Şimdi Ara

DS serisi araçlar-LPG Uyumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Citroën'in üst sınıf markası DS'nin Türkiye'de DS 3 DS 4 ve DS 5 modellerinin makyajlı ve makyajsız versiyonları mevcut.

Bu araçlarda uzaydan gelmiş gibi görünsede aslında Fransa-Sochaux'taki PSA fabrikasından geliyor.

LPG son yıllarda herkesin tercih etmeye başladığı bir yakıt DS serisi araçlar pek bilinmiyor bu konuda DS 3-4-5 araçlara LPG takılır mı sorusuna değindim.

İlk olarak DS 3 ile başlayım,1.6 120 HP VTi atmosferik DS 3'e Candan Mühendislik diye bir firma Lovato OBD II takmış.

DS 4'te de aynı motor var.

Bu motora genelde BRC öneriyorlar ama çeşitli markalardan çok sayıda uygulama yapılmış.

1.6 VTi 120 beygirlik motor C4'te Avrupa pazarında fabrika çıkışı LPG'li olarak satılmıştı Prins,Romano,Landirenzo,AKL,Atiker takılmış PSA grubu araçları görüyorum kendim sorduğumda C4 için BRC önermişlerdi.

DS 5'e gelirsek bu araçta atmosferik motor yok,THP turbo benzin var Lovato karma sistem takılıyor.

DS serisi Citroën distribütörünün pasif kalması ve PSA grubunun Peugeot'a öncelik vermesi nedeniyle potansiyelini değerlendiremedi donanım,yalıtım,kalite olarak muazzam özelliklere sahip araçlardır .

Bireysel kullanım için DS 3 performans odaklı sportif bir araçtır 202 beygirlik Racing versiyonu mevcuttur.

DS 4 C segmenti bir araç ama arkası Coupe gibi olduğundan inip binerken bir C4 gibi değildir ama C4'e nazaran aracın kapı kollarından göğüs dokusuna,karoserine kadar herşey farklıdır ama arkası biraz dar.

DS 5 demek son nokta demektir anlatma gereği duymuyorum sadece iki örnekten bahsedeyim aracın ses yalıtımı için bagaj taban halısının alt kısmı yumuşak köpük ile kaplı,çok hafif bir kaputu olmasına rağmen çift hidrolik yerleştirilmiş vs. vs. zaten makam aracıdır kendisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.