Şimdi Ara

Dönel kavşakta ki kaza (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
5.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes sagolsun cevap yaziyor ama dedigimin alakasi olmaya bilir belki de soyle dusunun karsidan karsiya yaya iken gecerken sol arka omzundan gelip biri bana carpiyor ben simdi onume bakarken daha soluma neden bakayim zaten kontrollu geciyorum korna dan sonra bayan direksiyon kirmaya basladi halbu ki arac o kadar da yuksek degil di

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Aracin ustune gitmwk yok tam tersi beyaz arac geldi hatta iceride nenem vardi biz kaldi ne oluyor diye yani kadin direksiyonu kirmaya baslamasa kapidan iyice kastircakti otomatik midir nedir istopta etmedi surttukce surttu ama hata benim neden se oyle diyor en basinda kabul etti sonra isine gelmedi

• stasi kullanıcısına yanıt
    Bana sari yanip sonuyordu karsiya ise kirmizi yanip sonuyordu sabah saat 9 du

• askero A kullanıcısına yanıt
    Karşı araç sürücüsünün hanım olduğunu duyana kadar hatanın sizde olduğunu düşünüyordum. Ancak bu hanım arkadaşlar öyle akıl almaz şeyler yapıyorlar ki arkadan gelip size çarptığına ben inanırım. Ama eldeki fotoğraflar ve dönel kavşakta geçiş üstünlüğü kavşak içindekindedir kuralı yüzünden sizin hatalı çıkmanız muhtemel eksper raporunda. Geçmiş olsun.
  • stasi kullanıcısına yanıt
    Donuse baslamis olmasi imkansiz ben ilerlerken gozume carpan bisi olmadi ta ki son an da oldu o saatten sonra nasil vereyim surttukce surttu sonra tam sag kirdi

• Cesc_ kullanıcısına yanıt
    O kurali bende okudum ancak iki aracta kavsak agzindaysa sag da ki arac gecer diye kural da okudum zaten kafam karisik oldugu icin yazdim tesekkurler

Hocam bide trafik lambası ayrıntısı da varmış. Eğer dediğiniz gibi size sarı yanıp sönüyor, diğerine tam o döndüğü yerde kırmızı yanıp sönen bir lamba varsa hata karşıya çıkabilir. Ama o lamba daha gerideyse dönel kavşak üstünlüğü devreye girer. Sonrası baya göreceli sizin duruma göre. Ama ben dediğim gibi hanımın göre göre gelip size sürttüğüne inanırım.
    Hocam maalesef beyaz araç haklı kendi şeridinden gidiyor ve siz onu sıkıştırmışsınız, bir araç şeridinden giderken siz bir anda onun şeridine girerseniz oda size çarpar hayatın olağan akışıdır bu zaten.
  • valla bu durumlarda (at-başı) kim haklı kim haksız ayırmak çok zor ama siz beyaz arabayı sıkıştırmışsınız gibi gorunuyor ama size vuranda o yani ne desem boş suç sizde densede yeridir oda vurmayabilirdi densede yeridir.

bu arada orası kocaelimi, shellin ordaki kavşağa benzettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: askero

Aracin ustune gitmwk yok tam tersi beyaz arac geldi hatta iceride nenem vardi biz kaldi ne oluyor diye yani kadin direksiyonu kirmaya baslamasa kapidan iyice kastircakti otomatik midir nedir istopta etmedi surttukce surttu ama hata benim neden se oyle diyor en basinda kabul etti sonra isine gelmedi

Geçmiş olsun. Şoförün kadın olduğunu gördüğünüz an bir an bile düşünmeyip hemen yol vermeniz gerekirdi ama sanırım sonradan gördünüz.
  • Krokiden yukledim geldigim yonde dur bekle tabela falan da yok ayrica isiklar var o kadar
     Dönel kavşakta ki kaza

• Ege.. kullanıcısına yanıt
    Kadin olmasi farketmezdi ama ben o anda gozum gibi baktigim araca boydan boya cikerken aklim cikti frene basmayi akil etseydi keske ben oldugum yerde durdum o yamulttukca yamulttu

• Tmm kavşakta bulunanın yol ama olayla alakası yok. Ikiside dönüş halinde yol şeritli gibi düşünüldüğünde suç mavi aracın çünkü beyazla birliktw dönerken onun önüne kırmışsınız şeridine girmişsiniz yani suç sizde o yüzden sizde vurmuş

• otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Aynen oyle o benim sinyalim acikti sola donusu veriyordum gobek icin de donecektim aynamin ordan vurmaya basladi iste

• sadrainman kullanıcısına yanıt
    Beraber donmek soz konusu degil gorsen zateb dururdum onumde dur kalk trafik var ilerliyorum duruyorum vs ilerledim oda herhalde bos mu zannetti ne daldi ben zaten ilerlerken geldi vurdu gorsem aninda yol veririm cunku gelipte boyle vurdugunde gunumun icine etmez di

Sıkıntılı zamanınızda bir tebessüm olsun diye yazmıştım zaten.

Sonuç olarak fotolardan göründüğü kadarıyla siz beyaz arabanın şeridine giriyor görünüyorsunuz. Beyaz araba da kendi şeridinde görünüyor. Dolayısı ile burada suçu maalesef size verirler. Tekrar geçmiş olsun.
    hocam bu krokiden daha net anlaşılıyor, maalesef kurallar diyor ki; yol hakkı her zaman döner kavşakta olan aracındır, belki siz onun sizi farkedeceğini düşünerek ve çarpmaz diyerek kavşağa girmişsiniz ama yol hakkı onun olduğu için maalesef sizi suçlu çıkarırlar, bence de siz hatalı değilsiniz ama kurallar katı ve net, yoruma pek açık değiller... tekrar geçmiş olsun
  • Hocam resimlerden anladığım kadarıyla kavşağın içindeki beyaz araç dönüş yapıyor ve siz kafayı onun önüne kırmışsınız.
    Dolayısıyla geçiş önceliği kavşaın içindeki aracındır. Burda hata oranı size yazılır.
    Sizin bekmeniz gerekirdi ki aynı istikamete dönüyorsunuz.

Ben öyle algıladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: askero

Krokiden yukledim geldigim yonde dur bekle tabela falan da yok ayrica isiklar var o kadar
     Dönel kavşakta ki kaza

hocam krokiye göre suç sizde gibi. Beyaz araba zaten ada etrafında dönüyor görünüyor. Siz ana yoldan kavşaya kontrolsüz girmiş gibi duruyorsunuz. Bu krokiye göre size verirler suçu.
  • Kroki ve resimlere göre suç sizde öncelik beyaz aracındır yani öyle tahmin ediyorum allah beterinden korusun diyelim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.