Şimdi Ara

Dönüp gelinen aynı <<< NOKTA >>> (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
2
Favori
5.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • devekuşu-penguen-tavuk gibi hayvanlara yaratıcının kanat organını vermesinde bir hata yok mudur sizce ?
    sonucta kanat ucmak icin tasarlanmış bir organdır.kullanamayacagı bir organı neden vermiştir yüce yaratıcı ?

yoksa evrimsel sürecin bir kalıntısı olan "körelme mi " gercekleşmiştir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayd

devekuşu-penguen-tavuk gibi hayvanlara yaratıcının kanat organını vermesinde bir hata yok mudur sizce ?
    sonucta kanat ucmak icin tasarlanmış bir organdır.kullanamayacagı bir organı neden vermiştir yüce yaratıcı ?

yoksa evrimsel sürecin bir kalıntısı olan "körelme mi " gercekleşmiştir ?

Hata olmasını veya olmamasını kim- neye göre destekleyebilir ki?

"Evrim" odaklı bir varoluşçuluğu benimseyen insan veya "evrim teorisi" bu soruda bir paradoks saptayamaz çünkü Tanrıyı tanımıyor olur. Bir müminden ise tümdengelim mantığını terk etmesi beklenemez.

Uçamamasına rağmen bir kanatı vardır çünkü, öyledir.

Belki etrafta popüler fizik anekdotları ile yetiştirilmekten bir şeye nasıl inanılabileceğini ve hakikatın ince sınırlarının nasıl çizilebileceğini bilmekten mahrum bırakılan insanlar göze çarpıcı gelebilir ama ben burada size bir insanın varoluşçuluğunun keskin gücünü size açıklamaya çalışabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bewy -- 5 Nisan 2011; 17:41:13 >

• "Uçamamasına rağmen bir kanatı vardır çünkü, öyledir."

bu mudur yani ?

"Belki etrafta popüler fizik anekdotları ile yetiştirilmekten bir şeye nasıl inanılabileceğini ve hakikatın ince sınırlarının nasıl çizilebileceğini bilmekten mahrum bırakılan insanlar göze çarpıcı gelebilir"

hakikatın ince sınırlarının nasıl cizildigini bilen birey; o en ulvi bilginiz ışıgında aydınlanmak benim icin şereftir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayd -- 5 Nisan 2011; 17:54:35 >
  • Evet, hepsi bu kadar.

Bir müminin tavuğun uçamamasının nedenini muhakeme etmesi gerekmez. Mühim olmayabilir çünkü tavuğun uçup uçamamasının insanın ekonomik determinizm kaygısında bir yeri yoktur.

"Benden bu kadar Tanrım; düşündüm ama tavuk neden uçamaz bulamadım, tevekkkül ediyorum sana." Bir mümin böylesi bir pozitivist yaklaşım sergilemez. Tavuğun kanatlarının olup ta uçamıyor olmasının nedeni kişinin fantezisine kalmıştır.

Bugün çoğu kişinin unuttuğu nokta şudur ki: Objektif olmanın hakikat ile hiç bir alakası yoktur. Elbette alakası olabilir, o da objektifliği hakikat olarak benimsemişseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bewy -- 5 Nisan 2011; 18:07:31 >
  • tavugun ekonomik determinizmle ne alakası var yahu ?

Biz burda inanctan bahsetmiyoruz arkadaşım.Cami yada herhangi bi dini kurum degil burası!
    yukarıda da yazdıgı üzere "kültür-bilim" bölümü burası..

kaldı ki insanın bazı şeyleri sorgulaması neden fantezisine kalsın ki.
    yani düşünmek ve sorgulamak sizin icin bir "fantezi" midir ?

peki o zaman objektif bir tutumla devekuşu penguen ve tavugun kanat organının işe yaramadıgı halde neden verildigini acıklayabilirsiniz degil mi ?

bu sorularıma hakkaniyetle cevaplayacagınıza eminim.
  • Tavuk ekonomi için gayet önemli bir hayvan. Şuan Vikipedi' den ekonomik determinizme bir baktım da, en iyisi siz onu unutun. Sentetik olma özelliğini yitirmiş.

Bence ağır disiplin gerektiren felsefi sorunlar bile fantezi ile anlaşılıp, kavranılır.

Uçamayan hayvana kanat "verilmesi" oldukça inanç kapsamında.

Uçamıyor olmasının nedeni belirli doktrinler sayesinde evrimsel süreçtir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bewy -- 5 Nisan 2011; 18:49:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bewy

Tavuk ekonomi için gayet önemli bir hayvan. Şuan Vikipedi' den ekonomik determinizme bir baktım da, en iyisi siz onu unutun. Sentetik olma özelliğini yitirmiş.

Bence ağır disiplin gerektiren felsefi sorunlar bile fantezi ile anlaşılıp, kavranılır.

Uçamayan hayvana kanat "verilmesi" oldukça inanç kapsamında.

peki ben ekonomik nedenleri icin mi sormusum bu soruyu ?
    ilk önce bunu idrak etmeniz lazım.

cevabınız aciziyetinizin göstergesi mi acaba anlayamadım.
    kaçamak ve pasif bir cevap olmuş açıkcası

sizin gibi hakikatın ince cizgisini ayırt edebilme becerisi gösterebilen bir şahsiyetten beklenmeyecek basitlikte bir cevap olmuş.

• Bir müminin tavuğa karşı disiplinli herhangi bir düşünce sergilemesi gerekiyor ise, bu da ekonomik sonuçlar ile ilgili olmalıdır.

Niyetim saklanmak değil, siz bana -kaçtığımı zannetiğiniz hususları- çarpıtıcı şekilde açıklamamı sağlayabilecek sorularınızı bir daha verebilirseniz, yanıtlamak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bewy -- 5 Nisan 2011; 19:04:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bewy

Bir müminin tavuğa karşı disiplinli herhangi bir düşünce sergilemesi gerekiyor ise, bu da ekonomik sonuçlar ile ilgili olmalıdır.

Niyetim saklanmak değil, siz bana -kaçtığımı zannetiğiniz hususları- çarpıtıcı şekilde açıklamamı sağlayabilecek sorularınızı bir daha verebilirseniz, yanıtlamak isterim.

yukarıda defalarca kez sordugum soruyu görmüyor musunuz yani ?
  • Evet, görüyorum. Ama "yaratıcı" ve "verilmek" sözcüklerini kullanmanıza rağmen verdiğim cevabı çok inançlı ve dindar buldunuz sanırım.

Bir nokta da Handel' den olsun.

http://friendfeed.com/sokyutu/3fa04aa2/1742-handel-hallelujah-from-messiah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bewy -- 5 Nisan 2011; 19:23:40 >
  • @bewy

Naber, nasılsın?

Okul nasıl gidiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: destroyer39

@bewy

Naber, nasılsın?

Okul nasıl gidiyor?

Genç Werther' in kutsal sevgisi kadar hayat ile karşılıksız bir ilişki içerisindeyim, ama hayat bana aşık, görünen o ki hâlâ yakamı bırakmadı.

Okul hoş. Almancanın zor oluşu bile hoş.

Kahretsin, yine unuttum : ) Siz nasılsınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bewy -- 7 Nisan 2011; 16:59:26 >
  • @Bewy;
    Bizler iyiyiz ama sayıca azaldık ve KB psikolojik anlamda regresyon geçiriyor! İlm mesajlardan kuşkulanmıştım bu kimin reinkarnasyona uğramış hali diye!
  • BEYT

Her bin senede bir gönül burcuna gelir
    Aşk göklerinden doğan bir yıldız

CİSMİN (bedenin) ve CANIN (ruhun) KEYFİYETLERİ

EVRİM
    Eğer bir kimse murâd (araştırmak/incelemek) istese ki, KENDİSİNE vaadolunan dönüş yerlerini ARAŞTIRA ve dönüşünün (evriminin) menzillerini katedip ASLINA (ondan önceesine) GİDE. O, hemen bunu bilsin ki, İHTİYARLIKTAN önce kırarmıştı. Ondan önce CİVAN olmuştu. Civanlıktan önce ÇOCUK olmuştı. Çocukluktan önce ANA rahminde CENİN olmuştu. Ondan önce ET parçası (embriyo); ondan önce KAN pıhtısı (kan hücresi), ondan önce rahimde kadının yumurta ve erkekte sprem olmuş idi. Ondan önce, babasının sulbünde meni ve anasının göğsünde süt olmuş idi. Ondan önce damarlar içinde KAN; ONDAN ÖNCE babasının VE anasının GIDASI olmuş idi. Ondan önce HAYVANİ, ondan önce NEBATİ (bitki) olmuş idi. Ondan önce unsurların (elementlerin) cüzleryle karışmış TOPRAK (miniral) idi. Topraktan (minerallerden) önce MUTLAK cisim (tek başına elemet) idi. Ondan önce KÜLLİ TABİTI. Ondan önce mücerret cevherdi. Şu halde O (kendini araştıran/inceleyen ) kimse ki, HAL ile bu makama yetmiştir. 0, cisimlerin (bedenlerin) ve ruhların (canların) yollarını tamamıyle katedip, gitmiştir. Karanlık (cehennem, cennet) ve NUR (bilgi/ilim) perdelerini TOPTAN kaldırmıştır. KENDİ nefsini (bilgisini) anlayıp, bilmiştir. Mevlasını (kan hücresini) TANIMIŞ ve bilmiştir. BAŞLANGIÇ ve SONUNU bilip, NEREDEN gelip, NEREYE gittiğini anlayıp, ÂRİF ve HAKK'a ulaşıcı olmuştur. Bu rûhani miracla HER MÜŞKÜLÜ ÇÖZÜP, her muradı (istediği) hasıl olmuştur.

-Beslenmek diye birşey yoktur! Yenen bitkilerin veya etlerin bir kısmı KAN olur. Kan, karaciğerde oluştuktan sonra damarlar vasıtası ile kalbe, oradan da bütün vücuda gönderilir. Nerede ölmüş bir hücre var ise, o hücrenin yerini alır.

-Bir saniyede ortalama bir bedende ölen hücre sayısı 40.000'dir. Bir dakika 60 saniye: 40.000 X 60, Bir saat 60 dakika...

-Yani bitki, hayvan ve insan bedenleri sürekli değişim içindedir. Sanıldığı gibi durağan değildir. Çocuk doğmazdı, bebek olmazdı, genç olmazdı, yaşlanmazdı. Bunlar insanın (bedenin) EVRİM GEÇİRMESİ ve DEĞİŞİMİ değil mi?

• Laboratuvarda böbrek üretildi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25202001/#storyContinued

----

ODTÜ'den yapay gen

ODTÜ'lü biliminsanları yapay gen üretmeyi başardı.

http://video.ntvmsnbc.com/odtuden-yapay-gen.html

----

Ozon'da seyrelme

http://www.ntvmsnbc.com/id/25200128/

-----

Laboratuvarda insan kalbi üretildi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25199432/

• @destroyer39;
    Çok çok uzaklara gitmişiniz, alttaki yorumlar şahane;
    http://www.donanimhaber.com/tm.asp?m=48187959&mpage=1
  • Korkutucu bir haber, uuu

Çerkesler kültürümüz demişler, o zaman ülkelerine; yallah. Yallah dedim pardon, benim de başka yere gitmem gerekebilir.

quote:

Çerkesler 17 Nisan Pazar günü İstanbul'da Kadıköy'de taleplerini dile getirmek için toplanıyor. Çerkesler ilk mitingini 12 Mart'ta Ankara'da düzenlemişti. 3 binden fazla Çerkes'in katıldığı mitingte, Çerkesler dilini, kültürünü, kimliğini korumak ve geliştirmek için ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade ederek kendilerini yok sayanlara cevap verdi.

http://www.marksist.org/haberler/3455-ikinci-cerkes-haklari-mitingi-yarin-istanbulda-gerceklesecek

• İstanbul Yenikapı çalışmaları İstanbul ve Dünya Tarihi açısından müthiş.

http://fotogaleri.ntvmsnbc.com/istanbul-ve-dunya-tarihi-icin-donum-noktasi.html?position=0
  • Tanrıya inanan ülkeler, inanmayan ülkeler; evrim vs.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25206656
  • quote:

Orijinalden alıntı: destroyer39

Tanrıya inanan ülkeler, inanmayan ülkeler; evrim vs.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25206656

direkt olmasa da evrim gelişmişlikle paralel gidiyor. bilimsel çünkü. hacılar-hocalar, camiden çıkıp evrimden bahsedecek neredeyse! o dereceyiz.

tanrı inancı ise alakasız gelişmişlikle. yani algılama meselesi. bilimsel tabanda olmadığı için, aynı yukarıdaki sebeplerin tersi tanrı içinde geçerli.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.