Şimdi Ara

Donanıma uygun hangi ekran kartını almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar eski bir masaüstü bilgisayarım var. Ekran kartı arıza yaptı. Bilgisayarımın donanımına uygun performanslı bir ekran kartı almak istiyorum. Bütçe 350 civarı. Bilgisayarın özelikleri şöyle : Core 2 duo, 4 gb ram, 500 gb. hafıza. Gerekirse rami de yükseltebilirim. Bütçeme ve bilgisayarın donanımına uygun hangi ekran kartını tavsiye edersiniz? Amacım tabi oyun oynayabilmek. En sevdiğim oyun Fifa 17. 350 liralık ekran kartı ve diğer donanımlarla bu oyunu hd çözünürlükte 30 fps ile oynayabilir miyim? Bilgisayardan gerçekten anlayan kişilerin tavsiye ve yardımlarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngzmls -- 16 Kasım 2016; 17:17:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• R7 240 2. elde 100-140 tl arası satılıyor, 180-200 tl yenisi satılıyor. 300 tl civarı 2. el 750 ti alınabiliyor. 250X 300-350 tl arası satılıyor.
  • Core 2 duo ne ama modeli?kotu modeliyse r7 240 olur, e8500 gibi modelse r7 250 olur.

• Bilmiyorum ki. Bilgisayarın ekranını açamıyorum şu an. Bakmam lazım. Amd r7 240 ile 250 arasında ne fark var?

• quote:

Orijinalden alıntı: hknkck

R7 240 2. elde 100-140 tl arası satılıyor, 180-200 tl yenisi satılıyor. 300 tl civarı 2. el 750 ti alınabiliyor. 250X 300-350 tl arası satılıyor.

Bu ekran kartları arasında ne fark var? Hepsi 128 bit değil mi?

• cngzmls C kullanıcısına yanıt
    Ram ve bit değeri çok önemli değil. Ekran kartı işlemci gücü farklı 750 ti>250X>240. 2 GB 128 Bit R7 240 ile 2 GB 128 Bit 750 ti arasında 3-4 kat güç farkı var. Ekran kartı güçlü olup işlemci yetersiz olursa ekran kartı tam gücüyle kullanılamaz.
  • işlemciniz e8400 e8500 e8600 gibi bir işlemci ile o.c. da yapabilirseniz r7 250x besleyebilirsiniz
  • O.c.yapmak ne demek?

İşlemciyi stok fabrika çıkış hızının üzerinde çalıştırmak anakartınız destekliyorsa ve iyi bir psu ve sogutucunuz varsa yapabilirsiniz ama bilmiyorsanız yapmayın bilen birine yaptırın
  • Anladım, overclock dedikleri işlem. Sanmıyorum yapabileceğimi.

bu işlerden anlamıyorsanız r7 240 alıp geçin güç kaynağınızın ne kadar güç verdiğini bilmediğiniz için söyledim 30watt gibi çok az değerde çalışabiliyor bu kart
  • Arkadaşlar merhaba
    benim sisteme msı RX460 4gb 128 bit uygun olur mu?
    yeni aldığım msı RX470 4gb 256bit maalesef çalıştıramadı,
    iade etsem yerine RX460 uygun olursa onu alayım diyorum.

sistemim şöyle:
    ANAKART msı x48c platinum
    İŞLEMCİ e8400
    GUÇ KAYNAĞI seasonic850w
    MONİTOR lg m228wa
    ESKİ ekran kartım sapphire hd3870
    RAM 8gb ddr3 1600mhz
    teşekkürler
  • R7 240 rezalet bir kart. aynı fiyata 2. el HD6850 alabilirsin iki katı kadar performans veriyor.
  • Overclockmanyağı kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğim gibi oyun da oynayabilmek istiyorum. 240'ın kötü olduğunu söylüyorlar.

çok kaliteli bir güç kaynağınız varsa hd6850 iyidir ancak bu bilgiyi bilmediğinizden tüm sistemi yakabilirsiniz işte bu yüzden r7 240 diğer arkadaşlar haklı olsada 127watt ile 30watt güç tüketimi arasındada fark var psunuzun markası modeli ve +12v kanalından ne kadar güç verdiğini yazarsanız ona göre hd6850yi önerebilirim bende yoksa r7 240 kötü gtx480 bile daha iyi demek kolay
  • Overclockmanyağı kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın ekran kartını takıp, varsa diğer sorunları halledip bilgisayarı yani Windows' u yarın açacağız. Yarın donanıma bakıp tam özellikleri yazarım.

• hknkck kullanıcısına yanıt
    Kardeş bir arkadaşta fazla kullanılmamış nvidia 430 (128 bit 1 gb) ekran kartı var. 100 liraya bırakırım dedi. Vatan bilgisayarda 180 lira. Bu kart nasıl? Bilgisayarın diğer donanımların göz önüne alırsak Fifa 17 ve muadili oyunları hd çözünürlükte ve 30 fps oynatır mı? Bu arada bilgisayarda ekran kartı haricinde başka bir sorun var. Bilgisayar hiç açılmıyor. Rami söküp takma gibi birkaç işlem yaptı arkadaş(bilgisayardan bira anlar.) ama bilgisayar açılmıyor. Güç kaynağında veya ana kartta sorun olabileceğini söylüyor. Sence sorun ne olabilir?

Duğmeye basıyorsun fanlar dahi çalışmıyorsa guç kaynağı kafadan gider.

Çalıştırıyorsun belirli periyotlarla bipliyorsa sesinden hatanın neyden kaynaklı olduğu çıkar.

Neyden dolayı açılmamaya başladı?

• Dınleme bunları ya gıt 250-300 TL ye 750tı al.

Darbogaz olsada sıkıntı yok r7 250 den daha fazla Performans Alırsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ::Ashes:: kullanıcısına yanıt
    İlk başta çalışır gibi oluyor, işlemcinin fanı dönüyor, ekrana görüntü hiç gitmiyor. Sonra fan tamamen duruyor, sanki fişi çekilmiş gibi. Aslında ne oldu da böyle oldu tam bilmiyorum. Memlekette kardeşim kullanıyordu bunu, bir yıldır bozuk, öyle yatıyor. Neden böyle olduğunu o da hatırlamıyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.