Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (271. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
9.385
Cevap
221
Favori
1.004.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim. Burada hiç hareket yok kimse bir şey yazmıyor.
  • x_ir kullanıcısına yanıt
    Aracın T-GDI DCT şanzımanlı versiyonunda bir problem var evet. Şimdi burada bu versiyona sahip arkadaşlar inkar edebilirler ama bu sorunu yaşıyan bir çok kişi var. Yoğun trafikte özellikle yokuş yukarı ve yoğun bir trafikte şanzımanın ısınmasından dolayı aracı 5 dakika durdurup soğutman gerekli. Yani yolda kalma ihtimalin var. Tam otomatik versiyonunda sorun yok. Bir diğer ama rahatsız etmeyen, sorun olmayan bir durumsa aracın arka amortisörlerinden çalıştıktan sonraki ilk 35km hıza ulaşınca DUP diye bir ses gelmesi. Daha sonra böyle bir ses yok. Taaki aracı stop edip tekrar çalıştırıncaya kadar.
  • x_ir kullanıcısına yanıt
    Herkes facebook grubunda hocam orasi daha aktif. Hyundai tucsonturkiye yazarsaniz 2-3 grup var bu sekilde orda daha et cevaplr alirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musonist

Aracın T-GDI DCT şanzımanlı versiyonunda bir problem var evet. Şimdi burada bu versiyona sahip arkadaşlar inkar edebilirler ama bu sorunu yaşıyan bir çok kişi var. Yoğun trafikte özellikle yokuş yukarı ve yoğun bir trafikte şanzımanın ısınmasından dolayı aracı 5 dakika durdurup soğutman gerekli. Yani yolda kalma ihtimalin var. Tam otomatik versiyonunda sorun yok. Bir diğer ama rahatsız etmeyen, sorun olmayan bir durumsa aracın arka amortisörlerinden çalıştıktan sonraki ilk 35km hıza ulaşınca DUP diye bir ses gelmesi. Daha sonra böyle bir ses yok. Taaki aracı stop edip tekrar çalıştırıncaya kadar.

Arabayı yaklaşık 8800 kmdir sadece şehir içi kullandım. Dct problemi vardı iki kere yaşadık lakin güncelleme yapıldığından beri tık yok. Çok çok memnunum nazar değmesin maşallah. O yüzden şunu rahatlıkla söyleyebilirim şehir içi hiç sıkıntı yaşamıyorum. Tecrübelerimdir.

• Dub sesi evet var ama problem teşkil etmiyor. Ancak şanzıman ısınma uyarısını almak kronik sorun değil bu bi uyarı çift kavrama oldugundan araç Zarar görmesin diye bi önlem. Bu uyarıyı almak istemiyorsanız çift kavramayı yogun trafikte yada yokuş yukarı çıkarken nasıl kullanacağını bilirseniz o uyarıyı almazsınız. İnternette nasıl kullanacağı yazıyor. Yani bu bir kronik sorun değil araç kendini korumaya alıyor uyarısını veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

Ben de aynı endişelerle GDi otomatik aldım. Performansından gayet memnunum. Civic'i bilmiyorum ama daha önce üç yıl CR-V 2011 2.0 benzinli otomatik kullanmıştım. Performans olarak Tucson daha iyi. Yakıt tüketimini karşılaştırırsam, CR-V'den şehir içinde yaklaşık 1.5 L, şehir dışında ise 2-2.5 L daha az yakıyor.

hocam.bu arac gdi olani ama crv den seri ve atik diosan hic dusunmeyeyim alalim. fiyat olarak crv ile aralarinda cok fark var. ki tasarim olarak da tucson baya onde.
  • u1076652 U kullanıcısına yanıt
    2011 benzinli otomatik CR-V'yi kastetmiştim. Dikkatli okumadınız sanırım. Mevcut kasa dizel CR-V'den bahsetmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

2011 benzinli otomatik CR-V'yi kastetmiştim. Dikkatli okumadınız sanırım. Mevcut kasa dizel CR-V'den bahsetmiyorum.

hocam evet o biraz hantaldi sanirim. ona gore atik olmasi da olumlu birsey.

bayilere test ettirirseniz alacagim doyorum arayan soran yok bayilerden turboya gelin diolar. yahu turbo almayacagim ki. turboyu denedim de zaten guzel.

henuz deneyemedik. bi tanidiginiz servise gelirse rica edelim diyorum henuz olumlu donus alamadim.
  • Merhaba Arkadaşlar ;

Mayıs Ayı İtabari ile 50.000 TL 36 ay %0,99 faiz veya 5.000 TL’ye varan nakit indirimi baslamıs baslamıs bulunmaktadır
  • Guzel haber haydi herkes TUCSON a
  • Arkadaşlar 4x4 Arkadan itiş ve 4x2 önden cekışli arasında yakıt veya performans farklılıkları varmııdır kalkışta vs
  • mezex_07 M kullanıcısına yanıt
    İyi de liste fiyatı üzerinden kredi kullandırıyor.pazarlıkla zaten en az 5-6 bin indirim alıyorsun.dolayısıyla zarar edersin krediyle.
  • Tucson iç donanım bej rengi ekstra ücret isteniyor mu
  • Uunall U kullanıcısına yanıt
    Hayir. Aracin dis renginebagli olarak secim yapabiliyorsunuz. Her dis renkte bej renk secemiyorsunuz.
  • musonist M kullanıcısına yanıt
    dostum iznin olursa birkaç düzeltme yapayım;

1- şanzıman ısınma uyarısı bir problem değil, bir önlemdir. tüm çift kavramalı şanzımanlar ısınır...

2- aslında ısınan şanzıman değil, balatalardır. çift kavrama şanzımanların tümü manuel manuel mantığında çalışır. yokuş yukarı yarım gazla aracı milim milim götürürsen balatalar tam kavranmadığı nedeniyle birbirine sürter ve sıcaklık ortaya çıkar. dikkatini çekmek isterim bu olay tüm çift kavramalarda mevcuttur (dsg-edc vs.). eğer bu uyarı gelmez ise ve sen aracı aynı şekilde yarım kavrama ile kullandığın zaman balataların yanar ve servis yolu gözükür, bir sürü de masraf çıkar.

her gün ataşehir - etiler arasında iş trafiği çekiyorum. henüz 1 kere karşılaşmadım ısınma uyarısı ile.

sadece karlı bir havada yokuş yukarı geri geri uzun süre gitmem gerekti. yollarda buz olduğu için baya mücadele ettim. bir tek o gün bu uyarıyı gördüm. zaten 2-3 dk sonra geçti...

yani bu bir problem değil, aracın balata sağlığı açısından gösterilen bir uyarı. dediğinin aksine yolda kalma ihtimalini ortadan kaldırmak için koymuşlar bu uyarıyı :)

ve evet dup sesi bende de var. forumda okumasam onu da farketmiyecektim. nerden okuduysam o dup sesini duymadan rahat edemiyorum artık :D

Önemli bir dip not: eğer sıkıntılı bir yoldaysanız (dik yokuş, buzlu dik yokuş ya da trafikli dik yokuş) aracı spor moduna alırsanız kavrama daha erken olduğu için ısınma da azalacak ve uyarıyı hiç görmeyeceksiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s7e7v7e7n7 -- 10 Mayıs 2017; 17:4:24 >

• Arkadaşlar merhaba; 2016 Turbo Elit 4x4 aracıma koltuk havalandırma taktırmak istiyorum. Yaptıran var mı? Yaptırdıysa izlenimlerini paylaşabilir mi?
  • Yakıt tüketimi açısından değerlendirmiyordum bu aracı ama
    fiyatları makul gibi geldi?
    Günde 80 km yol yapıyorum ne dersiniz?
  • umityasar kullanıcısına yanıt
    GUNDE 80 KM'DEN YILDA 30000 KM YAPAR HOCAM. LPG TAKTIRMAYI DUSUNMUYORSANIZ BU ARAC SİZİ UZER YAKIT KONUSUNDA.... SEHİR İCİ YILDA 30 BİN KM'DE 15 BİN TL YAKIT HARCARSINIZ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: soundofthesea

hocam naviextras a ücretli üyelik dışında bir seçenek yok anlayabildiğim kadarı ile .. başkada bir şey diyemem ki eklediğiniz foto da tamam butonunu tıklayan ben derine inemem yani :)))

önce araca usb takıp navigasyondan güncelleme diyeceksiniz. usb içine bikaç dosya atıyor.

sonra usb yi bilg. takıp naviextras programını açacaksın.

otomatik olarak usb için aracın attığı bilgilere bakarak güncelleme yapacak

sonra bu usb yi araca geri takıp navigasyon ekranından tekrar güncellemeye basacaksın.

son güncellemeyi 1 hafta önce yaptım. gayet başarılı şu anda... ist avrasya tüneli filan geldi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: senmahmut

Merhaba arkadaşlar, babam buaralar Tucson alma arifesinde de. İki şey üzerinde soru işareti var.

Öncelikle yakıt üzerinden 8 litre yakanda var 14 litre yaktığını iddia edende. Yoğun olmayan normal trafikte ne kadar yakıyor acaba aranızda bu şartlarda deneyimleyen var mı? Çünkü ona göre lpg yide göz önüne alarak bir karar alınacak. Mutlaka bu konular konuşuldu fakat yoğunluğumdan dolayı çok fazla herşeyi okuma şansım olmuyor bu yüzden affınıza sığınarak soruyorum.

Birde 2015 ile 2016 arasında donanım farkı var mı? Bu tarz

birşey okumuştum ama yanlışta olabilir.

istanbul ataşehir - etiler arası hergün 2-2.5 saatim trafikte geçiyor.

bu şekilde trafik normal kullanımda (gerektiği yerde hızlı ve dikkat etmeden ) 11.5-12 lt civarında geziniyorsun

uzun yola çıktığında hiç trafiğe kalmazsan 7-7.5 arasını görmen mümkün

antalya gibi düz bir şehirde trafiğe takılmadan sadece ışıklar filan dur kalk yapıyorsan 9-10 lt arasında gezinirsin.

benim 7000km toplam karma ortalamam 11.2

• 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.