Şimdi Ara

Dönel kavşakta ki kaza (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
5.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonuclaninca tekrar yazarim herkese hayirli gunler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam hatayı size verirler muhtemelen, çünkü ada içindeki beyaz araç zaten kavşak içinde ve dönebileceği en içten şekilde dönüyor. siz de kavşak içindesiniz ama şerit ihlali yapmışsınız gibi duruyor.

belki olay tam olarak fotoğraftaki gibi olmamıştır aniden aradan geçmeye çalışmıştır beyaz araç ama kararı o an çekilen fotoğraflara göre karar veriyorlar.
  • dönel kavşak içindeki önceliği vardır, ana kusur mavi aracın
  • kia suçsuz
  • mavi olan suçlu.
  • Bu hatayı genelde kadınlar yapardı ama burda tersi olmuş. Mesela genelde görürüm, döner kavşağa giren kadın sürücü direk hipotenüsten geçer gibi aracı sürüyor, solundaki araç sıkışacakmış bilmem ne! O direksiyonu koparacak gibi dümdüz tumaya devam eder.

Sayın sürücü adı üstünde döner kavşak. Seninde dönerken geniş dönmen lazım, solundaki aracın uçma özelliği yoksa!
  •  Dönel kavşakta ki kaza

Facede gördüm forumdaki bu konu aklıma geldi.
  • beyaz arac hakli gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgutozkan

Dönel kavşakta ki kaza

Facede gördüm forumdaki bu konu aklıma geldi.

Avrupada dahil olarak yıllardır araba kullanıyorum ama malesef bir kere olsun örnekteki kuralın ülkemizde uygulandığını görmedim.
    Ya kuralı bilen yok veya bilende çoğunluktan dolayı zaruri olarak hata yapıyor.

• Kesin ve net bilgidir. Eger kavşak simetrik ( ve aksini göstermeyen bir tabela yoksa ) gecis ustunlugu her zaman kavsak içerisindeki aracındir . Yoksa kavsak trafiği oluşur, yol kitlenir.

Gecmis olsun önümüzdeki yıl sigortaniz 8/8 kusurlu olarak 2.000 Tl. Ayrica sigortaniza açılacak ikinci el deger kaybını da sigortaniz karsilamak zorunda kalacak.

Hatta avrupada felan olsak tazminat davasi, adam öldürmeye teşebbüs, bilerek ve isteyerek cana ve mala kasittan dava acardim . Psikolojik destek alıp faturalarini ve iş kaybimi size odetirdim. O zaman bak bakayim bidaha kavsak icerisindeki araca yol veriyon mu ???

• Kesinlikle beyaz araç %100 haklı -

Beyaz aracın 'hayali' şeridi ihlal edilmiş - aracın üzerine çıkılmış

Ön çamurluk yada arka çamurluktan vurmuş olman adamın üzerine çıkmış olduğun gerçeğini değiştirmiyor malesef.

geçmiş olsun
  • Suçlu sizsiniz

Geçmiş olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam sanırım hata sizde, kabullenin hangimiz hata yapmıyoruzki, allah beterinden korusun, sağlıcakla kalın
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

Kesin ve net bilgidir. Eger kavşak simetrik ( ve aksini göstermeyen bir tabela yoksa ) gecis ustunlugu her zaman kavsak içerisindeki aracındir . Yoksa kavsak trafiği oluşur, yol kitlenir.

Gecmis olsun önümüzdeki yıl sigortaniz 8/8 kusurlu olarak 2.000 Tl. Ayrica sigortaniza açılacak ikinci el deger kaybını da sigortaniz karsilamak zorunda kalacak.

Hatta avrupada felan olsak tazminat davasi, adam öldürmeye teşebbüs, bilerek ve isteyerek cana ve mala kasittan dava acardim . Psikolojik destek alıp faturalarini ve iş kaybimi size odetirdim. O zaman bak bakayim bidaha kavsak icerisindeki araca yol veriyon mu ???

Yahu tamam da sağ çamurluktan da adam öldürmek biraz ne bileyim sanki zor gibi ama...

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

quote:

Orijinalden alıntı: erkmenson

Kesin ve net bilgidir. Eger kavşak simetrik ( ve aksini göstermeyen bir tabela yoksa ) gecis ustunlugu her zaman kavsak içerisindeki aracındir . Yoksa kavsak trafiği oluşur, yol kitlenir.

Yahu tamam da sağ çamurluktan da adam öldürmek biraz ne bileyim sanki zor gibi ama...

İşte o kadar sinirliyim bu olaya benim de başıma geldi , indik arabalardan kavgaya tutuştuk. Lavuk bi de bagiriyor çağırıyor niye yol vermemişim diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

Kavşakta sağdakine yol verilir..sen haklısın

Ekleme; Dönel kavşaklarda geçiş üstünlüğü kavşak içerisindeki araçlara aittir.[3] Eğer iki araç aynı anda kavşak girişlerine geldiyse diğerine göre sağdaki araç önce kavşağa girer.

İşaret ve işaretçiler aksini belirtmediği sürece, sola veya geriye (U) dönecek araçlar sol şeride, düz gidecek araçlar orta şeride (yoksa sağ şeride) ve sağa dönecek araçlar sağ şeride geçerler.

İleri gidecek araçların haricindekiler (sağa, sola ve geriye dönecekler) kavşağa girmeden sinyal verirler.

Araçlar kavşak içinde şeritlerini takip ederler ve sadece çıkışa yaklaştıklarında şerit değiştirirler. Kendi çıkışlarına yaklaşınca sağa sinyal vermeye başlarlar (kavşağı düz geçenler dahil).[4]

Kavşaktan çıkan araç sağ şeride veya hızının gerektirdiği başka bir şeride geçer.[5]

bizde kavşağa yakın tüm şeritler kavşağa dönmeye çalışır, kenardan kaynak yapanlar ile birlikte arkadaki trafiğin anasını ağlatır.

İlave olarak kavşağa dönecek olan şeritteki araç isterse düz de devam edebilir. Diğer şeritler de oraya dönmeyeceği için (normal şartlarda) tehlike oluşturmaz.

Konu sahibi, geçmiş olsun hatalısınız. Burun sokarken bir kez daha düşünün.

saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: askero

Krokiden yukledim geldigim yonde dur bekle tabela falan da yok ayrica isiklar var o kadar
     Dönel kavşakta ki kaza

bu nasıl kavşak böyle? kanımca bu kavşakta bu tarz hafif çaplı kazalar sık yaşanıyodur. bu tarz bir kavşakta kaza yaşanmaması için sürücülerin çok bilinçli ve saygılı olmaları gerek (ğlkemizde mumla aradığımız durum) diğer aracın sürücüsü olan hanımafendi cep telefonundaki mesajı falan okurken sizi geç fark edip sürtmüş bile olabilir (eğer söylediğiniz gibi arkadan sürterek geldiyse) yani buna bile inanırım. trafikte artık herkesin gözü telefonda, önüne bakan yok.

lakin bunları genel yorum oalrak yazıyorum, sizin kazanızda kim suçludur bilmiyorum çünkü bizim ülkemizde kavşağa girerken soldaki aracın gelişine iplemeden sola dalan sürücüler de çok fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 21 Ekim 2016; 9:11:07 >

• Eğer dediğin gibi arkadan gelip çarptıysa, arkadan gelip çarpan her zaman suçludur.
    Senin hatanda sol tarafı çok daraltmışsın halbuki oradan 1 araç geçecek kadar mesafe bırakman gerekirdi, onun hayali şeridini bir miktar ihlal etmişsin.
    Olayın diğer aktörüde bayan olunca başına bunlar gelmiş.
    Trafik Suçu yarı yarıya verir muhtemelen, tabi olayı tutanağa işleyiş ve anlatış şeklinizde önemli.
    Eğer arkadan geldiğini tutanakta kadın kabul etmişse tüm suçu ona yükleyebilirler.
  • Kim kime vurmuş diye sorarsanız, beyaz araç siyah araca vurmuş. Siyah vurmuş olsa sadece çamurlukta hasar olurdu. Kapıda olmazdı fotoğrafa göre.

Fakat kim kimi sıkıştırmış. Yol hakkı kiminmiş. Bunu fotolardan anlamak zor. Belki siyah araç dönmeye başlamıştı da beyazı acele etti. Vurdu. Mümkünse mobese veya güvenlik kamerası görüntüleri bulmaya çalışın. Hareketli görüntü gerekiyor burada.
  • Döner kavşağa girmiş olan arabaya yol vermek zorundalar. İstanbul da bir kere bile buna uyan birini görmedim, hatta çevremdekılere sordum Türkiye de döner kavşağa giren mi yol veriyor diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 21 Ekim 2016; 10:02:09 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.