Şimdi Ara

Döviz aşağa indiği halde araba fiyatları daha da zamlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha 3 hafta önce euro 4.15'leri dolarda 3,88'leri gördükten sonra TL satılan arabalara önemli ölçülerde zam yapıldı

Ama şuan euro 3,85 ve dolarda 3,63 seviyesine inmesine rağmen araba fiyatlarına hala zam yapılıyor.

Sadece fiyat örneği vermek için örnek vermek gerekirse Golf 1.6 tdi dsg highline 1 hafta önce 123900'dü şuan 1000 tl daha zam gelmiş. Vede bu daha yeni makyajlanmış golfda değil

Dövizin düşmesinden dolayı fiyatların inmesi gerekirken bazı arabaların fiyatları hala aynı ve bazı arabalara hala zam geliyor görüldüğü üzere

Ben mi yanlış düşünüyorum, benim mantığım almıyor. Siz ne düşünüyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrati4 -- 20 Şubat 2017; 14:57:54 >

• Dolar 4 liraya 3.60 dan mı çıktı sanıyosunuz acaba? Geçen sene bu zamanlar ki dolar kuruna bir göz gezdirirseniz konunuz kendi kendini otomatik olarak imha edecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagızalp

Dolar 4 liraya 3.60 dan mı çıktı sanıyosunuz acaba? Geçen sene bu zamanlar ki dolar kuruna bir göz gezdirirseniz konunuz kendi kendini otomatik olarak imha edecektir.

Peki benzin?

Döviz yükselir yükselmez benzine anında zam gelmesine rağmen, kaç gündür bekliyorum en ufak bir indirim haberi yok..

Buna da verecek bir cevabınız vardır mutlaka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dış güçler, paralel yapı, fetö, almanya bizi çekemiyor, köprü ve havaalanlarımız var, pkk, chp hep bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

quote:

Dolar 4 liraya 3.60 dan mı çıktı sanıyosunuz acaba? Geçen sene bu zamanlar ki dolar kuruna bir göz gezdirirseniz konunuz kendi kendini otomatik olarak imha edecektir.

Peki benzin?

Döviz yükselir yükselmez benzine anında zam gelmesine rağmen, kaç gündür bekliyorum en ufak bir indirim haberi yok..

geçmiş aya bir bakayım dedim ocak ayının 11' i kur 3.85 benzin 5.25 şu anda kur 3.62 benzin 5.35 bir aylık süreçte sanırım ekstra ötv zammı gelmedi ama fiyat indirmeye kimse yanaşmıyor ilginç bir durum

• Dolar sağlam bir bahane id.

• araba fiyatları anlık kur dalgalarından etkilenmez.

dolar bugün 3.63 olabilir ama distribütor bir parti arabayı misal döviz 3.80 iken çekmiştir ona göre fiyat belirtir.

bu parti araba biter yarın tekrar araba getirtceği zaman bakar döviz 3.50 olur misal, ona göre fiyat belirtir.

heralde böyle olur.
  • Dolar düştüğü gibi fiyatlar düşmez zaten. Elindekileri bir satsın önce... dolar 4.00 iken de giriş olduğunu düşünmüyorum. zaten 3.50-3.70 civarlarından araçlar girdiler ülkeye.. yani fiyatların yükselmesi normal doların 3.60 olmasına düşük deniyor, garip olan o... nisan dan sonra görün siz doları.
  • kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Ben düşeceğini sanmıyorum fiyatların.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bahane.

Bu işin matematik yönü yok. Tutturabildigine artık. Max. Kar etmek amaç. Batmış bir ülkeye az bile yapıyorlar

• Yalnız atladığınız bir nokta var bugün Türkiye'de satışa çıkan araçların ödemelerini ithalatçı aylar önce yaptı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluENight

quote:

quote:

Peki benzin?

geçmiş aya bir bakayım dedim ocak ayının 11' i kur 3.85 benzin 5.25 şu anda kur 3.62 benzin 5.35 bir aylık süreçte sanırım ekstra ötv zammı gelmedi ama fiyat indirmeye kimse yanaşmıyor ilginç bir durum

İşin acı yanı, kimsede böyle bir beklenti bile yok..aklına bile gelmiyor milletin.

O kadar alışmışız..o kadar sinmişiz..kimsede hakkını hukukunu koruyacak takat kalmamış..

• süper enflasyon dönemlerini unutmuşsunuz. Belki de hiç görmediniz o dönemi tabi...

Normaldir. Döviz düştüğü an fiyatlar düşmez. Dövize endeksli bir ürünün ithalatçısı, dövizin çalkantılı olduğu bu gibi dönemlerde döviz riskini tahminleyemez. En standart ve risksiz yol yüksek döviz fiyatından çok düşük bir kar hesaplayarak satmaktır. Böylece, ürün satıldığında döviz fırlamış olursa ithalatçı zarar etmemiş olacaktır. Çoğu çoğu çok az kar etmiş olacaktır.

Kısaca tahminlemenin yapılamadığı durumlarda fiyatların hızlı adapte olmaması normaldir. 3.5'dan jet gibi 4 liralara çıkan dolar, bir haftada 3.80'lere, bir süre sonra bir haftada 3.60'lara indi. Tekrar çıkışa geçmeyeceğini kim bilir? Bu kadar absürt bir tablo çizen dövizin tekrar çıkışa geçmeyeceğini kim bilecek? Nasıl tahminleyeceksin?

O yüzden ortada bir kazık varsa sen yiyeceksin. Ben mi yiyeceğim? Almayın arkadaşım çok dertliyseniz. Dilimizde tüy bitti "almayın" diye diye. Hem alıyonuz, hem neden pahalı, niye vergi yüksek, neden döviz fırlıyor... Sen alıyon ondan oluyor hepsi. Çoluğunun çocuğunun geleceğini yedin de doymadın be adam! Alma artık. Tüketme. Veya daha doğrusu, üretmeden tüketme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 21 Şubat 2017; 0:46:58 >

• Genel kanı şu yönde

Distribütor bir parti arabayı yüksek dövizden çekmiştir ona göre fiyat belirtir, hemen anında fiyat düşmez

O parti araba bitiğinde döviz düşük olursa o düşük dövizden alınır ve fiyat düşer şeklinde

Benimde bu dedikleriniz aklıma gelmişti fakat şu var, eğer döviz düşerken fiyatlar en azından sabit kalsa idi zam yapılmasa idi bu kafama yatardı

Fakat ekstradan birde zam yapıldı için şuanda hiç kafama yatmıyor
  • Ülkede 2014 den beri % 100 devalüasyon oldu...Bundan olabilir mi acaba?
  • quote:

quote:

Peki benzin?

kendi kendini imha ediyor o tipler o yuzden cevap veremez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alan olduğu sürece zamlanır.Sen alamıyorsan o senin problemin.
  • İşim ambalaj üzerine hammaddeciye dedim dolar 3.90 dan 3.60 a indi fiyat güncellemesi yok mu diye. Adamlar 1600 dolara aldığım plastiğin kilosunu 1700 dolara çıkardı

Gerisini siz düşünün.. tr de tekel firmalar hep böyle..devlet el atmadıktan sonra satıcılar alıcıyı öpmeye devam eder..

• Bu ulkede fiyatlar dusmez. Paran oldugu an alicaksin.

• ülkemizi kıskanıyorlar yerli otomotiv en büyük hava limanı vb bizim devletimizi kötü durumlara sokmaya çalışan kötü insanlar var

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.