Şimdi Ara

Donanımhaber Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Platformu © (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.659
Cevap
21
Favori
230.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: scarycanary

günaydın herkese

sanada günaydın dostum
  • ya biz kayda giderken bankaya ne kadar para yatırıcaz şimdi bi de i.ö ler üniversite katkı payı yatırmıyor falann yazıyor yatırmıyacakmıyız gerçekten
  • quote:

Orjinalden alıntı: #CannibaL#

ya biz kayda giderken bankaya ne kadar para yatırıcaz şimdi bi de i.ö ler üniversite katkı payı yatırmıyor falann yazıyor yatırmıyacakmıyız gerçekten

Evet katkı payı yatırmayacağız...Sadece harcı yatıracaksın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shady

quote:

ya biz kayda giderken bankaya ne kadar para yatırıcaz şimdi bi de i.ö ler üniversite katkı payı yatırmıyor falann yazıyor yatırmıyacakmıyız gerçekten

Evet katkı payı yatırmayacağız...Sadece harcı yatıracaksın...

Harc ösym kalvuzunun sonunda yazan miktar mı peki yani onun ilk taksidi mi?
  • quote:

Harc ösym kalvuzunun sonunda yazan miktar mı peki yani onun ilk taksidi mi?

Harçlar yakında duyurulacakmış galiba..
  • Arkadaşlar pederbanklar sağlam olsun, harçlar mühendislik fakülteleri ikinci öğretimdeki arkadaşlar için 750 ytl olacak deniyor. Ayrıca İstanbul dışından gelen arkadaşlar ilk aylarda çok harcama yaparlar, aman dikkat edin, sonra burs tarihlerine doğru şafak sayımı yaparsınız. Hele Yıldız'dayken abov, malum aşağısı Ortaköy, biraz daha aşağısı Kabataş, üstü Maslak, yanı Taksim.
  • quote:

Mühendis adayları kayıplara karışmış.

efendim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Te Queiro

Arkadaşlar pederbanklar sağlam olsun, harçlar mühendislik fakülteleri ikinci öğretimdeki arkadaşlar için 750 ytl olacak deniyor. Ayrıca İstanbul dışından gelen arkadaşlar ilk aylarda çok harcama yaparlar, aman dikkat edin, sonra burs tarihlerine doğru şafak sayımı yaparsınız. Hele Yıldız'dayken abov, malum aşağısı Ortaköy, biraz daha aşağısı Kabataş, üstü Maslak, yanı Taksim.

Bende 1,6 puanla Birinci öğretimi kaçıran biri olarak (hatta 1,25 netimi ÖSYM yedi ) bu habere sevindim...İnşallah harçlar düşer...

İstanbul'da oturduğumdan masrafları bilirim

• İstanbul'da ev nerede tutulur fiyatları ortalama ne kadar? 1 sene yurtta kalıp(çıkarsa eğer) eve çıkmayı düşünüyorum.Antalya'da oturduğum için piyasayı öğrenmem gerek
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shady

quote:

Arkadaşlar pederbanklar sağlam olsun, harçlar mühendislik fakülteleri ikinci öğretimdeki arkadaşlar için 750 ytl olacak deniyor. Ayrıca İstanbul dışından gelen arkadaşlar ilk aylarda çok harcama yaparlar, aman dikkat edin, sonra burs tarihlerine doğru şafak sayımı yaparsınız. Hele Yıldız'dayken abov, malum aşağısı Ortaköy, biraz daha aşağısı Kabataş, üstü Maslak, yanı Taksim.

Bende 1,6 puanla Birinci öğretimi kaçıran biri olarak (hatta 1,25 netimi ÖSYM yedi ) bu habere sevindim...İnşallah harçlar düşer...

İstanbul'da oturduğumdan masrafları bilirim

Pek düşecek gibi değil, her sene zamları çakıyorlar, bakalım belki bu sene değişmeyebilir.

Valla ben uyarımı Anadolu'dan gelen arkadaşlara yaptım, çok kişi gördüm çünkü bu durumlara düşen.

@mmkt07

İstanbul'da kiraya çıkarken (arkadaşlardan ve çevreden duyuyorum) öğrenciyiz dedin mi bir kere baştan kaybediyorsun, cebindeki tüm paranı almak için uçuk uçuk fiyatlar verirler, genelde en az 4-5 kişi eve çıkılır ki bu kazık en aza indirgensin. Ayrıca bazen ev arkadaşların tanımadığın kişilerse sorunlar olabilir, bir arkadaşım sırf bu yüzden evden ayrıldı.

İlk sene yurtlarda kalmanı tavsiye ederim, İstanbul'un ortamına alışınca da eve çıkıp kendi başınızın çaresine bakarsınız.

• elemanın biri bu resmi koyunca devlet yurdundan soğudum birden

Donanımhaber Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Platformu ©
  • quote:

Orjinalden alıntı: mmkt07

elemanın biri bu resmi koyunca devlet yurdundan soğudum birden

Donanımhaber Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Platformu ©

• quote:

Pek düşecek gibi değil, her sene zamları çakıyorlar, bakalım belki bu sene değişmeyebilir.

Heee sen bir taksitimi 750 olcak dedin
  • mmkt07 ilk sene çevre edinmeye bak bence, arkadaşlarını tanı, güvendiğin bildiğin insanlarla eve çıkarsın sonra
  • quote:

mmkt07 ilk sene çevre edinmeye bak bence, arkadaşlarını tanı, güvendiğin bildiğin insanlarla eve çıkarsın sonra

istanbul'da üni. kazanan arkadaşlarım var onlarla çıkmayı düşünüyorum Genelde öğrenciler eve nerede çıkıyorlar ve ev fiyatları ortalama ne kadar
  • gene sessizlik hakim buralarda

• /|\
    /\

Herkes kayıplara karışmış yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny B. Goode -- 25 Ağustos 2008; 11:03:14 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mmkt07

quote:

mmkt07 ilk sene çevre edinmeye bak bence, arkadaşlarını tanı, güvendiğin bildiğin insanlarla eve çıkarsın sonra

istanbul'da üni. kazanan arkadaşlarım var onlarla çıkmayı düşünüyorum Genelde öğrenciler eve nerede çıkıyorlar ve ev fiyatları ortalama ne kadar

Dostum arkadaşlarla bizde ev düşünüyoruz araştırmalarıma göre en uygun yer mecidiyeköy hem diğer bölgelere göre kiralar daha uygun hemde her yere ulaşım kolay.

Bu arada kira uygundan kastım 2+1 evlerin eli yüzü düzgün olanları 700-750 den başlıyor

• quote:

/|\
    /\

Herkes kayıplara karışmış yine.

Ya şimdi bu Yıldız'ın 100.yılı yaklaşıyor ya öğrencilere %100 ingilizce kazığı çakarlar mı acaba ?

Gerçi %100 ingilizce daha mı iyi olur yoksa daha mı kötü olur onuda bilmiyorum.

• shady hocam sen nerden öğrendin yıldızın ingilizceye geçeceğini
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.