Şimdi Ara

Donnie Darko (2001)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
1.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Filmi ben sinemada izlemiştim, biraz önce bir daha izledim. Filmin konusu sizce nedir? Anladıklarınızı yazarsanız sevinirim..

Bence;

Çocuğun en baştan beri gördüğü her şey geleceğiydi. Ve geleceği bu şekilde rezalet olacağından bir nevi The Butterfly Effect gibi her şeyi en baştan aldı ve kendi ölümünü sağladı.

Tabii anlamadığım bir sürü bölüm var..

• ilginçtir ben de ilk kez 2 gün önce izledim ben de anlamadım ama puanı çok yüksek bir film.Ama bence efektler rezalet hele o göğüslerinden çıkan su gibi şey iğrenç ötesi
  • ben alyazısını bulamadım bi yardım edermisiniz
  • bende sinemada izlemiştim cok berbat bir film amacları seyirci uzerinde "halka" gibi soru işareti bırakmaktı ama eline yuzune bulaştırmışlar hiç kimse bir şey anlamadı cocugun gordukleri ruyaymıydı yoksa. hayalmidi, oyunmuydu, karmaşalar dolu...o genc niye tavsan kılıgına giriyor amacı ne niye bu cocuk bu cocougun ozelliği ne 12 aylıkmı film hiç birini belirtmiyor Resident dediği gibi o gogusden cıkan yuvarlak boru gibi sey cok aptalca tamam bu cocugun psikilojik rahatsızlıklar içinde ama geleceği nasıl goruyor

bende halka filminde "niye 7 gun niye 3 değil 5 değilde 7" diye kendime sormuştum hiç cevap alamadım kimsedende bulamamıştım
  • Ya aslında film biraz anlaşılıyor ama insan açıklayamaıyor gibi bir şey ingizilce bir cümlenin türkçesini bilirsiniz ama direk türkçe olarak söyleyemezsiniz bu filmde öle birşey bence.
    Ayrıca bu filmden kat kat karmaşık bir film olan"mulholland çıkmazı" (sanırım böle yazılıyordu) nı izeyin sonra ölene kadar tartışın filmin konusu hakkında.
  • GÜZEL psikolojik bir film . İlginç olanı gerilim türünde diye lans ediliyor. oysaki bu bir gerilim filmi değil bence.gerilen varsa bilemem
  • SüpeeeeeeR!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: wildworld

bende halka filminde "niye 7 gun niye 3 değil 5 değilde 7" diye kendime sormuştum hiç cevap alamadım kimsedende bulamamıştım

ben cevap vereyim. İlk filmde açıklandığı gibi bir insan sadece su içerek 7 gün yaşayabilir.samara kuyuda ancak yedi gün hayatta kalmıştı. o yüzden başkalarının yedi gün içinde ölmelerini istiyordu.

donnie darko ya gelince.. ayrıntıları bu kadar anlaşılmaz yapmanın ne anlamı vardı bir türlü anlamadım.
    ama bazı eleştirmenler tarafından yüzyılın en iyi filmi olmaya aday gösterilmişse bir bildikleri vardır.

• quote:

Orjinalden alıntı: silent_hill

quote:

Orjinalden alıntı: wildworld

ben cevap vereyim. İlk filmde açıklandığı gibi bir insan sadece su içerek 7 gün yaşayabilir.samara kuyuda ancak yedi gün hayatta kalmıştı. o yüzden başkalarının yedi gün içinde ölmelerini istiyordu.

donnie darko ya gelince.. ayrıntıları bu kadar anlaşılmaz yapmanın ne anlamı vardı bir türlü anlamadım.
    ama bazı eleştirmenler tarafından yüzyılın en iyi filmi olmaya aday gösterilmişse bir bildikleri vardır.

enterasan tabi bu da bir tez bende bu olasılığı dusundumde..sanmam

• Arkadaşlar film bana kalırsa gayet iyi bir film. Laf olsun diye söylemiyorum, sakın yanlış anlaşılmasın. Bir zamanlar TRT 2'de bir sinema programı vardı. Alin Taşciyan, Ali Hakan falan eleştiriler yapardı. Hatırlıyorum da bu dört eleştirmen de Donnie Darko'yu yayınlandığı yılın sonunda en iyi filmler sıralamasında ilk üç içinde göstermişlerdi. Ben de bu programı izledikten sonra filmi izlemeye karar verdim ve beğendim. Selamlar...
  • butterfly effect diye bir film olmasaydı Donnie Darko'yu daha çok begenecegimden adım kadar eminim.film gayet güzel fakat benim anlamadım tek yer filmin sonunda ; Donnie'nin cesedi evden cıkarılırken kız ile cocugun el sallamaları ?!?!? anlamış degilim anlayan var mı?
  • ben sinemadan çıktığımda afallamıştım ne oluyor bu aynı dünya mı modundaydım ama en çok öleceğini bile bile yatakta yatmasına bitmiştim "orda gülüyor muydu???"
  • Mullholland drive harikaydı, o sonundaki hatunla baştaki hatun farklı karakterler Aynı kadın ama farklı karakter, oradan karışıklık vermişler
  • hayal falan değildi çocuğun gördükleri, filmi dikkatli izlerseniz zaman içinde yolculukla alakalı olduğunu anlarsınız. yaşlı kadın anlatıyor, hatta donnie fizik hocasına zamanda kırılmanın mümkünlüğünü soruyor ve hocası da bu teorik olarak mümkün ama bu konuda daha fazla konuşmnam yasak diyordu. düşen uçak motoru böyle bir zaman tünelinden geçip geliyordu farkındaysanız filmin başında nerden geldiği bulunamıyordu.
  • sonlara doğru kızıncesediyle arabada iken :
    keşke zamanda geri gidip
    bütün o saatler boyu...
    karanlık ve acı alıp...
    yerine daha iyi birşeyler koyabilseydik
    şeklindeki dilekte bulunması üzerine
    bu kabul oluyor ve uçaktan kopan parça
    zaman yolculuğu kitabındaki şekliyle
    30güngeriye gidiyor,
    ama parça bunların eve çrparken neden kaçmıyor?
    buda klasik zaman filmi mantığı;
    kaderi deiştiremiyeceğinden yani ne yapsa kız ölecek,
    başına kötü şeyler gelecek..
    insanın içindeki dürtüyü yani birşeyleri arama vs.
    gibi uyandırdığından sürükleyicive garip bifilm..
  • seyrettiğim en rezil filmlerden biriydi. kendi görüşüm tabi.
  • filmin download link i fln varsa bi atarmisiniz ?
  • bence çok süper bir filmdi ama konuyu tam bende çözemedim üstünde çok düşündüm bir çok yorum yaptım ama hepsi boş çıktı
  • Valla film elimde var fakat hala izleyemedim.Güzel olduğunu söylüyorlar ama du bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: cahill

GÜZEL psikolojik bir film . İlginç olanı gerilim türünde diye lans ediliyor. oysaki bu bir gerilim filmi değil bence.gerilen varsa bilemem

sana katılıyorum ama filmin puanlarının yüksek oluşunun nedeni bence bu film yanılmıyorsam bayaa önce izlemiştim fransa yapımlı ve çok düşük bi bütçeyle çar çabuk çekilmiş ve düşündüren bir film....

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.