Şimdi Ara

Double teyp bilgilendirme yapılmadan montaj sonrası yaşadıklarim......!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

A101 den piranha marka ekranlı teyp aldim 318 TL ye .

Bunu bir teypciye götürdüm takar misiniz diye takarım dedi.

Neyse kutuyu teslim ettim, meğerse bu 7 inç ekranlı teyplerin hepsine marka farketmeksizin 360 TL ye ek çerçeve olmadan olmuyormuş , usta takmış ,baktım her iki yanda 2 ser cm açıklık var arkadaki kabloları görünüyor.

Usta bu ne böyle dedim , sen takmam için verdim ben taktım dedi,

Yahu insan söyler bu böyle olacak ek parça 360 TL yada boşluk çok olacak deseydin ya dedim ama nafile .

100 tl takma parasi 50 de sokme parası talep ediyor .

Arabamı aldım para vermeden ama mesaj atmış, unuttunuz heralde vs diye .

Şimdi bu durumda en baştan bana dese bu buna bu şekilde uymaz diye hiç taktirmazdim zaten .

Bu esnafın yaptığı doğru mu ...?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_gorunmez -- 25 Haziran 2020; 0:20:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaptığı doğru değil tabi gidip en dangalak ustayı bulmuşsun, usta dediğin müşterisini bilgilendirir, olacak veya olabilecek fiziksel ve teknik şeyleri belirtir ki ondan sonra böyle problemler yaşanırsa, müşteri, usta söylemişti der olay kapanır, ustalık birşeyi taktım çıkardım işi değildir sonuçta yaptığın işi müşteriye sunduğun için müşteriyle bi iletişim halinde olması gerekir, usta, sen tak dedin bende taktım böle oldu ehehe diyorsa onun ustalığına tüküreyim.

Copy paste
  • Fikir ??

• acil işiniz yoksa 20dk. başında bekleseydiniz keşke.

• Evet, ortada bir yanlış var. Fakat şu aşamada 3. Şahısların yapabileceği bir şey yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

acil işiniz yoksa 20dk. başında bekleseydiniz keşke.
    Arabayı bir gün önce geceden bıraktırdi, gün içi bakarım dedi sonra 1.5 gün sonra teslim etti ,arada boşluk olursa alırım dedi ,yani beklenecek durum yoktu

• dr_gorunmez kullanıcısına yanıt
    yani ne bu motora ağır bakım mı yapılacak hocam altı üstü teyp takılacak 1.5 gün nedir. o süreyi dedikten sonra birakilmaz zaten başka yere gidilir. o süreyi veren usta işi bilmeyen ustadır belli etmiş kendini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 25 Haziran 2020; 0:41:21 >
  • Sana kızmak istiyorum neden başında durmadın diye ama kızamıyorum. Asıl suçlu usta dediğin, ustalıkla ilgisi olmayan o embesil. Usta olsa İlk başta seni uyarırdı. Hadi farketmedi diyelim o zaman takarken farkedip söyleyecekti. 2 cm boşluk nedir aklım almıyor. Eğer konu fake değilse saçmalık...

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Evet, ortada bir yanlış var. Fakat şu aşamada 3. Şahısların yapabileceği bir şey yok.
    Benmi yanlış düşünüyorum acaba diye fikir almak için soruyorum aslında .
    Ama normalde bu tarz bir bilgilendirme olması lazım olmaz mı diye düşünüp duruyorum.
    Ona göre işlem hiç yaptırmazdim.

Sonuçta araç 2 gün orda kaldı ,sırf isinin arasında yapacak diye bekleme fırsatim bile olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

Sana kızmak istiyorum neden başında durmadın diye ama kızamıyorum. Asıl suçlu usta dediğin, ustalıkla ilgisi olmayan o embesil. Usta olsa İlk başta seni uyarırdı. Hadi farketmedi diyelim o zaman takarken farkedip söyleyecekti. 2 cm boşluk nedir aklım almıyor. Eğer konu fake değilse saçmalık...
    Hocam fake konu değil ,inanki şaka gibi fake sanman normal .

Ben hatta gece 23.00 da dükkanına uğradım yol üstünde diye açık mı diye ,ben gittiğimde uğraşıyordu, montaj ile yarına teslim ederim dedi ,orda bile bana demedi bak bu böyle olacak diye ,

• Double teyp bilgilendirme yapılmadan montaj sonrası yaşadıklarim......!!!!
    Double teyp bilgilendirme yapılmadan montaj sonrası yaşadıklarim......!!!!

Arkası baya görünüyor ,kullanılacak gibi değildi.

• Yaptığı doğru değil tabi gidip en dangalak ustayı bulmuşsun, usta dediğin müşterisini bilgilendirir, olacak veya olabilecek fiziksel ve teknik şeyleri belirtir ki ondan sonra böyle problemler yaşanırsa, müşteri, usta söylemişti der olay kapanır, ustalık birşeyi taktım çıkardım işi değildir sonuçta yaptığın işi müşteriye sunduğun için müşteriyle bi iletişim halinde olması gerekir, usta, sen tak dedin bende taktım böle oldu ehehe diyorsa onun ustalığına tüküreyim.

Copy paste

• Olan olmuş, bence çok büyük bir problem de yok. Ben olsam zıtlaşmak yerine olayı çözmenin yolunu arardım. Mesela 360₺'ye çerçeve almak yerine bir lazer kesim yapan yerde 50 liraya doğru boyutta parlak siyah pleksi kestirir ve takar unuturdum. Hiç fena da durmaz bence...

K.

• Ustalığını bilmediğim kişiye zorda kalmadıkça sigorta bile değiştirtmem,

siz elektronik aksama işlem yaptırıyorsunuz,

teybi almadan önce ufak bir araştırma yapsanız zaten bu çerçeve olayını öğrenmiş olurdunuz.

bu aşamada, teyp alınmış, takılmış, arızası yoksa sökülmez,

gidip çerçeveyi de alıp onu da taktıracaksınız ve 100 tl montaj parasını vereceksiniz...

başka çıkar yolu yok gibi görünüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

Ustalığını bilmediğim kişiye zorda kalmadıkça sigorta bile değiştirtmem,

siz elektronik aksama işlem yaptırıyorsunuz,

teybi almadan önce ufak bir araştırma yapsanız zaten bu çerçeve olayını öğrenmiş olurdunuz.

bu aşamada, teyp alınmış, takılmış, arızası yoksa sökülmez,

gidip çerçeveyi de alıp onu da taktıracaksınız ve 100 tl montaj parasını vereceksiniz...

başka çıkar yolu yok gibi görünüyor...
    Bence de olması gereken bu, ustada hata var size bilgi vermesi gerekiyordu, bir iş yapıyorsa yakıştırması gerek usta dediğin budur yoksa teybi herkes bağlar bir şekilde. Ancak ustanın da emeği var, söyleyin çerçeveyi de taksın madem takılacak her türlü o çerçeve, takma parası olan 100 lirasını da verin, kendi kusurunu da düzeltmiş olsun, emeğinin de karşılığını almış olsun.

Aracımıza cam filmi çektiriyoruz adamlar garanti veriyor sorun olursa getir sökelim tekrar takalım para istemeyiz diyorlar, işinin arkasında duruyorlar, ustanızın da yapması gereken bu, emeğinin karşılığını alsın ama yaptığı iş de bir şeye benzesin.

Normalde ustanın sizi arayıp bilgi vermesi gerekiyordu, bu teybi takıyoruz ama yanlarda boşluk var, şu kadar liralık çerçeve almamız lazım, kararınız nedir ona göre takalım diye sorması gerekiyordu.

• Araç ne orjinal tesisatı kesti mi soket uyumlu muydu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartipi -- 25 Haziran 2020; 6:37:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çerçeve o kadar pahalı olmaz. Aracın ve teybin modelini belirtirseniz yardımcı olabiliriz.
  • Siyah jelatin etiket gibi parlak yada mat ondan yapıştır arayı kapat en iyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • deseydin ya seni usta yapanın ben bunu böyle bende takardım :D

ama bi arkadas pleksi demiş bence olabilir
  • kesin soketide kesmiştir. kontrol ettiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

yani ne bu motora ağır bakım mı yapılacak hocam altı üstü teyp takılacak 1.5 gün nedir. o süreyi dedikten sonra birakilmaz zaten başka yere gidilir. o süreyi veren usta işi bilmeyen ustadır belli etmiş kendini.
    Bu biraz toplumsal ahlaksizligin etkisinde ustanin egitimli tahmini haline gelmis olabilir, soyle anlatayim: Benim babam da oto servisi degil ama servis. Musterinin evine kadar gidip hizmet veriyorlar, musterinin evinde tamirati 30 dk - 1 saat icinde yapiyorlarsa eger, insanlarin abartisiz belki yarisi "para verecek miyiz buna usta" diye soruyor, belki yuzde 5-10 arasi ahlaksizligin zirvesinde dolasan dagdan inmeler ise, hic bir soru sormadan para da vermiyor. Bunu goren servis sektorundeki insanlar yillar gectikce egitiliyordur suphesiz, 1-2 saatte yapacagi is icin "1-2 gun birakman lazim" diyordur. Isin ozeti ahlaksizlik her yere sirayet etmis. Boyle seylerin derdini, acisini durust namuslu insanlar cekiyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.