Şimdi Ara

DonanımHaber'de Geçen 13 Yıl 8 Ay ve 11 Gün + SS'li (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
5
Favori
5.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheRummer

Bizde 6 yıllık üyeyiz diye hava atıyorduk. :))

:)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stewie G.

quote:

Orijinalden alıntı: Commandotore

quote:

Orijinalden alinti: armutyus

Abi benim merak ettigim bu ilk üyeler forumu nasil bulmus? Yani internet bile yaygin degilken siz donanimhaber diye bir foruma üyesiniz. 2001den bahsediyoruz yani söyle bir düsününce dünya degisti abi o dönemden bu döneme.

Senin sebebin neydi abi mesela? Nasil buldun dhyi niye üye oldun? Simdi üye olmak normal çünkü zaten en bilinen forumlardan biri ve birçok sey konusuluyor bu forumda. Ama 13 sene öncesi için sebep neydi acaba :)

Çok güzel bir soru. O zamanlar bilgisayar benim isimdi. Geçim kaynagimdi. Google daha yeni yeni yayginlasiyordu. Altavista'dan Google'a transfer oluyorduk. Bilgi paylasimi için o zamanlar arkadaslarla icq'dan msn'e geçmistik. Msnde muhabbet esnasinda arkadasimin arkadasi böyle bir site kurmus muhabbeti geçti. Tamamen destek olmak için üye olduk. PC sektöründe ki bilgilerimizi forum üzerinde paylastik. O zamanlar Darkhardware'de de takiliyorduk o da yeniydi. Ama popüler olmadi DH kadar. DH'nin muhabbeti daha güzeldi çünkü :)

Ayrica ikinci el konusunda o dönem çok güzel para kazaniyorduk. Evren ve ben ve bir arkadasim daha sürekli parça alir satardik.

Mesela 1998 yilinda ilk cd yazicimi almistim 2x2x8 hizinda :) cd kopyalama yedekleme isi yapardik. 1 cd için 10 Mark ücret alirdik. Ama 1 cd yi yazmak 45dakika sürüyordu. Yine o zamanlar Çernobil virüsü patlak vermisti. Türkiye'de tüm pc sistemleri mahvolmustu. Teknik servis, sirketin koridorlari yüzlerce pc kasasi ile dolmustu. Çözümü ise WinCIH programiydi. O zaman bir sirket bilgisayarindan Çernobil'i temizlemek için 150 Usd para alirdik. Ne günlerdi :)

Darkhardware Levent Pekcanın sitesi değilmi,bana kalsa dh yerine keşke ora tutsaymış Dh son zamanlarda teknoloji konusunda çok taraflı oldu gerçekten bu arada saygıyla selamlıyorum sizi

Aynen Levent Pekcan'ın.

• Yine bir any.

Ben askerdeyken elemanyn teki emailimi oradan da donanymhaber hesabymy patlatmy?. Yöneticilerden adminlik istemi?. Ama yöneticiler o zaman beni tanydyklary için i?i çakmy?lar ve gere?ini yapmy?lar. :)
    Hesabym askyya alynmy?ty. Askerden sonra tekrar geri aldym ve devam ettim. Ama mail adresim gitti :( çok üzülmü?tüm :(
  • Tebrikler abi.Peki kac uyari aldiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V. For Vendetta

Tebrikler abi.Peki kac uyari aldiniz.

Bir elin parmağını geçmez :)
  • nice senelere diyelim üstad..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zx6r

nice senelere diyelim üstad..

Eyvallah kardeşim.

• Masaallah hocam ya. Ben de eski üyeyim diye seviniyorum burada.

Yine de olsun 2006 da iyi bir sene degil mi? Neslimiz tükeniyor bizim bile neredeyse artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihhilal

Masaallah hocam ya. Ben de eski üyeyim diye seviniyorum burada.

Yine de olsun 2006 da iyi bir sene degil mi? Neslimiz tükeniyor bizim bile neredeyse artık.

Haha soyumuz tükenmedi bizim. Çoğunluk hala giriyor ama paylaşım yapmıyor. Muhabbet sarmıyor çünkü.

• (:

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aramızda 1 yaş var. Ben de 2003'te tanıştım. Ama 2005'ye üyelik açtım.

O yıllarda İnternet kafelerin camında dev gibi tabela ile 64Kbit internet yazardı..
    56k modemi bilgisayarıma taktığımda evime fiber bağlatmaktan daha büyük heyecan yaşamıştım.
    İlk bilgisayarım 1989 model IBM 80286 44Mhz İşlemcili, 40mb (megabyte) HDD.. 486 olmadığı için Win 95 yükleyememiştim..

Teknolojiyi dergilerden takip eder, dergilerin sonundaki Mavi Bilgisayar insertinden Vodoo ekran kartlı 128mb ramli rüya bilgisayarlar toplardık..

Herşeyin ayrı bir havası vardı.. CD rom sürücülerin bile uzaktan kumandası olurdu.. (Creative Infra)

Pentium 200MMX işlemcisi olan adam Pentium 166MMX işlemcisi olan adama ezik gözü ile bakardı..

Pentium 2 ile Pentium 3 arasındaki cache farkı, bus hızı farkları bizi hayattan soğuturdu..

16mb Vodoo 3 ekran kartları vardı.. boyutu da kol gibiydi.. Parası da..Quake oynarken kendimizden geçerdik..

Çakma oyunlar kutusa satılır, orjinal kutuda ola kitapçık bile kuşe kağıda basılı içinde bulunurdu..

CD'ye geçmeden önce disket oyun aldığımı biliyorum. 4-5 disketlik (Her biri 1.44mb) oyunları lisede ceketimin cebinde taşırke içim içime sığmazdı..

1996'da Starcraft'ın incelemesini LEvel'de okuduğumda Lise-1e gidiyordum.. 4 sayfa incelemeyi en az 15 defa okudum. Küçücük ekran SS'lerini daha iyi görmek için büyüteçle baktığımı biliyorum.

Starcraft oyununu ilk defa 486 işlemcili bir bilgisayarda oynadım. Sesi kapatınca oyun kasmıyordu. Bazen oyunu bırakır bina ve çevedeki animasyonlara bakardım. Oyunun müziklerini AIWA walkman ile kasete kaydedip yolda dinlerdim. Kafamda strateji kurardım.

Kaset demişken o dönemlerde "Auto Reverse" lü bir walkman'e sahip olmak çok önemli idi.. 11 adet walkman'im oldu.. 12milyona ilk walkmani tahtakaleden aldım ve her 2 ayda bir para koyup model yükselttim. Haftalığımın 5 milyon olduğu bir dönemde 45milyona Sony yuvarlak ekranlı, ciklet pilli G serisi bir walkman almıştım. 2002'de 80 milyona satmıştım. 120 milyona 128mb Creative mp3 player almıştım.

Memeli .sony kulaklıkları nedeni ile bir dönem sol kulağımda duyma sıkıntısı yaşadım.

ICQ numaramı hala hatırlıyorum 84823382

Bu numara ne kadar küçükse o kadar havanız olurdu..

Turk.net
    e-kolay
    ixir
    Mirc
    e mule
    e doney

gibi şeyler de o dönemlere damgasını vuran şeylerdi..

Hey gidi günler..

• synthesizer kullanıcısına yanıt
    Hocam mükemmel yazmışsın sağol gerçekten. Zevkle okudum.

Sen benden 6-7 yaş büyüksün o yüzden biraz daha şanslısın. Yine de bu anlattıklarına pek de yabancı değilim ne mutlu ki. Şu anki nesil herşeyin en hızlısını gördükleri için teknolojideki gelişmelerde yaşadığımız o heyecanı pek bilmezler.

İnternet kafede diskete oyun kısayolu atıp evde çalıştırmayı dener ve basaramazdik, o yavaş internette xxx sitelerine girmeye çalışırdık kudurdum.com teyzem.com vardi.

• forumun eski topraklarını hisse veriliyormuş doğru mu ?
  • hocam banlanmamayi nasil basardiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: SayisalMan

Overclock....

Ulan ben onu kaç senedir overlok diye okudum

Ben de sen söyleyince farkettim şok oldum

• ben 2 yaşındaydım o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

forumun eski topraklarını hisse veriliyormuş doğru mu ?

Doğru, %3 hissem var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Aramızda 1 yaş var. Ben de 2003'te tanıştım. Ama 2005'ye üyelik açtım.

O yıllarda İnternet kafelerin camında dev gibi tabela ile 64Kbit internet yazardı..
    56k modemi bilgisayarıma taktığımda evime fiber bağlatmaktan daha büyük heyecan yaşamıştım.
    İlk bilgisayarım 1989 model IBM 80286 44Mhz İşlemcili, 40mb (megabyte) HDD.. 486 olmadığı için Win 95 yükleyememiştim..

Teknolojiyi dergilerden takip eder, dergilerin sonundaki Mavi Bilgisayar insertinden Vodoo ekran kartlı 128mb ramli rüya bilgisayarlar toplardık..

Herşeyin ayrı bir havası vardı.. CD rom sürücülerin bile uzaktan kumandası olurdu.. (Creative Infra)

Pentium 200MMX işlemcisi olan adam Pentium 166MMX işlemcisi olan adama ezik gözü ile bakardı..

Pentium 2 ile Pentium 3 arasındaki cache farkı, bus hızı farkları bizi hayattan soğuturdu..

16mb Vodoo 3 ekran kartları vardı.. boyutu da kol gibiydi.. Parası da..Quake oynarken kendimizden geçerdik..

Çakma oyunlar kutusa satılır, orjinal kutuda ola kitapçık bile kuşe kağıda basılı içinde bulunurdu..

CD'ye geçmeden önce disket oyun aldığımı biliyorum. 4-5 disketlik (Her biri 1.44mb) oyunları lisede ceketimin cebinde taşırke içim içime sığmazdı..

1996'da Starcraft'ın incelemesini LEvel'de okuduğumda Lise-1e gidiyordum.. 4 sayfa incelemeyi en az 15 defa okudum. Küçücük ekran SS'lerini daha iyi görmek için büyüteçle baktığımı biliyorum.

Starcraft oyununu ilk defa 486 işlemcili bir bilgisayarda oynadım. Sesi kapatınca oyun kasmıyordu. Bazen oyunu bırakır bina ve çevedeki animasyonlara bakardım. Oyunun müziklerini AIWA walkman ile kasete kaydedip yolda dinlerdim. Kafamda strateji kurardım.

Kaset demişken o dönemlerde "Auto Reverse" lü bir walkman'e sahip olmak çok önemli idi.. 11 adet walkman'im oldu.. 12milyona ilk walkmani tahtakaleden aldım ve her 2 ayda bir para koyup model yükselttim. Haftalığımın 5 milyon olduğu bir dönemde 45milyona Sony yuvarlak ekranlı, ciklet pilli G serisi bir walkman almıştım. 2002'de 80 milyona satmıştım. 120 milyona 128mb Creative mp3 player almıştım.

Memeli .sony kulaklıkları nedeni ile bir dönem sol kulağımda duyma sıkıntısı yaşadım.

ICQ numaramı hala hatırlıyorum 84823382

Bu numara ne kadar küçükse o kadar havanız olurdu..

Turk.net
    e-kolay
    ixir
    Mirc
    e mule
    e doney

gibi şeyler de o dönemlere damgasını vuran şeylerdi..

Hey gidi günler..

Çoook güzel özetlemişsiniz. Teşekkür ederim güzel paylaşımınız için.

Pentium 100 ve 133 kasalarda ayrıca Turbo butonu vardı :)

bende icq numaramı hatırlıyorum 51580339 :)

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihhilal

Hocam mükemmel yazmışsın sağol gerçekten. Zevkle okudum.

Sen benden 6-7 yaş büyüksün o yüzden biraz daha şanslısın. Yine de bu anlattıklarına pek de yabancı değilim ne mutlu ki. Şu anki nesil herşeyin en hızlısını gördükleri için teknolojideki gelişmelerde yaşadığımız o heyecanı pek bilmezler.

İnternet kafede diskete oyun kısayolu atıp evde çalıştırmayı dener ve basaramazdik, o yavaş internette xxx sitelerine girmeye çalışırdık kudurdum.com teyzem.com vardi.

kurtadam.com'u unutmamak lazım :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.