Şimdi Ara

Donanımhaber Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Platformu © (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.659
Cevap
21
Favori
230.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Shady

Ya şimdi bu Yıldız'ın 100.yılı yaklaşıyor ya öğrencilere %100 ingilizce kazığı çakarlar mı acaba ?

Gerçi %100 ingilizce daha mı iyi olur yoksa daha mı kötü olur onuda bilmiyorum.

Ben %100 İngilizce gibi bir şey duymadım, net bir bilgim yok maalesef.
  • quote:

Orjinalden alıntı: scarycanary

shady hocam sen nerden öğrendin yıldızın ingilizceye geçeceğini

a305de mi okudum yoksa yildizz.com'da mı okudum hatırlamıyorum ancak Yıldız'ın ODTÜ ile İTÜ'ü örnek aldığını ve ingilizce eğitime geçme durumu olduğunu söylüyorlar...

Zaten İTÜ ile Yıldız birbirinin kopyası gibi iki okul...Teknik olarak ODTU farklı...Yakında İTÜ ve YTU'nünde ODTÜ'e benzeme durumu olacağını düşünüyorum...
  • ingilizce olursa puanları tavan yapar yıldızın, ama kısa sürede olucağını sanmıyorum
  • ingilizce demişken bugun başladım proficiency kursuna.katılım oldukça fazla.benim bulunduğum sınıf 30 kişilik.bi sınıf daha var o kadar kişilik.yani yaklaşık 60-65 kişilik bi katılım var.kurs tam istediğim gibi.ne sular seller gibi hızlı geçiliyo ne de çok detaylı işleniyo.konu hatırlanacak kadar işleniyo.zaten temelim de olduğu için zorlanmıyorum hiç artık 2 haftalık kurs sonunda geçecek düzeye geliriz iyice
  • quote:

Dostum arkadaşlarla bizde ev düşünüyoruz araştırmalarıma göre en uygun yer mecidiyeköy hem diğer bölgelere göre kiralar daha uygun hemde her yere ulaşım kolay.

Bu arada kira uygundan kastım 2+1 evlerin eli yüzü düzgün olanları 700-750 den başlıyor

3arkadaş kalsa kişi başı 250 oluyor tam adresi versene sen bana

• quote:

Orjinalden alıntı: mmkt07

quote:

Dostum arkadaşlarla bizde ev düşünüyoruz araştırmalarıma göre en uygun yer mecidiyeköy hem diğer bölgelere göre kiralar daha uygun hemde her yere ulaşım kolay.

Bu arada kira uygundan kastım 2+1 evlerin eli yüzü düzgün olanları 700-750 den başlıyor

evet kira masrafı 250 oluyor ama buna elektrik su doğalgaz faturası apartman aidatı ve ev giderlerini ( mutfak temizlik vs. ) bi 250 daha eklemek gerekiyor
    Ayrıca emlak sitelerinden falan bakabilirsin istediğin semtte istediğin şekilde arama yaptırabiliyorsun

• quote:

Orjinalden alıntı: #CannibaL#

quote:

Orjinalden alıntı: mmkt07

quote:

evet kira masrafı 250 oluyor ama buna elektrik su doğalgaz faturası apartman aidatı ve ev giderlerini ( mutfak temizlik vs. ) bi 250 daha eklemek gerekiyor
    Ayrıca emlak sitelerinden falan bakabilirsin istediğin semtte istediğin şekilde arama yaptırabiliyorsun

insan hayalleriyle yaşar

• Bugün Davidpacha Palace'a gittim...500es ile mecidiyeköyden 25dk'da ulaştım...Çok ayrıntılı bir gezi yapmadım sadece fakülte binalarını ve spor tesislerini gezdim.Binalar yeni olduğu için özel ünileri andırıyor..İnşaat Fakülteside tamamen bitmiş bu sene Davutpaşa'a taşınacağına kesin gözüyle bakıyorlar....

Beklediğimden daha iyiydi..İTÜ Maslak kampüsünden çok daha güzel bir alana sahip...Sadece biraz bakıma ihtiyaç var...İnşaat artıklarını ağaçların diplerine falan dökmüşler hiç hoşuma gitmedi ama zamanla düzelecektir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 25 Ağustos 2008; 19:05:41 >
  • resim varmı shadycim
  • quote:

resim varmı shadycim

Hiç resim çekmedim ancak fakültelerin Yıldız'dakilerden daha güzel olduğunu düşünüyorum...

Ekleme:Bu hafta içinde bir kez daha gitmeyi düşünüyorum..O zaman çekerim foto

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 25 Ağustos 2008; 19:12:30 >
  • ya arkadaşlar daha önceden sormuştum yine soruyorum elinde son 3 senenin hazırlık atlama sınav soruları olan varmı? Çünkü antalyada yaşıyorum benve nettede bulamadım elinde fotokopi şeklinde olup tarayıcı ile bunları koyma şansınız varmı
  • ben yarın dershanemden almaya çalışıcam hazırlık atlama sorularını, alabilirsem rapidshare e upload eder eklerim burayada
  • quote:

ben yarın dershanemden almaya çalışıcam hazırlık atlama sorularını, alabilirsem**** e upload eder eklerim burayada

hocam yapabilirsen çok makbule geçer Bir de dersaneye sorar mısın kelimeler de varmıymış (phrasal verbs gibi)
  • quote:

Bugün Davidpacha Palace'a gittim...500es ile mecidiyeköyden 25dk'da ulaştım...Çok ayrıntılı bir gezi yapmadım sadece fakülte binalarını ve spor tesislerini gezdim.Binalar yeni olduğu için özel ünileri andırıyor..İnşaat Fakülteside tamamen bitmiş bu sene Davutpaşa'a taşınacağına kesin gözüyle bakıyorlar....

Beklediğimden daha iyiydi..İTÜ Maslak kampüsünden çok daha güzel bir alana sahip...Sadece biraz bakıma ihtiyaç var...İnşaat artıklarını ağaçların diplerine falan dökmüşler hiç hoşuma gitmedi ama zamanla düzelecektir..

Yakında 500ES maceralarına hazır olun, o otobüste roman bile yazılır, her türlü vaka mevcut.

Evet İnşaat fakültesi bitti ama eksikleri var deniliyor, ha taşındı taşınacak deniliyor ama net bir şey yok henüz. Makine Fakültesi'nin taşınması rahat bi 4 yılı alır. Elektronik yapılıyordu en son gördüğüm şekliyle böyleydi.

Evet haklısın alan oldukça geniş, havalimanı bile yapılabilecek büyüklükte. İnşallah en iyi şekilde değerlendirilirse o alanlar, YTÜ, Türkiye'nin en iyisi olur. İnternetten Davutpaşa Kampüsü'nün projesini indirebilirsiniz. (google'dan aratarak bulabilirsiniz.) Orda her şeyi ayrıntıları ile görebilirsiniz, karar size kalmış ama bence eğer o proje gerçekleşirse YTÜ Türkiye'nin en iyisi olur. (Bazıları iddialı bir söz söylediğimi düşünebilir ama öyle.)

@mmkt07

Kelime çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

• harita mühendisliğinde okuyan biriyle görüştüm, inşaat fakültesi davutpaşaya gitmek istemiyomuş
  • quote:

harita mühendisliğinde okuyan biriyle görüştüm, inşaat fakültesi davutpaşaya gitmek istemiyomuş

Hiçbir bölüm istemiyormuş zaten...Makine Fakültesinin dekanıda karşı çıkıyormuş...Hayırlısı bakalım
  • arkadaşlar davutpaşa'dan niye bu kadar korkuluyor anlamıyorum ben 1 sene gittim açıkcası aksaklıkları beşiktaş'a göre çok ama güzel bir yer ben daha çok seviyorum davutpaşa kampüsünü nedense. ben de oturup biraz ingilizce çalışmaya başladım,hazırlığı daha önce atlamıştım ama kabul etmezler falan diye bir de son sene ingilizceyle bağım koptu biraz hatırlatma yapıyorum kolay gelsin hepinize. davutpaşa'yı da seversiniz sessiz sakin daha güzel bir yer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Waxt -- 25 Ağustos 2008; 22:55:16 >
  • quote:

quote:

harita mühendisliğinde okuyan biriyle görüştüm, inşaat fakültesi davutpaşaya gitmek istemiyomuş

Hiçbir bölüm istemiyormuş zaten...Makine Fakültesinin dekanıda karşı çıkıyormuş...Hayırlısı bakalım

Onların isteğine göre mi yapılıyor bu işler? Emir geldimi öpe öpe gelicekler davutpaşaya,

bende davutpaşadayım, fen-edebiyatta
  • quote:

Orjinalden alıntı: BEETHOVEN

quote:

quote:

Onların isteğine göre mi yapılıyor bu işler? Emir geldimi öpe öpe gelicekler davutpaşaya,

bende davutpaşadayım, fen-edebiyatta

Dekanlar ellerinden geldiğince yıldız'da durmaya çalışıyorlarmış....Belki bölümlerin taşınmasında Dekanlarında onayı gerekiyordur...Tabi bu sadece bir yorum

• bende inşaat iö yü kazandım 330.616 ile
    bugün yıldız çevreyi kazanan bi arkadaşla gittik beşiktaş kampusüne hem kafamızdaki soru işaretlerini gidermek hemde çıkmış sınav sorularını almak için. neyse önce fotokopiciye gidelim dedik, gittik fotokopiciye son 7 yılın çıkmış muafiyet sorularını aldık. Tam tamına 190 sayfa 9.5ytl tuttu
    Ardından fotokopici abiyle muhabbet ettik biraz inşaat fakültesinin davutpaşaya taşınması hakkında. adam resmen tarih bile verdi 1 ekim gibi taşınmış olur. tabi bizede istanbul gençliği olarak davutpaşada okumak fikri pek hoş gelmedi ve çıktık inşaat fakültesine. dekanın sekreterine de sorduk davutpaşaya taşınma olayını ve oda evet böyle bir şey var ama tarih konusunda bir şey diyemeyiz bir sürü söylenti var dedi.
    Yani sonuç olarak inşaatın taşınacağı kesin. zaten hazırlık sınavını atlasak bile ilk yıl birçok dersimiz davutpaşada olacak . bu yıl taşınmasa bile ikinci yıl taşınacağı için hertürlü davutpaşada okumuş olacağız.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.