Şimdi Ara

Drone'dan vazgeçiyorum 3 bin lirayı ne yapıyım? [EDİTLENDİ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam gençler, bilenleriniz vardır belki drone almak için para biriktiriyorum ocaktan beri. 3 bin liraya yakın bir para oldu. Ancak SHGM denen illet yüzünden ülkede adam gibi bu drone işinin hobiciliği kalmadı. Bir uçuş için valilik, emniyet vs vs her yerden izin alıyorsun kaç gün önceden falan. Evlere yakın uçamıyorsun, gece uçamıyorsun, normalde alet 500 metre havalanıyor ama 120 metreden yukarı çıkamıyorsun vs vs... genelde insanlar yakalanmıyor ancak şuana kadar ceza yiyen bi 100 kişi vardır... 1000 ile 17 bin arasında ceza yiyorlar. biz daha alete para biriktiriyoruz cezayı nasıl ödeyelim :D

velhasıl kelam vazgeçtim gibi bir şey ya. onun yerine yurt dışı tatili düşünüyorum. siz olsanız parayı ne yapardınız?

Not: elektronik cihaz al diyecekler için asus n750jk ve lg g4 kullanıyorum. telefon, pc ihtiyacım yok.

EDİT: öncelikle hobinle ilgilen diyenler için evet aslında araba var ankaradayım ama şehir dışına çıkmam zor değil. babamda destekliyor aslında o da birazcık ilgili gibi :D

ancak insanlara 50 metre yaklaşmayacaksın, gece uçmayacaksın, bir yerde uçuş yapacaksan izin alacaksın (valilik emniyete atıyor emniyet shgm ye kimin ne yaptığı belli değil izin almak için 15 gün uğraşanlar var yarım saatlik uçuş için)

evet havalimanı çevresi çok zararlı, kız yurdunu görüntüleyenler yalan haber. basın göstermek istediği yönüyle yansıtıyor. kızlar aleti kullanan çocuğa kendileri çağırıyor.
    (bu bizim insanımızın sapık olduğunu ve bunu yapmayacağını göstermez ancak daha önceki asparagas tamamen) ancak hobiciler genelde bilinçli adamlar zaten bu tarz terbiyesizliği yapacak adam bu amaç için 5 bin lira vermez rusa falan gider gecelik 3-5 kez

dil kursuna gitmek istemiyorum çünkü kursla dil öğrenbileceğimi düşünmüyorum ya da ilgim yok ya ne bileyim.

evet işte italya planımız var ama bazı arkadaşların dediği gibi uzun sürede biriktirdim 1 hafta içinde yemiş olacağım :D sadece çektiğim fotoğraf, video bir de o tatlı anıları kalcak :D

bana yolla diyen arkadaşlar için söylüyorum :D o kadar zengin değilim, biriktirmek için kıçıma pantolon almadım :D

hala kararsızım ama dronea geri döndürdünüz gibi :D

edit: motora falan da ilgim yok ki :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jizzy quatily -- 12 Eylül 2016; 16:57:01 >

• İlgili olduğun başka bir hobi varsa onda değerlendir hocam yoksa dursun bi kenarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupaya git gez yeni yerler gör.Uzakdoğu da güzel ama ben pek sevmiyorum.Haziranın başı olsa iskandinavya derdim.

• İnterrail yap

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben olsam kamera alırdım

• shgm denen illet kurumun verdiği kararlar doğru

birincisi havalimanı çevresinde uçan drone lar uçaklar için büyük risk, 350 kişilik bir uçağın tek motorunun off olması en iyi ihtimalle binlerce dolar zarar anlamına gelir ki sadece mal kaybıyla sonuçlanmayadabilir

ikincisi adam geliyor kız yurdunun etrafında çekim yapıyor drone'la. Sen tamamen hobi olarak kullanmak istiyorsun ama memleket sapık dolu.

bu dronelar için daha caydırıcı kararlar verilebilir.
  • Parayla başka işe gir

• jizzy quatily kullanıcısına yanıt
    Maldivlerde cekim yapacaksin onunla.

• Bisiklet alırdım salcano city Bike

• Bimden su al sat

• Ets den bi tura katil bence

• Hocam üstüne 2 bin daha koy hayır yap. KıZılay a, löseve, tofdy e bağış yap ya da cami köprü yapımına destek ol.

• Uzakdoğu Tatili ya da Kuzey Avrupa

• Bir kursa yazılabilirsin. Harcadığın para uzun vadede sana geri dönecektir. Tabii birazda kurs tercihine bağlı.

• Kardes hazir bayram da geldi. Koye felan gitmiyor muydun bayrama? Koyde ucur tee tepenin basina kadar ne olacak adamlar sana bir sey diyemez. Hadi selametle.

• avrupa turu falan yapardım yada yurtiçinde bile olsa tatil yapardım

• Road bike alırdım ki öyle yapıyorum

• tatil olabilir. yada bir kısmını ensturmana falan ayirabilirsin ilgileniyorsan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birikim yap

• heymanberry kullanıcısına yanıt
    İstese de gidemez uzakdoguya, sadece gidis-gelis ucak bilet 3000 tl tutar.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.