Şimdi Ara

Donanımhaber Burning Crusade Topluluğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
3.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bildiğiniz gibi Classic macerası artık sona yaklaştı. Blizzard Burning Crusade için adımları attığını biliyoruz. Her ne kadar içerik çok belli olmasa da Nisan-Mayıs aylarında çıkacağı düşünülüyor. Bir çoğumuz Classic artık oynamıyoruz bile veya hala devam edenler zaten end-game görmüş oluyor. Bildiğiniz gibi Classic için çok büyük bir hype vardı ancak BC için aynı hype yakalanır mı bu bir soru işareti. Burada benim tekrardan yapmak istediğim bir community oluşturmak ancak bu sefer in-game değilDonanımhaber Burning Crusade Topluluğu . Hepimiz neler yaşadığımızı ve bu forumun üyelerinin başından ne dramalar geçtiğini çok iyi biliyoruz.. Bu sebeple burada sadece bir Forum community oluşturmak için başlığı açmak istedim.

(Geçmişten kalan problemleri bu konuya yansıtmazsak sevinirim)

Bu konu daha çok Burning Crusade çıkış tarihi içerik classic-BC geçiş dönemi ve bu dönemlerde playerların neler yaşayacağını konuşmak için açılmıştır.

Hali hazırda bir çok insanın BC yi beklediğini var sayarsak herkes için faydalı bir başlık olacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zodd -- 20 Şubat 2021; 20:34:17 >

• Başarılar. Tahminimce classic 3 bölüme ayrılacak.

1. Classic devam edenler.
    2. Classicteki karakterlerini tbc realm'ine aktaranlar. Karakter, item ve gold hepsi birden aktarılır.
    3. Yeni oyuncuları çekmek için 58lvlden başlayan yeni serverlar.

Sizin için en uygun 3. seçenek olur. Classic'e yeterince vakit ayıramayıp uzun süre önce bırakanlar ve classic denemeyip tbc oynamak isteyenleri toplayarak iyi bir topluluk oluşturabilirsiniz. Böyle bir topluluğada ihtiyaç var. İllede türklerle oynayacam diyenler için ashbringer horde dışında alternatif oluşum yok, onların yarısıda oyundan çok gold satmaya odaklanmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 12 Ocak 2021; 15:13:40 >
  • ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-83FB9EC72 -- 13 Ocak 2021; 11:2:47 >
  • Malesef classic bir çok Türk oyuncunun istediği gibi ilerlemedi.. O veya bu sebepten farketmez sonuç olarak oyuncular 4 bir yana dağılmış durumda ve herkes Türk guildlerine bir ön yargı ile bakıyor bu bir gerçek.

Ancak konumuz bu degil 3q nun da bahsettiği gibi geçiş süreci nasıl olacak acaba bende çok merak içindeyim eğerki 58 lik server açarlarsa ki ben hiç ihtimal vermiyorum. O tarafa çok fazla yığılma olur progress için.

Bence yapacakları şey classic den TBC ye geçiş eskiden olduğu gibi dark portalın açılmasıyla fln olur diye düşünüyorum.

Yani serverlar olduğu gibi kalır ve devam eder Portal dan TBC ye geçiş süreci başlar diye tahmin ediyorum. 2-3 ay sonrada 3q nun dediği gibi hype i yukarda tutmak için 58 serverlar açılabilir, ama ilk başlarda zannetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zodd -- 13 Ocak 2021; 11:1:30 >
  • Ha topluluk falan görünce başlıkta ben yanlış anlamışım mesajı siliyorum. TBC nasıl çıkacak tahmin başlığıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-83FB9EC72 -- 21 Şubat 2021; 9:14:51 >
  • Legion paketi dahil oynamış birisi olarak. Bu benim şahsi fikrim herkes katılmak zorunda değil fakat WoW Retail öyle bir hale geldi ki, tüm gün evde olmama rağmen artık WoW'dan kusacak duruma gelmiştim bir dönem.

Warcraft ismi asla ölmez bir şekilde yaşatılacaktır fakat özellikle Activision'ın olaylara iyice müdahil olmasından sonra her sene Call of Duty çıkarır gibi WoW çıkmaya başladı...Eğer Covid olmasaydı Shadowlands çoktan çıkmış olacaktı ve işler artık öyle bir seviyeye geldi ki, insanların kendi hayatlarından, işlerinden feragat edip oyuna sarılmasını istiyor Blizzard...

Benim gibiler için işin zevki de, keyfi de çoktan kaçtı. The Burning Crusade eski günleri hatırlamak adına güzel olabilir. Arada bir game time alınıp nostalji yapılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 14 Ocak 2021; 21:34:17 >
  • Ben alacağım. Almama gibi ihtimalim yok. Oyunun en iyi dönemiydi.

• Psikotrex kullanıcısına yanıt

Hep arada kalmisimdir 1.12.1 ve 2.4.3 arasinda :))

• quote:

Orijinalden alıntı: nstbdmn

Hep arada kalmisimdir 1.12.1 ve 2.4.3 arasinda :))

Benim için en babası 2.3.x Belki çünkü oyunu tam Burning Crusade gibi hissettiriyor. 2.4.x'de Sunwell iyi olsa da bir sonraki ek paketin ön hazırlığı oluyor ya işte o ruhu bozuyor. Talentler değişiyor itemlerin suyu çıkıyor pre-exp patch işte... 2.3 efso inş çok uzun sürer.

• Psikotrex kullanıcısına yanıt

Aslinda benim mesaj biraz yanlis olmus ben ozetle tbc ve vanilla demek istemistim genel manasiyla :)

• Bir kaç yurt dışı kaynaklı forumda TBC nin Classic deki hype i yakalayabilmesi için fresh server olarak açılacağı yönünde.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama. Classic eu serverları neredeyse boş belli başlı serverlar dışında.

Son bir kaç gündür 10'dan fazla servera girip baktım prime time bomboş.

Tabi coğu guild AQ40 dan sonra bıraktı Naxx i beklemeyip zaten şuan kontent bitti blizzard bunun farkında ve bir an önce adım atması gerekli. Shadowlands büyük bir darbe vurdu classic sunucularına.

• Galiba şubat sonu TBC beta başlıcak. Mayıs ayını cıkış tarihi olarak konusuyor bir çok kişi.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Başarılar. Tahminimce classic 3 bölüme ayrılacak.

1. Classic devam edenler.
    2. Classicteki karakterlerini tbc realm'ine aktaranlar. Karakter, item ve gold hepsi birden aktarılır.
    3. Yeni oyuncuları çekmek için 58lvlden başlayan yeni serverlar.

Sizin için en uygun 3. seçenek olur. Classic'e yeterince vakit ayıramayıp uzun süre önce bırakanlar ve classic denemeyip tbc oynamak isteyenleri toplayarak iyi bir topluluk oluşturabilirsiniz. Böyle bir topluluğada ihtiyaç var. İllede türklerle oynayacam diyenler için ashbringer horde dışında alternatif oluşum yok, onların yarısıda oyundan çok gold satmaya odaklanmış.

Ne oldu şimdi tam olarak hangi sistem geliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

Ne oldu şimdi tam olarak hangi sistem geliyor?

Alıntıları Göster

Mevcut karakterinle prepatch'te bir seçim yapman gerekecek. Ya classic'i seçeceksin yada karakterlerini tbc'e aktaracaksın. İtem, para vs. herşey tbc'e beraberinde aktarılacak. Fresh server yok. Yeni başlayanlara account başına 1 tane 58 karakter boost satacaklar.

• quote:

Mevcut karakterinle prepatch'te bir seçim yapman gerekecek. Ya classic'i seçeceksin yada karakterlerini tbc'e aktaracaksın. İtem, para vs. herşey tbc'e beraberinde aktarılacak. Fresh server yok. Yeni başlayanlara account başına 1 tane 58 karakter boost satacaklar.

Alıntıları Göster

Yani sistem Account üzerinden gidiyor karakter üzerinden değil?

• quote:

Alıntıları Göster

Fresh server gelecek diye biliyorum. Onun dışında boosted karakter satılacağı doğru ancak 1 adet hesap başına onuda RAF gibi bir sistemle yapacaklar galiba.

onun dışında karakterler eskiden olduğu gibi devam TBC ye ancak Vanilla kalıcak serverlarda olucakmış 1-2 adet.

• quote:

Orijinalden alıntı: zodd

Fresh server gelecek diye biliyorum. Onun dışında boosted karakter satılacağı doğru ancak 1 adet hesap başına onuda RAF gibi bir sistemle yapacaklar galiba.

onun dışında karakterler eskiden olduğu gibi devam TBC ye ancak Vanilla kalıcak serverlarda olucakmış 1-2 adet.

Alıntıları Göster

Bir Account'da hem vanilla hem de TBC oynanabilecek mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

Bir Account'da hem vanilla hem de TBC oynanabilecek mi?

Alıntıları Göster

Detaylarını bilmiyorum ama bir şablon yayınladılar geçen hafta classic serverlar 2025'e kadar açık olacağını gösteriyordu orada.

Bulabilirsem atayım

Buldum. ( Bunu hatta ana mesajada ekliyim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zodd -- 20 Şubat 2021; 20:33:58 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.