Şimdi Ara

Dövizdeki hareketlilik otomobil fiyatlarını da arttırdı; işte yapılan yeni zamlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
11.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2013 yılında Subaru XV aldık, 63 bin TL'di, şu an 210 bin olmuş. %230 artış.

2013 yılında 20 bin TL olan kişi başına düşen milli gelir 2018 yılında yaklaşık 40 bin TL olacak. %100 artış.

Bir millet nasıl fakirleşir görün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknokratik

Soylediklerinizin coğuna katılıyorum ama size verilen "koyduk mu"cevabı yine sizin eseriniz. Siz adamlara hergün "koyun" diye hakaret ederseniz bu cevabi almaniz normal.

Alıntıları Göster
    Ona bakarsan o "koyun" lafları da sizin eseriniz oluyor. Siz devamlı her şeyin en iyisini kendinizin bildiğini düşünürse ve karşıdakine "vatan haini" diyecek kadar ileri giderseniz, çelişkili bile olsa her şeyi ölümüne savunur pozisyona geçerseniz, benzer olaylar, sözler için kendi kesimize farklı diğerlerine farklı davranırsanız o şekilde hitap edilmeniz normal oluyor senin mantığına göre.

• Daha 1 ay önce fiyatı 200-210.000 TL olan Audi A3'ün fiyatı şimdi 300.000. İşte bunlar hep amariga'nın oyunları! Boykot adına kendi milletine geçiriyorlar ama kime laf anlatıyorsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatcan007

B8 passatlar ilk geldiği zamanlar en baz paketi 80 bine satılmıyor muydu ben mi yanlış hatırlıyorum?
    75e alanlar vardı. Daha 1.5 sene önce sahibinden.comda tertemiz sıfır ayarında b8ler 80 bine bulunuyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan bir honda civic sedan 1.6 lpgli eco elegsnce alacaktık 108 bindi kredi çekmeyeyim yavaş yavaş biriktirerek alırım diyordum ayda 4 bin lira falan ekleyerek. Vay arkadaş keşke 8 ay önce kredyi çekip alsaymışım. 127 bin olmuş. Şu düştüğümüz hallere bak Allah ım ne yaptım da ben ülkenin böyle bir durumuna geldim yazıklar olsun. Konuya araba olarak bakmıyorum sadece yahu hayalinden yada zevkinden bir isteğinden oluyor insan be yazık.

• Assassino! kullanıcısına yanıt
    Dua et sana başka bişeye geçirmiyolar isterse yarım milyon olsun alma audi git bütçen neye yetiyosa onu al.
  • 130 bine çalıştığım ilçede merkezde 3+1 evler satılıyor.Ev fiyatıyla yarışır olmuş
  • Valla gene burada kendi kendimize konuşup duruyoruz.Ne olursa olsun o Allahın cezası yönetim orada beton gibi duruyor.Dün A101 de koyu akp li kasiyer arkadaş malzeme alırken bana direk;Yahu ülkemize nasıl saldıryorlar dış güçler nasıl uğraşıyorlar bizimle yahu dedi.Şimdi bu adama dönüp ;Yahu Allahtan korkmaz mısınız ,Dış güçler zaten uğraşıyor bizimle ama 16 senede parayı betona gömen doğru düzgün fabrika yapmayan şeker fabrikalarını satıp savuran,samanı mercimeği dışarıdan ithal eden bu hükümetin hiç mi suçu yok diyeceksin ama adam seni hemen fetocu vatan hainliği ile itham edecek.Bu partiye oy verenlere ne anlatsanız boş.Hayret ediyorum gerçekten ne felaket gelirse gelsin bu partiye oy veren milyonlarca adam sanki bir yerden düğmeyle kontrol ediliyormuş gibi hepsi aynı anda aynı şeyi düşünüyor ve konuşuyor.Ben hayatımda böyle bir düzen böyle bir durum görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gambit666

nasıl bi zihniyet bu? 35 bine aldıgım araba 6 sane sonra ikinci el fiyatı sıfır fiyatının 2 katı olur.
    bu mantıklı mı?

Alıntıları Göster
    Zarar ettinmi diyorum

• haylaz__ kullanıcısına yanıt
    Neyden zarar ettim mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ülkemiz tüketim ülkesi kabul edelim bakınız cari açık 57.6 milyar dolar

Bu arada dolar beni ilgilendirmez diyenler için ufak bir matematik

1 Mayıs dolar 4.04 tl

15 Ağustos dolar 5.88 tl

Sonuç %45.5 artış

Not:Dolardan banene diyenler için

ülke borcu dolarla ödeniyor peki ödeyin kim çaktınız mı ?

• Yahu arabayı bırakın şimdi mal Alicam dükkana 350 ye aldığım 100mt kablo şuan 550 TL sadece 1 haftada oldu bu Siemens grubu 7 den 11 TL ye fırlamış işimiz Zor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kusura bakmayin ama tr de ekonomi harika oldugu zmn larda bile otomobil fiyatlari yuksekti ozelliklede ikinci el avrupada fiyat kullzndikca asagi iniyo tr de yukseliyo cok sacma bi durum var.mesela ben fr de yasiyorum 2014 model rr evoque arabam suan 23-34 bin euro sifiri 55-60 bin euro.seneye 20 nin altinada inebilir.tr de olsa ciktikca cikar hemde o kdr kullanilfigi halde.

• quote:

nasıl bi zihniyet bu? 35 bine aldıgım araba 6 sane sonra ikinci el fiyatı sıfır fiyatının 2 katı olur.
    bu mantıklı mı?

Alıntıları Göster
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 19 Nisan 2021; 18:22:44 >
  • 1975 model araca devam o paralara araç alınmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: shockwave23

Yahu arabayı bırakın şimdi mal Alicam dükkana 350 ye aldığım 100mt kablo şuan 550 TL sadece 1 haftada oldu bu Siemens grubu 7 den 11 TL ye fırlamış işimiz Zor.
    ne yaptı ki zaymıns, dolar 7 ye fırlamışken hammadde mi aldı şu iki günde malmı imal etti 7 liradan,

dolar zaten 5.4tı şuan 5.8

%ye vurduğun zaman %10 bile değil yani,

ya böyle amk fırsatçı pislik üç kağıtçı firmalar olamaz ya,

halkı kıvranırken, düşene de bir tekme vurandan ne hayır beklersin..

hes kabloda yok mu onun fiyatlar nasıl
  • quote:

2012 yılında 0 astra aldım 35 bin TL.
    şimdi satışa koysam 60 bin ediyor.

6 yıldır kullanıp, üstüne 55000 km yaptım.

dolar artmasın dedikçe, fabrikaları satmayın dedikçe, köprü, havalimanı gerekiz dedikçe, üretim, tarım, hayvancılık, programlama dedikçe bize çomar, vatan haini, koyduk mu vb. şeyler ile cevap verdiniz. şimdi hiç üzülmeyin.
    Süpermiş, 55 bin km yol yap 25 bin lira para bıraksın, çok iyi değil mi? Bence hemen satın! Nede olsa o seneden bu yana enflasyon hep eksideydi ve TL döviz karşısında hiç değer kaybetmedi. E peki aracınızın sıfır değeri 35 bin lira ise, kim 60 bin lira verir ki size? Bu aracın sıfır fiyatı güncellenmiş olmalı, baya bir hemde. Neyse verdi diyelim, sizin sıfır araba alan biri olduğunuzu ve yeni tercihinizi de o yönde kullanacağınızı düşünürsek(ve araba yerine mobilete binmeyeceğinizi), ortalama c segment bir araca baktığımızda fiyatlar 120-130 bin lira civarında. Ama sizin elinizde 60 bin lira var? İşte bu olmadı.

Büyük ihtimal bu durumdan henüz haberiniz yoktu çünkü siz daha çok 35 verip 60 almanın hesabına odaklanmış gibiydiniz.

Hiç üzülmeyin demişsiniz ama ben nasıl üzülmeyeyim şimdi size?

Çok üzgünüm, çok.

• x X x X kullanıcısına yanıt
    haberi okuyarak yorum yapıyorum
    ah okurken biraz daha dikkatli olsanız.
    bende buradaki mantık hatasını anlatmıştım zaten.
  • Vay be fiyatlara bak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • OTOMOBİL FİRMALARI SOYGUNCU OLMUŞ! EN KÜÇÜK FIRSATTA ÇAK ZAMMI! DÖVİZ AYLARCA YATAY SEYİRDEYKEN BİLE ZAM ÇAKIP DEVLET VERGİSİNİ BAHANE EDEREK UYANIKLIK YAPIYORLAR! MİLLET BİR 6 AY BU ÖLÜ YİYİCİ KAN EMİCİ OTO FİRMALARINDAN BİR 6 AY OTOMOBİL ALMASIN BAKIN NASIL AĞLAYIP FİYATLARI DÜŞÜRECEKLER....!!!! ALMAYIN KARDEŞİM ENAYİ OLMAYIN 8 AY ÖNCE 70 BİNE ALMADIĞIM ARAÇ 140 BİN OLMUŞ RESMEN SOYGUN ! ALMAYIN ALDIRTMAYIN.....

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.