Şimdi Ara

Drogba Galatasaray'ın oyun yapısını bozuyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimden geldiğince tüm maçları takip etmeye çalışıyorum. Hem lig maçlarını hem hazırlık maçlarını.
    Benim gördüğüm ne zaman drogba ile oynasak oyun kısır bir hal alıyor pozisyona giremiyoruz.
    Tüm toplar drogbaya şişirilip birşeyler yapılmaya çalışılıyor.
    Ama drogbanın lmadığı maçlarda çeşitli atak organizasyonları yapıyoruz. oyun keyif veriyor.
    Tabiki şöyle bir durumda mevcut. drogbanın oynamadığı maçlar genelde daha basit takımlara karşı oluyor.
    Ama ben oyun içinde drogbaya dayalı bir sistemle oynamaya çalıştığımızı düşünüoyurm.
    Ha bazen çıkıp oyunu kurtarıyor. Ama çoğu zamanda pozisyonu harcıyor.

Diğer bir konuda artık sizide rahatsız etmiyor mu ; drogbanın her firikik te topun başına geçmesi
    Ben o topun başına geçince işte gene ya barajda kalacak ya da kalecinin üstüne vuracak topu.

İlk kez futbol bölümüne başlık açıyorum sanırım. ama sizinde bu konu da fikirlerinizi almak istedim.
    Futbol yorumcusu değilim ama 25 yıldır futbol izleyen birisi olarak düşüncelerimi paylayaşayım dedim.

• Başladık yine...

• Drogba geldiğinden beri elinden gelenin en iyisi yaptı ama artık sezon sonu yerine başka biri şart.
  • Bence Selçuk şu haliyle daha çok bozuyor, sezon başından beri zavallım Melo orta sahada tek başına çabalıyor bence sorun forvette değil orta sahada, orta saha iş yapmıyorki şişiriliyor, Drogba'da çabalıyor o topu gerekli yere indiriyor.
    Drogba'dan memnunum her zaman memnun olacağım bana kalırsa sorun orta saha.
    Sol bekimiz yoktu oldu, sanırım sezon sonunda orta saha arayacağız. Sezon öncesinde Gökhan İnler Wellington bakılıyordu Melo yerine asıl Selçuk için gerekliymiş.
  • hocam neye başladık gene ; ben galatasaray juventusu yendiğinde de aynı düşünüyordum. şimdide aynı düşünüoyrum. eğer drogba böyle oynayacaksa şampiyon olsak da aynı düşüneceğim.
    benim görüşüme göre drogba biraz dinlendirilmeli.
  • drogba da fiziksel bir düşüş var..ama bence asıl sorun kanatlarda etkisiz olmamız..dikkat edin önce ki 2 maçtada kanat oyuncuları ile oyunu çok güzel açarken orta

merkezli oyuncular olduğunda ise kilitleniyoruz..bruma,amrabat,hayroviçin performansı çok önemli bu dönemde..tabi bruma artık yok..ikinci sroun ise defansın ortası

sorunlu ve lider bir savunmacıya ihtiyç duyduğumuz gerçeği..ayrıca 3 lü defans bize uymuyor..
  • Bozmuyor.
  • Bugün Drogba 75 dk. sahada kaldı bu esnada Antalya takım olarak hücuma çıkmadı genel olarak kendi yarı sahalarında kaldılar sadece kontra ve arkaya adam kaçırma ile oyun oynadılar. Drogbanın çıkmasıyla birlikte takım olarak hücuma çıktılar, açıldılar akabinde bizde açıldıkları için bir kaç kontra ve paslaşma ile atağa çıkabildik. Bu durumda Drogba yokken daha iyiydik/iyiyiz manası çıkmaz. Açık oynamayı seven takımlara karşı gayet iyi oyun oynuyoruz, kapalı oynayan takımlara karşıda Drogbanın ileride top tutup gerekirse şut gerekirse pas atması önemli ama bunu ileride sadece Drogba yaptığı için sıkıntımız oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Drogba eskisi gibi mucadele etmiyor artik normal bu da.. Özellikle son vuruşlarda çok sıkıntı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: eraser84

drogba da fiziksel bir düşüş var..ama bence asıl sorun kanatlarda etkisiz olmamız..dikkat edin önce ki 2 maçtada kanat oyuncuları ile oyunu çok güzel açarken orta

merkezli oyuncular olduğunda ise kilitleniyoruz..bruma,amrabat,hayroviçin performansı çok önemli bu dönemde..tabi bruma artık yok..ikinci sroun ise defansın ortası

sorunlu ve lider bir savunmacıya ihtiyç duyduğumuz gerçeği..ayrıca 3 lü defans bize uymuyor..

aslında bu da mantıklı bir görüş; dediğiniz gibi kanatlar aktif işlese daha etkili olabilir drogba.
  • Drogbanın ölüsü bile Burak ve Umut Bulut için gol yollarında büyük bir artı demek. Rakip defans Drogba ile meşgul olurken, Burak veyahut Umut aradan sıyrılıp golleri atıyor. Ayrıca Drogba bu yaşına rağmen hala fiziğini koruyor ve büyük mücadele örneği gösteriyor. Drogbasız Galatasaray bir uzvu eksik bir vücut gibidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

Drogba geldiğinden beri elinden gelenin en iyisi yaptı ama artık sezon sonu yerine başka biri şart.

+1 katılıyorum.

Ayrıca bugün şunu farkettim Drogba oynadığı zaman sadece o değil komple takım daha az pres yapıyor sanki oyun hantallaşıyor.Hazırlık maçlarında falan deli gibi müthiş pres yapan takım yok. bugün takım genelinde düşüş vardı ondan da olabilir belki mancini de istemiş olabilir ama hiç sanmıyorum.

• At gözlüğünüzü çıkarın artık , Drogba , her pozisyonu öldürüyor, o kadar çok top kaybediyor ki artık sıkıldım sonu belli çünkü , 37 yaşında hızıyla adam geçmeye çalışıyor birde , Burak şu maçta 3 tane atardı ya , birde frikiklerinde başına geçiyor , Burak ın frikikleri x10 daha iyi , Umut kullansa bile daha iyi vurur frikiklerde .
  • Ligde biraz daha bencil oynuyor ama şampiyonlar ligi maçlarında saha iyi oynuyor bence.

• drogba joker olarak kullanılmalı artık son 35 dk felan zaten bel ağrıları felanda var 2 sene daha futbol oynayacak hırs var diyor kendisi ama eski formu git gide dibe vuruyor
  • dünya kupasından sonra 1 yıl daha oynar sonra bırakır zaten
  • Didie olmasa ne biliyim schalkeyi rleyemez madridi burda yenemezdiniz didie olmasa juveyi gecemezdiniz

• Real Madrid maçında Drogba çıktıktan sonra 5 tane gol yedi takım , az aklınızı kullanın.
  • Sene sonunda sözleşme yenilenmemeli daha yırtıcı bir forvet alınmalı.
  • tam yatacaktim aklima geldi foruma girip yazayim dedim, Drogba bugun cikmasaydi biz o golu yemezdik, GS maclarini izleyen herkes bilir ki Drogba her duran top da defansa gelir ve öne gelen her topu kafa ile uzaklastirir. 10 tane böyle pozisyon aklima geliyor, Drogba cikmasa o golu yemezdik.

diger yandan katiliyorum sadece drogba ya bel baglamamak lazim daha canli daha hareketli adam gecebilen iyi paslasan biri lazim, drogba da yapiyon bunlari ama yetersiz kaliyor. Drogba nin en buyuk özelligi kafa atmak ama komedi su ki bizim takim orta yapamiyor, ne kornerde nede kanatlarda zaten kanat oyuncularimiz yok dogru duzgun olanda verimli olmuyor, drogba yi anca dolduma toplarda kullaniyoruz malesef. burak umarim yeni sezonda havaya girerde golleri siralar yoksa isimiz zor takim gol atamiyor, zar zor tokatspora gol attik, bugunde penaltidan attik, sow gibi emenike gibi yirtici bir forvetimiz olsa ne guzel olurdu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.