Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

(Dönüş Eklendi-1000 KM)Civic Otomatik LPG Güzel Uzun Yol Tüketimi

38
Cevap
0
Favori
732
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> (Dönüş Eklendi-1000 KM)Civic Otomatik LPG Güzel Uzun Yol Tüketimi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      7186 Mesaj
      19 Temmuz 2015 18:17:37
      Bence iyi değerler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      351 Mesaj
      19 Temmuz 2015 18:30:19
      quote:

Orijinalden alıntı: interestedintech33

Hocam bizim depo 25-26 litre alıyor. Bir de otomatik vites rahat 2 litre fazla yakıyor manuele göre.

Tamamen boş depo mu 25-26 litre alıyor. O kadar ufak depo var mı piyasada?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      972 Mesaj
      19 Temmuz 2015 19:04:41 Konu Sahibi

Hocam normalde 32 litre depo fabrika çıkışlı zaten de bir kısmı boş kalıyor dediler 26 litre oldumu pompa duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interestedintech33 -- 19 Temmuz 2015; 19:06:54 >
      |
      |
      ceykıb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
      13375 Mesaj
      19 Temmuz 2015 19:05:50

Güzel değerler maşallah.

Civic i motorları dışında eski Astra aracınızla yol sarsntısı, yol sesi ve uzun yol konforu açısından kıyaslarsanız ne gibi farklar var?
      |
      |
      interestedintech33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9231 Mesaj
      20 Temmuz 2015 12:28:17
      85 tl ile 500 km
      çok ıyı degerler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!
    • Yüzbaşı
      840 Mesaj
      20 Temmuz 2015 12:42:51
      Lpg turbo benzin motorlar için bence iyi turbo dizellerde kurum yapma olayı var ama lpg ile turbo benzin motorun kurum tutma ihtimali yok denecek kadar az.
      |
      |

alfa ((sıfır)) orijinal ürünler satılıktır elimde mevcut.sıfırdır kesinlikle 2.el deildir.
    • Yarbay
      4963 Mesaj
      20 Temmuz 2015 12:54:33
      FD6 otomatik civic ile basa basa ( 140 160 en az 120 ) klima kapalı bagaj full dolu araçta 3 kişi , İstanbul Afyon arasını ( 420 km ) 1 depo LPg ile geldim 75 TL ye doluyor.

Bu arada yokuşta dizel focustan yol istedim vermedi basmaya başladı bende arkasından bastım. Dizel olmasının etkisiyle once yetişemedim ama hızımız 150 ye gelince sağa çekilmeye başladı civic 150 den sonrasını su gibi gitti maşallah.. Turbo olmadan yaokuş olmaz diyenlere inanmayın yüksek devirde civic i basarsanız 2.0 dizeller hariç yetişemiyor. Hele 1.3 leri saymıyorum 120 yi geçemiyorlar yokuşta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rbcntechnic -- 20 Temmuz 2015; 12:56:15 >

• Binbaşı
      1112 Mesaj
      20 Temmuz 2015 13:33:33

Değerler güzel araç güzel.Kazasız belasız sürüşler hocam.
      |
      |
      interestedintech33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2011 Fiat Punto Evo 1.4 Fire Dinamik/Evo Grisi
    • Binbaşı
      1112 Mesaj
      20 Temmuz 2015 13:40:55

Hocam manuel vites olanlar 4 'den 3'e çekinde acayip devirleniyor.Astra 1.4 turbo ile denemiştik.Honda motor konusunda zaten tartışılmaz.Beraber yürüdü astra ile.Yol durumundan dolayı bıraktık.İyi sürüşler dilerim.
      |
      |
      rbcntechnic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2011 Fiat Punto Evo 1.4 Fire Dinamik/Evo Grisi
    • Binbaşı
      1161 Mesaj
      20 Temmuz 2015 14:03:04
      50 tl lpg ile genelde 300 km yapabiliyorum ve bu şehir içi-dışı karışık
      araç 2004 civic çok memnunum ben de yakıtından
      saygılar
      |
      |

GA 770TA-UD3--955b.e+venomous x--2x4gb hi level 1333--hd3850--rc692--inca 20'
      BURSASPOR
    • Yüzbaşı
      972 Mesaj
      21 Temmuz 2015 08:54:29 Konu Sahibi
      Dönüş yolu değerlerini ekledim arkadaşlar.
      |
      |

• Yüzbaşı
      972 Mesaj
      21 Temmuz 2015 09:04:20 Konu Sahibi

Hocam Astra 2012 modeldi kıyaslamak pek doğru olmaz tabi ama yine de Astra malzeme kalitesi, araçtaki detaylar, yol sesi ve yol tutuşu açısından benim görüşüm Civicten bir tık daha iyiydi. Ama dediğim gibi çok büyük farklar yok. Civic ise ferahlık açısından Astra'dan hatta sınıfındaki bütün araçlardan daha iyi. Göstergeler Astraya göre çok daha modern. Uzun yolda ikisiyle de benzer deneyimler yaşadım arada bir uçurum yok bana kalırsa. Civic ferah olmanın avantajını size hissettiriyor, Astra da daha az yol sesi almasının.
      |
      |
      esmerce kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2946 Mesaj
      21 Temmuz 2015 09:26:02
      quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

FD6 otomatik civic ile basa basa ( 140 160 en az 120 ) klima kapalı bagaj full dolu araçta 3 kişi , İstanbul Afyon arasını ( 420 km ) 1 depo LPg ile geldim 75 TL ye doluyor.

Bu arada yokuşta dizel focustan yol istedim vermedi basmaya başladı bende arkasından bastım. Dizel olmasının etkisiyle once yetişemedim ama hızımız 150 ye gelince sağa çekilmeye başladı civic 150 den sonrasını su gibi gitti maşallah.. Turbo olmadan yaokuş olmaz diyenlere inanmayın yüksek devirde civic i basarsanız 2.0 dizeller hariç yetişemiyor. Hele 1.3 leri saymıyorum 120 yi geçemiyorlar yokuşta.

Haksız sayılmazsınız ama ikisinide kullandım ( Civic önceki aracım şimdi dizel 308 var).
      Her ne kadar olsada civic ile kaptırmanız gerek arabayı yüksek devir çevirterek düşük viteste ve hız kesmemelisiniZ aradaki fark kapanmasın diye.önünüze bir kamyon veya kısmen yavaşlamanızı gerektirecek bir araç çıkarsa tekrar devirlenip şahlanmakta zorlanıyor civic.
      Bunu dizel araçlar rahat yapıyor.yani istese sollama bayır ve süzülmede dizel rahat hareket sağlar..

Ben bir arkasaşın fluence 1.5 dci si ile yarıştırmıştım civici Civic almıştı.ama bağırdığı ve turbo eksikliğinin olduğu aşikar. Dizel rahat devir çevirdiği ve tork meselesinden dolayı daha konforlu uzun yol deneyimi sunuyor.çünkü gücü 1700 d\dk. Alabiliyorsunuz. Ama benzinde bu yüksek.

Tekrar söylüyorum.LPG'li araç alınacaksa her yol.civiğe çıkıyor.

• Yarbay
      4963 Mesaj
      21 Temmuz 2015 09:42:30
      quote:

Orijinalden alıntı: attci

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Haksız sayılmazsınız ama ikisinide kullandım ( Civic önceki aracım şimdi dizel 308 var).
      Her ne kadar olsada civic ile kaptırmanız gerek arabayı yüksek devir çevirterek düşük viteste ve hız kesmemelisiniZ aradaki fark kapanmasın diye.önünüze bir kamyon veya kısmen yavaşlamanızı gerektirecek bir araç çıkarsa tekrar devirlenip şahlanmakta zorlanıyor civic.
      Bunu dizel araçlar rahat yapıyor.yani istese sollama bayır ve süzülmede dizel rahat hareket sağlar..

Ben bir arkasaşın fluence 1.5 dci si ile yarıştırmıştım civici Civic almıştı.ama bağırdığı ve turbo eksikliğinin olduğu aşikar. Dizel rahat devir çevirdiği ve tork meselesinden dolayı daha konforlu uzun yol deneyimi sunuyor.çünkü gücü 1700 d\dk. Alabiliyorsunuz. Ama benzinde bu yüksek.

Tekrar söylüyorum.LPG'li araç alınacaksa her yol.civiğe çıkıyor.

Valla bende dizel punto vardi 4 yil uzun yolda kullandim ama civic in uzun yol performansinin tadini vermedi hic bir zaman bence dizel olacaksa en az 120 130 hp falan olmali.

|
      |

• Onbaşı
      28 Mesaj
      21 Temmuz 2015 10:10:32
      Aynı araba bendede var hocam marmaris antalya yaptım gecen hafta manuel vites premium 100-110 sabit gittim ama sizinki otomatik olduğu halde benden kat kat az yakmış.hesabınızın doğru olduğuna eminmisin?yani ben 22 kuruşun altına inemedim.siz 15 kuruştan bahsetmişiniz imkansıs desem çünkü 100 lük motorlar yakıyo bu kadar yani pes doğrusu

|
      |

• Binbaşı
      1047 Mesaj
      21 Temmuz 2015 11:30:09
      4000 devirden sonra vitec devreye giriyor ve araba şahlanıyor enteresandır yakıt anormal artmıyor. 2013 civic ile 65 tl lpg ile 350-380 arası gidiyorum ve çok menunum ama hız sabitleyiciyi pek kullanamıyorum çünkü bu aracı devirli kullanmak inanılmaz haz veriyor.

• Onbaşı
      28 Mesaj
      21 Temmuz 2015 14:20:03
      quote:

Orijinalden alıntı: mahallenin_delisi

4000 devirden sonra vitec devreye giriyor ve araba şahlanıyor enteresandır yakıt anormal artmıyor. 2013 civic ile 65 tl lpg ile 350-380 arası gidiyorum ve çok menunum ama hız sabitleyiciyi pek kullanamıyorum çünkü bu aracı devirli kullanmak inanılmaz haz veriyor.

2013 civiclerde 4000 devir vtec açma gibi bi olay yok,vtec açan honda s2000 ve 97/99 doch vtectir.bu araçlarda orjinal dereceli çift egzantirik vardır.5500 d/d den sonra 2. Egzantirik subablara tork gücü iter.bu kasalar haricindekiler vtec motordur ama çift dereceli egzantirik motor değildir.sadece v yani v şeklinde enine yerştirilmiş motor demektir. Bilginiz olsun

|
      |

• Binbaşı
      1861 Mesaj
      21 Temmuz 2015 14:25:37
      ankaradan 90 liralık gazla antalyaya gittik
      araç vectra c
      |
      |

• Yarbay
      2966 Mesaj
      21 Temmuz 2015 14:43:20
      lpg 2 tlden alınırsa 10 tlye 5 litre yapar.15 tlye 7,5 lt yapar. Basmadan gidildiğinde tüm 1.6 16 valf araçlar uzun yolda 7-8 lt lpg yakar 100kmde bu çok şaşılacak bir durum değil.90nı geçmeyin bu tüketim rahat 7 ltyi görür o da 14 krş yapar daha da basmayın 70 le gidin 6 lt lpg yakarsınız o da 2tlden 12 krş yapar.
      |
      |

Reklamlar
haberler
nice türkiye
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,266
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.