Şimdi Ara

DS4-ASTRA-SCİROCCO-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar maximum 60 bin tl bütcem var.Saydığım araçlar içinde 2.el de alma durumum olabilir.Yılda maxımum 10-12 bin km yol yaparım.Otomatik yada düz vites farketmez.Gecen hafta sonu ds4 gittim inceledim,gercekten bu araçta citroen çağ atlamış diyebilirim.Ancak arka kapının darlıgı ve arka camların açılamıyor olması kafamda soru işareti bırakıyor.Astra nın 115 hp ile 1.3 95 hp versiyonlarına sahip oldum geçtığımız zamanda ancak aklımı hala eski astramdan alamıyorum.Bu seferki opel niyetim düz vites 1.4 140 hp astra.Scirocco içinde evli ve cocuksuz olmama rağmen hala gönlümde güzel bir tek kapı araca binmek vardı diye düşünüyorum...Kısaca Başlıktaki araçlardan hangisini önerirsiniz arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathburn -- 5 Kasım 2011; 12:18:24 >

• DS4 gerçekten çok güzel olmuş. Yolda gördüm en kısa zamanda bayisine gidip incelemeyi düşünüyorum. Scirocco da güzel bir seçenek olur. Ama DS4 alırdım heralde ben olsam
  • Benimde aklımdan ds4 geçiyor ancak mcp şanzıman tam bir hayal kırıklığı oldu bende.Gerçi toyotanın M/M şanzımanından çok daha iyi o bir gerçek.Ama yinede bir dsg yada edc gibi değil.Kısaca şanzıman hariç çok görkemli ve güzel bir araç
  • c4 de çok güzel çok yol yapmıyorsunuz 1.6 thp motor oldukça ekonomık şehir içi 7.5-8 lt yakıyor en dolusu 50 bin tl
  • c4 156 hp şehir içi 9 lt gösteriyor hocam.Ayrıca en full 2012 model 54-55 bin tl
  • DS4 ve Scirocco yu arkadan baksam aynı sanarım heralde.
  • ds4 ü manuel scirocco yu dsg ile öneririm. ds4 kullanmadım nasıl bir sürüş karakteri olduğunu bilmiyorum ancak thp motor gerçekten çok iyi. scirocco nun çok zevkli bir sürüşü var dsg gerçekten keyif veriyor ve çok iyi hızlanmalar yapıyor scirocco. arkası da bir 3 kapılı araca göre çok rahat ve geniş.
    bence astra ile c4 ü ele. otomatik istiyorsan scirocco manuel istiyorsan ds4 al.
  • scirocco dsg tavsiye ederim . hem kullanırken keyif verir hem yakıtı mutlu eder hem satarken rahat edersiniz.
  • ailen varsa kesinlikle c4 bekarsan tek kullanacaksan ds4 yada scirocco
  • Ben olsam DS4 ile C4'ü elerdim sevemedim bir türlü citroen olacaksa DS3 hos geliyor bana
    astrayı öneririm 1.4 140 hp güzel bir seçenek 2. el alacaksanız ve tek kapılı bir araç istiyorsanız
    astra'nın eski kasası GTC'ler vardı öneririm 1.6 turbolarını sciroccoda çok güzel bir araç sadece olacaksa
    beyaz olmasın
  • Citroen'in bu konudaki açıklamalarını aktarayım. Araç coupe yani 2 kapılı temel üzerine inşa edilmiş. Böyle olunca malum arka koltuğa

geçmek tam bir işkence. Bunun önüne geçmek için arkaya iki kapı ilave edilmiş. Yani DS4 özünde coupe bir otomobil.

Bunun avantajı nedir diye soracak olursanız. arkadaki çocukların camla oynamasının önüne geçiliyor. İki kapılı bir araç gibi ikinci elde değer

kaybetmiyor. En önemlisi arka koltuğa geçmek için ezilip büzülmüyorsunuz yada koltuğunuzdan kalkıp arkaya geçmek isteyene yol

vermiyorsunuz.ailen varsa c4 bekarsan da ds4 al....
  • DS5 gelir yakında. Onu bekle.

Bir Dost
  • Arkadaşlar evliyim ancak şu an cocuk yok,ancak bu olmayacak anlamınada gelmıyor nasipse o da olur :).Benimde gönlümde ds4 ile scirocco geçıyor.Bugun aldıgım fiyatlarda ds4 156 hp 58 bın tl scirocco 122 hp 63500 tl 160 hp dsg modelı 72500 tl bırakıyolar.Sanırım sıfır ds4 yada opel astra ikinci elde ise 160 lik scirocco olacak

Ds4 çok guzel ve konforlu bir araç ama 2.el kaygısı beni kaygılandırıyor
  • Bu fiyat aralıgında Honda Cr-z düşünebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChaosFİre

Bu fiyat aralıgında Honda Cr-z düşünebilirsiniz.

honda düşünmüyorum teşekkürler...
  • ds4 çok hoşuma gidiyor ama mcp şanzıman beni çok tedirgin ediyor
  • Bence Astra kesinlikle baştan eleyin zira 1.3 motor hele yanına bile yaklaşmayın çok sorunlu bir motor bakım masrafı parçası vs. için opel kesinlikle eleyin tek kapı olarak scirocco iyi bir araç fakat 60 bin gibi bir fiyata dolu ve performans olarak tatmin edecek donanımını alamazsınız.DS4 ve C4 konusunda gerçekden iyi araçlar ikisi arasında değerlendirme yapılırsa tabiki doluluk olarak C4 düşünülür.Dizel 1.6 112 bg motorda olabilir.Benzinli olarak 1.6 VTİ olabilir her ikiside zevk veren motorlar.Ve gerçekden sürüş keyfi konforu olarak gerçekden verilen paraya değecek araçlar.
  • zaten astra alırsam dizel almayacam 1.4 140 hp motorunu alacam.Ds4 düşünmemin sebebi hem yeni bir araç olması vede tasarımı diğer araçlardan çok daha farklı olması.Zaten yılda maxımum 12-15 bin km yapacağım için dizel motora o kadar fark vermekte istemiyorum.Acaba şehir içi-şehir dışı yakıt olarak ds4 156 hp mi astra 140 mı scirocco 160 lık mı fazla yakar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathburn -- 5 Kasım 2011; 12:19:22 >
  • ds4 olabilir ama scirocco
  • Scirocco bence.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.