Şimdi Ara

drone güneş paneli hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar geçen gün arkadaşımla dronlara bakarken aklımıza bir fikir geldi dronların billiyorsunuzki uçuş süreleri maks 15 dakika bizde dedik ki dronun üstüne küçük bir güneş paneli koyarak 15 dakikalık uçuş süresini 17 18dk yapabilrmiyiz diye sizce nasıl olur ve bekledigimiz sonucu alırmıyız

• Drone üzerine konulacak panelin voltajının yüksek olması gerekir. Çünkü pervane kısımlarını saymazsak panelin takılacağı kısım çok az bir alan olacaktır. O nedenle verim düşük olabilir. Bir diğer problem de üretilen elektriğin depolanması için akü gerekecek ve akü montajından sonra uçuş kalitesi düşecektir. Çok verimli olmaz benim düşünceme göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thermodynamiker -- 6 Kasım 2019; 23:22:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Akü olarak kabloyu ya bataryaya yada batarya soketinin takıldığı yere ek olarak yapacam benim amacaım uçuş süresini 1 2 dk bile olsa uzatmak ben elektronik bölümü okudum mantıklı şekilde düşünürsen etkiler ama devreye dökersen sonuç ne olur bilemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.