sayiyorsunuz. Ote yandan Vw grubun hatalarini, sorunlarini dile getirenlere de bu tip asagilayici yakistirmalar yapmak size gayet olagan geliyor.

Bu konuyu acan da ben oldugum icin beni de chevrolet kullanan bir ezik fakir olarak goruyorsunuz. Boyle seyleri ulu orta belirtmek istemem ama bu gidisle bana yesil kart baglayacaksiniz. Malesef ben de orta gelirli bir ailenin bireyiyim. Aylik 8-10 bin TL giderimiz olmasaydi ben de sunrooflu Golf TSI 122 Highline duz vites almak isterdim. Ne yazik ki araniza katilamiyorum mazur gorun ama yapacak bir sey yok. Siz beni ve VW'i olmayanlari boyle asagilamaya devam ettikce en agir ithamlarla elestirilmeye ve hor gorulmeye mahkum kalacaksiniz. Vw grubun en ufak hatalari bile yuzunuze tokat gibi abartilarak vurulacak ve cildirtilmaya devam edeceksiniz, yapacak birsey yok.

Kardeşim iftiralarına tek tek cevap verirdim ama gerek yok. Sende aşağılık kompleksi var. (Fakir edebiyatını da iyi biliyorsun ama aylık gider 8-10bin demişsin o da iyiymiş.)

Evet inanılmaz aşağılık bir insanım. Etrafımdaki sadece yüce VW kullananları değil, aslında hiç kimseyi çekemiyorum. Bu vesileyle de çok dar bir çevrem var. Aslında arkadaşım filan da yok fazla. 2 tane var onların da birinde Şahin öbüründe Brodway var ben de onların yanında fakirin zenginiyim işte.

Burası o kadar düşük bir yer haline geldi ki, gecenin köründe öyle gereksiz bir şey yazma gereği duydum haklısın. Fakir ve orta halli mağazacılık zor iş.

• valla bu VW konuları sıktı. VW kullanmıyorum. kullanmakta istemiyorum. her bir başlık bu kadar uzun uzadıya konuşulmasından bıktım. başka konular bu kadar uzun konuşulmuyor. bence bir karar alalım. daha da VW ile ilgili başlık açmayalım. açanlara da cevap yazmayalım.
  • fakat fanatiğim diyen arkadaşı atmışlar yönetimi tebrik etmek lazım bir de taraflı dosbagenci diyordunuz forum yönetimine
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

fakat fanatiğim diyen arkadaşı atmışlar yönetimi tebrik etmek lazım bir de taraflı dosbagenci diyordunuz forum yönetimine

Fanatiklikten atıldığını nerden biliyorsun panpa, 4 gün cezanın bir sürü sebebi olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: _eRay

Beyler Cruze'u satıyorum, otobüsleri minibüsleri satıyorum, hatta evdekilerle de konuşcam evi de satıyorum yaklaşık 20 tane golf-jetta-passat dsg parası çıkar. Ortaya karışık yapıcam, forum da benim bundan sonra. kimse Vw aleyhine birşey yazmasın akıllı olsun herkes :))

mümkünse highline olsun yoksa ne kadar jettanız olursa olsun statünüz düşük kalır benden söylemesi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mriya

quote:

Orijinalden alıntı: DSMN

CAD34'e böyle bir terbiyesizlik yapılmışsa ve yöneticiler görevlerini yerine getirmemişse ben de kınıyorum kendilerini. Bu terbiyesizliği yapan kişi neden ceza almıyor?

Boşuna böyle bir beklentide bulunmayın.

1 ay kadar önce bir konu açtım eski model araçların euro ncap sonuçlarıyla ilgili.

Passatın ve bir çok Alman aracının puanının düşük olduğunu en yüksek puanı Avensisin aldığınu yazdığım için ban yedim.

Ban yeme sebebi hakaret vs. değil yani,VW'i küçük düşürmüş olmak.

Ya keşke şu forumu komple Almancaya çevirsekte VW'e okutsak.

vosvos hakkında yorum yaparken dikkat edin yoksa hakaret ve küçük düşürme gibi kavramlarla 4 gün banlanısınız .

birde insanları banlarken sebebini yazarsanız daha objektif olur. hakaret veya küçük düşürme gibi değil. hangi msjtan dolayı işlem yapıldığını söyleyin.
    birde banlamadan önce karşı tarafın savunmasını alın neyi neden niçin yazdığı için. daha adaletli olur ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fortune1905 -- 29 Temmuz 2012; 14:56:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Colossal

paranız dsg'ye vw'ye yetmiyor, mundar diyorsunuz. hadi arkadaşım çin üretimi çevrolene ucuz yollu bi tüp taktır da yol al..
    bende tdi highline dsg jetta var uzun yolda yaptık şehiriçinde dur kalk trafiğinde de kaldık saatlerce gık demedi. hadi arkadaşım hadi..
    dsg 2.ele düşsün 2-3 seneye hepiniz sahibindende ilan kurdu olursunuz.

vayy arkadaşın jetta dsg si varmış. hemde tdi ymiş.. Dostum parmakla gösteriliyor olmalısın

Sendeki klas ne BMW ne Mercedes sahiplerinde yok emin ol..
    Ama mütavazılığını korumayı başarmışsın..
  • DSG'de ortaya çıkan yeni sorun görenleri hayrete düşürüyor!
    Özellikle highline paket DSG'lerin DSG sahibi olmayanlarda hararete yol açtığı ortaya çıktı.
    Highline kelimesine içerleyen Renö Fiyat Çevrolet kullanıcıları soluğu forumlarda aldı.
    Açtıkları kaynaksız başlıklarda highline kelimesini aratan hararetli grup uzmanlar tarafından DSG yoksunluğu sendromu olarak tanımlanıyor.
    Debriyaj aşıklığı, yetersiz bütçe, fiyat listelerinin en ucuz segmentine bakmanın sonucu ortaya çıkan bu rahatsızlık en azından DSG benzeri şanzımanların ele ayağa düşmesiyle son bulacak. Vakt-i zamanında DSG'ye sövüp sayanlar Çevroletin ürettiğin ÇSG Renö'nün ürettiği ETC gibi şanzımanlara yönelerek hararetlerini bastıracaklar. Hadi gençler hadi... Hadi bakalım, hadi.. Hadi canım hadi.

• yeter bu kadar vurmayın artık..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

@Eray Bırak da bunu DSG sahibi bizler düşünelim

DSG şanzımana sahip biz İbizam var.

VW alacaksam olsam, manuelini düşünmem bile.

Sen de birak da neyi dusunup, dusunup dusunmeyecegime ben karar vereyim.
    Olumsuz yorumlara kapaliysaniz Vw'in bir suru forumu mevcut orada takilin birbirinizi kandirin mutlu edin.

Sen demek istediklerimizi bir taraflara çekeceksen diyecek birşey yok.

Ben VWci dğeilim ki, her sene araba değiştiriyorum, Aralık kampanyalarında araba alma olayım geleneksel oldu artık, sen kompleks yapıyorsun bence.

e aynı sınıfta iki araç arasında 10bin lira fark varsa, ve ona rağmen bu araç donanım olarak fazlasını sunuyorsa, biryerden çalmak zorunda. Mümkün dğeil, işçilikten çalıyor zaten , işçilik vasat da, diğer çaldıkları yerlerden gol yemezsin inşallah sayın ERAY.

Bana anlatamazsın başka türlü, bu araçların üretim maliyetlerinde uçurum olamaz 10bin lira fark olamaz, bu fabrika kar edecek. Mümkün değil.

Bak Hyundai'ye , Kia'ya, o da Kore'de üretiyor ama diğer markalardan çok düşük fiyata S-A-T-A-M-I-Y-O-R. Aynı fiyat aşağı yukarı.

Ama Dacia satıyor, Chevrolet satıyor. Niye sence?

• quote:

quote:

quote:

Olumsuz yorumlara kapaliysaniz Vw'in bir suru forumu mevcut orada takilin birbirinizi kandirin mutlu edin.

Ben VWci dğeilim ki, her sene araba değiştiriyorum, Aralık kampanyalarında araba alma olayım geleneksel oldu artık, sen kompleks yapıyorsun bence.

e aynı sınıfta iki araç arasında 10bin lira fark varsa, ve ona rağmen bu araç donanım olarak fazlasını sunuyorsa, biryerden çalmak zorunda. Mümkün dğeil, işçilikten çalıyor zaten , işçilik vasat da, diğer çaldıkları yerlerden gol yemezsin inşallah sayın ERAY.

Bana anlatamazsın başka türlü, bu araçların üretim maliyetlerinde uçurum olamaz 10bin lira fark olamaz, bu fabrika kar edecek. Mümkün değil.

Bak Hyundai'ye , Kia'ya, o da Kore'de üretiyor ama diğer markalardan çok düşük fiyata S-A-T-A-M-I-Y-O-R. Aynı fiyat aşağı yukarı.

Akın sen herşeyi araştırmayı seven bir insansın. Hiç Amerika fiyatları ile kıyaslamayı düşündün mü? Bak bakalım orada benzer tipteki Focus 3, Jetta, Corolla ve Cruze arasında ne kadar fark var? Ya da Almanya'da..?

Tamam sen harbi Daewoo ama adı Chevrolet olan bir araç almış ve ondan çok çekmiş olabilirsin birşey demiyorum. Belki bizim de elimizde kalacak ki 3 senedir kullanan adamlar var, yüzde 95'i sağlam hatta 113'lük alanlar satıp 124'lük aldılar. Konumuz da o değil. Konumuz 11-15 bin TL farkla alınan DSG'nin iyicene cortlaması.

60bin km'de mekatroniği değişen bir Jetta'nın faturasını buraya ekleyebilirim, ama ben bunu yapmayacağım. Şöyle 3-4 bin km'dekilerin faturası elime ulaşsın, o zaman kaynak kuynak daha net göreceksiniz. :)

• quote:

quote:

quote:

Ben hiç marka fanatiği değilim ona bakarsan, şimdiye kadar hep farklı marka araçlar alıp bindim. Marka takıntım hiç yok çünkü değişikliği severim hangi arabayı kendime, bütçeme ve ihtiyacıma uygun bulursam alır binerim, bu Vw'de olabilir Bmw'de olabilir Dacia'da olabilir.
    Ayrıca kullandığı arabayı da benim kadar objektif değerlendirebilen bu forumda az insan vardır bundan emin ol.
    Ama konumuz maalesef Chevrolet ya da benim kıçıkırık Cruze'um değil dostum 11 ile 15bin lira arası farkla satılıan bir şanzımanın dayanıksızlığı söz konusu. Bu tarz konuların açılmasından kullanıcıların rahatsız olması anlamsız, bilhakis güzel bir bilgi verilmiş bundan istifade etmek gerekir.
    DSG kullanıcılarının birçoğu böyle bir ısınma hadisesinden bihaber ve arabaları uyarı verdiğinde ne olduğunu anlamayıp yola devam edecekler muhtemelen ve sonucunda da şanzıman ciddi arıza verecek ve servisin size vereceği cevap şu olur o zaman "kullanıcı hatası" çünkü araba uyarı vermiş ve sen yola devam etmişsin diyecekler.
    Bir kez daha altını çizerek söylüyorum ki Vw'e yakın olduğum kadar Chevrolet'e yakınlığım yok. Belki bir sonraki aracım Vw olur kısmet ama hiçbir zaman sen ve senin gibi insanlara tepeden bakan ve sahip olduğu araba markasına göre muamele yapan biri olmam.
    Kal sağlıcakla.

• Akin aklima geldi, sen kac sene gururla binmistin ABS'siz astra g'ye?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu dsg' de olmasa akşamları zaman geçmiyo evde, umarım bir gün sıra gelirse bende alabilirim.
  • O bu değilde DSG'ye neden bu kadar yüksek fiyat farkı isteniyor onu anlayamıyoru. Manuel golf'e indirim gelirken otomatik golf'e niye gelmiyor örneğin? Doğuş otomatik araç satmak istemiyor mu acaba? İstenilen fiyat farkları için anormal demek bile yetersiz hiç bir marka model otomatik vites seçeneği %20-25 fiyat farkı çıkarmaz heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: göktug87

Şu dsg' de olmasa akşamları zaman geçmiyo evde, umarım bir gün sıra gelirse bende alabilirim.

Sen de gelir burada DSG alamayan fakirlere racon kesersin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.