Şimdi Ara

Dragon Age: Origins (2009) [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.916
Cevap
11
Favori
368.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Dragon Age: Origins (2009) [ANA KONU]

Bioware, büyük merakla beklenen oyunu Dragon Age: Origins'i resmi olarak duyurdu. Çok geniş bir karakter hazırlama envanterine sahip olacak oyunda, oyuncular seçtikleri yön itibariyle hikayelerini de seçmiş olacaklar. İlerleyişlerine göre şekillenecek bir dünyanın içerisinde yer alacağımız Dragon Age'de parti temelli savaş sistemi yer alacak. Oyunun 2009 yılında PC'ye özel olarak raflarda olması bekleniyor.

[Kunye=189-4]
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bu oyuna çıkacak olmaısna çok sevindim çünkü ben tek başıma kasmayı sevmiyorum bisüre sonra sıkıyo partiyle fln daha iyi olur
  • Mass Effect'in orta çağ versiyonu olacak gibi.
  • Hem izometrik hem 3d olması farklı bir hava katacka gibi. Grafik her şey değil tabi ama güzel olduğu da ortada. Umarım başarılı bir yapım olur. Bioware sağlam işler yapar.
  • Sadece PC'ye çıkıyorsa güzel bir oyun olabilir. anlatılanlara göre o kadar da çizgisel olmayacak oyun.
  • Dragon Age: Origins'in Tool Set'i Açığa Çıktı!
    PC başta olmak üzere tüm platformlarda merakla beklenen Bioware'in yeni oyunu Dragon Age: Origins'in tool set'i hakkındaki bilgiler su yüzüne çıktı. Bioware'in geliştiriciliğini yaptığı ve EA'nin dağıtımcılığını üstlendiği oyun ile ilgili en son bilgiler, Washington'da geçtiğimiz Pazar günü yapılan "Penny Arcade Expo" fuarında netlik kazandı. Tool set içinde içerik olarak bulunacak modlar ise şunlar:
    "Create Original Adventures" – Bu seçenekte set'in zenginliğinden faydalanılarak yeni questler, karakterler ve bunlara ekler yaratılabiliyor; ayrıca çoğu tool set'de olmayan "cut-scenes" diye adlandırılan ara sahne yapımı ve daha fazlası da bu modda yer alacak.

"Powerful Script Editor" – Bu seçenekle de savaşlardaki karakterlerin yapay zekasından, taktik algılamalarına; parti halindeki hareketlerinden, yaratık çeşitlerine kadar tamamı ile değiştirilebilecek ve programlanabilecek.

"Content Creators Community" – BioWare firmasının planları arasında yer alan en büyük özelliklerden birisi de devamlı haberleşim sayesinde her tool set kullananın birbiri ile iletişim halinde olmasını sağlamak. Böylece amatör gruplar daha koordineli bir şekilde haraket edebilecekler.

"On-Going Toolset Content Updates" – Bioware'in eklemek istediği bir diğer güzel özellik ise, tool set'in devamlı güncellenerek daha fazla içerik sunup taze kalmasını sağlamak ki bu da heralde bu mod ile hayata geçecek.

Bioware "Never Winters Nights" için yaptığı tool kit'te yakaladığı başarıyı, "Dragon Age: Origins" tool kit'de de yaşamak istiyor. Hatırlayacağınız gibi 2002 yılında yapılan bu tool kit kullanılarak 5000 den fazla hikaye tasarlanmıştı.
    Merlinin Kazani

• quote:

Orjinalden alıntı: Kharia

Mass Effect'in orta çağ versiyonu olacak gibi.

Kusura bakma ama sen oyunu resmen Mario vs. Metal Gear Solid yapmışsın be arakdaş. Oyunun TPS kamerası bu, İzometrik dururken çoğu kişinin TPS kamerasına geçeceğini sanmam. SS öyle gösterebilir, ancak hiçbirşey göründüğü gibi değildir.

Oyun son zamanlarda umut beslediğim tek oyunlardan biri, umarım Bioware Jade Empire ve Mass Effect'teki gibi yanlış yapmaz. Adamakıllı RPG oynamak istiyorum.
  • bu konuyu güncel tutalım
    ben bu oyundan çok umutluyum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Morsmordre

bu konuyu güncel tutalım
    ben bu oyundan çok umutluyum

Ben de. Ayrıca konunun bu kadar az ilgi görmesi üzücü. Çünkü oyun bomba gibi geliyor.
  • son hort tarihi eylül yani çok ilgi görmüyo bu oyun yeni çıkığındandır
    fallout 3ün gölgesinde kaldı
    ya şaka maka bir şeyler falan paylaşalım Butterfly Effect böyle boş boş olmuyo topic
  • Dragon Age: Origins (2009) [ANA KONU]

Trailer

Gameplay

Oyundaki ejderha sistemi nasıl olcak?Kendi ejderhamız olacak mı serbest gezebilecekmiyiz oblivion hesabı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mk370 -- 15 Kasım 2008; 0:21:38 >

• bu tur oyunlar tarzim degil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gizmo_x

bu tur oyunlar tarzim degil.

Bu tür oyunlar bir yaşam tarzı aslında.. Bir araba yarışı ya da fps oynadıgınızda 1-2 saat içinde sıkılabilirsiniz ama bu tarz oyunlarda o kadar güzel atmosfer ve senaryo olur ki oyuna kendinizi kaptırıp saatlerce başından kalkamazsınız

Keşke bu oyunlar tarzın olsaydı...

Bu arada tepeden bakış açısıyla oyun bana baldurs gate'in gelişmiş grafiklisi gibi geldi..Umarım o atmosferi bir nebze olsun yaşatır D:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedatss -- 16 Kasım 2008; 22:57:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sedatss

quote:

Orjinalden alıntı: gizmo_x

bu tur oyunlar tarzim degil.

Bu tür oyunlar bir yaşam tarzı aslında.. Bir araba yarışı ya da fps oynadıgınızda 1-2 saat içinde sıkılabilirsiniz ama bu tarz oyunlarda o kadar güzel atmosfer ve senaryo olur ki oyuna kendinizi kaptırıp saatlerce başından kalkamazsınız

Keşke bu oyunlar tarzın olsaydı...

Bu arada tepeden bakış açısıyla oyun bana baldurs gate'in gelişmiş grafiklisi gibi geldi..Umarım o atmosferi bir nebze olsun yaşatır D:

Evet sana katılıyorum .

Bu oyunu incelemekteydim bir süredir . Bende baya umutluyum bu oyundan . Hadi hayırlısı ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eru ilúvatar -- 16 Kasım 2008; 23:12:40 >

• Oyunun cinematic leri gerçekten dehşet olmuş daha doğrusu cinematic değilde ara videoları diyelim.. Ayrıca 1-2 ss bana neverwinter nights ı hatırlattı

Dört gözle bekliyorum
  • PlayStation3'e sırf ejderha savaşlarını içeren ve ejderha kullanabildiğimiz bir oyun çıkacak. Keşke bu oyunda da ejderha kullanabilseydik. Ekran görüntülerinde ve videoalarda ejderhadan eser yok. Ayrıca strateji gibi yukardan bakmamız sinir bozucu. Ne güzel arkadan kamera olacaktı, alacaktık kendi karakterimizi, ortaçağ zırhları falan giyecektik, ejderhamıza istediğimiz gibi binebilip gidecektik uzaklara.

Not: Bu oyunda da var o arkadan kamera, grubumuzdaki tüm karakterleri yönetebiliyoruz. Bunlar videolarda gösteriliyor, fakat oyun arkadan kameraya adapte olmadığı için animasyonlar dandik görünüyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tarikay93

PlayStation3'e sırf ejderha savaşlarını içeren ve ejderha kullanabildiğimiz bir oyun çıkacak. Keşke bu oyunda da ejderha kullanabilseydik. Ekran görüntülerinde ve videoalarda ejderhadan eser yok. Ayrıca strateji gibi yukardan bakmamız sinir bozucu. Ne güzel arkadan kamera olacaktı, alacaktık kendi karakterimizi, ortaçağ zırhları falan giyecektik, ejderhamıza istediğimiz gibi binebilip gidecektik uzaklara.

Not: Bu oyunda da var o arkadan kamera, grubumuzdaki tüm karakterleri yönetebiliyoruz. Bunlar videolarda gösteriliyor, fakat oyun arkadan kameraya adapte olmadığı için animasyonlar dandik görünüyor.

o oyunun adı tam olarak nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tarikay93

PlayStation3'e sırf ejderha savaşlarını içeren ve ejderha kullanabildiğimiz bir oyun çıkacak. Keşke bu oyunda da ejderha kullanabilseydik. Ekran görüntülerinde ve videoalarda ejderhadan eser yok. Ayrıca strateji gibi yukardan bakmamız sinir bozucu. Ne güzel arkadan kamera olacaktı, alacaktık kendi karakterimizi, ortaçağ zırhları falan giyecektik, ejderhamıza istediğimiz gibi binebilip gidecektik uzaklara.

K.bakma ama TPS kamerasından da RPG hiç çekilmiyor.

Bir video vardı Gametrailers'da, Mage-Sorcerer-Wizard (Her ne olucaksa) yere yağ atıyor, arkadan fireball la onu yakıyor, blizzardla söndürüyordu. Hayran kaldım. (:

• Grafik değilde oyunun sağlam içerikli, değişken, güzel bir konusu olsun isterim.
    Benzer grafikler ve kamera açıları nwn 1-2, witcher vb. oyunlarda zaten kullanılan tarzda.

Hatırlarım BG serisinden sonra nwn 1 oynamak o zamana göre güzel grafiklerine rağmen işkence olmuştu, oynayıp yarım bırakmıştım. Aynı şey geçen senelerde nwn 2 için de oldu, onu da bitiremedim.
  • herhalde tps kamerasını sırf grafiğin güzelliğini görelim diye koymuşlardır. şahsen izometrik kamera varken tps gibi görüş açının sınırlı olduğu bir kamerayı tercih etmem. heleki oyun party mantığıymış ve yüksek olasılıkla nwm tarzı pause+command stili oynanacakmış, tps hiç olmaz.
    yine de itemlendikten sonra şöyle güzel bir screenshot almak için kullanılabilir tabi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.