Şimdi Ara

DonanımHaber Hukukçular Platformu [ 59 Kişi... ] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
823
Cevap
24
Favori
58.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: HuKe

noter iyi para kazanıyor ancak sıra çok yani noter olma sistemi değişmediği müddetçe noter olmak imkansız gibi bir şey
    hazine avukatı ise diğer gelirleri ile ayda 2000 civarı para kazanır. Ancak maaş artışı sınırlıdır. Kanımca en fazla 3000 TL alır.

Birde bu vekalet parası falan alıyorlarmış yılda 5000 ytl.

Her hazine avukatı alır mı bu parayı?

Ayrıca hazine avukatı olmak kolaymıdır?
  • Güncelliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Asil Türk Kanı

Birde bu vekalet parası falan alıyorlarmış yılda 5000 ytl.

Her hazine avukatı alır mı bu parayı?

Ayrıca hazine avukatı olmak kolaymıdır?

bahsettiğim ücrete vekalet paraları dahildir. hazine avukatı olmak için avukat olmak ve kpss den yüksek puan almak gerekyor diye biliyorum. daha fazla bilgi için bkz. memurlar.net sitesinin formunda yer alan avukatlık hizmetleri kısmına bakabilirsin

@peace

C.Savcısı, suç işlendiğinde soruşturmayı yürütür ve gerekiryorsa kamu adına ceza davası açar, adliyeye ait bir takım idari işleri yerine getirir. Noterleri ve mahkeme kasalarını denetler. Yani idari işler haricinde C.Savcısı ceza hukuku ile ilgilidir.

Hakim ise yetkilendirdiği mahkemedeki dava ve işlere bakar, bunun haricinde diğer mahkemelerden gelen talepleri yerine getirir. Hakim ise hem özel hukuk hem de ceza hukuku ile ilgili olabilir.

• Son güncellememdir 1 hafta boyunca forumda yokum iyi forumlar arada sırada güncellemeyi unutmayın eklememi isteyenler ekli diye yazın lütfen gelince eklerim iyi aksamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KirkLeeHammet -- 8 Şubat 2009; 22:45:43 >
  • Yaz bakalım benide oraya 13. olmak istiyorum 13 uğurlu sayımdır...
  • tmm yazdım her an gidebilirim
  • Pea©e beni de eklermisin.. sanırım görmemişsin hukuk okuduğumu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Pea©e beni de eklermisin.. sanırım görmemişsin hukuk okuduğumu

ekledim darkchild
  • güncelliyorum
  • Bu arada arkadaş senede 2 kitap okumuş biri :D
  • Olsun sevdiriyorum kendime yavas yavas
  • matematik bilmek hukukta fayda sağlar mı arkadaşlar? bu konuda fikirleriniz nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraq901

matematik bilmek hukukta fayda sağlar mı arkadaşlar? bu konuda fikirleriniz nedir?

çok büyük bir faydasını görmezsin. tabi matematiğin kazandırdığı çok yönlü düşünebilmeyi de unutmamak gerekir.
  • gücelliyorum . Beyler peki savcılık kazanıpta açıkta kalmak olurmu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZartarxiS

memnunum ama çokta değil.

not: ilk mesajda v yerine w'ye basmışım kendimi kınıyorum

Ben de onu dicektim... öncelikle yazını düzeltirsen zamanla görürsün hukuk'un sana olan doğrudan ve dolaylı yararlarını...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pea©e

gücelliyorum . Beyler peki savcılık kazanıpta açıkta kalmak olurmu?
  • quote:

quote:

gücelliyorum . Beyler peki savcılık kazanıpta açıkta kalmak olurmu?

• benide yazarsanız çok memnun olurum
  • quote:

Orjinalden alıntı: .DarkS.

benide yazarsanız çok memnun olurum

ekledim dostum
  • Bende bir avukat olarak hepinize saygılar sunuyorum. Umarım meslek hayatınız dilediğiniz yönde gelişir ve sizleri mutlu eder. Hukukla yaşayıp mutlu olmak zordur ama bir kere mutlu olabilirseniz bağımlılık yaratır. (En tehlikeli kısımda burası!). Bu bağımlılık sizi sürekli daha fazlasını istemeye iter ve gitgide mutsuzluk başlar. Mesleğimiz tıpkı bir doktorunkine benziyor. İnsanların beklentileri bazen hayatları bizlerin ellerinde oluyor. Ama her insan her müvekkil işi bittiğinde sizi bir kirli peçete gibi atıp ezmeye çalışıyor.(Mesleğin en acı yanı)."Abi kazan ne istersen"(ler) iş bittiğinde öyle anlaşmamıştık'a sonra da arkadan gelen ana avrad küfürlere dönüşüyor.Türk İnsanının hukuka saygısı olmadığı için hukukçuya ne yazıkki hiç yok. Her köşenizde beleşçiler, abi bir işim düştücüler sizin ekmek yediğiniz işin bu olduğunu ,tüm meslek hayatınızı, çabalarınızı boşa sayıp sürekli destek istiyor işi bitene kadar sonra da sömürdü bizi o.ç diyor arkamızdan. Tabi bu durumda suçun tümü topluma yüklenemez. Hatta büyük bir kısmı bizden önce gelen Meslektaşlarımız diyebiliriz. İnsanlar üzerinde yarattıkları aç gözlü güvenilmez ve yalancı intibasın'dan sonra bugün bizim için dürüst imajı kazanmak çok zor. Buradan tüm meslektaşlarıma ve meslektaş adaylarıma sesleniyorum; Yaptığınız işin karşılığını verin. Hiçbir zaman emeklerinizi unutmayın ve asla sağduyunuzu kaybetmeyin. İnsanlar herzaman sizelere ihtiyac duymaya devam edeceklerdir ve size sadece bu durumu mütevazi ve dürüst bir şekilde değerlendirmek kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbuzol -- 19 Şubat 2009; 19:43:40 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.