Şimdi Ara

Donanımhaber Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Platformu © (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.659
Cevap
21
Favori
230.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Shady

quote:

Orjinalden alıntı: hokovic

muafiyet sınavına girersin eğer geçersen seviyen yeterlidir zaten öğretmenlerden eğitim alıp 1 yıl ziyan etmene değmez ama geçemezsen tabi ki senin için yararlı olacaktır

Hayır sınava zaten gircem ancak sınava evde mi hazırlansam yoksa YTU'nün açtığı kursa gitsem mi karar veremedim ?

kesin geçmek istiyorum gibi bir düşüncen varsa gidersen için daha rahat eder ama temelin sağlamsa geçmiş yıllarda çıkmış soruları al bir bak durumunu gör birkaç tanesini çözerek ona göre karar ver bence..

• quote:

Orjinalden alıntı: ssff_allthing

quote:

Orjinalden alıntı: furkang

bilgisayar mühendisliği kazandım :D

Kaç puanla kazandınız ve sıralamanız kaçtı???

351,703 puan 7016. sırayla
  • Ben de varım hocam

makine müh.(iö)

kurs 450 ve 550ytl olarak değişiyor biraz pahalı anlıyacağınız..ama sorulara şöyle bi göz attığımda pek de zor olmadığını anladım =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BetaMode -- 16 Ağustos 2008; 21:28:39 >
  • Arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı olsun.

Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım.

İngilizce muafiyet konusuna yoğunlaşmış herkes. Şöyle diyeyim, bence zor bir sınav değil ters köşe olursanız gramer bölümündeki edatlar, bağlaçlardan ters köşeye yatarsınız. Onların kullanımına anlamlarına bir bakın derim. (Yıldızın içindeki fotokopicide bulabilirsiniz.) Geri kalanı kolay. Paragraf, anafikir vs... Alacağınız notlar A, B ve C idi yanılmıyorsam, ben B ile geçmiştim.

Ben açıkcası sınava hiç çalışmadan girdim, 1, 2 gramer baktım o kadar. İngilizceniz orta düzey ve üstüyse başarılı olabileceğiniz bir sınav açıkcası.

Merak ettiğiniz başka sorular varsa cevaplandırmaya çalışırım. Tekrar hayırlı olsun arkadaşlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: Te Queiro

Arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı olsun.

İngilizce muafiyet konusuna yoğunlaşmış herkes. Şöyle diyeyim, bence zor bir sınav değil ters köşe olursanız gramer bölümündeki edatlar, bağlaçlardan ters köşeye yatarsınız. Onların kullanımına anlamlarına bir bakın derim. (Yıldızın içindeki fotokopicide bulabilirsiniz.) Geri kalanı kolay. Paragraf, anafikir vs... Alacağınız notlar A, B ve C idi yanılmıyorsam, ben B ile geçmiştim.

Ben açıkcası sınava hiç çalışmadan girdim, 1, 2 gramer baktım o kadar. İngilizceniz orta düzey ve üstüyse başarılı olabileceğiniz bir sınav açıkcası.

Merak ettiğiniz başka sorular varsa cevaplandırmaya çalışırım. Tekrar hayırlı olsun arkadaşlar.

Anadolu lisesinde 1 sene hazırlık okudum..Ancak ondan sonra fazla üstüne düşmedim ama temelim vardır..Acaba kursa gitmemin bir faydası olur mu ? Kursa gitmeden evde kendim gramer çalışsam yeterli olur mu?

• quote:

eyvallah sağol bilgiler için.ben de baktım da dediğin gibi edatlardan ters köşeye yattım.diğerleri kolay gibi geldi bana ama ciddiye almak lazım.o yüzden kursa gidecem.o zaman geçerim heralde

• quote:

quote:

Anadolu lisesinde 1 sene hazırlık okudum..Ancak ondan sonra fazla üstüne düşmedim ama temelim vardır..Acaba kursa gitmemin bir faydası olur mu ? Kursa gitmeden evde kendim gramer çalışsam yeterli olur mu?

ben de senin durumundayım.hazırlık ve lise 1 de iyi öğrenmiştim ingilizceyi.sağlamdı yani.ama daha sonra öss temposunda unutuldu gitti

• quote:

quote:

Çıkmış sorular üzerinden çalışacak olursanız daha faydalı olur, çünkü hemen hemen aynı kalıp ve tarzda sorular sorulmakta. Zaten temeliniz varsa az buçuk bir çalışmayla sınavı geçersiniz.

• Kayıt evrakları adreslerimize ne zaman teslim edilir acaba ? Yıldız'da okuyan arkadaşlar bu konuya açıklık getirirse seviniriz
  • kayıt için neler gerekiyor, ne zaman başvurmamız gerekiyor
  • Kayıt ile ilgili belgeler, evraklar ve kılavuzlar bu hafta veya en geç önümüzdeki haftaya kargo ile sizlere ulaşmış olur. Her türlü gereken bilgi harçlar, kayıt tarihleri, ders seçim tarihleri bu kılavuzlarda yazmaktadır veya öğrenci işleri sitesinden de (tıkla) gerekenleri öğrenebilirsiniz.
  • benim kayıt yeri beşiktaşmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: scarycanary

benim kayıt yeri beşiktaşmış

Evet çoğunluk Beşiktaş'da kayıt olur. Kayıt yerleri ve tarihleri sizlere gelecek olan kılavuzlarda yazacaktır.
  • quote:

Evet çoğunluk Beşiktaş'da kayıt olur. Kayıt yerleri ve tarihleri sizlere gelecek olan kılavuzlarda yazacaktır.

Siteyi biraz daha hızlı güncelleseler daha iyi olur bence...

Bu arada bende beşiktaştayım kayıt için
  • arkadaşlar bu davutpaşa gerçekten anlatılan kadar kötü bir yer mi yoksa abartılıyor mu birde yıldızın yurt durumu falan nasıldır ben hazırlık da okursam 5 sene davutpaşadayım ve en geç önümüzdeki yıl eve çıkmayı düşünüyorum mecidiyeköyde falan ev tutsak ulaşım problem olur mu
  • quote:

Orjinalden alıntı: #CannibaL#

arkadaşlar bu davutpaşa gerçekten anlatılan kadar kötü bir yer mi yoksa abartılıyor mu birde yıldızın yurt durumu falan nasıldır ben hazırlık da okursam 5 sene davutpaşadayım ve en geç önümüzdeki yıl eve çıkmayı düşünüyorum mecidiyeköyde falan ev tutsak ulaşım problem olur mu

Davutpaşa'ya hafif metro ile ulaşım mümkün. (Aksaray-Havalimanı metrosu)
    500ES, 127, 85T ve 41AT ile ulaşım mümkün. Cevizlibağ üzerinden de aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Ayrıca kampüsler arası sabah-öğle ve akşam otobüsler var.

Davutpaşa'nın içine şu an kız öğrenci yurdu yapılmakta. Yıldız'ın Maslak'ta kendi yurdu var ama torpilsiz girmek zor deniliyor. Ayrıca Maçka'da Abdi İpekçi Yurdu var.

Çoğu kişi Mecidiyeköy veya Beşiktaş'ta eve çıkar zaten. Mecidiyeköy'den ev tutacaksanız en kısa yoldan 500ES ile ulaşımınız mümkün olur.

@Shady

Evet güncellemeler biraz yavaştır, zamanla alışırsınız. Bu hafta içinde muhtemelen kılavuzları yayınlarlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: #CannibaL#

arkadaşlar bu davutpaşa gerçekten anlatılan kadar kötü bir yer mi yoksa abartılıyor mu birde yıldızın yurt durumu falan nasıldır ben hazırlık da okursam 5 sene davutpaşadayım ve en geç önümüzdeki yıl eve çıkmayı düşünüyorum mecidiyeköyde falan ev tutsak ulaşım problem olur mu

Mecidiyeköy'den ulaşım sorunu olmaz hatta en rahat ordan gidersin...

@Te Queiro

İstanbul Üniversitesi bile daha hızlı çıkmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 18 Ağustos 2008; 12:11:41 >
  • quote:

internet çok yavaşmış deniyor doğrumu

Bu doğru olmasın lütfen...
  • quote:

üniversitenin teknik olanakları nasıl, bilgisayarlar felan dandikmiş, internet çok yavaşmış deniyor doğrumu

Wireless var kampüslerde, fazla kullanmadığım için yavaşlığı hakkında bir yorum yapamayacağım, bilgisayar labları var çizim falan için ordaki bilgisayarlar gayet iyi ama birde herkesin kullanımına açık lab var ordaki bilgisayarlar evet yavaş, hızlı olanlarını ise sizden önce gelip bulan oluyor.

Yıldız şu an yenilenme sürecinde, Davutpaşa kampüsünü ana kampüs yapacaklar tabi bu kaç yıl sürer bilemem ama eğer Davutpaşa'yı imar planındaki projedeki gibi yapacaklarsa Türkiye'nin en iyi olanaklarına sahip üniversitelerinden biri olacak Yıldız.

• quote:

quote:

üniversitenin teknik olanakları nasıl, bilgisayarlar felan dandikmiş, internet çok yavaşmış deniyor doğrumu

Wireless var kampüslerde, fazla kullanmadığım için yavaşlığı hakkında bir yorum yapamayacağım, bilgisayar labları var çizim falan için ordaki bilgisayarlar gayet iyi ama birde herkesin kullanımına açık lab var ordaki bilgisayarlar evet yavaş, hızlı olanlarını ise sizden önce gelip bulan oluyor.

Yıldız şu an yenilenme sürecinde, Davutpaşa kampüsünü ana kampüs yapacaklar tabi bu kaç yıl sürer bilemem ama eğer Davutpaşa'yı imar planındaki projedeki gibi yapacaklarsa Türkiye'nin en iyi olanaklarına sahip üniversitelerinden biri olacak Yıldız.

Yıldız bana daha yakın 4-5 sene benim fakülteyi taşımasınlar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.