Şimdi Ara

Donanımhaber Yüzücüler Derneği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
9
Favori
11.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aaaaa. bende istiyorum yaa. Yaz benide.
  • ben de başlayacağım inş yakında
  • Beni de ekleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: HKKCN

quote:

Orijinalden alıntı: TiredWarrior

quote:

Orijinalden alıntı: HKKCN

dostum benide ekle yüzme konusunda çok iddalıyım :) kelebek bile yüzebiliyorum :) bu işi profosyonel olarak yapmak isterim hobi olaraktan istanbulda danışabilceğim bir yer varmı acaba?

Yüzme klüpleri var ancak kabul etmeleri için çok çok iyi olmanız gerekli sanırım.Çünkü daha 4 yaşında alıp yetiştiriyorlar çocukları.4 yaşında stilleri öğrenen biri ile 15 yaşında öğrenen arasında kesinlikle fark oluyor.Hele ki kelebek stilde.

hocam varmı istanbulda böyle bildiğiniz bir klup 19 yaşındayım ama seçmelerden geçebileceğimi düşünüyorum.

Hocaya sordum, yaşını da söyleyince öyle olimpiyatlara falan gitmeyi düşünüyorsa hiç boşuna heveslenmesin,4 yaşından alıp yetiştiriliyor yüzücüler.En azından Spor A.Ş'de işi yok özel kuluplere gidip bir şansını denesin dedi.

• arkadaşlar body building ile ilgileniyorum ve yüzme sporunu da yapmak istiyorum fakat suyun üzerinde duramıyorum. bana önce suyun üstünde durma ve temel yüzme stilini öğretebilecek uygun fiyatlı bir yer önerir misiniz ? iyice öğrendikten sonra kendi başıma da havuzlara gidip yüzmek istiyorum..

gruba da eklersen sevinirim her ne kadar yüzemesem de
  • ekle benide hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amatör yüzücülere tavsiyeler

http://www.zaytung.com/blgdetay.asp?newsid=183820
  • quote:

Orijinalden alıntı: ne bilim ben ya adamı

arkadaşlar body building ile ilgileniyorum ve yüzme sporunu da yapmak istiyorum fakat suyun üzerinde duramıyorum. bana önce suyun üstünde durma ve temel yüzme stilini öğretebilecek uygun fiyatlı bir yer önerir misiniz ? iyice öğrendikten sonra kendi başıma da havuzlara gidip yüzmek istiyorum..

İstanbul'daysan Spor A.Ş'ye bağlı her yüzme havuzunda öğrenebilirsin.Öğrenciye Haftada 2 gün aylık 82.5 lira.Bu parayı normal kendi başına yüzende veriyor hocadan ders alanlarda.En azından benim gittiğim yer böyle diğer yerler de böyledir herhalde

• quote:

quote:

arkadaşlar body building ile ilgileniyorum ve yüzme sporunu da yapmak istiyorum fakat suyun üzerinde duramıyorum. bana önce suyun üstünde durma ve temel yüzme stilini öğretebilecek uygun fiyatlı bir yer önerir misiniz ? iyice öğrendikten sonra kendi başıma da havuzlara gidip yüzmek istiyorum..

İstanbul'daysan Spor A.Ş'ye bağlı her yüzme havuzunda öğrenebilirsin.Öğrenciye Haftada 2 gün aylık 82.5 lira.Bu parayı normal kendi başına yüzende veriyor hocadan ders alanlarda.En azından benim gittiğim yer böyle diğer yerler de böyledir herhalde

haftada 2 gün 80 lira biraz fazla değil mi ? ne kadar sürede öğrenebilirim ki acaba ?

• quote:

quote:

quote:

haftada 2 gün 80 lira biraz fazla değil mi ? ne kadar sürede öğrenebilirim ki acaba ?

Haftada 2 gün ayda 8 seans, 1.5 senedir Havuz bakımdaydı ondan öncesine 80 liraydı bu sene tekrar açıldı 2.5 lira zam yapmışlar Öğrenci olmayanlar 110 lira ödüyor Bu tamamen sana bağlı,eğer suya çabucak uyum sağlarsan yani su korkun yoksa ve çabuk kavrarsan çok kısa sürede öğrenebilirsin Sudaki halini görmeden kesin bir şey söyleyemeyeceğim

• Benide yaz. Tek sevdigim spor. Bir havuza yazilmayi dusunuyorum yaz gelene kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de sömestırdan sonra yazılmayı düşünüyorum. Oldukça hızlı yüzebiliyorum ama kulaç nefes olayını ayarlayamıyorum, teknik yok anlayacağınız.
  • 1 sene kadar amatör olarak Su Topu sporunu yaptım..
    Fakat Su Topu inanılmaz yorucu oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~H!ddeN

Ben de sömestırdan sonra yazılmayı düşünüyorum. Oldukça hızlı yüzebiliyorum ama kulaç nefes olayını ayarlayamıyorum, teknik yok anlayacağınız.

Tekniği öğrenip iyi şekilde uyguladığınız zaman,daha az kulaca daha fazla mesafe katedeceksiniz.Bu da sizin daha az yorulmanızı sağlayacak.Eskisinden daha da hızlı yüzeceksiniz.
  • yaklaşık 4 sene önce profesyonel olarak yaptığım yüzme sporunu bıraktım,bırakmaz olaydım bir kilo aldım bir kilo aldım :D
    ozamanlar demişlerdi de inanmamıştım kilo alırsın düzenin bozulur diye.sonuç:
    4 sene önce 80 kiloydum (eh yine vardı göbek göğüs gerçi) şimdi 95 kilo civarı.veremiyorumda lanet olası kiloları.
    yazın yeniden başlamayı düşünüyorum.benide ekleyiverin.
  • Beni de yazın hocam. Yeni başladım sayılır, daha iyi yüzebilmek için taktiklere ihtiyacım var, serbest yüzmede kafayı yandan çıkarıp nefes almakta zorlanıyorum.
  • Ben de başladım 1 ay önce. Kışın yüzmenin zevki bir ayrı doğrusu. Ben fitness + yüzme olarak yazıldım. Sormak istediğim şu : Önce fitness mi yapmalıyım yüzme mi? fitness programım 20 dk koşu ve ağırlık hareketleri. Yani yorucu bir program. Yüzmeye geçince fazla gücüm kalmıyor olimpik havuzda 5,6 tur yapıp çıkıyorum.

Bir de şunu sorayım. İlk başladığımda nefesim iyi değildi. Şimdi tek nefeste havuzu yarılayabiliyorum ancak daha da ileri gitmek istiyorum ne yapmam gerekli bir teknik falan var mı yoksa yavaş yavaş mı gelişecek.
  • Ekle 2 yıldır profesyonele yakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bögüalp

Beni de yazın hocam. Yeni başladım sayılır, daha iyi yüzebilmek için taktiklere ihtiyacım var, serbest yüzmede kafayı yandan çıkarıp nefes almakta zorlanıyorum.

Öncelikle sakin olmak ve kendinizi kasmamanız gerekir.Maddeler halinde sıralarsak:

1) Havuza ilk girdiğinizde 4 5 dakika nefes çalışın.Kafanızı suya sokun yavaşça suya nefes verin 5 saniye sonra çıkarın,tamamen değilde tekrar nefes alıp verecek kadar çıkarın başınızı.Bunu çok tekrar edin,hem nefesiniz açılacak hemde kendinize güven duyacaksınız.Yavaş yavaş derinliği artırın,saniyeyi uzatın.Yeni başlayanlar yada kondisyon eksikliği olanlar için nefes çalışmak çok önemlidir.

2) Suyun üstünde düz şekilde uzandığın zaman vucudunu ne kadar düz tutarsan o kadar suyun üstünde kalırsın.

3) Ayak vuruşları çok önemlidir,ayak vuruşunu kalçadan yapmalısın.Eğer dizlerini kırarsan yanlış olacak.

4) Kol çekerken,mesela sağdan nefes alacaksın;sağ kolu çekmeye başlıyorsun kolunu öne uzatmış gibi düşün o hizaya gelince başını sağa çevirip nefes alacaksın.Elin bel hizasından dışarı çıkacak sonra uzanabildiğin kadar ileriye uzanacaksın.

Panik olmadan rahat rahat hareketlerin yapılışını düşünerek yapmaya çalış.Hızlı olacam diye çalışma,ağır ağır nefesini yavaş yavaş vererek kolu çek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bögüalp

Beni de yazın hocam. Yeni başladım sayılır, daha iyi yüzebilmek için taktiklere ihtiyacım var, serbest yüzmede kafayı yandan çıkarıp nefes almakta zorlanıyorum.

Öncelikle sakin olmak ve kendinizi kasmamanız gerekir.Maddeler halinde sıralarsak:

1) Havuza ilk girdiğinizde 4 5 dakika nefes çalışın.Kafanızı suya sokun yavaşça suya nefes verin 5 saniye sonra çıkarın,tamamen değilde tekrar nefes alıp verecek kadar çıkarın başınızı.Bunu çok tekrar edin,hem nefesiniz açılacak hemde kendinize güven duyacaksınız.Yavaş yavaş derinliği artırın,saniyeyi uzatın.Yeni başlayanlar yada kondisyon eksikliği olanlar için nefes çalışmak çok önemlidir.

2) Suyun üstünde düz şekilde uzandığın zaman vucudunu ne kadar düz tutarsan o kadar suyun üstünde kalırsın.

3) Ayak vuruşları çok önemlidir,ayak vuruşunu kalçadan yapmalısın.Eğer dizlerini kırarsan yanlış olacak.

4) Kol çekerken,mesela sağdan nefes alacaksın;sağ kolu çekmeye başlıyorsun kolunu öne uzatmış gibi düşün o hizaya gelince başını sağa çevirip nefes alacaksın.Elin bel hizasından dışarı çıkacak sonra uzanabildiğin kadar ileriye uzanacaksın.

Panik olmadan rahat rahat hareketlerin yapılışını düşünerek yapmaya çalış.Hızlı olacam diye çalışma,ağır ağır nefesini yavaş yavaş vererek kolu çek.

Hocam öncelikle teşekkürler. Yalnız nefes vermek konusunda; sağ kolu atarken sola dönüp nefes veriliyor diye biliyordum. Yanlış mı yazdınız, yanlış mı biliyorum?

Ayak vuruşlarımı daha iyi hale getirmem gerekiyor, mümkün olduğunca kalçadan yapmaya çalışıyorum ama bir süre sonra yorulunca dizleri kırmaya başlıyorum mecburen. Buna dikkat etmeye çalışıcam.

Peki, yüzmeden önce ve yüzdükten sonraki öğünler nasıl olmalı?

Bir de yüzme ile vücut geliştirmenin birlikte yapılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Birlikte yapılması derken aynı gün değil; 4 gün ağırlık, 2 gün havuz gibi.

Son olarak Gazi Üniversitesi'nin Merkez Kampüsü'ndeki havuza gidiyorum ben. Buraya başka gelen varsa görüşebiliriz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.