Şimdi Ara

Donanımhaber için kod yazsak, puan birikse, karşılığında gpu review kartları verilse

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hem kendimizi geliştirmek için yeni fırsatlar hem de dh ekran kartı incelemelerinde pert olan kartların değerlendirilmeleri için ek alan açılmış olmaz mı?

Mesela dh konu açsa issue 3234 diye, biz cevap yazsak, en beğenilen en hızlı en okunaklı kod seçilse, karşılıında 1-2 Tflops hurda kartlar gönderilse.

Tabi donanımhaber'in böyle fonksiyon yazdırma outsource gibi şeylere ihtiyacı olur mu bilmem. Kendi programcıları yetiyordur belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 25 Kasım 2016; 15:45:32 >

• DH'nin bug larini cozelim, karsiliginda da para yerine gpu alalim diyorsun yani : )
    Freelance is yapip para kazanmak daha cazip geldi bana.
    Tek zevkli kisim kodlarin kapistirilmasi olurdu bu dediginde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

DH'nin bug larini cozelim, karsiliginda da para yerine gpu alalim diyorsun yani : )
    Freelance is yapip para kazanmak daha cazip geldi bana.
    Tek zevkli kisim kodlarin kapistirilmasi olurdu bu dediginde.

Bug olur, fonksiyon olur, satır sayısı azaltma olur, azar azar biriksin puanlar. Bir de puanların listelendiği veya kişilerin ilk yüzde kaçlık gruba girdiğini gösteren sayfa olsa.
  • Güzel olabilir aslında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Open source donanim haber forumu isteriz
  • Fikrinizin uygulanabilirliğini bilemeyeceğimde hocam programcıların yetmediği aşikar.

Zira bu kadar çok reklam içerip bu kadar çok ziyaretçiye sahip olup ciddi hatalarla karşılaştığımız bir site.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

Fikrinizin uygulanabilirliğini bilemeyeceğimde hocam programcıların yetmediği aşikar.

Zira bu kadar çok reklam içerip bu kadar çok ziyaretçiye sahip olup ciddi hatalarla karşılaştığımız bir site.

Acaba bu site php mi asp.net mi nodejs mi yoksa başka birşey mi?
  • Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    herhalde anlaşılmıştır

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

Fikrinizin uygulanabilirliğini bilemeyeceğimde hocam programcıların yetmediği aşikar.

Acaba bu site php mi asp.net mi nodejs mi yoksa başka birşey mi?

Site asp.net galiba sık sık hata veriyor linklerde de asp yönlendirmeleri mevcut (gerçi asp mi asp.net mi ben ayırt edemiyorum ama)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökşen PASLI

herhalde anlaşılmıştır

Aşırı yüke bağlı bir hata değil sanırım. Kodlama hatası gibi değil mi.(demekki site asp.net)

Query stringe fazla yükleniliyor sanırım. Acaba her telefonda ve bilgisayarda max. query string karakter sınırı farklı olduğu için mi böyle bir hata var?

Aşırı yükten olsa nodejs ile performans katlanılır değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 29 Kasım 2016; 21:26:30 >

• Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    yükten değil tabi bazı kodları zararlı görüyor site aslında kodlar zararlı değil
  • quote:

yükten değil tabi bazı kodları zararlı görüyor site aslında kodlar zararlı değil

Veritabanına yazarken parametreli yazmak lazım o zaman heklenmez birşey olmaz. Sanırım veritabanına kayıtlar parametresiz düz string haliyle veriliyor ondan hata veriyor da olabilir.
  • önizlemede problem var
    code tagları arasına en basitinden
    var x=List<string>();
    yazsan ön izleme yapınca hata veriyor kabul ediyor tabi site onaylayınca
  • quote:

önizlemede problem var
    code tagları arasına en basitinden
    var x=List<string>();
    yazsan ön izleme yapınca hata veriyor kabul ediyor tabi site onaylayınca

Bildiğin code tag mı yani

burası mı tehlikeli?

gibi?
  • Benim anladığım code bloğu içinde yazılan bazı şeyleri sanki zararlı görüyor eskiden kod yapıştırınca böyle şeyler ile karşılaşmazdım şimdi böyle çıkıyor çok önemli değil zaten tamam deyince siteye aktarıyor yazıları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Benim anladığım code bloğu içinde yazılan bazı şeyleri sanki zararlı görüyor eskiden kod yapıştırınca böyle şeyler ile karşılaşmazdım şimdi böyle çıkıyor çok önemli değil zaten tamam deyince siteye aktarıyor yazıları

Acaba burada yazdıklarımız serverde derlenip çalıştırılıp sonuçları sayfaya getirilecek şekilde bir sistem mi oluşturuyorlar? Online derleme siteleri gibi ama hata bulmak için kullanılabilen türden diyeceğim ama hata varsa zaten derlenmez proje patlar ama projede değilde process halinde komutsatırından açtırılabilir tabi ozaman proje patlamaz.
  • Hata kodunu microsoft dan bakmak lazım ordan anlaşılır bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yukaridaki gorseldeki gibi bir hata her turlu kodlama hatasi.
    Arka plandaki hatayi direkt son kullaniciya gostermemeleri gerekir. Bir suru sql hatasi da aliniyor ayrica. Her framework backend exception i wrap edip kendi custom hata sayfani gosterecek altyapiyi sunuyor.
    Javascript hatalarini saymiyorum. Bana buranin kodu feci halde bulamaç olmuş gibi bir izlenim veriyor acikcasi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fulctrum

Open source donanim haber forumu isteriz

bencede amac buraya kaymıs bıraz Open source donanim haber forum ama zaten hazırı var :)
  • donanım haberin forum tarafı hazır asp eklentisi diger haber tarafı aspnet net tarafında projeyi bilmeden parça parça kod yazılmaz yukarıda alınan hata querys stringle gönderilmek istenen zararlı paramereler sql injection için aspnetin koruması web config dosyasın dan hata fırlatma bölümü kapatılmış verilen hata ekrana yansıyor ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.