Şimdi Ara

Drone Almak İstiyorum YARDIMM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben son 1 aydır youtube'den DJI vıdeoları ızlyıorum ve cok fena drone kullanma ıstegı olustu bende.Hem acemi oldugumdan hemde ogrencı oldugumdan yüksek fiyatlı üürnler pek tercih edemiyorum o yüzden 200 liraya kadar alabileceğim en güçlü ve keyifli drone hangisidir ? (Banggood,Aliexpress,Gearbest farketmez,Duyduguma gore SYMA cok iyi diyolar)

Teşekkürler

• TIANQU XS809W Foldable RC Quadcopter önerebilirim 175 TL gearbest de DJI Mavic in çakması ama çok hoş gayet güzel youtube den videolarına bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leqvar

TIANQU XS809W Foldable RC Quadcopter önerebilirim 175 TL gearbest de DJI Mavic in çakması ama çok hoş gayet güzel youtube den videolarına bakabilirsin.

hocam YiiZhan Tarantula x6 gibi bir drone var bilmiyorum ne dersin oda çok hoşuma gitti çünkü gopro 4 var onuda tasabılıyormus bellı bır sevıyede ?
  • leqvar kullanıcısına yanıt
    Drone olaylarına ötv gelmeden, başlangıç seviyesinde bir drone almayı düşünüyordum. Ancak baktığım hiç bir drone kafama yatmamıştı. Sizin belirttiğiniz TIANQU XS809W modelini baya beğendim. Hem fiyatı uygun hem özellikleri güzel geldi. Almayı planlıyorum, teşekkür ederim.
    Yalnız bir iki sorum olacak, yardımcı olursanız sevinirim.
    1) Gearbest güvenilir bir site mi?
    2) Almayı planladığım drone:http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_661535.html
    Ancak buna benzer ürünler:
    http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_626568.html?lkid=10744687
    http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_642579.html
    http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_626568.html?lkid=10744687

bunlar arasındaki fark nedir tam olarak? sadece kamera MegaPixel farkı var gibi geldi.

• spy55 S kullanıcısına yanıt
    Valla hocam linklere bakamadım vpn kurmaya üşeniyorum gearbest güvenilir içiniz rahat olsun hiç bir sorun yaşamazsınız drone almışlığım çok alıp alıp satıyordum Türkiyede alırsanız
    takipli kargo ile alın lütfen
  • Dostlar,Syma alacaklara duyurulur, bende Syma 5hw + 1200 mah batarya var.Performansı ise üzüyor bence pek bulaşmayın özellikle DJI videoları izliyorsnız bayağı üzer.

-Üründe headless mod var fakat bir türlü çalıştıramadım direk bunu eleyebilirsiniz.
    -Sabit kalmasını sağlamak işkence, heleki rüzgar varsa alıp başını gidiyor drone.
    -Hep evin içinde uçuruyordum geçenlerde dışarda uçurdum , hızlı modda ancak adam akıllı uçabildi biraz rüzgara dayandı ama kontrol kaybı oldu alıp başını gitti.
    -takla atıyor felan, ama hiç bir işe yaramıyor.
    -kamerası çok kötü , mini kamera aldım ama henüz taşıyor mu diye denemedim.
    -Bu ürün için 2 hafta Ankara'dan belge bekledim.Ama değmedi bileydim çok daha sağlam birşey alırdım.
    -dayanıklı drone bunu itiraf etmeliyim,bayağı çarptım sağa dola birşey olmadı.

Bazı markalar MJX,Yizhan gibi rüzgara daha dayanıklı fakat yine de performansı iyi değilGenekde bunların hepsi Toygrade kategorisinde.En azından alacağınız Drone'da GPS olsun.Demem o ki eğer zevk almak istiyorsanız en azından güzel kamerası olan veya kamera taşıyabilecek aynı zamanda GPS özelliği olan bir drone tercih ediniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 2 Ağustos 2017; 15:30:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: riaz

Dostlar,Syma alacaklara duyurulur, bende Syma 5hw + 1200 mah batarya var.Performansı ise üzüyor bence pek bulaşmayın özellikle DJI videoları izliyorsnız bayağı üzer.

-Üründe headless mod var fakat bir türlü çalıştıramadım direk bunu eleyebilirsiniz.
    -Sabit kalmasını sağlamak işkence, heleki rüzgar varsa alıp başını gidiyor drone.
    -Hep evin içinde uçuruyordum geçenlerde dışarda uçurdum , hızlı modda ancak adam akıllı uçabildi biraz rüzgara dayandı ama kontrol kaybı oldu alıp başını gitti.
    -Bu ürün için 2 hafta Ankara'dan belge bekledim.Ama değmedi bileydim çok daha sağlam birşey alırdım.

Bazı markalar MJX,Yizhan gibi rüzgara daha dayanıklı fakat yine de performansı iyi değilGenekde bunların hepsi Toygrade kategorisinde.En azından alacağınız Drone'da GPS olsun.Demem o ki eğer zevk almak istiyorsanız en azından güzel kamerası olan veya kamera taşıyabilecek aynı zamanda GPS özelliği olan bir drone tercih ediniz.
    hocam sizin önerebileceğiniz bir model var mı böyle pek pahallıya kaçmayan birşey olursa iyi olur malum öğrenciyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Louie-Andy Anderson

hocam sizin önerebileceğiniz bir model var mı böyle pek pahallıya kaçmayan birşey olursa iyi olur malum öğrenciyiz

Alıntıları Göster
    Hocam cuza kaçarsan 1-2 ay oynayıp köşeye atarsın.Şuan 1000 TL'yi aşmadığın sürece adam akıllı bir drone alamazsın.Hepsi bir süre sonra bozulan plastik parçası uzun ömürlü değil uğraşmana değmiyor.Benim drone aylardır köşede duruyor , açık havada denedim ve resmen hevesim kaçtı halbuki videolarda öyle gözükmüyordu.Çok fazla seçenek var Çinde ve bu herkes aklını karıştırıyor ama dediğim gibi yarısı çöp.

• Başlangıç olarak Ryze DJI tello öneririm 549₺ fiyata profesyonel başlangıç drone alabilirsiniz.

5 MP kamera (gerçekten öyle çekiyor)

Elektronik görüntü stabilizasyonu

Atitude Hold sistemi(İrtifa sabitleme) Drone'un altında ayriyeten küçük bir kamera ve kızılötesi sensörler var, bu sayede nerde olduğunu saptayabilir ve bulunduğu yerde aynen kalabiliyor.

Bunu gerçekten test ettim arkadaşlar çok stabil yerinden oynamıyor rüzgar olmadıkça.

Oyuncak dronelar sarhoş gibi aşağı yukarı oynuyor arkadaşlar 100-200 liralık dronelardan fayda gelmez kesinllikle almışken bunla başlamanızı öneririm.

Bu drone ile ilgili konu açmayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dostlar,Syma alacaklara duyurulur, bende Syma 5hw + 1200 mah batarya var.Performansı ise üzüyor bence pek bulaşmayın özellikle DJI videoları izliyorsnız bayağı üzer.

Aynısını x8 için söyleyebilirim...havada tutmak dert kullanmak dert 8 dk zor uçar 5 en fazla...nette binbir türlü modlamalar var adamlar motorları değiştiriyor yüksek kapasite pil takıyor phantoma kafa tutuyor alet...ama bizde nerde yedek pil alalım dedik 1 tanecik onu bile bulamadık aliden alalım dedik pil getirmek yasak haydaaa...go prom var bir de gimbal aldım alet kaldırıyor süper ama 1 dakikada pil biter mi...yani sahibinden de 2. el phantom 1 2 falan deneyerek elden alınabilir...yoksa verilecek her lira yazık derim...ha çekim mekim istemem öyle uçurayım falan için yine önermem bi kere havada sabit durmuyor alet...arkadaşın gıdıklasa yanında ufak çocuğun yanında kaçsa tutayım mutayım derken çakarsın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lordem

Başlangıç olarak Ryze DJI tello öneririm 549₺ fiyata profesyonel başlangıç drone alabilirsiniz.

5 MP kamera (gerçekten öyle çekiyor)

Elektronik görüntü stabilizasyonu

Atitude Hold sistemi(İrtifa sabitleme) Drone'un altında ayriyeten küçük bir kamera ve kızılötesi sensörler var, bu sayede nerde olduğunu saptayabilir ve bulunduğu yerde aynen kalabiliyor.

Bunu gerçekten test ettim arkadaşlar çok stabil yerinden oynamıyor rüzgar olmadıkça.

Oyuncak dronelar sarhoş gibi aşağı yukarı oynuyor arkadaşlar 100-200 liralık dronelardan fayda gelmez kesinllikle almışken bunla başlamanızı öneririm.

Bu drone ile ilgili konu açmayı düşünüyorum.
    sanırım bir tek siz memnun kaldınız bu cihazdan alan çoğu kişi pişman olmuş (yorumları okuyordum az önce )
    rüzgardan etkilenip sağa dola kaçmış ve gayet dayanıksız olduğunu yazmışlar
    ayrıca kontrol mesafesi de çok azmış.

• riaz kullanıcısına yanıt
    Bu drone indoor için geliştirilmiş bir ürün ve 80 gram ağırlığında,rüzgarlı havalarda uçurulması anlamsız.Wifi dronu olduğu için 100 metre menzili var.

Ayrıca rüzgarlı havalarda dahi diğer oyuncak droneların aksine yerini muhafaza etmeye çalışıyor.

Ayrıca 99 dolarlık bir ürün olduğunu da söyleyeyim ülkemizde 600 liraya satılması bir anlam ifade etmiyor.

Sensörleri gayet iyi çalışıyor bugün dışarıda uçururken kısmen rüzgarlı olmasına rağmen telefon çaldı, kontrolü app üzerinden yapıldığı için, telefon görüşmesinin sonuna kadar havada yerinden oynamadı :)

Fazla anlam yüklemek anlamsız olur DJI Spark a bakın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: Lordem

Bu drone indoor için geliştirilmiş bir ürün ve 80 gram ağırlığında,rüzgarlı havalarda uçurulması anlamsız.Wifi dronu olduğu için 100 metre menzili var.

Ayrıca rüzgarlı havalarda dahi diğer oyuncak droneların aksine yerini muhafaza etmeye çalışıyor.

Ayrıca 99 dolarlık bir ürün olduğunu da söyleyeyim ülkemizde 600 liraya satılması bir anlam ifade etmiyor.

Sensörleri gayet iyi çalışıyor bugün dışarıda uçururken kısmen rüzgarlı olmasına rağmen telefon çaldı, kontrolü app üzerinden yapıldığı için, telefon görüşmesinin sonuna kadar havada yerinden oynamadı :)

Fazla anlam yüklemek anlamsız olur DJI Spark a bakın derim
    Şimdi fiyatından gidersek 150-200 TL'lik arkadaşları da aynı sonuçları veriyor
    bariz bir şekilde çocuklara yönelik bir Drone olmuş alanı pek mutlu etmez gibi
    99 USD az değil bu fiyata çok daha iyi cihazlar alınabilir
    DJI Spark kumandalı olarak 2000-2100 civarlarında olsaydı direk alırdım 2,500'e yükseliyor kumandası ile

• riaz kullanıcısına yanıt
    Yani size şimdi nasıl cevap vereyim bilmiyorum Drone'un yapımcısı zaten ürünün çocuklar ve ilk defa kullancaklar için üretildiğini kabul ediyor.
    150 liraya 1100 mah bataryalı usb girişi ile sarj olan, barometreli, EİS HD kamerası bulunan ve altında POWERED BY DJI yazan Intel işlemcili bir drone bulabilyorsanız bir şey diyemem.
    99 dolar drone piyasası için çok düşük bir rakam onuda söyleyeyim.
    Bu üründen spark performansı beklemek hayal olur ancak sparkın uçuş modları ve mimarisine sahip olması avantaj.
    Çinden bir adet drone çekin 1 ay beklersiniz 1 ay içindede çöpe atarsınız.
  • quote:

Şimdi fiyatından gidersek 150-200 TL'lik arkadaşları da aynı sonuçları veriyor
    bariz bir şekilde çocuklara yönelik bir Drone olmuş alanı pek mutlu etmez gibi
    99 USD az değil bu fiyata çok daha iyi cihazlar alınabilir
    DJI Spark kumandalı olarak 2000-2100 civarlarında olsaydı direk alırdım 2,500'e yükseliyor kumandası ile

Alıntıları Göster
    Rüzgarlı hava harici kullanımlarda dış mekanda çok güzel sinematik görüntüler yakalanabilir, aşağıda buna benzer bir video linki paylaştım tello ile çekilen.

https://www.youtube.com/watch?v=oimkdOcEO3Q

Bu fiyatlara tellodan daha iyi bir drone bulamazsınız.

Bütçeyi yükseltirseniz sırasıyla Dobby - Yuneec Breezer - DJI spark modelleri de tercih edilebilir.

Ancak bence başlamak ve keyifli vakit geçirmek için uzun uçuş süresiyle Tello çok iyi bir alternatif.
    Yedek batarya alınırsa 70 tl fiyatı var, 20 dk. üzeri uçuş süresi demek.

• dji tello alacaginiza 150 tl ye eachine e52 alin (wifi veya kumanda, altitude hold, 50 m mesafe, kamerasi kotu ama ruzgarsiz havada gayet stabil, 5 - 6 dk ucus).

yukaridaki arkadasin dedigi gibi sadece bikac dk ucurup yukaridan manzara goreyim ise bu tip drone lar gayet de tatmin eder, ama kalite isteniyorsa gps + gimbal sart.

dobby sparka alternatif olamaz,.zira kumandasi yok, uugulamasi kotu, 9 dk ucusu var ve uydu bulmasi cok uzun suruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1581 -- 5 Ağustos 2018; 5:40:17 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.