Şimdi Ara

DRAGONBALL(Z;GT) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
0
Favori
62.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dragonballz nin ilk filminde geçiyor..."the dead zone"
  • quote:

Orjinalden alıntı: shenlong

dragonballz nin ilk filminde geçiyor..."the dead zone"

Bu filmlerin kaçıncı bölümler arasında çevrildiğini bilsek güzel olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Haplo

quote:

Orjinalden alıntı: shenlong

dragonballz nin ilk filminde geçiyor..."the dead zone"

Bu filmlerin kaçıncı bölümler arasında çevrildiğini bilsek güzel olacak.

http://forum.donanimhaber.com/m_20779308/tm.htm

• Bu animeyi izlemeyi çok istiyorum ama dublajlı pek içime sinmiyor.
  • bu dublaj olayına niye taktınız anlamıyorum.japonca bana komik geliyor.tamam orjinal dili caponca.ama dub olanlarda okadar kötü değil.hatta sade bi ingilizcesi var kolay anlaşılıyor.
    malum çocuklar için düzenlenmiş.
    alt yazı okuma olayına hiç girmiyorum.seven var sevmeyen var ki şahsen uyuz olurum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: s@ngoku

bu dublaj olayına niye taktınız anlamıyorum.japonca bana komik geliyor.tamam orjinal dili caponca.ama dub olanlarda okadar kötü değil.hatta sade bi ingilizcesi var kolay anlaşılıyor.
    malum çocuklar için düzenlenmiş.
    alt yazı okuma olayına hiç girmiyorum.seven var sevmeyen var ki şahsen uyuz olurum.

Bu konuda sana katiyorum. Yani DB nin japonca izlenmesinin en guzeli ve dogrusu oldugu konusundaki takintiya anlam veremiyorum. Ben bastan beri ingilizce izledim. cok sevdim. cok guzel ve anlasilir. alt yazi okuyacagim diye goruntuden fedakarlik etmek zorunda kalmiyorsunuz. daha ne olsun ki?
  • Doğru ama her şeyin orjinali güzeldir ayrıca aynı animenin (alışmadan, ilk kez) hem Jap. hem İng.'ini izleyen %100 Jap tercih eder.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oTaKuRoN

Doğru ama her şeyin orjinali güzeldir ayrıca aynı animenin (alışmadan, ilk kez) hem Jap. hem İng.'ini izleyen %100 Jap tercih eder.

daha once degisik mesajlardajaponca dublaja yapilan cevirilerin cok tatmin edici olmadigini yazmistim. Yani sadece onlara baksak cok kavrayamayabiliriz bazi seyleri. Bu yuzden bu konuda benim gorusum soyle : Hic anlamadigim bir dilde izlemeye israr edip alt yaziya mahkum kalacagima (ki alt yazi okumaktan izledigimin tadini alamiyorum) cok iyi anladigim bir dilde alt yazisiz izlerim daha iyi.

Bu arada ben kesinlikle yetiskin goku nun ingilizce seslendirmesi diyorum.... japonca seslendirmesi yaramaz.
  • Arkadaşlar bende DragonBall hastasıyım ama artık çoğu kişi gibi bende izleyemiyorum malesef, SonGukunun küçükken yaptığı saf davranışlar beni her zaman güldürmüştür.

Acaba şöyle Metal Slug tarzında Pc de oynayabileceğimiz güzel kaliteli bir oyunu varmı emulatör olarak ?
  • dragonball m.u.g.e.ni indir eğer olmazsa gba romlarını bulabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: oTaKuRoN

Doğru ama her şeyin orjinali güzeldir ayrıca aynı animenin (alışmadan, ilk kez) hem Jap. hem İng.'ini izleyen %100 Jap tercih eder.

naruto da aynen öyle yaptım.japonca "acayip" geliyor.kesintileri saymazsak ing-dub bence daha iyi.
    çok ileri derece ingilizce bilmem ama ing-dub bence seyir zevki olarak daha iyi.alt yazı okumak çok sinir bozucu bi olay.kötü seslendirilse sana hak veririm ama adamlar amerika pazarı için yapmışlar . kaliteli hemde anlaşılır sade bi ingilizceyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: ssj2vegeta

dragonball m.u.g.e.ni indir eğer olmazsa gba romlarını bulabilirsin

Hmm arkadaşım dediğin oyun bumu oluyor Boyutu 250 mb mış

http://www.trfighters.com/forum/dragonball-mugen-2007-v20-vt12419.html?highlight=dragonball+++budokai+tenkaichi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çöl Gezer -- 2 Nisan 2008; 14:25:07 >

• artık dragon ball ındıremıycez galıba hepsı yasak yemıs sılınmıs

tamda gt dekı bolumlerdeydım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Laxori

artık dragon ball ındıremıycez galıba hepsı yasak yemıs sılınmıs

tamda gt dekı bolumlerdeydım

1-2 haftaya hepsi tekrar gelmiş olur. Daha önce açıklama yaptım.
    http://forum.donanimhaber.com/m_22211822/tm.htm#22224566
  • ya çapkın bir ihtiyar vardı hocaları bayılıyodum o herife yarıyodu beni zamanında ne izlerdik be

bide kızlardan utanan biri vardı yanlış hatırlamıyosam yeni bölümleri çekildi mi arkadaşlar bu serinin kaç sene geçti üstünden
  • quote:

Orjinalden alıntı: vuslat06

ya çapkın bir ihtiyar vardı hocaları bayılıyodum o herife yarıyodu beni zamanında ne izlerdik be

bide kızlardan utanan biri vardı yanlış hatırlamıyosam yeni bölümleri çekildi mi arkadaşlar bu serinin kaç sene geçti üstünden

Kızlardan utanan dediğin Yamcha. çapkın ustada Roshi. Senin bahsettiğin bölümler Dragon Ball'ın ilk bölümleri Dragon Ball 153 Bölüm ardından Dragon Ball Z çekildi 291 bölüm sonra Dragon Ball GT çekildi 64 bölüm. Yani 2004'e kadar çekildi sanırım. bu da 16-18 yıl falan olması lazım. Filmleride cabası.

• quote:

quote:

ya çapkın bir ihtiyar vardı hocaları bayılıyodum o herife yarıyodu beni zamanında ne izlerdik be

Kızlardan utanan dediğin Yamcha. çapkın ustada Roshi. Senin bahsettiğin bölümler Dragon Ball'ın ilk bölümleri Dragon Ball 153 Bölüm ardından Dragon Ball Z çekildi 291 bölüm sonra Dragon Ball GT çekildi 64 bölüm. Yani 2004'e kadar çekildi sanırım. bu da 16-18 yıl falan olması lazım. Filmleride cabası.

woah

üzerine kaç seri çekmişler.. filmini bile çekmişler hiç haberim yok filmini edinmem lazım. arkadaşlar bu z ve gt
    tvde gösterilmiyor değil mi siz izleyebiliyormusunuz?

• quote:

quote:

quote:

woah

üzerine kaç seri çekmişler.. filmini bile çekmişler hiç haberim yok filmini edinmem lazım. arkadaşlar bu z ve gt
    tvde gösterilmiyor değil mi siz izleyebiliyormusunuz?

Dragon Ball'ın bir kısmı Türkiyede gösterildi. 94 Senesi diye hatırlıyorum ama öncesini hatırlamıyorum o zaman 4 yaşındaydım Birde 2001'de mi 2002'de mi ne ne Star vermişti ordanda hatırlıyorum biraz. Serinin kalanı ve Z ve GT serileri Türkiye'ye hiç uğramadı. Filmini çekmişler dediğimde yine Anime film. Gerçek oyuncularla film çekim söylentileri çıktı 2008'de mi ne çıkcak dediler ama bilmiyorum durum nedir nasıldır. Anime filmleri az buz değil. 4 tane DB, 13 tane DBZ, 4 tane Special, 1 tanede GT Anime filmi yapıldı. Ben ingilizce dublaj olarak indirip izliyorum. DBZ 4'üncü sezonu bitirdim. 5'inci sezonun widescreen bölümlerinin çıkmasını bekliyorum.

• widescreen bölümlerin ne farkı var büyük ihtimal 16:9 durda onun dışında
  • quote:

Orjinalden alıntı: dombilibili

widescreen bölümlerin ne farkı var büyük ihtimal 16:9 durda onun dışında

rmvb olmasına rağmen görüntü kalitesi daha iyi. Beni doyuruyor. Ayrıca dbz-media.nl 'de DBZ diye verilenler amerikalıların çocuklar izlesin diye yaptıkları bazı sahneleri sansürlenmiş, kesilmiş versiyon. Toplam 273 bölüm. Yine aynı sitede Widescreen bölümleri ise uncut. Orjinal 291 bölüm. Fakat anladığım kadarıyla kendileri orjinal dvdler alıp bunu encode ediyorlar. O yüzden yeni bölümleri bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haplo -- 3 Nisan 2008; 20:58:19 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.