Şimdi Ara

Dönüp gelinen aynı <<< NOKTA >>> (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
2
Favori
5.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dönüp dönüp aynı noktaya gelmeyi sevmiyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: destroyer39

Laboratuvarda böbrek üretildi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25202001/#storyContinued

----

ODTÜ'den yapay gen

ODTÜ'lü biliminsanları yapay gen üretmeyi başardı.

http://video.ntvmsnbc.com/odtuden-yapay-gen.html

----

Ozon'da seyrelme

http://www.ntvmsnbc.com/id/25200128/

-----

Laboratuvarda insan kalbi üretildi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25199432/

Biyoloji okudunussa: Her hücre (kan hücresi) totipoten'dir. Yani her kan hücresi organları yaratacak konumdadır.

Kalıtımı her insana, ana ve babadan geçtiğini kabul ediyorlar. Ana ve babaya da ana ve babalarından geçmiyor mu? Hangi insanın kalıtımının başlangıcı biliniyor ki?

Her insan Âdem ismine takılıyor. Oysa Âdem, adam değil mi? Âdam olarak düşünüldüğü zaman, erkek veye dişi erkeğin sperminde mevcuttur.

Dişi ve erkek bedenleri adamın sperminden meydana gelmektedir.
    Evrim'i en güzel açıklamakta olan Kuran'dır!

Âdem'i (Adam'ı) yarattık ondaqn da eşini yarattık. diyor!

Yaratılış başlangıçtan günümüze hep aynıdır, hiç değişmemiştir ve değişmez.

Evrim'i öğrenmek istemiyorsunuz!

Evrim Kanununun deneyini görmek istermisiniz?

• @Birtürk,
    Hala aynı olduğunu görmek, nasıl desem...üzücü...

Hala o imzandaki resimde bulunan harabenin "uzay rampası" olduğunu iddia ediyor musun?
    Hala tanrının "kan hücresi" olduğunu yazıyor musun?
    Merak ettim...

Eski günler geldi aklıma.
    @Birtürk'te bölümde mazisi olan bir arkadaştır :)
  • Çiçeğin altında kan hücresinin yarısı var. İçinde de Hıristiyan Katoliklerin haccı var. Onun solunda da Ortodoks hıristiyanların kutsal haçı var. İri kuşun altında da DNA sarmalı, onun altında da yedi adet gen var. En altta sağ alt köşede de kutsal haçın büyütülmüşünü göreceksiniz.

Müslümanların minareleri üstündeki ay'ı da resmin sol alt köşesinde görebilirsiniz.

Resme dikkat ederseniz, sperm'i ocakta cam ibik içinde ısıtıp damıtmışlar. Damıtma işleminin altında 4 şekil var: 1. Adenin, 2. Timin, 3. Sitozin, 4. Guanin

Hastanelerde doğan çocuk erkek olursa, doğum kağıtının üstünde haç, kız çocuk olursa yanındaki işaret konuyor.

Din dediğiniz: Kutsal (Kut) adam diyenler, katolikler!
    " " " (Kut) ana diyenler, ortodkus hıristiyanlar ile sünnüler'dir!

Bu deney, Cabir İbn Hayyan'a aittir!

• quote:

Orijinalden alıntı: El-Cezeri

@Birtürk,
    Hala aynı olduğunu görmek, nasıl desem...üzücü...

Hala o imzandaki resimde bulunan harabenin "uzay rampası" olduğunu iddia ediyor musun?
    Hala tanrının "kan hücresi" olduğunu yazıyor musun?
    Merak ettim...

Eski günler geldi aklıma.
    @Birtürk'te bölümde mazisi olan bir arkadaştır :)

Deney cizimini inceler. En altta zaten tersten T I P yazıyor. Siz halen itiraz edecek misiniz?
  • Valla terbiyesizlliğimi af edin ama ben sizi anlamaya çalışmayı 3 sene evvel bıraktım, pes ettim.
    O zamanda aynı yazdığınız yazılara ve paylaştığınız hiyerogliflere anlam veremiyor ancak sizi anlamak için maksimum çaba sarf ediyordum.
    Hafızam beni yanıltmıyorsa @Feylosaf'da bu uğurda çok çalıştı ama sonuç çıkmadı.

Bu mesajımında fayda etmeyeceğini biliyorum ama sayın hocam;
    Anlaşılmak istiyor iseniz biraz daha anlaşılır yazıp, biraz daha bizim seviyemize 'inmeniz' fayda sağlayacaktır, her ciheti ile...

İyi forumlar...
  • Dönüp gelinen aynı nokta...

Demek ki, düşünme, kafa yorma işi doğrusal bir düzlemle ifade edilemiyor "insan" denen harika yaratık için.
    Sayıların sonsuzluğu gibi birşey herhalde, doğrusal fikir seyahati...
    Oysa dairesel seyahat öyle değil... Hep merkezin etrafında seyahat edersiniz.
    "Nefsini bilen rabbini bilir" sözü de bunu mu anlatıyor acaba bilmiyorum.

Konu başlığı ve bu bölüm bana, "mekanik" mantıkla daha gelişmiş materyaller kullanılabileceğini, ama sınırlı olup, "sınırsız olanı" anlamaya ve anlatmaya çalıştığında mutlaka "kalbi, hissi, nefsi" seyahatin gerekliliğini ispat ediyor.

Herkese selamlar... :)
  • Sevgili @Driver hocam, ve aleyküm selam
    Hoş gelmişsiniz tekrardan. Mesajınızı görmek insanı sevindiriyor. Heleki uzun bir aradan sonra.
    Bu kadar çok uzun aralar vermeyin yav.

Bloğunuz, tarayıcımın sık kıllanılanlar listesindedir hep.

Değindiğiniz nokta çok manidardır insan açısından.
    Zaten kainata baktığımızda da hep "dönüp gelinen aynı nokta" geometrisinin hakimiyetini görüyoruz.
    Kainatın nizamı böyle iken insan neden dönüp durmasın etrafında...
    Ama işin içinde insan iradesi varsa; bu çemberi kırmalı ve bu tekerrür çarkına çomağını sıkıştırmalıdır.
    Bu iradede de ayrı bir rahmet vardır...

Muhabbetle...

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El-Cezeri -- 10 Mayıs 2011; 16:02:29 >
  • Teşekkür ederim El-Cezeri...
    İnternetle çok sınırlı bir şekilde ilgiliyim.
    muhabbet her daim inşaallah.

Her insan için "daire" farklı olabilir...
  • Selamünaleyküm, hocam iyimisin, sizleri görmek güzl

Biz, her peygambere kitabı kendi dilinde indirdik ki, okuyup anlayabilsinler.

Resimde: Ocakta ateş yanıyor mu?
    Ateşin üstünde, cam imbikte, buharlaştırıp damıtma işlemi yapılıyor mu?

Ya da hocam bu işlemi (deneyi) resim veya deney olarak sizler nası açıklayabilirsiniz?
  • selamünaleyküm hocam

Hiyeroglif diyorsunda, eski yazı veya arapça yazıları göremiyor musunuz?
  • Mesnevi
    Mevlana
    6. cilt, sayfa: 116
    1445.
    “Ey kapı yoldaşı, kendine gel. Hintli çocuk (Mevlana’nın gençlik yıllarında olduğu) gibi yokluk Mahmud’ undan korkma sakın.
    Şimdi bürünmüş olduğun varlıktan (bedenden) kork. O varlık (beden) HAYALİ de bir şey değildir, SEN de BİR ŞEY DEĞİLSİN!
    Hiçbir şey olmayan bir şey, hiçbir şey olmayan bir şeye aşık olmuş; hiç var olmamış, hiç var olmamışın yolunu kesmiştir.
    Bu HAYALLAR, ortadan kalktı mı akla sığmaz şeylerin apaçık görünür sana!
    Göçüp gitmiş olanlara ÖLÜM yüzünden elem ve sıkıntı yoktur; onlar ancak ellerinde olanı kaybettiler, ona acınırlar!
    1450.
    İnsanların başbuğu doğru söylemiştir: “Dünyadan göçüp giden kişinin
    ÖLÜM yüzünden bir derdi, bir acısı yoktur. Elindekini kaçırdığından dolayı yüzlerce acıya düşer.”
    Neden her devletin, her nimetin mahzeni olan ÖLÜMÜ KIBLE edinmedim?
    Şaşkınlığımdan bütün ömrümce HAYALLERİ KIBLE edindim, onlar da ECEL gelince kaybolup gittiler der.
    ÖLENLERİN hasreti ölümden değildir. Neden SURETLERE kapıldık kaldık? Diye acınırlar.
    1455.
    Bunların bir SURETTEN, köpükten ibaret olduğunu görmedik. Halbuki köpük (beden, mal, mülk, servet ve şöhret), denizden doğar, denizde gelişir ve hareket eder.
    Deniz, köpükleri karaya attı mı MEZARLIĞA git de o köpükleri seyret!

• Hocam alakı nasıl yorumladınız al kan ve ak kan diye gerçi kan manasıda varmış ama ilginç geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikuşcu

Hocam alakı nasıl yorumladınız al kan ve ak kan diye gerçi kan manasıda varmış ama ilginç geldi bana.

Bazı ayetlere yapılan batıni yorumlar vardır ki bunlara hürmet edilmez.Kaldı ki bu kadarı batıni yorum bile olmaktan çıkmış.Ayetlerden anlam devşirme kapısı ne zaman kapanacak bilmem de iyilik yapacağız derken zarar verdiklerinin farkında bile değiller...
  • @driver

Abi hoş geldin uzun süredir göremiyorduk seni nasılsın
  • @Driver'ı bi uzun süre daha göremiyeceğiz anlaşılan. Çıkmadan bana kısa bir pm atmıştı. İnternete artık pek az vakit ayırabildiğini, söylemiş idi.

En azından yaşadığını biliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akan Adam

Dinler mantıksız geldiği için sadece yaratıcıya inanılır.Bence yaratıcıya inanmak eski alışkanlıklardan vazgeçememek gibi bir şey.Dinler kainatın çok düzenli olduğunu mükemmel olduğunu insana söyler durur.Kişi dinleri reddetse bile evrenin mükemmel olduğu olgusuna inanmaya devam eder.Ve bu mükemmellik kendi kendine olamaz diye düşünerek bir yaratıcıya inanır. Aslında şöyle bir baktığınızda evrende hiç düzen ve mükemmellik yoktur.Hangi gezegenler çarpışacak,nerede kaos oluşacak kestiremeyiz.Dev bir meteorun gelip dünyaya çarpması ve dünyanın kütleden dolayı başka gök cisimlerine çarpıp yok olma ihtimali hep vardır.Yani evren çok düzenli demek için evrenin hiç değişmemesi sabit kalması lazım.Ama evrende birbirlerine çarparak yok olan şeyler oldukça fazladır.

Dev bir meteorun Dünya'ya çarpması düzenin bir paçasıdır diye düşünüyorum.

• Peki hangi düzene ait olduğunu düşünüyorsunuz ?
  • Evet, Kesinlikle bu da düzenin bir parçası.Hatta düzensizliğin kendisi belki de en büyük düzen.

Ama burada insanların ayrıştığı nokta şu;
    1) Bir kısım bu düzenin bir yaratıcı sayesinde oluştuğunu öne sürüyor,
    2) Diğer bir kısım ise bir yaratıcı olmadan bu düzenin oluşabileceğini söylüyor.

İnsanların temelde ayrıştığı nokta da bu zaten

quote:

Orijinalden alıntı: metalok

Dev bir meteorun Dünya'ya çarpması düzenin bir paçasıdır diye düşünüyorum.
  • Dünya daha güvensiz bir yer oldu.

Bugün açıklanan Küresel Barış Endeksi'ne (Global Peace Index) göre, son yılda dünya daha az güvenli bir yer haline geldi.
    Endekse göre bunun en önemli iki nedeninden biri terör saldırıları.

Endeks, Economist'in istihbarat biriminin verilerini kullanarak, bağımsız bir kurum tarafından hazırlanıyor.
    Raproun yazarı Steve Killelea, verilerin, batının terörle mücadelede kullandığı yöntemlerin yanlış olduğunu gösterdiğini vurguluyor.
    "Batı hedeflerine ulaşmak için güç ve orduya çok fazla bel bağladı ve başka yöntemleri kullanmadı" diyen Killelea, bu ülkelerde güçlü hükümet ve ekonomilerin oluşturulmasına odaklanılması gerektiğini söylüyor.
    Kaynakların daha eşit paylaşılmasının ve kaliteli eğitime erişimin de şart olduğunu ekliyor Killelea.
    Raporda, ABD liderliğindeki Afganistan savaşının başlamasından bu yana 10 yıl geçtiği de vurgulanıyor.
    Küresel Barış Endeksi'ne göre, dünyanın çeşitli yerlerindeki çatışmaların son bir yıldaki toplam maliyeti sekiz trilyon doları aştı.
    Raporun yazarları, şiddetin dörtte biri oranında azalmasının Yunanistan, Portekiz ve İrlanda'nın borçlarını ödemeye yetecek tasarruf yapılmasını sağlayacağını ifade ediyor.
    Bunun yanı sıra, iklim değişikliğinin en vahim sonuçlarının önlenmesinin ve BM'nin Milenyum Kalkınma Hedefleri'ne ulaşılmasının da mümkün olacağı belirtiliyor.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2011/05/110525_global_peace_index.shtml?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.