Şimdi Ara

DOTA 2 [ANA KONU] (1085. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.856
Cevap
77
Favori
703.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10831084108510861087
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YesilliksizTantuni

Almak mı basmak mı mevzu?
    daha çok basmak diyeyim.ama sen her ikisini de açıklar mısın
  • Sniper zaten skilleriyle kaçan bir hero değil en fazla q atar yavaşlatır kaçarsın o yüzden mom bastığında üstüne atlayıp fiziksel burst atacak hero yoksa pa gibi kas. Eğer biri initiate ettiyse ve fighttan uzaktaysan bas kafalarına kafalarına vur ya da jungle farmlarken falan. Bire biri biri sana giriştiyse basarsan zaten 3 gram canın var armor da gidince çok çabuk erirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sniper zaten skilleriyle kaçan bir hero değil en fazla q atar yavaşlatır kaçarsın o yüzden mom bastığında üstüne atlayıp fiziksel burst atacak hero yoksa pa gibi kas. Eğer biri initiate ettiyse ve fighttan uzaktaysan bas kafalarına kafalarına vur ya da jungle farmlarken falan. Bire biri biri sana giriştiyse basarsan zaten 3 gram canın var armor da gidince çok çabuk erirsin.
    tamam hocam çok teşekkür ederim.

birde %47 kazanma oranım var sence bu nasıl ? iyi mi?

birde 14 ayda 3800 övgü nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiazLou -- 16 Kasım 2018; 8:45:37 >
  • Övgü iyi oynamanın bir belirtisi değil ama kazanma oranı öyle. Benim daha düşük kazanma oranım niye çünkü kötüyüm. Düzeltmeye bak

• Arkadaşlar mmr nezaman sifirlaniyor?Mmr in 1k bin altında solo girdiğim için yukseltemiyorum tavsiyeleriniz neler ?

• quote:

Övgü iyi oynamanın bir belirtisi değil ama kazanma oranı öyle. Benim daha düşük kazanma oranım niye çünkü kötüyüm. Düzeltmeye bak
    senin yüzde kaç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ownerplus

Arkadaşlar mmr nezaman sifirlaniyor?Mmr in 1k bin altında solo girdiğim için yukseltemiyorum tavsiyeleriniz neler ?
    yani benim bildiğim ağustos gibi falan.Daha yeni sıfırlandı yani.

Benimde öyle 1000 e çıkıyor sonra düşüyor.Videolar izleyip tekniğini ve bilgini geliştirmen lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiazLou

yani benim bildiğim ağustos gibi falan.Daha yeni sıfırlandı yani.

Benimde öyle 1000 e çıkıyor sonra düşüyor.Videolar izleyip tekniğini ve bilgini geliştirmen lazım

Alıntıları Göster
    Benim bildiğim rütbeler sıfırlanıyor, mmr aynı kalıyor. yanlış mı biliyorum ?
  • 48.51miş solo rankedda.

• quote:

Orijinalden alıntı: KARTALIZMA

Benim bildiğim rütbeler sıfırlanıyor, mmr aynı kalıyor. yanlış mı biliyorum ?

Alıntıları Göster
    bende öyle biliyorum hocam.Bence sen daha bilgili birine sor bende öğreneyim
  • KARTALIZMA kullanıcısına yanıt
    İkisi de sıfırlanıyor ama hidden mmr denen bir nane yüzünden üç aşağı beş yukarı aynı açılıyor.

• neredesin 7.20 ResidentSleeper
  • Baya bi değişiklik olmuş. Map değişti.
    Tp için farklı bir slot eklenmiş.
    Herolarda değişiklik var.
  • arkadaşlar yeni güncellemenin Türkçe çevirisine ulaşabilen var mı? çok tuhaf ve karmaşık olmuş
  • Bir süre çıkmaz daha. Nereyi anlamadın yardımcı olayım

• quote:

Bir süre çıkmaz daha. Nereyi anlamadın yardımcı olayım
    yani çok büyük değişiklikler var hangi birini anlatayım ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiazLou -- 20 Kasım 2018; 14:39:48 >
  • Drow çöp olmuş diyolar ne oldu ne yaptılar güzelim heroya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek suçu kopya çekmek -- 20 Kasım 2018; 16:10:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ownerplus

Arkadaşlar mmr nezaman sifirlaniyor?Mmr in 1k bin altında solo girdiğim için yukseltemiyorum tavsiyeleriniz neler ?
    Mmrlar sıfırlandığında da eski mmrına göre açılıyor tekrar. Mmrların sıfırlanması bir çözüm değil.O seviyede oyun taşımak çok kolay.Storm, pa gibi herolarla rahat taşırsın veya bildiğin heroları spamla. Oynamadığın heroları picklemekten çekin.Birde miracle midone gibi oyuncuların tam maçlarını izleyip ne yaptıklarına odaklan. Twitchtde matumbaman'ın yayınlarına bakabilirsin. Funkefal var türkçe commentary ararsan.
  • Oyundaki harita/deny/gold mekaniklerindeki değişiklikler bir yana; item ve hero'lar açısından MMR kastırabilecek bazı şeyler;

- Solar Crest; oyunun en iyi fiyat/performans büyük item'ı. Aquila'nın silinmesiyle beraber Wraith Band en iyi item oldu ama maç sonuna kadar üstünüzde tutamazsınız tabi. Solar Crest 1 numaralı item. Özellikle movement speed vermesi ve aktifini düşmana atınca yavaşlatıyor olması çok iyi. Çok beğendim. Her işe yarıyor. Kill aldırtıyor, adam kurtarıyor, Roshan kestiriyor. Yok böyle bir şey.
    - Phase ile PT'nin durumunda çok bir değişiklik yok aslında ama artık damage isteyen carryler PT, attack speed isteyenler Phase kasmak zorunda.
    - Tranquil esas buff aldı. Tranquil supportları ile lane'de kasmak çok daha kolay artık. Korkmuyorsun regeni kaybedecek miyim, kenarda durayım az can dolsun diye.
    - Sange ve Sange'e bağlı itemlara status resistance gelmesi iyi oldu bence ama bir yandan da mekaniği zorlaştıran bir şey bu status resistance. Mesela Invoker Tornado atıyor, ya da Lion stun vuruyor ama herkes ayrı zamanlarda çıkıyor ondan. Status resistance'a karşı oynaması zor bir şey.
    - Beklenen oldu ve Kaya'ya Sange ve Yasha ile birleştirilebilen item'lar geldi. Yine de klasik SnY kadar iyi değiller tabi. Bir yandan da özellikle Sange and Kaya bütün damage mekaniği mana harcamaya dayanan herolar açısından güçlü bir item oldu. (Storm, Zeus, Leshrac, vb.)
    - Holy Locket her healer'ın ana item'ı. Başta Dazzle ve Oracle olmak üzere heal atan her hero kasmalı.
    - Drum yeniden güçlü bir pozisyonda. Çok uzun zamandır çöp durumundaydı. Gerçi Int herolar için Discord bundan daha iyi tabi 500 gold daha pahalı olduğu halde.
    - S. Vessel'i gömdüler sonunda. Sadece Alchemist karşısında kasılır.

Bunlar item'lar.

Sırada hero'lar var, gömüp üstüne toprağı attığımız herolardan değil, güçlenenlerden konuşacağım sadece;
    - Anti'ye abuk bir şekilde buff geldi. Aghanim bonusunu silip mana bedeliyle beraber hediye ettiler. Şimdi Sven ya da Alchemist stun'ı gibi projectile takibi kolay skill'leri doğrudan iade ediyor. Ayıp etmişler biraz.
    - Bounty'ye verilen buff'ın hiçbir anlamı yok. Abuk subuk bir şey yapmışlar. Hero çok güçlü değil ama laningi aşırı zorlaştırıyor.
    - Dazzle, oyundaki en iyi support olmuş. Çok net. Holy Locket kasıyorsun, mana ve hp regen veriyor zaten item, ulti cooldown kırıyor, sürekli işe yarıyor.
    - Doom hero'ya dair sıkıntılı ne varsa düzeltmişler ve işe yarar bir hale kavuşmuş yeniden.
    - Void geri gelmiş. Echo Sabre + Mjollnir ile ultiye aldığı herkesi yatırıyor.
    - Juggernaut, ultisi çok güçlenmiş durumda.
    - Lich, yeni shield'ı efsane. Üstünüze doğru koşan bir Lich görürseniz kaçın. Öldürmeye çalışmakla uğraşmayın, patlamalara siz ölürsünüz.
    - Naga'nın aktifini pasife çevirmeleri heroyu teke tekte alınamaz hale getirdi. Naga ile de tek başınıza kalırsanız kaçın. İlüzyonlar + Manta ilüzyonları derken neye uğradığınızı anlamazsınız.
    - PA, 2. skill artık tam anlamıyla istenen kıvamda.
    - Rubick, o kadar güçlendi ki o yeni pasifle, en üst seviye oyuncular support role bırakmadan midde oynuyorlar artık.
    - Sand King, alın aldırın. Oyunun en iyi offlanerı. Kumun içinde istediğiniz gibi at koşturursunuz. 7. seviyede 1-4-1-1 olacak şekilde ayarlayın kendinizi ve laning için sakın stun açmayın support oynamıyorsanız.
    - Slardar'da bir yükseliş var ama Void gibi bir carry olması zor. Yine de attack speed kasarak birini sabit tutabiliyorsunuz.
    - Slark, 7.20'nin ertesi günü hemen nerf yedi zaten ve hâlâ güçlü. Anlamsız bir late-game damage'i var artık.

- Troll benim gözümün bebeği şu anda, winrate olarak yükselmedi belki ama oyunun sayılı carryleri arasında yeniden. Birkaç detaylı fikir paylaşacağım. Power Treads kastıktan sonra heroya Solar Crest kasıyorsunuz. Zaten kasması aşırı kolay bir item. Hem Medallion ile kırdığınız zırh kasma hızını çok yükseltiyor, hem de Wind Lace movement speed veriyor, o da bir artı oluyor kasma için. İyi de demiyorum, iyi de demiyorum bakın ortalama bir farm ile 15 dakikada Troll 12-13 seviyeyi ve PT+Wraith Band+Quelling Blade+Wand+Soler Crest'i gayet rahat kasıyor. Bu noktada Agility'de duran bir PT ile bile 1400 can ve 35 armor'u oluyor heronun. Ne burst damage ile ölürsünüz ne de sağ kliklerle. Düşmanda stun bittiğini anlayınca da ultiye basıyorsunuz zaten. Sonrasında Sange and Yasha ile can, status resistance, movement speed ve DPS kasıyorsunuz. Ardından maçın durumunun sırasına göre Skadi-Abyssal-Satanic kasıyorsunuz. PT+Crest+SnY+Skadi+Abyssal+Satanic kasmış bir Troll'de 3.7k can / 47 armor / %35 büyü direnci / %41 status direnci oluyor. Bu herif ölmez. Öldüremezsiniz. Ayrıca kendi Ensnare'i ve item'ın Bash'i sağolsun, tuttuğunuz adam yatıyor. Hiçbir şansı yok.
    BKB gerekirse de Crest ve SnY bittikten sonra bir araya sıkıştırabilirsiniz. Ulti çok önemli, karşıda stuna bozdurmayacağınız bir anda atmanız gerekiyor. Ama ultiyi stuna gömmek olmaz.

Neyse, özetle MMR kasmak isteyenlerin ilaçları şunlar;
    Carry pickler: Anti-Void-Juggernaut-Naga-PA-Slark-Troll-Bounty (roam ya da support oynayıp yazık etmeyin Bounty'ye.) Bunların içinde Void, Slark ve PA en iyileri diyebilirim. Ben Troll'in o buildiyle de çok iyi yürüdüm gerçi.
    Support pickler: Dazzle-Lich-Rubick-Grimstroke-Undying
    Offlane pickler: SK-Slardar-Tidehunter-Bounty (karşı carry'nin başına ekşimek suretiyle de oynayabilirsiniz.)

• party 3.5k mmr olmasına rağmen solo girmediğimden 1 senedir 1500 civarı. hızlıca mmr kasmak için hangi heroları önerirsiniz?
  • 
Sayfa: önceki 10831084108510861087
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.