Şimdi Ara

dosya adı uzantısı ve otomatik düzenleme problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar öncelikle konuyu nereye açacağımı düşündüm ama buraya yazmaya karar verdim..eğer uygun yer değilse şimdiden özür dilerim..benim problemim şudur;

masaüstüne her hangi yeni bir belge açtığımda uzantısıyla birlikte açıyor.ismini değiştirmek istediğimde "dosya adı uzantısı değiştirirseniz, dosya kullanılamıyabilir. Gerçekten değiştirmek istiyor musunuz?" diyor. Forumda okudum ve nasıl yapacağımı buldum.herhangi bir klasörde araçlar/klasör seçenekleri/görünüm diyorum ve bilinen dosya türleri için uzantıları gizleyi işaretliyorum fakat bilgisayarı açıp kapadıkta sonra tekrar aynı şey oluyor..

Bir diğer problemim ise;

örneğin c: içindeki bir klasörü d: içine sürüklediğim zaman veya her hangi bir klasörü bir yere sürüklediğim zaman (simgeleri yerleştir içindeki otomatik düzenleyi açıyorum) dosyayı otomatik olarak yerleştiriryor.fakat bilgisayar açıp kapadıktan sonra otomatik düzenle yeniden aktifleştirmem gerekiyor..bir kere otomatik düzenle dedikten sonra onun devamlı kalıcı olması gerekmiyor mu? bunu da aynı şekilde araçlar/klasör seçenekleri/görünümden/her bir klasörün görünüm ayarlarını anımsayı işaretliyorum fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda aynı sorunla yeniden karşılaşıyorum..sürüklediğimde herhangi bir kalsörü otomatik yerleştirmiyo..sürüklediğim yere bırakıyo..

yardımlarınız bekliyorum..

• Araçlar> Klasör Seçenekleri> Görünüm> Bütün Klasörlere Uygula ..... tek bir klasörde istedigin ayarı yap ve soldaki sıralamayı takip et
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.