Şimdi Ara

Dragon Age Inquisition türkçe yama isteği (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
5
Favori
13.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bir çeviri yapmak istiyorsun, yardım eden kimse yok. çevirmen bulamıyorsun yahu. Adam tamam diyor. dosyayı yolluyorsun. Açıp bakıyor sonra diyorki: " Abi ben bunun bu kadar uzun olduğunu bilmiyordum" ya da "Abi bunun ingilizcesi çok ağır" deyip seni yarı yolda bırakıyor. Gel de böyle adamlar varken çevir.
    İlk çevirim bittiğinden beri bu oyunu çevirmeyi planlıyordum, ama adam bulamıyorum arkadaş! yok, kimse yok!
    Sonra Witcher 3 gibi profesyonel ekibe laf atıyorlar ya. Adamlar bu işi para için yapmıyor arkadaş daha ne istiyorsun?! bırak da biraz övgü beklesinler, teşekkür beklesinler. Ki hakediyorlar.

bakıyorum kaliteli bir oyunda en az 30.000-60.000 kadar satır var. bir kişiyle olacak iş de değil ki bu!!!
    Biliyorum ki bu forumda orta düzey ingilizce bilen çok kişi var, ama hazıra konmak isteyen de çok.

İşin yazılım kısmı ayrı bir sıkıntı zaten. Bu tür işleden anlayan birine danışıyorsun, adam Tool için bi dünya para istiyor. Sonra diyorsun ki: "Zaten ben bu işi bir beklentim olmadan yapıyorum. bir de para mı vereyim. bana ne!" diyip meseleyi kapatıyorsun.

• Bu oyunun, şu an için düzgün çalışır durumda bulunan toolu var mı?
  • Bfeditor.org'da battlefield star wars gibi frostbite oyunlarının dosyalarını modlamaya yarayan kod araç vs var ama bu oyuna uyarlanmış bir şeyler var mı bilmiyorum. Zenhax Xentax da çeşitli texture modlamalar yapıyorlar o python kodlarını kullanarak. arşivi açınca zaten bir sürü tlktoolar var açması paketlemesi sorun olmasa tlkeditorlerle metinler düzenlenir. Onları kullanabilsem Mirror's Edge Catalyst'i çevirmek isterdim :)
  • OyunÇeviri'nin elindekiler biterse buna başlarlar umarım ya, acayip açım bu oyuna karşı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: KarapathiaN

Bfeditor.org'da battlefield star wars gibi frostbite oyunlarının dosyalarını modlamaya yarayan kod araç vs var ama bu oyuna uyarlanmış bir şeyler var mı bilmiyorum. Zenhax Xentax da çeşitli texture modlamalar yapıyorlar o python kodlarını kullanarak. arşivi açınca zaten bir sürü tlktoolar var açması paketlemesi sorun olmasa tlkeditorlerle metinler düzenlenir. Onları kullanabilsem Mirror's Edge Catalyst'i çevirmek isterdim :)

Kodlamadan ve bu kod çeşitlerinden anladığım şey kelimenin tam manasıyla sıfır :) Biraz araştırdım yine de internet genelinde, bazı toollar yapılmış anladığım kadarıyla ama tüm metinleri çıkaramıyor, yalnızca war table'daki bazı metinler çıkarılabilmiş sanırsam. Sorunsuz çalışan bir tool olsaydı, belki bir ihtimal, hiç zamanım olmamasına rağmen, göz gezdirebilirdim :) Oyunu oynamaya başladım, yaklaşık 15 gündür oynuyorum ve gözlerim bozulana kadar oynuyorum resmen, hunharca oynamak dedikleri bu olsa gerek Çevirisi olsun isterim şahsen.

• rpg oynamakta çevirmekte bir sanattır keşke bütün rpg oyunları türkçe olsaydı....
  • Bu oyunun tr yaması çıkmaz bu oyunu çevirmek sağlam baldır ister. Sağlam oyunların çeviri 10 dan fazla değildir, şu bazı çevirmenler şu forumlara yazdıkları kadar çeviri yapsa çevrilmedik oyun kalmaz. Bu çeviri işini gerçekten yapaanlar witcher, fallout, skyrim vb çevirmenleri ve oyunların sayısı 10 u geçmez. Bence bazı çevirmenler açıyor arka planda oyun arada alt tab yapıyor 1 cümle çevirip oyuna geri dönüyor.
  • KarapathiaN kullanıcısına yanıt
    Hocam bunu buldum bi ama pek anlamadımhttp://www.bfeditor.org/forums/index.php?/topic/15844-bf4-sbtoc-dumper/&page=2#comment-107191

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 11_serhat_11 -- 7 Ocak 2017; 17:47:37 >
  • 11_serhat_11 kullanıcısına yanıt
    bfeditor'da yayımlanan python kodları düzenleyip diğer frostbite destekli oyunlardaki mesh, ebx, chunk vs. gibi dosyaları extract ediyorlar ve bunları dönüştürecek converterler varsa normal düzenlenebilir veya kullanılabilir dosyalara dönüştürüyorlar zaten, ama geri paketlemek için tersine mühendislik uygulayıp oyuna aktarmak lazım. Bu kısımla ilgili kodlar ve araçlar yok.

bu bulduğunuz neredeyse hiçbir şey, unofficial frostbite editor yapmış ruslar, korsan bf3 bf4 falan hazırlamışlar multiplayer oynayıp içerik ekliyorlar. Ancak somut bir şey paylaşmıyorlar. bazı programcı arkadaşlara rica ettim o editörü gösterdim. fakat zaman ayırıp düzenleme yapılmadı. Yoksa benimde aklımda güzel bir oyun vardı çevirmek istediğim. Üstelik dil dosyasına da ulaştım.

İlgilenmek isteyen varsa şu sayfayı incelesin:
    https://greydynamics.github.io/Frostbite3_Editor/

• valla bu oyun çevrilirse başından kalkamam çok güzel bir oyun witcher la beraber en sevdigim rpg dir kendileri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Semeio

valla bu oyun çevrilirse başından kalkamam çok güzel bir oyun witcher la beraber en sevdigim rpg dir kendileri

Aynen benimde öyle ilk oyun türkçe oynadık ama ondan sonra ne dlc ne de 2.oyun çevrilmedi bari bu çevrilseydi şimdi indiriyorum artık ingilizce oynayacağız yapacak bir şey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 11_serhat_11 -- 7 Ocak 2017; 21:31:23 >
  • Çevirecek kişi bulmayı geçin, çevrilebilecek gerekli programı bile yok. Zor iş arkadaşlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hitokiri Kenshin

Çevirecek kişi bulmayı geçin, çevrilebilecek gerekli programı bile yok. Zor iş arkadaşlar :)

tam da yaz vakti boş vakit bulunca oturup çevirmelik oyun di mi anılcım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sergeant Duffin

quote:

Orijinalden alıntı: Hitokiri Kenshin

Çevirecek kişi bulmayı geçin, çevrilebilecek gerekli programı bile yok. Zor iş arkadaşlar :)

tam da yaz vakti boş vakit bulunca oturup çevirmelik oyun di mi anılcım :)

Beş yaz vakti çevirsek anca
  • Çevireceksen bu oyunu yardımcı olurum
  • ferex28 F kullanıcısına yanıt
    çevirmek istediğim frostbite oyunu var bana da yardımcı olur musun? dil dosyası da elimde. ama hangi belgeden çıkardım nasıl geri gömeceğim bilmiyorum. Samimiyim...
  • KarapathiaN kullanıcısına yanıt
    hangi oyun?
    dosyalarını upload eder misin?
  • ferex28 F kullanıcısına yanıt
    İlgili bilgi ve dosyaları özelden paylaştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarapathiaN -- 7 Ocak 2017; 23:37:10 >
  • Şimdi ben anlayamadım program pahalı ucretsizini mi bulamıyorsunuz yoksa assassin's creed 1 için cevirilmesi kadar ümitsiz vaka mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferex28

Çevireceksen bu oyunu yardımcı olurum

Çevireceğimin garantisini veremiyorum. Söz verilince bir kez dönülmüyor. Beni geç başka birisi yapmak istiyordur da belki tool olmadığı için yapamıyordur. Böyle bir şey yapabiliyorsan benim dışımda da mutlaka birilerine yararı dokunur elbet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Witcherer_ -- 7 Ocak 2017; 23:53:18 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.