Şimdi Ara

dreambox-atlanta-medialink... kafa allak bullak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
4.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s.a arkadaşlar cihaz alacak arkadaşlara tavsiyem ben 5-6 senedir değişik cihazlar kullandım mesela 800 hd power orjinal olduğu halde ısınma had safhada fan takalım diyolar ama oda sağlıksız en sonunda atlantaya karar verdim bu kadar kullanışlı cihaz kayıt dersen tık tık elle ole yok pc başına gideyim ole yapayım bole yapayım yok ben satıcı falan diilim rizededen yazıyorum donma ıp alamama sorunu falan kesinlikle yok hele ccmda dehşet (TORONTO1)DEN ALDIM CİHAZI KENDİSİNE BURADAN AYRICA TEŞEKKÜR EDİYORUM

ATLANTAHDBOX ALIP BEĞENMEYEN BURDAN BANA CEVAP YAZARSA MEMNUN OLURUM DUA EDECEKTİR İNŞ.SYGLR..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alekanderblacksa

s.a arkadaşlar cihaz alacak arkadaşlara tavsiyem ben 5-6 senedir değişik cihazlar kullandım mesela 800 hd power orjinal olduğu halde ısınma had safhada fan takalım diyolar ama oda sağlıksız en sonunda atlantaya karar verdim bu kadar kullanışlı cihaz kayıt dersen tık tık elle ole yok pc başına gideyim ole yapayım bole yapayım yok ben satıcı falan diilim rizededen yazıyorum donma ıp alamama sorunu falan kesinlikle yok hele ccmda dehşet (TORONTO1)DEN ALDIM CİHAZI KENDİSİNE BURADAN AYRICA TEŞEKKÜR EDİYORUM

ATLANTAHDBOX ALIP BEĞENMEYEN BURDAN BANA CEVAP YAZARSA MEMNUN OLURUM DUA EDECEKTİR İNŞ.SYGLR..

üstad satıcı değilsin anladık yalnız anlamadığım 1 senedir dediğin cihazı kullanıyorsun toronto01 'e teşekkür etmek şimdi mi aklına geldi bu arada Katılım zamanı: 7 Ağustos 2011; forumada yeni üye olmuşsun Bu ne perhiz ne lahana turşusu.Belki bunu sorgulamak bana düşmez ama gerçekten yukarıda yazdıkların kafama takıldı.

• Bende böyle mesajlara (süper, harika, dehşet) kanarak atlanta aldım ama kimse kendini kandırmasın bu cihazın sd görüntü kalitesi kötü yahu. Eğer yazılımla falan düzelecekse düzelir ama ben düzelene kadar bu durumu gözardı etmicem. Sonuçta bedava almadık o kadar para verdik niye başkaları gibi kötüye iyi diyeyimki.
  • Forumda iki satici var ikiside belli ki fevkalade her turlu konuda yardim ediyor kullanicilara toronta veya candostumdan almis farketmiyor gercekten yardimlari bilgilendirmeleri alici ayirt etmeksizin super ama gel gelelim is satmaya gelince pohpohlomaya gelince burda kendilerine gercek anlamda zarar veriyorlar bende atlanta alicaktim toronto dan veya candostumdan ikisindende fiyat aldim hatta toronto nun duk gidip inceliycektim ama birbirlerine laf sokmalarindan kucuk dusurmelerinden dolayi vazgectim gidip dsmart cam modul aldim full paket. Yani kimse kimseyi kandirmasin gercek kullanicilar yorumlarini yazsin bence. Alan arkadaslarada hayirli olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, Ürünü forum dışından Dsmart modülü ile birlikte aldım. SD ve HD görüntü kalitesi olarak oldukça memnunum. Bu fiyata alabilmek oldukça güzel. Ancak, iki satıcının muhabere alanına dönen bu tür sataşmalarından bende üzüntü duyuyorum. İnsanlar bu tür şeyler görmek istemiyor. Ben bu yüzen ikisinden de almadım.
  • SD/HD Video kalitesi hakkındaki incelememi, yaklaşık bir yılı aşan süre önce değinmiştim.

Merak eden üyeler geçmiş mesajlarıma göz atabilirler. Cccam performansıda bahsedildiği
    gibi sorunsuz değil malesef... Vasatların içerisinde, nispeten daha iyi dersek doğru
    niteleme yapmış oluruz.

Şimdilerde, daha kabiliyetli ve daha çok özellik sunan HD receiver'lerin çıkması nedeniyle,
    bu cihazın stok şişmesi sözkonusudur. Bu nedenle stoktakilerin bir an önce tüketilmesi
    gerekmektedir ki, ticari marjlar bozulmasın.

İşte bu nedenle ticari kaygıların bir bölümü foruma yansımış görünmektedir. Bu durumda
    normaldir.

Sonuç olarak; ihtiyaç sahipleri kesesine ve belirlediği özelliğe göre ürün edinimini
    gerçekleştirmektedir. Bizlere düşen ise, doğru bilgiler vermektir.

Saygılar, sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 8 Ağustos 2011; 12:34:16 >

• serkan bey bu kalite olayı galiba kişiden kişiye değişiyor misal youtube da falan videolarına bakıyorum dreambox 800 hd se ile özellikle karşılaştırmaya çalışıyorum misal kanal geçişleri çok hızlı ve donma olmuyor atlantada 800 hd se de dahai bir süre donduktan sonra görüntü devam ediyor ,özür dileyerek çok uzun değilse ccam nedir acaba
  • herkese iyi günler yorumların tamamını okudum ve bende yeni üye oldun ve bir arkadaşın bana yazmasıyla bu konudan haberim oldu yaklaşık 2011 mayıs ayından beri atlanta hdbox cihazını kullanıyorum ve toronto1 den aldım cihazı, cihazdan genel itibari ile memnunum hd kanalların görüntü kalitesi bana göre iyi sd kanalların görüntü kalitesi iyi hızlı bir makine (tabi bu söylediklerim bana göre iyi) dreambox tan hiç memnun kalmadım gerçi benim kullandığım en dandik olanıydı onuda karaköyden bir yerden aldım istanbul digitalden bir kaç defa gittim ist. digitale sıkıntıları anlattım çözüm bulamadılar cihazı değiştirdiler falan filan şu an sıkıntı yaşamıyorum ve memnuniyetin iyi seviyede atlanta hdbox ta ve cihazı aldığım kişiden.(toronto1)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMMacit

Forumda iki satici var ikiside belli ki fevkalade her turlu konuda yardim ediyor kullanicilara toronta veya candostumdan almis farketmiyor gercekten yardimlari bilgilendirmeleri alici ayirt etmeksizin super ama gel gelelim is satmaya gelince pohpohlomaya gelince burda kendilerine gercek anlamda zarar veriyorlar bende atlanta alicaktim toronto dan veya candostumdan ikisindende fiyat aldim hatta toronto nun duk gidip inceliycektim ama birbirlerine laf sokmalarindan kucuk dusurmelerinden dolayi vazgectim gidip dsmart cam modul aldim full paket. Yani kimse kimseyi kandirmasin gercek kullanicilar yorumlarini yazsin bence. Alan arkadaslarada hayirli olsun.

Hocam ben CANDOSTUM olarak 2007 yılından berı forumda olan bırıyım. yıllardır hıckımseyle ne en ufak bır satasmamı nede kotu yorumlarımı kımse gormedı.
    benım amacım burada urun alan arkadaslara yardımcı olmaktı benden urun almadıkları halde ayırt etmeden herkese cevap verdıgımı forumdaşlarım bılıyorlardır.
    yetmedı youtube de vıdeo goruntulerımde cihazı nasıl kullanmaları gerektıgını herseyıyle anlatmısım bınlerce tıklamam var.
    defalarca banlanan ve herseferınde farklı nıke lerle uye olup reklamını yapan kısı ben mıyım
    ben yıllardır burada ve herforumda CANDOSTUM dıge gecerım. ne banlandım ne uzaklastırıldım.reklam dıyorsanız foruma evet hd kelımesıne reklam verıyorum. yasal yoldan yapıyorum reklamımı. forumda gezın her sayfada hd kelımesıne geldıgınız zaman benım bılgılerımı bulacaksınız. buda ucret karsılıgında yapılan bır reklamdır. onun dısında uydu bolumune geldıgınız zaman foruma ozzel ındırım dıge yaptım. buda ucretlıydı. yanı kısacası benım reklamım bedava degıldı.yorumlara bakın benım hakkımda yorum yapanlara bakın yıllarını foruma vermıs kısılerdır. dun uye olupta sozkonusu kısının reklamını yapanlar degıller. ve son olarak arkadaslar zaten son konusmamızda bundan sonra forum kurallarına uyarak burada hızmet verecegımız konusunda hemfıkır kaldık. tamamen destek amaclı yazılarak konular. ne ben ne de o alalen reklamını yapamayacak. sıcak fırsatlardan ıstedıgı kadar koyabılır. ama konuların ürünün tartısıldıgı yerde yasaktır. orası da lınkını vereegım yer
    http://forum.donanimhaber.com/m_36355116/mpage_86/tm.htm
    Hepınıze hayırlı ramazanlar ve ıyı forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

serkan bey bu kalite olayı galiba kişiden kişiye değişiyor misal youtube da falan videolarına bakıyorum dreambox 800 hd se ile özellikle karşılaştırmaya çalışıyorum misal kanal geçişleri çok hızlı ve donma olmuyor atlantada 800 hd se de dahai bir süre donduktan sonra görüntü devam ediyor ,özür dileyerek çok uzun değilse ccam nedir acaba

Selamlar,

Bahse konu media işlevlerinde Dreambox'ta şu an itibariyle en kararlı çalışan image,
    newenigma'dır. Bu image ile sorunsuz kullanabilirsiniz. (Tabi tüm ayarlarınızın optimum
    olduğu varsayımına dayanarak söylüyorum
    .)

Cccam emulatörü, cihaz yazılımına ilave(yama) edilen bir şifre çözme yazılımıdır. İnternet
    vasıtasıyla, bir başka kullanıcının smartcard'ına ait datalar paylaşılır.

Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

serkan bey bu kalite olayı galiba kişiden kişiye değişiyor misal youtube da falan videolarına bakıyorum dreambox 800 hd se ile özellikle karşılaştırmaya çalışıyorum misal kanal geçişleri çok hızlı ve donma olmuyor atlantada 800 hd se de dahai bir süre donduktan sonra görüntü devam ediyor ,özür dileyerek çok uzun değilse ccam nedir acaba

Selamlar,

Bahse konu media işlevlerinde Dreambox'ta şu an itibariyle en kararlı çalışan image,
    newenigma'dır. Bu image ile sorunsuz kullanabilirsiniz. (Tabi tüm ayarlarınızın optimum
    .)

Cccam emulatörü, cihaz yazılımına ilave(yama) edilen bir şifre çözme yazılımıdır. İnternet

Kolay gelsin.

Serkan bey ATLANTA tavsiye etmiyorsanız ne almamızı önerirsiniz?

• Herkes düşüncesinde özgürdür. Dreambox 800HD SE'nin daha iyi görüntü vereceğine eminim. Ama bence en büyük eksisi Modül okuyucu olmaması. Cuma gününde beri Atlanta kullanıyorum. Öncelikli olarak, DSmart'la mükemmel bir uyum sağladı. HD Görüntü süper. Büyük umutlarla aldığım, daha doğrusu Dijitürk'ün verdiği Humax HD cihazdan çok daha iyi görüntü alıyorum, hem SD de, hem HD'de. Olmasını istediğim tek şey, seyrettiğim programın neresinde olduğumu görebileceğim bir bilgi çizgisi olması. Evde Samsung 40D5000 ile kullanıyorum. Şu ana kadar başka bir sıkıntı yaşamadım. Görüntü olarak belki bir Dreambox değil ama modül sevdam yüzünden ilk tercihim Atlanta oldu. Belki ayrıca Dreambox'ta alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snsnc

quote:

quote:

Selamlar,

.)

Kolay gelsin.

Serkan bey ATLANTA tavsiye etmiyorsanız ne almamızı önerirsiniz?

Selamlar,

Geçmiş mesajlarıma göz atabilirseniz, yorumların içinde kendi kriterlerinize uygun düşen
    tavsiyelerime ulaşabilirsiniz.

Saygılar, sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Herkes düşüncesinde özgürdür. Dreambox 800HD SE'nin daha iyi görüntü vereceğine eminim. Ama bence en büyük eksisi Modül okuyucu olmaması. Cuma gününde beri Atlanta kullanıyorum. Öncelikli olarak, DSmart'la mükemmel bir uyum sağladı. HD Görüntü süper. Büyük umutlarla aldığım, daha doğrusu Dijitürk'ün verdiği Humax HD cihazdan çok daha iyi görüntü alıyorum, hem SD de, hem HD'de. Olmasını istediğim tek şey, seyrettiğim programın neresinde olduğumu görebileceğim bir bilgi çizgisi olması. Evde Samsung 40D5000 ile kullanıyorum. Şu ana kadar başka bir sıkıntı yaşamadım. Görüntü olarak belki bir Dreambox değil ama modül sevdam yüzünden ilk tercihim Atlanta oldu. Belki ayrıca Dreambox'ta alabilirim.

Düşüncelerinize katılıyorum ancak bendeki sd görüntü Humax HD den daha iyi değil bunuda heryerde dile getiriyorum belki yazılımla bir çözüm bulunur diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: aessoydan

Düşüncelerinize katılıyorum ancak bendeki sd görüntü Humax HD den daha iyi değil bunuda heryerde dile getiriyorum belki yazılımla bir çözüm bulunur diye.

Sevgili dostum,

Bahse konu isteğinizin çözümü yazılımsal olarak mümkün değildir malesef... Çünkü cihazda
    kullanılan NEC işlemci SD görüntüyü istenilen düzeyde ölçekleyememektedir. (scaling)
    Kısaca sorun donanımsaldır.

Saygılar, sevgiler.
  • Anlaşılmayan bir durum var gerçekten. Ben bazen bazı kanallarda, Sd yayını HD yayın ile karıştırıyorum Atlanta ile. Belki TV ayarları ile ilgili bir sorun vardır.
  • quote:

quote:

Sevgili dostum,

Bahse konu isteğinizin çözümü yazılımsal olarak mümkün değildir malesef... Çünkü cihazda
    kullanılan NEC işlemci SD görüntüyü istenilen düzeyde ölçekleyememektedir. (scaling)
    Kısaca sorun donanımsaldır.

Saygılar, sevgiler.

Bazı forumlarda son çıkan yazılımlardan sonra görüntü kalitesinin bozulduğu ile ilgili birçok mesaj var, şahsen ben denemedim son yazılım yüklü makinede. Acaba yazılımla görüntünün kalitesiylemi oynanılıyor yoksa kontrast, renk, parlaklık vs. ilemi merak ediyorum.

• quote:

Anlaşılmayan bir durum var gerçekten. Ben bazen bazı kanallarda, Sd yayını HD yayın ile karıştırıyorum Atlanta ile. Belki TV ayarları ile ilgili bir sorun vardır.

Evet sizin dediğiniz gibi bazı kanalların görüntüsü iyi ama bu her kanal için geçerli değil. Sanıyorum burada kanalların uyduya çıkan sinyalin kalitesinin de önemi büyük.
  • quote:

quote:

Anlaşılmayan bir durum var gerçekten. Ben bazen bazı kanallarda, Sd yayını HD yayın ile karıştırıyorum Atlanta ile. Belki TV ayarları ile ilgili bir sorun vardır.

Evet sizin dediğiniz gibi bazı kanalların görüntüsü iyi ama bu her kanal için geçerli değil. Sanıyorum burada kanalların uyduya çıkan sinyalin kalitesinin de önemi büyük.

Kesinlikle. Kullanılan LNB'den kabloya kadar bir çok şey görüntü kalitesini etkileyebiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.