Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.364
Cevap
218
Favori
999.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_

quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Beklentiniz yüksekse yöneleceğiniz markalar belli. Aracı kullanacağınız süre boyunca elinizin dahi değmeyeceği yerlerin sert plastik olması sizi rahatsız edecekse premium araçlara yönelmeniz daha mantıklı. Çünkü ben almadan evvel bu fiyat seviyesindeki SUV'leri test ettim (QQ, Ateca, Tiguan, 3008, Vitara) İç mekan aşağı yukarı hepsinde benzer. Tiguan ve 3008 belki bi tık iyi onların da benzer donanımda 20-30bin lira fiyat farkı var.

üstad tek beklentim cam açma kapama tuşlarında lamba varmı yokmuydu açıkcası ama gerek kalmadı. Muhtemelen bu fiyatlara 2012 falan premiumlara yönelmek daha mantıklı.

Selamlar,

Benim aracım 2012 model IX35. Cam kumanda düğmelerinde aydınlatma var. Arka camları kilitleyince aydınlatma ışıkları sönüyor. Tucson bundan daha aşağı olamaz tahminimce.

Geçen bir incelemede dikkatimi çekti. Dacia Duster modelinde yanlış görmediysem bagajda çift taraflı aydınlatma ışığı koymuşlar. Tucson'dan daha mı iyi oluyor bu durumda Duster?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinguven

quote:

Orijinalden alıntı: TSuNaMi_

quote:

Orijinalden alıntı: srvngrc

Beklentiniz yüksekse yöneleceğiniz markalar belli. Aracı kullanacağınız süre boyunca elinizin dahi değmeyeceği yerlerin sert plastik olması sizi rahatsız edecekse premium araçlara yönelmeniz daha mantıklı. Çünkü ben almadan evvel bu fiyat seviyesindeki SUV'leri test ettim (QQ, Ateca, Tiguan, 3008, Vitara) İç mekan aşağı yukarı hepsinde benzer. Tiguan ve 3008 belki bi tık iyi onların da benzer donanımda 20-30bin lira fiyat farkı var.

üstad tek beklentim cam açma kapama tuşlarında lamba varmı yokmuydu açıkcası ama gerek kalmadı. Muhtemelen bu fiyatlara 2012 falan premiumlara yönelmek daha mantıklı.

Selamlar,

Benim aracım 2012 model IX35. Cam kumanda düğmelerinde aydınlatma var. Arka camları kilitleyince aydınlatma ışıkları sönüyor. Tucson bundan daha aşağı olamaz tahminimce.

Geçen bir incelemede dikkatimi çekti. Dacia Duster modelinde yanlış görmediysem bagajda çift taraflı aydınlatma ışığı koymuşlar. Tucson'dan daha mı iyi oluyor bu durumda Duster?

hayır bu durumda duster tucsondan daha az malzemeden çalmış oluyor.
  • alpurunzo kullanıcısına yanıt
    Karma sistem takılacaksa Lovato EXR taktırın. Sıvı sistemde ise Prins-BRC-Marjet olabilir. Prins ve BRC sorunsuzdur, Marjet yerlidir ve ucuzdur. Sıvı sistem %42-45 karma sistem %25-35 (çok değişkendir) tasarruf sağlar. Fazla söyleyen yalan söylüyor. İyi bir usta bulmak LPG kadar önemlidir. 25 bin km için LPG takmalısınız.
  • 2017 TOP SAFETY PICK
    http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/hyundai/tucson-4-door-suv/2017

Diğer araçlarla karşılaştıranlara başka söz söylemem. Ah şu benzin fiyatları...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kul Ahmet -- 17 Mart 2017; 10:13:7 >
  • YAKIT TÜKETİMİ KARŞILAŞTIRMASI

Benzin fiyatı : 5,30 TL / lt
    LPG fiyatı : 2,70 TL / lt

Benzin yakıt tüketimi : 9,00 lt / 100 km
    LPG yakıt tüketimi : 11,25 lt / 100 km

Yapılan yol : 18.000 km / yıl

Yakıt fiyat farkı : 3.119 TL / yıl

LPG kiti fiyatı : 7.500 TL

Amorti süresi : 2 yıl 4 ay
  • YAKIT TÜKETİMİ KIYASLAMA

Benzin fiyatı : 5,30 TL / lt
    LPG fiyatı : 2,70 TL / lt

Benzin yakıt tüketimi : 9,00 lt / 100 km
    LPG yakıt tüketimi : 11,25 lt / 100 km

Aylık yapılan yol : 1.500 km / ay

Aylık benzin tutarı : 716 TL / ay

Aylık LPG tutarı : 456 TL / ay

Fark : 260 TL / ay
  • Bu eski kasa tucson için konu açılmamış mı yahu, ara ara bulamadım..

2009 model bir tucson almayı düşünüyorum 4x2, 4x4 arasında yakıt/performans olarak ne gibi farklar var

ve genel anlamda kullananlar memnunlar mı diye sorayım belki burada kullanıp yeni kasaya geçmiş arkadaşlar vardır :)
  • ccecy C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam tucson babında eleştri yapmak için değil fakat, üreticilerin ıvır zıvır yerlerden malzeme çalması nihai tüketicide ciddi reaksiyon oluşturuyor, ben kadjar 4x4 almaya gitmiştim 2016 temmuz ayında bayiye, test sürüşü dahi istemedim, aracı şöyle bir incelemek istedim, bana gösterilen aracın o günkü son satış fiyatı 107.500 TL idi, lakin aracın torpidosunda ışık yoktu, kararan ayna yalnızca cam tavan opsiyonunu alırsanız geliyordu, arka camlarda çocuk sıkışma güvenlik önlemi yoktu, sırf bu ıvır zıvır donanım hırsızlığı nedeni ile aracı almadan bayiden çıktım, bu küçük ayrıntıların maliyeti çok değil, ayrıca yıl 2017 olmuş bu güvenlik ve zaruri donanımları kısarak 100 bin TL üzeri fiyatla araç satmak bana çok art niyetli geliyor,
  • Daha 1500km olmamış arabamızı park yerinde (evin önü mü başka bir yer mi bilmiyorum) çizmişler arkadaşlar. Çok üzüldüm, bu nasıl bir merhametsizlik'dir ! Türkiye'de sıfır araba alınmaması gerektiğine bir kere daha ikna oldum.

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY)

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ustad cok cok gecmis olsun kendime olmus kadar uzuldum inan zaten bunu yapanlar insan olamaz kaput koruma yapsak acaba nispetende olsa araclarimizi koruyabilirmiyiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sals

Ustad cok cok gecmis olsun kendime olmus kadar uzuldum inan zaten bunu yapanlar insan olamaz kaput koruma yapsak acaba nispetende olsa araclarimizi koruyabilirmiyiz

tesekkürler dostum. sanmıyorum fayda edeceğini. tüm arabayı kaplamak lazım film ile falan herhalde.
  • coupe96 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun birader benimde aracın ön kaputu çizmişlerdi 1 kezde lastiğe kesici birşey sokup patlatmışlardı. Araca araç içi kamera taktım ondan beridir hiçbirşey olmadı çok şükür tavsiye ederim

• Geçmiş olsun inanın insan üzülüyor benim de sıfır aracımı çizmişler di. O sinirle adamı bulsaydim vururdum. O derece yani.

• Ustad cok cok gecmis olsun kendime olmus kadar uzuldum inan zaten bunu yapanlar insan olamaz kaput koruma yapsak acaba nispetende olsa araclarimizi koruyabilirmiyiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok geçmiş olsun :(( arkadaşlar benim lastik basınç göstergelerinde önler 41 arkalar 42 ps gösteriyor bana fazla geldi kaç olmalı? 19 inç jantlar

• Merhaba değerli tucson kullanıcıları. Ani bir kararla tucson 2016 gdi elit otomatik için bayiden 98700 tl fiyat aldım ve kaporasını da verdim. Son 2 gündür forumda epeyce okumalar yaptım. Test sürüşünde kullandığım araç tgdi idi. performansını beğendim. Ama benim alacağım gdi olanı. Arada çok performans farkı var mı gdi otomatik kullanıcıları memnun mu. Bir de bayi LPG için ruhsat dahil 5800 tl fiyat verdi. Bunu değerlendirebilecek LPG kullanıcısı var mı. Benim için çok önemli. Kullandıkları marka ve kurulum maliyeti ve sarfiyat değerlenrini paylaşabilirler mi . Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergüla -- 19 Mart 2017; 22:19:29 >
  • ibrahimAdalı İ kullanıcısına yanıt
    Normali o hatta ben öne 42 arkaya 43 hava vuruyorum

• dergüla kullanıcısına yanıt
    Biri 136 biri 177 beygir gdisini kullanmadım ancak tgdi tvsiye ederim imkanınız varsa turbonun tadı başka

• quote:

Orijinalden alıntı: dergüla

Merhaba değerli tucson kullanıcıları. Ani bir kararla tucson 2016 gdi elit otomatik için bayiden 98700 tl fiyat aldım ve kaporasını da verdim. Son 2 gündür forumda epeyce okumalar yaptım. Test sürüşünde kullandığım araç tgdi idi. performansını beğendim. Ama benim alacağım gdi olanı. Arada çok performans farkı var mı gdi otomatik kullanıcıları memnun mu. Bir de bayi LPG için ruhsat dahil 5800 tl fiyat verdi. Bunu değerlendirebilecek LPG kullanıcısı var mı. Benim için çok önemli. Kullandıkları marka ve kurulum maliyeti ve sarfiyat değerlenrini paylaşabilirler mi . Şimdiden teşekkürler

98700TL para veriyorsunuz ancak evdeki kızın kardeşini görüp ablasını alıyorsunuz. İki aracın motor ve vites performansının uzaktan yakından alakası yok. Bayide 5800TL daha verip LPG de taktırmayın zaten en iyi ihtimal 3000TL lik kit takacaklar. Aynı motorun %70'i Türkiyede LPG'lidir Allah bilir. Sorun çıkmaz tasarruf %25-35 arası gezer. Yalnız alacağınız motor ve şanzımanı test edin bence.
  • 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.