Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (325. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.385
Cevap
221
Favori
1.004.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesajım silinmiş gördüğüm kadarıyla tekrar gönderiyorum:

Arkadaşlar 4x2, Elit, Dizel otomatik sıfır araç için bayiden aldığım son fiyat 165.000TL, ve aynı donanım 4x4 için ise 177.000TL. Aranızda fiyat alan varmı ve sizce hangi araç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgauslu06

Mesajım silinmiş gördüğüm kadarıyla tekrar gönderiyorum:

Arkadaşlar 4x2, Elit, Dizel otomatik sıfır araç için bayiden aldığım son fiyat 165.000TL, ve aynı donanım 4x4 için ise 177.000TL. Aranızda fiyat alan varmı ve sizce hangi araç ?
    Mesajınız bir önceki sayfada ve bu sayfada cevapladım? :)
  • Arkadaslar selam,benim aracta 110 120 km ye cikinca aracta ufak bir titreme oluyor.direksiyon titremiyor ama arac titriyor.yokus asagi ayagimi gazdan cekince dahada belirginlesiyor.arac henuz 350 km de 2 haftalik bir arac.tucson 2018 dizel 4x4 elite.rod balanstanmidir yada baska bisiydenmidir?benzer bir durumla karsilasan oldu mu daha once acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak DEMİRAL

Mesajınız bir önceki sayfada ve bu sayfada cevapladım? :)

Alıntıları Göster
    Ben kendi ilk mesajımı göremiyorum, cevabınız için teşekkürler...
  • 2016 model 10 bin km araç buldum beyaz t_gdı elit plus fiyat 130 arkadaşlar nasıldır, önerirmisiniz birde bu araçın artı ve eksi yönleri nelerdir.

• Burak DEMİRAL B kullanıcısına yanıt
    Benim eski aracım da Ford courier titanium plus paketti. Diğer aracımda olup da bu araçta çok eksikliğini hissettiğim özellik SYNC sesli komut sisteminin olmayışı Özellikle telefonla birini ararken sesle arama özelliği çok büyük bir nimetmiş.Ayrıca ford da ön cam, yan aynalar vede camsuyu için ısıtma sisteminin olması soğuk şehirlerde yaşayanlar için önemli bir özellik.Tabi yakıt farkını saymıyorum ama Tucson genel SVU isteyenler için gayet güzel bir araç.
  • mkuren kullanıcısına yanıt
    2016 ve 10.000 km adam hiç binmemiş araca demekki benım 44 bin oldu 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arcanefake A kullanıcısına yanıt
    Lastik havaları ve balansı kontrol edip teslim etmiyorlar aracı. Ben bu konuda şikayetimi "Memnuniyet Aramasında" paylaştım. Bence servise gidip, bunları bir kontrol ettirtin.

Sevgiler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecztolga

Benim eski aracım da Ford courier titanium plus paketti. Diğer aracımda olup da bu araçta çok eksikliğini hissettiğim özellik SYNC sesli komut sisteminin olmayışı Özellikle telefonla birini ararken sesle arama özelliği çok büyük bir nimetmiş.Ayrıca ford da ön cam, yan aynalar vede camsuyu için ısıtma sisteminin olması soğuk şehirlerde yaşayanlar için önemli bir özellik.Tabi yakıt farkını saymıyorum ama Tucson genel SVU isteyenler için gayet güzel bir araç.
    Selam,

Apple Car Play veya Anroid Auto bağladığınızda direksiyondaki buton ile sesli komut çalışıyor? Hatta ben böyle kullanıyorum. Haritalar, telefon, mesajlar kısaca her şey sesli komut ile çalışıyor?

Yan aynalarda ısıtma var ama dediğiniz gibi ön cam ve cam suyunda yok. Ben İzmir'de olduğum için çok aramıyorum ama soğuk iklimlerde fayda sağlar dediğiniz gibi.

Sevgiler.

hayırlı olsun burak bey.farların tam kod numarasını ögrenebilirmiyim acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: conradi

Bu mesaj silindi.
    Hocam arabanı parça parça satıyon :)

Şaka bi yana bayaa masraf etmişsin aracına, aracın da yeni, satıyor olmana üzüldüm.

• emsido E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Ama kod numarasını anlamadım? H7 ve Philips farlar. Kod dan kastınız nedir? Marka kodu ise bilmiyorum. Yukarıda arkadaşın yazdığı Milesstone sanırım benimki de. Ama Kısalarda Philips Photon Xenon kullandım. Ben Kısalarda LED'in randıman verdiğini düşünmüyorum. Zaten Usta da aynısını söyledi. Mercek büyük ve bu merceğe göre LED yayabilir, görüntüyü beğenmeyebilirsin dedi.

Zaten genelde büyük merceklerde Özellikle H4 Uzun/Kısa bir farlarda Xenon kullanılır. BMW ve Mercedes'den bunu görebilirsiniz. Ama ufak ölçülü ve Uzun Kısa ayrı farlarda birden fazla LED kullanmak görüş açısından mantıklıdır.

Xenon önceki Mercedes aracımdan da çok severek kullanıyorum. Xenon mauyineden geçmez dedi bir arkadaş ama çok anlaşılabileceğini düşünmüyorum çünkü kısa farın içine Xenon'un tüm parçalarını sığdırdık. Balast ve kablolaların hepsini. Bakan farın Xenon ve LED mi olduğunu kaptun içinden anlamıyor. Velev ki sıkıntı olursa, değişimi de basit, eski farlarımı takarım.

Göz alma konusunda da, arıza ışığı yanmaması için zaten çok güçlü far takamazsınız ve merceklerle zaten direk göz alması da bypass edilmiş oluyor. Ben yinede duyarlılığım gereği yükseklik ayarını şartlara göre yapıp öyle kullanıyorum. Ve farları da araca binmeden düzenli temizliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak DEMİRAL

Ve Tosunun son hali...

Farlar değişti. Kısa Xenon Philips, Uzun LED Philips, Dönüş Farları LED Philips.
    Burak bey bu far değişikli işlemi ile ilgili biraz daha bilgi verirmisiniz ne kadara maloldu? Philips hangi modelleri? Bir sürü model var kafa karıştıran

• ilkera İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

=>Kısa farlar - Xenon Philips Photon Basic Canbus sanırım. Xenon tercih etme sebebim, büyük mercekte tek LED'in ışığı dağıttını ve görüşü azalttığını düşünmem ve ustamın da böyle önermesi.Farın içine balast ve tüm diğer parçaları yerleştirdik ve herhangi bir kesme işlemi yapmadık.

=>Uzun - LED Philips Photon Milestone. Şimşek etkisi için tercih ettim.Yine kesme işlemi yok, direk ampülü çıkarıp, taktık.

=>Dönüş Farı - LED Philips Photon Milestone. Dönüşlerim çok çok iyi aydınlanıyor. :)

Takma işlemi aslında kolay ama ciddi bir el becerisi istiyor çünkü alan çok dar. Özellikle kısaların içine o Xenon'un takılmasında ben gözlerime inanamadım.

Toplam işçilik dahil 700 TL ödedim. Arıza ışığı falan yok. Yükseklik ayarı dahil her şey tam çalışıyor. İyi bir karanlıkta resim atacağım, bazı arkadaşlara sözüm var.

Son olarak, muayenede Xenon ağır kusur dediler ama bu mercekte dışarıda hiçbir kablo olmadan anlayan teknisyeni alkışlar gider eski ampüllere ücretsiz değiştiririm :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak DEMİRAL -- 16 Kasım 2018; 9:43:5 >

• Far konusunda Elite Plus dışında ki modellerde: Kısa-Uzun-Köşe aydınlatmaların tamamı H7.

Makyajlı kasa da (2018 Ekimitibariyle) kısa ve uzun farlar H7 lakin köşe aydınlatmanın farklı olduğunu duydum.

Bende kullandığım süre boyunca kısa-uzun-Köşe aydınlatma LED lerin performansından memnundum. Kısalara takacağınız LED kitini gücü önemli zira Burak beyin dediği gibi lens biraz büyük.

Farlarda kesme biçme olmuyor . plug & play - tak çalıştır şeklinde.

Ben burdan almıştım (fardoktoru.com); Şu anda da satıyorum zaten 3 set H7 tipi Ledlerimi.
  • conradi C kullanıcısına yanıt
    Dönüşlerde aynıydı yani H7. Farklı bir model kullanmadı Aksesuarcım.

Fazla güçlü ampül arıza ışığı yaktırabilir. Bu konuya dikkat. Birde Otomatik far yükseklik ayarının olmayışı ile far yıkamanın olmayışı güçlü farda karşı tarafın gözünü aldırabilir.

Biraz hassas konular :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak DEMİRAL -- 16 Kasım 2018; 13:27:28 >
    Teşekkür ederim bilgiler için sanırım bende aynı şekil yaptırıcam istanbulda iyi bir yer bulabilirsem. Arabayı bugün teslim aldım 1.6 crdi 4x4 elite baket bana göre arabanın tek eksisi ön park sensörü

• Arkadaşlar yeni tuscon 1.6 dizel kullanan arkadaşlardan yorum alabilir miyim? ötv indirimli düşünüyorum. Tuscon 4x2 125 4x4 için 135 civarı fiyat verildi. Tabi bunlar pazarlıksız fiyatlar. Bir de 3008 çok hoşuma gidiyor. Bayiler ellerinde araç varsa uygun fiyat verebiliyorlar. 3008 için de active prime paket 140 civarı fiyat verdiler. Gerçi sitesinde dahi 240 küsur bu paket 3008. Trabzonda sorduğum diğer fiyatlar da Kuga Titanyum Powershift 140, Opel Grandlanx Excellence 144 dendi. Tabi ben 3008 ile Tuscon arasında kararsızım...
  • Merhaba arkadaşlar,
    Tucson Elite paket almayı düşünüyordum ama çoğu güvenlik asistanı sadece Elite Plus pakette varmış.
    Örneğin FCA (ÖNDEN ÇARPMA ÖNLEME YARDIMCISI) gibi bu paketleri opsiyon olarak Elite pakete ekletebiliyor muyuz acaba?
    4x4 istemiyorum o yüzden Elite ile Plus arasında çok fark var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: c@sper

Merhaba arkadaşlar,
    Tucson Elite paket almayı düşünüyordum ama çoğu güvenlik asistanı sadece Elite Plus pakette varmış.
    Örneğin FCA (ÖNDEN ÇARPMA ÖNLEME YARDIMCISI) gibi bu paketleri opsiyon olarak Elite pakete ekletebiliyor muyuz acaba?
    4x4 istemiyorum o yüzden Elite ile Plus arasında çok fark var.
    Hayır hocam Tuscon da opsiyon seçme şansınız yok... Ben de 3008 ile Tuscon arasında kalmışım.
  • 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.