Şimdi Ara

Dragon's Dogma: Dark Arisen (2013) [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
279
Cevap
6
Favori
13.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Oynaması çok zevkli bir oyun ama ben bu oyunun görev sisteminden bir şey anlamadım. Ana görevin devamını bulamadım, ilan tahtasından görev alıyorum ama onlarından çoğunu bulamadım fast travel kısıtlı olduğu içinde sürekli dolaşmak bayıyor insanı. Oyun da karakterin ve pawn'ın saçını ve rengini değiştirebiliyorsunuz. Haritanın sağ üstündeki büyükşehirde adını unuttum, Black cat diye bir dükkan da güzel silah ve zırhlar satılıyor ama çok pahalı. Boss kapışmaları bayağı iyi kocaman devlerin sırtına çıkıp devirmek başarı hissi veriyor
  • Oyun güzel ama hani ruhsuz derler ya işte öyle bir oyun. Oyunun grafikleri hoşuma gitti ama teknolojik olarak geride kalıyor. Witcher 3 gibi bir oyunuda deneyim edince diğer oyunlar birkaç puan geride başlıyor yarışa. Yani güzel ama herkese hitap etmeyen bir oyun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hikaye ve rpg öğeleri nasıl arkadaşlar? Oyun izlediğim kadarıyla vur, parçala, yok et, görev al-görev ver, x tane monster kes,dungeon temizle tarzı bir oyun gibi duruyor zira... Hikaye ve karakter derinliği benim için oyunlar da olmazsa olmaz bir unsur.
  • oyundaki zorluktan gına geldi nerdeyse herkes tek atıyordu
    bi save buldum onunla en baştan zor modda başladım ama bu defa da benimkiler bosslara bile tek atıyor bi dengesini bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErhnUnl57

Oyun güzel ama hani ruhsuz derler ya işte öyle bir oyun. Oyunun grafikleri hoşuma gitti ama teknolojik olarak geride kalıyor. Witcher 3 gibi bir oyunuda deneyim edince diğer oyunlar birkaç puan geride başlıyor yarışa. Yani güzel ama herkese hitap etmeyen bir oyun.

Başka bir oyunu oynerken asla Witcher'la kıyaslama. Oynayacak oyun bulamazsın yoksa.

• Turkce yama bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun güzel hoş hatta yemişim zorluğunu istediği kadar zor olsun derdim o değilde abi ne kadar saçma sapan görev sistemi var anlamadım gittim ya.

aldım bir görev yeride belli gidiyorum işaretli yere hiçbirşey yok meğer işaretli olan yer taaa anasının nikahından yerin altına girecekmişiz onuda rast gele buldum.işretli yere gitmem için 5dk yol yürümem gerekiyormuş etrafından yani.ben nerden bulucam arkadaş anlamaış değilim.
    2.side bari görevlerin zorluklarını göster ki bilelim.yada var ben bilmiyorum.gidip tek yiyip geliyoruz.birde bu yanımdaki elemanlarda kırmızı soru işareti çıkıyor ne olduğunu çözemedim gitti.

bu oyunun tutulmasının sebebi sanırım saçma sapan görev sistemi.karambole oynuyoruz bakalım dayana bildiğim yere kadar dayanıcam artık delirme noktsına geldiğimde silerim kafam rahat eder en azından

• Team NINJA kullanıcısına yanıt
    Oyunun tutmasının sebebi savaş mekaniği bence. Yaratığın üzerine çıkıp kılıcını saplamak çok güzel. Hele uçan grifin üzerinde beraber uçarken kafasına vurmak çok daha ayrı bir keyif. Oyun başlarda zor gelecektir ama zamanla alışıyorsunuz. Yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem fighter sınıfından başlamanız. Yanınza mage healer özelliği olan bir büyücü pawn almanız. Zaten sonrasında Gran Soren 'e gittiğinizde sınıf değiştirebiliyorsunuz. Rogue mage vs seçebiliyorsunuz. Daha ileride yeni sınıflarda açılıyor. Bence biraz zaman vermelisiniz oyuna derim.
  • kkratoss kullanıcısına yanıt
    Doğru hocam

• Herkesin ortak sıkıntısı görevlerin karmaşık olduğu yönünde. Haklıyız da bu konuda ama oyun belki de bunu bilinçli olarak yaptırıyordur. Görevlerde rota çizilip gidilen oyunların aksine, bu oyun keşfetmeyi amaç edinmiş olabilir. Yani insanı düşünmeye sevk eden bir yapısı var.Görevlerde ingilizce olarak çat pat açıklasa da her zaman yararlı olmayabiliyor. İngilizcesi zayıf olanlar içinde büyük sıkıntı. Oyun çok ağır bir ingilizce bilgisi içermiyor bana göre. Standart bir mmo oyuncusu bence gayet net anlar oyunu biraz zaman geçirirse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

Herkesin ortak sıkıntısı görevlerin karmaşık olduğu yönünde. Haklıyız da bu konuda ama oyun belki de bunu bilinçli olarak yaptırıyordur. Görevlerde rota çizilip gidilen oyunların aksine, bu oyun keşfetmeyi amaç edinmiş olabilir. Yani insanı düşünmeye sevk eden bir yapısı var.Görevlerde ingilizce olarak çat pat açıklasa da her zaman yararlı olmayabiliyor. İngilizcesi zayıf olanlar içinde büyük sıkıntı. Oyun çok ağır bir ingilizce bilgisi içermiyor bana göre. Standart bir mmo oyuncusu bence gayet net anlar oyunu biraz zaman geçirirse.

tmm hocam hadi onada eyvallahta bari görevlerin başına kaç lvl olduğunu veya renklerle zorluğunu gösterse eyvallah.dün gece göreve gidiyorum yolun yarısında görev güncellendi dedi dedim ne oluyoruz bir baktım 7 8 can barlı ejderha akıl var mantık var ben nasıl kesicem o ejderhayı canı gitmiyor hiç ve uzaklatışğımda görev başarısız dedi.
    hiç olmazsa görevlerin başına lvl lerini yazmak bu kadar zor olmasa gerek.
    birde save sistemi berbat takip görevi vardı adama yaklaşınca görev başarısız oldu mecburen oyundan çıkıp load diyoruz yoksa son kayıt yerinden başla dediğimde belli olmuyor yarım saat önceki yerden veya 1 2 saat önceki yerden başlatıyor.
    oyunun zorluğuyla hiçbir sıkıntım yok.neyse daha çok saçmalıkları var oyunun anlat anlat bitmez.12 de işten çıkıyorum hadi 1 2 saat oynayayım diyorum oda adamı bezdiriyor.dediğim gibi bu oyunun tutulmamasındaki sebeblerin en büyüğü bu bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: LaHire

Oyunun tutmasının sebebi savaş mekaniği bence. Yaratığın üzerine çıkıp kılıcını saplamak çok güzel. Hele uçan grifin üzerinde beraber uçarken kafasına vurmak çok daha ayrı bir keyif. Oyun başlarda zor gelecektir ama zamanla alışıyorsunuz. Yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem fighter sınıfından başlamanız. Yanınza mage healer özelliği olan bir büyücü pawn almanız. Zaten sonrasında Gran Soren 'e gittiğinizde sınıf değiştirebiliyorsunuz. Rogue mage vs seçebiliyorsunuz. Daha ileride yeni sınıflarda açılıyor. Bence biraz zaman vermelisiniz oyuna derim.

hocam oyunun daha başlarında iken iskeledeki hatun aldı götürdü bizi bir yere girdim içeri ya yaratıkların 1 gram canı gitmiyor arkadaş yarım saat uğraştım yok geçilecek gibi değil.sen ne alıp götürüyon beni oraya.oyunun zorluğuyla bir dedim yok.yarım saat 1 saat bir canvarın canı gitmiyorsa bu oyunun zorluğu değil saçmalığıdır.ya bana görevi seviyem o dereceye geldiğinde ver yada verme gelene kadar.

• Doğrudur görev sistemi gerçekten saçma. Bitterblack isle adası. Oyunun başında gönderiyor ama kesmesi imkansız. Şu an 35 levelim o ada'nin büyük bir kısmını zorla temizleyebildim. Bu seviyelerden önce gitmeyin derim.zannediyoum ki bu ada oyun sonuna kadar bu şekilde gidecek. Yani zorluğu artan oranda olacak.

• Team NINJA kullanıcısına yanıt
    Ben ek paketini oynamadığım için bilmiyorum hocam kadın vs yoktu bende
  • Sıkıntı var diyorsunuz da oyun zaten Ps3'te de böyleydi .. Farklı bir durum yok
  • Bitterblack isle oyuna dlc ile gelen kısım. Ana hikayeyi bitirmeden gidilmesi önerilmiyor.

Oyun hakkında yorumuma gelirsek, ben tatmin oldum. 25 saat oynadım şu ana kadar. Gameplay ve atmosfer şahane. Pawn sistemi fena değil. Keşfetme hissiyatı ve fast travel sistemi benden geçer notu aldı.
  • voidu ya tekrar gelmiş bu sefer 45 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: ole lukoje

Bitterblack isle oyuna dlc ile gelen kısım. Ana hikayeyi bitirmeden gidilmesi önerilmiyor.

Oyun hakkında yorumuma gelirsek, ben tatmin oldum. 25 saat oynadım şu ana kadar. Gameplay ve atmosfer şahane. Pawn sistemi fena değil. Keşfetme hissiyatı ve fast travel sistemi benden geçer notu aldı.

Fast travel sistemi sıkıntılı sanki biraz ya.

• Namikal kullanıcısına yanıt
    Fast travel sistemi sıkıntı değil fakat oyuna basit bir şekilde yedirilmemiş. Portcrystallerini keyfine göre, haritada mantıklı bulduğun yerlere koymak bence güzel düşünülmüş.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.