Şimdi Ara

Dostlar bir tavsiye verin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Araç alacağım fakat bütçeme uygun düzgün araba bulamıyorum piyasa resmen uçmuş.
    13 bin ile 20 bin arası geniş sedan araba bakıyorum. Kafamda iki model kesinleştirdim gibi fakat karar veremiyorum. Önceliğim 98 model Ford Mondeo ve o aralıkta Renault Laguna 2.0 RXT modelleri.
    Aracı kredi çekip alacağım için bana en az masraf çıkartacak model gerekiyor. O aralıkta çok eski arabalar olduğunu biliyorum fakat kafama yatanlar şimdilik bunlar. Geniş olması gerekiyor çünkü çocuğum rahatsız onu hastaneye götürüp getirmeye yarayacak birşey bakıyorum.
    Bu alacağım araç beni minimum 3-4 sene idare edecek. Sizler de bana bu konuda fikir verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

• dacia logan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FIAT merea bakabilirsiniz

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Dacia pek düşünmüyorum hocam. Bana küçük gelir gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz1928

FIAT merea bakabilirsiniz

Marea benim de aklıma geldi. Fakat nasıldır kronik soruları falan var mıdır çok fazla araştırmadım açıkçası. Ama Mareayıda seçeneklerime ekleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: secooo

Dacia pek düşünmüyorum hocam. Bana küçük gelir gibi.

hocam doblo gibi bir araç alın,binek araçlar işine yaramaz bence.hem daha yüksek model olur.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Hiç aklımda yoktu valla. Bir bakayım onlarada.
  • Hocam laguna iyi bir tercih olabilir. O butceye gore konforlu rahat aractir ancak , kredi ile kit kanaat alacaksaniz laguna uzebilir. Ummadik zamanlarda basiniza masraf acabilir. Motor yurur iyidir ancak sacma sapan elektronik arizalarla caninizi sikabilir.

O butceye avensislerede bakabilirsin. Genis rahat aractirlar...

• orhan1461 kullanıcısına yanıt
    Laguna hep benim hayalimde ki arabaydı aslında. Ama Fiyat aralığımda ki araçların modelleri düşük olduğundan dolayı elektronik olayına pek güvenemiyorum dediğiniz gibi. Yoksa temiz bitane Laguna bulsam alacağım ama işte kısıtlı bütçe olunca kılı kırk yarıyoruz.
    Avensis o fiyata bulamadım,yoksa onlara da bakmadım değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: secooo

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2001-ford-mondeo-hatasiz-2.0-lpg-li-ghia-full-plus-full-227633706/detay/

19750 tlye bırakıyor arkadaşlar. Ne dersiniz?

Galeriden araç alınmaz.

• Respectformuslims kullanıcısına yanıt
    Ben son iki aracımı galeriden almıştım. Çok temizlerdi valla. Bu araç biraz hor kullanılmış gibi geldi ama bu fiyata iyi sanki.
  • öncelikle alacağınız aracın bir takım masrafları olacak. ford mondeo, laguna gibi araçların parçaları pahalı olduğundan olası bir arızada altından kalkmak mümkün değil. temizini zaten ucuza bırakmazlar bu araçların. bence daha modelli mümkünse dizel bir otomobil almanız. doblo yazmış arkadaşlar zaten. şayet o uymazsa, albea veya clio symbol bakabilirsiniz. bunlarda yeterince geniştir. olası bir arızada çok masraf çıkartmazlar. bir de galeriden araç bakmayın evet. özellikle dizel alacaksanız motora iyice baktırın enjektör turbo vs.. bu konuda multijet (doblo ya da albea) sağlamdır. sigortaya 750-1000 tl arası meblağ ayırın. bir o kadarda ıvır zıvırı tutar. yani siz 18 bin tl'lik araç bakın.
  • Mondeo Laguna bakıyorsanız Japon muadilleri Toyota carina Nissan primera bakabilirsiniz. Bende carina var. Elektroniği az sorunsuz arabadır. 2014 Deniz beri hiç masraf çıkarmadı desem yeridir. Yağını suyuna baktım bindim. Virajlara biraz hızlı girdiğim için aksları bozuldu değiştirdim. Termostatı bozuldu 25 lira aldım kendim değiştirdim. Akslara işçilik dahil 200 vermiştim. Geçen de bujileri değiştirdim. Aldığımdan beri 30000 yapmışım. O kadar olsun yani. Toplamda bakımlar dahil 2 yılda 500 lira masrafla bindim. Temizini bulabilirseniz alın derim. Yakıtı da korkutmasın 2000 motor ama gazda çok yakmıyor. kışın ortalama 35 Krs max. Yazın 30 Krs yakar. Uzun yolda İzmir'e gittim. Gece klima kapalı 90 da 20 Krs yaktı. Tam uzun yol arabası hiç yormuyor. Yalnız benzini içiyor bilgin olsun gazsız binilmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nedir bu ucuz D segmenti araba merakı anlamadım
    15-20 binlik o araçlar çok hırpalanmış olur ve masrafı bol olur

Bence C sınıfı megane veya focus bakın derim

• Megane 1 bakın derim. 1999 model...
  • 2005 2006 marea alır geçerim.

• O değilde 2.0 araçlar neden fındık motorlular kadar tutulmadığını anladım.LPG de 30-35 kuruş ne demek maşallah Millet ilanlarında 20-22 kuruş diyenler sallıyor anlaşılan,1.6 dan yukarısı bütçeyi zorlar.
  • Eski AMA teknoloji devi

Citroen XM XSARA derim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.