Şimdi Ara

Dororo (2019)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
6.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgilerin hepsi animefantastica sitesinden alınmıştır.
    https://www.animefantastica.com/dogaustu-tarihi-dororo-animesi-ne-zaman

Dororo (2019)

Geçtiğimiz sonbaharda mangaka Tezuka Osamu’ya ait doğaüstü tarihi manga Dororo eserinin MAPPA stüdyosu tarafından animeye uyarlanacağı açıklanmıştı. Tanıtım videoları da yayımlanan ve kış sezonu animelerinden biri olan seri 7 Ocak tarihinde başlayacak.

Hikaye

Onin ve Bunmei Savaşları sonrası 1470’li yıllar, Muromachi dönemi… Hikaye Hokuriku Bölgesi’nin Noto Yarımadasında başlıyor. Bir samuray efendisi yeni doğmuş oğlunun 48 organını savaşta üstünlük kazanabilmek için iblislere feda eder. Bu acımasız eylem sonrası nehre atılan bebek bir hekim sayesinde eksik vücut parçalarının yerine yapay parçalar takılarak kurtarılır. Hyakkimaru isimli bu genç babasıyla yüzleşmeden önce 48 iblisi avlayıp vücudunu geri kazanmaya karar verir. Bu zorlu yolculukta karşısına Japonya’nın en büyük hırsızı olduğunu iddia eden Dororo isimli bir çocuk çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D. -- 12 Aralık 2018; 17:7:16 >

• Güzel görünüyor
  • Güzel Duruyor Merak Ettim Baya
  • guzel basladi potansiyel yuksek
  • İlk bölümü izlerken aklıma Sekiro geldi
  • Osamu Tezuka büyük adammış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip listeme aldım, 2 bölüm güzeldi. japon mitolojisine bol bol değinilecek anlaşılan. merak ettiğim sonlarda nereye bağlayacak, bizim ufak hırsız dororo' ya ne olacak.
  • amazarashi dororo temali muzik videosu:
  • Vay be, Death Note sonrası heyecanlandım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anime güzel başladı...
  • PS2 dönemini hatırlayanlar Blood Will Tell adlı oyunu hatırlarlar. İşte o oyun Osamu Tezuka'nın Dororo'sunun oyun uyarlamasıydı ama orijinal Dororo'ya göre aynı başlayıp alternatif bir sonla bitmekteydi. Seriyi sevdiyseniz ona da göz atabilirsiniz, yakın zamanda Undub (İngilizce altyazı, Japonca dublaj) olarak rip'lenmişliği de var.
  • Son bölümü izledikten sonra opening de söylendiği gibi "Party is over" hakikaten Bu bölümden sonra gözümdeki değeri daha da arttı serinin.

Hyakkimaru önce hissetmeyi geri kazandı, acılarını hissetti. Duymayı kazandı, ilk duyduğu şey abisi ölen bir kadının ağlaması. Sesini geri kazandı, ilk çıkardığı ses bacağını kaybetmenin acısı ile çığlık ve söylediği ilk kelimede öldükten sonra Mio oldu

• canım yana yana izliyorum. başladığımı bitirmeye çalışma inadım bir taraftan da lanetim oluyor.
  • Ben bunun 69 yapımı olanını izlemeyi düşünüyorum en azından bu yenilenmiş versiyonu tamamlanana kadar

Şimdi merak ettiğim noktaya gelirsek bu animenin konusunda bahsedildiği üzere 48 tane iblis var bu 48 tane iblisi teker teker yenilenmiş versiyona yansıtabilecekler mi yoksa eksiltip üstünden mi hızlıca geçecekler

Bildiğim kadarıyla zaten bu versiyonun bölüm sayısında daha karar verilmedi kaç bölüm olacağı bilinmiyor ama bu konuyu düşünmeden edemiyorum

Çünkü 48 tane denilince izleyecek insanı direkt kendisine çekebiliyor,umarım farklılıklar vardır
  • Güzele benziyor. İndirmeye başladım.
  • Çok iyi

• 1969 yapımında 6.bölüme geldim açıkcası aldı götürüyor

Animenin konsepti gerçekten kendisine çekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ao Sol

Ben bunun 69 yapımı olanını izlemeyi düşünüyorum en azından bu yenilenmiş versiyonu tamamlanana kadar

Şimdi merak ettiğim noktaya gelirsek bu animenin konusunda bahsedildiği üzere 48 tane iblis var bu 48 tane iblisi teker teker yenilenmiş versiyona yansıtabilecekler mi yoksa eksiltip üstünden mi hızlıca geçecekler

Bildiğim kadarıyla zaten bu versiyonun bölüm sayısında daha karar verilmedi kaç bölüm olacağı bilinmiyor ama bu konuyu düşünmeden edemiyorum

Çünkü 48 tane denilince izleyecek insanı direkt kendisine çekebiliyor,umarım farklılıklar vardır
    Bildiğim kadarıyla bu versiyonunda 48 tane iblis olmayacak.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.