Şimdi Ara

Donanım Haber Üyeleri Hatıra Ormanı - Bağış Gerçekleşti ! Sertifika Bekleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
2.029
Cevap
59
Favori
155.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 hafta
 • Cevaplayan Üyeler 714
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 69
 • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 17 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 18
 • Favoriye Eklediklerim 59
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • M4M00D (275 mesaj) Jeolog. (133 mesaj) RootUser (69 mesaj) ardaalisahin (37 mesaj) onatba (27 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (1042 mesaj) Mobil (479 mesaj) Mini (198 mesaj) Uygulama (310 mesaj)
 • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Donanım Haber Üyeleri Hatıra Ormanı - Bağış Gerçekleşti ! Sertifika Bekleniyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  2524 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Bağış Linki:

  https://crowdfon.com/proje/donanim-haber-fidan-bagi-kampanya/2393
  Bağış yapamadım, nasıl yapabilirim?

  Mobilden nasıl bağış yapabilirim?

  "Donanım Haber üyeleri olarak Hatıra Ormanı oluşturmak istiyoruz. Siz değerli üyelerden de fidan desteği bekliyoruz. Unutmayın bu orman sadece bana, bize değil istanbul'a Türkiye'ye Dünyaya ait olacak. Binlerce ağaca ve canlıya ev sahipliği yapacak. Maalesef görüyoruz ki her geçen gün yeşil alanlarımız azalıyor ve azalmaya da devam ediyor. Azaltmayı engelleyemiyorsak da artırmak bizim elimizde. Karanlıkta oturup hayıflanmaktansa karanlığa ışık tutmak bizim elimizde.  Kurumsal başvurularda 10.000 kişisel başvurularda ise 2.000 fidan alt sınırı var. bizim hedefimiz 10.000. Bir ağaç fidesinin fiyatı 10 TL. Aramızda öğrenci, işsiz, maddi durumu kötü olan arkadaşlarımız da var. Bunun da bilincindeyiz. Bizlere destek olmak için sadece fide bağışı yapmanıza gerek yok. En azından konuya mesaj atarak, konuyu öne çıkararak da bizlere destek olabilirsiniz."
  13 Kasım editi:

  quote:

  Selamlar,

  Uzun bir ön çalışma aşamasının ardından dün akşam proje yayına alındı arkadaşlar.

  Bazı küçük açıklamalar yapayım bu süreçte neler yaptığımızla ilgili;

  Biliyorsunuz burada hep beraber bir proje sitesi seçmiştik, ismini vermek istemiyorum. Konuyu takip edenler bilir. Bu site ile bir takım anlaşmazlıklar yaşadık ve işlerimiz biraz ağırdan alındı. Proje ret yedi vs. Daha sonra başka bir site ile görüşmeye başladık. CrowdFON hem daha az komisyon alan bir site, hem iletişim konusunda daha rahat.

  Süreç bu şekilde şekillenmeye başladı. Bir takım prosedürler vardı proje oluşturmak için, bunlarla ilgili çalışmalar yapıldı. Bu sürecin bi tık uzamasının sebebi aynı anda çok kişinin bu iş için müsait olmasını sağlamanın zor olmasıydı.

  Şuan projemiz yayında, 60 günlük bir süresi var. 60 günün sonunda planlanan bağışa ulaşamamız sonucunda crownFON bağışlarınızı geri yatıracak. Amacımız tabii ki planlanandan önce başarıya ulaşmak :)

  Küçük güzel bir haber, toplanan bağıştan CrowdFON herhangi bir pay almayacak.

  Uzun soluklu güzel bir proje olmasını diliyorum. Konuyu canlı tutalım. Eş, dost, akraba haber verelim :)

  Sorularınız varsa buradayım.

  Ve tabii proje linkimiz;

  https://crowdfon.com/proje/donanim-haber-fidan-bagi-kampanya/2393


  25 Eylül editi:

  quote:

  Selamlar arkadaşlar,

  Süreçte sona geldik gibi. Sizlerin karar vermesi gereken küçük bir nokta kaldı onu da kararlaştıralım ve başlayalım.

  durum şöyle;

  2000 fidan bağışı ile gerçek kişi olarak başvuracağımız için direkt olarak "donanım haber" tabelası alamıyoruz. Malum şirket ismi olduğu için. ancak donanım haber adına sertifika verebiliyorlar. Dilerseniz bu olabilir. Dikme işlemine forumundan gönüllü bir kaç arkadaş gideriz. Sertifikamızı alırız, fotoğraflarımızı çekiliriz, haberimizi yapar döneriz.

  Ancak tabelamız olsun ve ismi "donanım haber hatıra ormanı" olsun istiyorsanız şirket başvuru yapmamız ve 100bin tl para toplamamız gerekmekte.

  Burada söz sizin. Önemli olan ağaçlandırma, kaç tane dikersek kardır tabeleya gerek yok sertifika yeterli bizim adımıza diyorsanız hemen başlayalım.

  Birde proje daha önceden bahsettiğim fongogo üzerinden yürüyecek arkadaşlar. Şeffaflık için böylesi daha iyi. Sürekli ne kadar para toplandığını ve ne kadar kaldığını anlık olarak görebilmeniz bizim için daha önemli.

  Konuşalım gün içerisinde başlayalım.

  Şöyle de olabilir. fongogo üzerinden 2000 sınırı koymayadabiliriz. atıyorum 1000 bağış sınırı koyarız. 2000 toplanmadığı durumda proje iptal olmaz bin küsür bağış yapar yine sertifikamızı alırız.

  Her türlü win-win durumu mevcut.

  Fikirlerinizi bekliyorum.


  26 Ağustos editi:

  quote:

  Selamlar arkadaşlar, konuyla ilgili herkesin fikir belirtmesi gereken bir durum var. Konuya mesaj atmış herkese bildirim gönderdim. Sizinle bu şekilde iletişime geçeceğiz ki herkes gidişattan haberdar olsun.

  Konuya gelelim, mesele şu ki hatıra ormanı oluşturmak için gerekli para için bir bağış toplanması gerekiyor ve bu toplama bağış adı altında olacağı için bir takım izinler gerektiriyor. Sürecin daha hızlı gerçekleşmesi için fongogo isimli siteden proje oluşturup bu şekilde destekçi toplanabilir. Ekşi sözlük yazarının başlattığı gibi veya diğer kendi projelerine yatırımcı arayan arkadaşlar gibi.

  Bu sistemin avantajları şu olacak. Kişisel hesaba değilde projeye para yatıracaksınız bu konuda rahatsızlık duyacak arkadaşlar için bir alternatif. Diğer bir olay ise belirlenen süreç içerisinde desteğin toplanamaması durumunda yatırdığınız desteklerin size geri ödenecek olması. Projenin ne durumda olduğunu anlık olarak takip edebileceksiniz. Ne kadar ihtiyaç kaldığını vs.

  Tabi avantajı olduğu gibi dezavantajı da mevcut. Şirket proje için toplanan paradan %7 komisyon alacak artı kdv düşülecek yani 20bin tl den biraz daha fazla bir paraya ihtiyacımız olacak. fidan başı 10 değilde 11-12 tl yatırmak gibi düşünün.

  Herkes siteyi bir incelesin. Bu sistem daha şeffafmış, güzelmiş derseniz hemen başlayalım projeye. Diğer şekilde devam edelim derseniz de süreç bi tık daha uzayacak gerekli evrakların hazırlanması, iznin çıkması vs gibi durumlar mevcut.

  Dünyanın her yanından orman yangınları haberleri aldığımız bugünlerde gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakma fikri ve çabası takdir edilmesi gereken bir davranış bu sebeple konuya yazan, destek olan herkese sonsuz teşekkürler.

  Mutlaka fikir belirtin :)  İmza - @GOD_A_MAN'ın katkılarıyla:  [center][image]https://store.donanimhaber.com/a8/e5/35/a8e53537182fae47fcd36a3efe025cf3.gif[/image][b][link=https://forum.donanimhaber.com/donanim-haber-uyeleri-hatira-ormani-bagis-gerceklesti-sertifika-bekleniyor--139324715][color=green]Donanım Haber Hatıra Ormanı[/color][/link] / [link=https://crowdfon.com/proje/donanim-haber-fidan-bagi-kampanya/2393][color=orange]Bağış Linki[/color][/link][/b][/center]
  Poster - @WinteR'in Katkılarıyla:  Sık Sorulan Sorular:  s. Para nereye yatacak, kendimiz yatıramıyor muyuz?

  c. Parça parça yatırırsak fidan bağışı yapmış oluyoruz. Hatıra ormanı için toplam miktar yatırılmalı.  s. Parayı kime yatıracağız?

  c. Hepimizin tanıdığı güvendiği bir dh yetkilisi olabilir. Kurumsal bir bağış hesabı en uygunu olur.  s. Para yatırırken havale/eft vs. ücret kesintisi olacak mı?

  c. Eğer bağış hesabı vs. açılırsa herhangi bir ek ücret ödenmeyecek.  s. Ne ağacı dikilecek?

  c. Büyük ihtimalle çam ağacı dikilecek.  s. Çam fidesi için 10 TL çok değil mi?

  c. 10 TL'nin içinde sadece fide parası yok. Sulama masrafları, bakım masraflar ve alan için de ücret var. Dikili alan bizlere ait olacak.  s. Fidanları biz mi dikeceğiz?

  c. Hayır, ilgili görevliler dikecek. İsteyen dikim alanına gidip izleyebilir, dikim aşamasına yardımcı olabilir.  s. Ormanın bakımını kim yapacak?

  c. İlgili görevliler yapacak.  s. Orman yangını olursa ne olacak?

  c. Yanan alan ağaç dikimine uygunsa aynı isimle tekrar dikilecek. Yanan alan uygun değilse aynı isimle başka bir bölgeye dikilecek(bunlar için ekstra ücret ödenmeyecek).  s. Fidanlar nereye dikilecek?

  c. 2019 için Çatalca ve Şile belirlenmiş.  s. Neden istanbul'a dikilecek?

  c. Organizasyonu istanbul Orman Bölge Müdürlüğü yapıyor.  s. Ne zaman dikilecek?

  c. Fidan dikimi ekimden sonrası için uygunmuş.  s. Tabelaya nicklerimiz yazılacak mı?

  c. Hayır, yazılmayacak.  s. Hatıra ormanı olabilmesi için kaç fidan dikilmesi gerekiyor?

  c. "Bedelli tesis edilen hatıra ormanı ağaçlandırmalarında, sahaya tanıtım tabelası konulabilmesi ve isim hakkı verilebilmesi için gerçek kişiler ile kamu kurum ve kuruluşları adına en az 2.000 (iki bin) tüm tüzel kişilikler adına en az 10.000 (on bin) adet fidan dikilir"
  KATILACAKLAR:

  1. RootUser (10 fidan)

  2. I am not a trol

  3. kuvant512

  4. umgaca (3 fidan)

  5. laune

  6. Jeolog.

  7. Scutigeromorpha (5 fidan)

  8. Rapid Step (2-3 fidan)

  9. Görmebak (6 fidan)

  10. lostkate34

  11. moondaye

  12. No Freaking Way

  13. DH_Emre

  14. BogachanF

  15. Lynxed

  16. Saul Hudson

  17. sezer1578

  18. HellRazor

  19. Hobar

  20. Treth (10+ fidan)

  21. venom.X

  22. DownClock01 (5 fidan)

  23. Ambarad

  24. Stateless Society (5 fidan)

  25. meself

  26. ONY86

  27. Flagyy (2 fidan)

  28. walkererdem (10 fidan)

  29. by_bulbul (10 fidan)

  30. frostsword

  40. AndroTurk (10 fidan)

  41. Machine Wizard (5 fidan)

  42. Syntax 1907

  43. telikopukGitar (2 fidan)

  44. Forum1th

  45. Mbaydar76 (5 fidan)

  46. kasimcan887 (2 fidan)

  47. apeirons

  48. xreaLy

  49. Kassady (5 fidan)

  50. musAKka (5 fidan)

  51. Lucibel (5 fidan)

  52. enderclup (2 fidan)

  53. strayker111 (5 fidan)

  54. Puantum

  55. Erdomm

  56. Giresunlufuk (6 fidan)

  57. Kara Kuzgun

  58. theraptorx (3 fidan)

  59. ysakay (5 fidan)

  60. TK- (2 fidan)

  61. yhanozdemir

  62. qazz42 (5 fidan)

  63. Göttingenli Ethem (5 fidan)

  64. Mr. Decent (5 fidan)

  65. Oğuzhaan (5 fidan)

  66. alpalp84 (10 fidan)

  67. Milfka (10 fidan)

  68. clb12

  69. Puppey

  70. ahmet.

  71. CrazyLeshRaC

  72. meeb

  73. soar

  74. Nickola Tesla

  75. yasara (10 fidan)

  76. Skywaterr

  77. hchinaski

  78. ermanas22

  79. floydrose (5 fidan)

  80. Muhendiss12

  81. daquied

  82. So Good. (30 fidan)

  83. Storm Raider (2 fidan)

  84. Cloud Nine (3 fidan)

  85. usnn (3 fidan)

  86. çokgeç

  87. Castieello

  88. rzcyle (5 fidan)

  89. ReNeS55 (4 fidan)

  90. Primitive Yordle (4 fidan)

  91. VS18

  92. arifakdnz (3 fidan)

  93. DeViLsGuNs (7 fidan)

  94. caglar_kilic (5 fidan)

  95. SPeaky (10 fidan)

  96. Why Shy (5 fidan)

  97. Vega_dj

  98. camsil (5 fidan)

  99. ratch

  100. Darkweither (2 fidan)

  101. EuroTrumpSimulator2

  102. ` quaD. (11 fidan)

  103. Umut K. (10 fidan)

  104. Asaf04 (5 fidan)

  105. albaywolf (2 fidan)

  106. yaasink (5 fidan)

  107. BenVarım

  108. mmcena (2 fidan)

  109. emre_1213

  110. waybe

  111. Mr Reese (3 fidan)

  112. werberus

  113. Kanaat34

  114. Versace kv

  115. martingayx

  116. slhttnshn61 (5 fidan)

  117. DisconnectusErectus35 (2 fidan)

  118. sis651

  119. salihenes

  120. bisikey

  121. kaya0

  122. adem-123

  123. kamil_3545

  124. dikenlikaktüs (2 fidan)

  125. Altyazar

  126. Lepton355 (3 fidan)

  127. Ryzen

  128. HaxhiaN

  129. Şıh Hazretleri

  130. nothingtodeclare (10 fidan)

  131. unforgiven1127

  132. westberlin (4 fidan)

  133. Puzzles (3 fidan)

  134. wtccruze

  135. vinorosso (2 fidan)

  136. mrregya (10 fidan)

  137. mylord92 (10 fidan)

  138. OzayPc (5 fidan)

  139. siyahlee97 (2 fidan)

  140. HuysuzPanda

  141. YuRYTR

  142. RealSchule (2 fidan)

  143. Akcaytim29 (5 fidan)

  144. umud7

  145. wmsnickers (2 fidan)

  146. CheckVizoR

  147. salvery

  148. gandalf07 (2 fidan)

  149. dinamit06 (2 fidan)

  150. pikalos (3 fidan)

  151. Dr.Blueman

  152. marslan1999

  153. Vatikanli Mumin

  154. franky88

  155. mnihatgokcek

  156. KilliKarpuz (5 fidan)

  157. generix_1990 (5 fidan)

  158. uykusuzinsan (2 fidan)

  159. Lernatius

  160. Salınmayacak

  161. isimsiz2424 (3 fidan)

  162. klongs (4 fidan)

  163. Felina. (2 fidan)

  164. iskender86

  165. Yalan Onlar İnanma (2 fidan)

  166. SuCh (3 fidan)

  167. tembelreis

  168. Ucan Hollandalı

  169. StByErdeM

  170. UsainBolt (10 fidan)

  171. erdm6

  172. altese

  173. DriftRacer (2 fidan)

  174. itachi237

  175. stalker_artyom

  176. enoelroc

  177. thiler

  178. TnaKreB (3 fidan)

  179. GoaPsy

  180. upower (5 fidan)

  181. zebani (10 fidan)

  182. bediboy (5 fidan)

  183. Dovahkiin (5 fidan)

  184. MnTotoro (10 fidan)

  185. fox166 (5 fidan)

  186. atmaca57

  187. 34 (5 fidan)

  188. solidsnake99

  189. tascimehmet (5 fidan)

  190. ge0ws

  191. Molotov Cocktail (5 fidan)

  192. muslumgurses

  193. ali.kose

  194. TNTB

  195. netstat (2 fidan)

  196. personalcomputer (3 fidan)

  197. PeerNet* (5 fidan)

  198. dış kapının iç mandalı (5 fidan)

  199. limitx98 (2 fidan)

  200. glorypilger (10 fidan)

  201. radko (2 fidan)

  202. bombacimülayim (3 fidan)

  203. umtyldz (2 fidan)

  204. BlokShot

  205. EknCn (2 fidan)

  206. AnotherPlanet (10 fidan)

  207. Rocha

  208. El Jimador

  209. sirinmustafa (2 fidan)

  210. poten_za

  211. GOD_A_MAN (1-2 fidan)

  212. clarq26 (2 fidan)

  213. Thecrow.

  214. LoRDNeLL (5 fidan)

  215. 58daging (2 fidan)

  216. basicodemine (5 fidan)

  217. ufuklarotesi

  218. metulen (3 fidan)

  219. ø (10 fidan)

  220. Syronwar (3 fidan)

  221. lprcrc (5 fidan)

  222. Chile_Mix

  223. Eldarion (20 fidan)

  224. brktmr (5 fidan)

  225. cenghover (3 fidan)

  226. spiegel herni (2 fidan)

  227. torata90

  228. rayt1n (3 fidan)

  229. pilot1903

  230. ROUGE44 (10 fidan)

  231. WhiteWalker007 (2 fidan)

  232. nikony (10 fidan)

  233. ruzgarnufel (5 fidan)

  234. ilkerjj (5 fidan)

  235. Lord Melkor (2 fidan)

  236. unununium (2 fidan)

  237. HAAltuntas (2 fidan)

  238. muskeder (25 fidan)

  239. Elsa

  240. waethexOn

  241. alp1912 (3 fidan)

  242. Serden Geçti (5 fidan)

  243. farego

  244. Charm (5 fidan)

  245. Kilo Moana (10 fidan)

  246. Blgrçoban (10 fidan)

  247. guntoldu (4 fidan)

  248. massacrer

  249. kubilay61

  250. optikzom

  251. deadlight54 (2 fidan)

  252. Turbo_

  253. a3l4i

  254. The Time Lord

  255. Luke Cage

  256. Krone (5 fidan)

  257. AirSupport

  258. Marrusia (3 fidan)

  259. tunc@y (5 fidan)

  260. Mojotr (1-5 fidan)

  [b]261. TulparHAN (80 fidan)[/b]

  262. RANCH SOS (5 fidan)

  263. volnes (3 fidan)

  264. bulcelik (10 fidan)

  265. laedri1907

  266. fatihrisvan11

  267. muammer816

  268. Muhabbet84 (2 fidan)

  269. axiengavus (2 fidan)

  270. yamyamix (5 fidan)

  271. dijkstra

  272. WhiteWalker007 (2 fidan)

  273. lido (2 fidan)

  274. BasicWarrior (2 fidan)

  275. WISDOM (10 fidan)

  276. hayalet16

  277. MRYGZ (5 fidan)

  278. Redshift

  279. Redshift (10 fidan)

  280. sese61 (3 fidan)

  281. erdifb10

  282. RaiTaR0

  283. Marc Marquez (2 fidan)

  284. gozcelik (3 fidan)

  285. selamzade (10 fidan)

  286. desert@eagle (5 fidan)

  287. deadlords (10 fidan)

  288. cermin007 (5 fidan)

  289. Sterilmikrop

  290. elmatadori (5 fidan)

  [b]291. No Smoking (50 fidan)[/b]

  292. KızımEylül

  293. BahceHortumu

  294. watcherb (5 fidan)

  295. fatihbulut95

  296. fatihbulut95 (2 fidan)

  297. Elessar Eredhian (5 fidan)

  298. tiempold (3 fidan)

  299. emrex1925

  300. WinteR

  301. DoğuhanKurada (2 fidan)

  302. Sánchez (2 fidan)

  303. Papaoutai (5 fidan)

  304. raceangel (10 fidan)

  305. pelstina (10 fidan)

  306. TIME

  307. Kiivii (2 fidan)

  308. esnekadim (11 fidan)

  309. AVARE. (10 fidan)

  310. Mirable (20 fidan)

  311. takistaskop

  312. fofer (3 fidan)

  313. son_samuray (4 fidan)

  314. Emrah_d (3 fidan)

  315. onatba (25 fidan)

  316. Bayaltog (10 fidan)

  317. Dr. Donanım

  318. GüvenlikMurat (3 fidan)

  319. Bacala (5 fidan)

  320. ahmetay74

  321. rukA_m

  322. SHADOW (3 fidan)

  323. daredevil60 (26 fidan)

  324. xxrem4 (5 fidan)

  325. pelstina (10 fidan)

  326. cezaalp (5 fidan)

  327. ecay (5 fidan)

  328. jackal___61 (2 fidan)

  329. ra1dz (10 fidan)

  330. theblackside

  331. g-sync

  332. Diehard5534 (5 fidan)

  333. NoahReign

  334. Horny Saint

  335. kemalrn (2 fidan)

  336. HoLyZz! (5 fidan)

  337. by_MuKa (5 fidan)

  338. ameofonte (10 fidan)

  339. CyClopSx (5 fidan)

  340. samet3534 (2 fidan)

  341. babadol (5 fidan)

  342. wswswq (3 fidan)

  343. THEmorvel56

  344. aschil

  345. Xtremee (2 fidan)

  346. J.McNulty

  347. xrayspecialist93

  348. AugKunzee (5 fidan)

  349. Proprietor

  350. Zero Degrees (5 fidan)

  351. Mike Tyson

  352. oozgur16 (10 fidan)

  353. II. Ceki

  354. AhmetYOL (5 fidan)

  355. Portraitclub

  356. Varmoiztur (10 fidan)

  357. M4M00D (3 fidan)

  358. BahtsızSüvari (5 fidan)

  359. panter20

  360. ÖfKeLiKaLaBaLıK (5 fidan)

  361. Havya Makinesi

  362. Celonfix (10 fidan)

  363. Hunistbey (5 fidan)

  364. Luc4sHood (3 fidan)

  365. byhtk

  366. JMaharaja

  367. fiiliyol

  368. darthskywalker (5 fidan)

  369. Fatih (5 fidan)

  370. sepkov

  371. poison06 (10 fidan)

  372. ahmet1001

  373. gokhan_24

  374. crossfire66

  375. RoBiN* (5 fidan)

  376. numenorian (2 fidan)

  377. 19karabulut07 (5 fidan)

  378. general4242

  379. tomthejeer (10 fidan)

  380. hsyncb15

  381. omaTR (5 fidan)

  382. minkowski33

  383. Timsah-16 (3 fidan)

  384. gıreykınayt

  385. THESİMPSON (5 fidan)

  386. newweapon32 (1-5 fidan)

  387. GangstaBop (5 fidan)

  388. ReaL_foX (3 fidan)

  389. Ferucci

  390. G.USTA (3 fidan)

  391. izmirli1713 (5 fidan)

  392. ahmettsezis (2 fidan)

  393. ardaalisahin (5 fidan)

  394. AppleFB (5 fidan)

  395. hagiosmann

  396. kayisikent (5 fidan)

  397. Qklavye (2 fidan)

  398. AwerlawK (2 fidan)

  399. Rothture (2 fidan)

  400. mstfygc

  401. ByEgcn (3 fidan)

  402. redwhiteee (3 fidan)

  403. programmer_onur

  404. byturkuaz (2 fidan)

  405. Matheson

  406. minan44

  407. pilosopo

  408. Orange20 (1-2 fidan)

  409. zedat_1903 (10 fidan)

  410. 4ra90n (10 fidan)

  411. yankiiiii (10 fidan)

  [b]412. Irina Spalko (100 fidan)[/b]

  [b]413. edacsac (100 fidan)[/b]

  414. kslburak (1-2 fidan)

  415. yuzi_35

  416. fatalclaude (5 fidan)

  417. snatch1903 (2 fidan)

  418. arda_xl (2 fidan)

  419. Mar00N (5 fidan)

  420. Promayz00 (10 fidan)

  421. ıspır (3 fidan)

  422. Çare Sneijder

  423. rockandemir84

  424. Patria o Muerte (2 fidan)

  425. su55 (3 fidan)

  426. Yaniyorsnfuatabi (10 fidan)

  427. ChiefOfficer (5 fidan)

  428. zifco (6 fidan)

  429. Seminole (5 fidan)

  430. m.e.l.i.h.. (2 fidan)

  431. kankam6776 (10 fidan)

  432. N3F3S (2 fidan)

  433. kaand12@ (3 fidan)

  434. K.Oze (10 fidan)

  435. eddy

  436. -ForeverY- (2-3 fidan)

  437. Serlilo (3 fidan)

  438. oguzhan1992 (2 fidan)

  439. mefsa (5 fidan)

  440. haXan2849 (3 fidan)

  441. Şuan noluyo (5 fidan)

  442. r_samur (5 fidan)

  443. ezimuse (2 fidan)

  444. bilal124

  445. magicbass (3 fidan)

  446. szryldrm (3 fidan)

  447. burakgibiyim (2 fidan)

  448. kepler05 (3 fidan)

  449. Ceann Capal (3 fidan)

  450. cyfluthrin (4 fidan)

  451. X.s.@.r.i.o (4 fidan)

  452. Espa (2 fidan)

  453. Sütyen_Teli (2 fidan)

  454. WEST_BOY

  455. artemes

  456. EliNTeR

  457. integral77

  458. RC-1138 (10 fidan)

  459. Sonsuzartıbir (5 fidan)

  460. Mirror of Deception (4 fidan)

  461. vuhuuu

  462. Texassm0ke

  463. PRODJ

  464. metallium (5 fidan)

  465. alperenxx

  466. kapıci corç (2 fidan)

  467. Phantom II (2 fidan)

  468. iCrush ( 10 fidan)

  469. Bataryasız (5 fidan)

  470. Dr.Danger (2 fidan)

  471. akethecake (20 fidan)

  472. baykus_reyis

  473. Forever DH (10 fidan)

  475. teomanda (2 fidan)

  476. trmeto

  477. BekirARSLAN (2 fidan)

  478. MoYk (10 fidan)

  479. Santiago Bernabéu

  480. huseyinadukeeee (2 fidan)

  481. _ÇALIŞKAN_

  482. Lagari Hasan Çelebi (2 fidan)

  483. zero fear (3 fidan)

  484. muslumgurses

  485. DownClock01 (5 fidan)

  486. çikkarito09

  487. YorgunSavascı1998

  488. farukayaz (3 fidan)

  489. kınovkınaytkınayf (2 fidan)

  490. GGR06 (3 fidan)

  491. mekos

  492. OmerOnur06

  493. Askaparta (4 fidan)

  494. Omega.108 (10 fidan)

  495. Dexter Morgan

  496. 16F84A (5 fidan)

  497. Barış.

  498. XanthiN  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RootUser -- 24 Şubat 2020; 17:10:0 >  Bahsedilenler: WinteR, GOD_A_MAN
 • Ben katılırım  Akşama kadar malak gibi yatıyom insanlık adına bi faydam olur en azından  Ama bu işe DH yonetiminin el atması işleri daha hızlı yapar.  DH yönetimi GÖREVE !
  Tabela=YAW HE HE CSB+BLOK  Bence cok iyi fikir forumda bir ise yaramis olur  Dunyada bitkilerden daha degerli hicbir sey yoktur arkadaşlar bunu sakın unutmayin bütün pisligi onlar temizler
  quote:

  Orijinalden alıntı: equallyworthless

  Onun yerine çirkin insanlara ameliyat parası toplasanıza.
  Sizin şu "bulgur kazanı gibi kafam var", "cok tipsizim keske ölsem", "kizlar bana bakmiyor", "çirkin kizlarin bile sevgilisi var" ve benzeri konularinizdan gina geldi zaten. Bu konuyu bari rahat bırakın.
  Cok mantikli. İmara acilan alanlar icin ormanlae hep tahrip ediliyor. Gidenlerin geri gelmesi cok zaman aliyor. Dh olarak bu tarz konularda sag duyulu olmali ve guzel bir kampanya yapmaliyiz bence. Eksiden daha hizli orgutlenebiliriz bence. Koskoca dhyiz olm biz dh.

  Merhaba arkadaşlar, toplanan bağış elimize ulaştı. Size dekontlarla ne kadar yattığını, ne kadar kesintiler olduğunu göstereceğim. Herkes görsün, bilsin ne olup bittiğini. Projeye başlarken size crowdfonun %2.5'luk payı almayacağını söylemiştim. Hukuki boyutta bir takım sıkıntılar oluşabileceği için bu pay kesildi ancak kesilen oran kadar, crowdfonun sahibi Savaş ÜNSAL bey projeye bağış yaptı. Bağışçılar kısmında da ismini görebilirsiniz. Bundan sonraki ilk durak Orman İşleri Müdürlüğü. Gidebilirsem bizzat, ağaçlandırma şefi Süleyman beyin yanına gidip bağışı yapacağım. Gidemezsem eft ile bağışı gerçekleştireceğim. Konu üzerinden yine haberleşeceğiz bol bol. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Hep birlikte çok güzel bir proje başardınız gerçekten. Umarım bunu bir geleneğe dönüştürür her yıl böyle güzel bir olaya imza atarız.  https://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://img.donanimhaber.com/upfiles/595739/4181112d-4bae-439c-ae09-b07993751518.jpeg&t=0&size=1&bound=2&border=1&resolution=0
  https://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://img.donanimhaber.com/upfiles/595739/3ed0b337-74cd-44e3-ac83-4569ee7b7f77.jpeg&t=0&size=1&bound=2&border=1&resolution=0

 • Teğmen
  180 Mesaj
  fikir senden çıktığına göre rootuser 2000 fidan al hem teşvik olur hem amme hizmeti  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  2783 Mesaj
  Tabela=YAW HE HE CSB+BLOK  Bence cok iyi fikir forumda bir ise yaramis olur  Dunyada bitkilerden daha degerli hicbir sey yoktur arkadaşlar bunu sakın unutmayin bütün pisligi onlar temizler  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  -----------------------------THE FORUMLORIAN--------------------------
 • Yarbay
  2487 Mesaj
  Cok mantikli. İmara acilan alanlar icin ormanlae hep tahrip ediliyor. Gidenlerin geri gelmesi cok zaman aliyor. Dh olarak bu tarz konularda sag duyulu olmali ve guzel bir kampanya yapmaliyiz bence. Eksiden daha hizli orgutlenebiliriz bence. Koskoca dhyiz olm biz dh.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  366. gün ve yine bir karınca misali.
 • Onun yerine çirkin insanlara ameliyat parası toplasanıza.
  _____________________________
  Take me into your heart. Accept me as your savior. Nail me to the f*cking cross and let me be reborn!
 • Yarbay
  2487 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: equallyworthless

  Onun yerine çirkin insanlara ameliyat parası toplasanıza.
  Sizin şu "bulgur kazanı gibi kafam var", "cok tipsizim keske ölsem", "kizlar bana bakmiyor", "çirkin kizlarin bile sevgilisi var" ve benzeri konularinizdan gina geldi zaten. Bu konuyu bari rahat bırakın.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  366. gün ve yine bir karınca misali.
 • Onbaşı
  38 Mesaj
  Ben katılırım  Akşama kadar malak gibi yatıyom insanlık adına bi faydam olur en azından  Ama bu işe DH yonetiminin el atması işleri daha hızlı yapar.  DH yönetimi GÖREVE !  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Teğmen
  126 Mesaj
  sadece para yatırıp tamam demek değil de bizzat etkinliğe gidilmeli, ağaç dikilmeli diye düşünüyorum.
  _____________________________
  Hayat bazı şeyleri kafaya takmak için çok kısa
 • Onbaşı
  36 Mesaj
  Tabela

  Dh yıkıklar mezarlıgı

  Eheheh  İyi fikir katilirim ama nerde olucak.nereye basvurulacak  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  4959 Mesaj
  Tabelaya dikkat zebani çıkabilir yazacaksiniz baska olmaz  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Yarbay
  2524 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  öyle olacak hocam zaten. ağaç dikimine aynı anda en fazla 40 kişi gidebiliyormuş. tabi ağaçlar dikildikten sonra isteyen herkes dikim yerine bakmaya falan gidebilecek. fidanlar ekimden sonra ekilecek. 2019 için dikim yeri şile ve çatalca belirlenmiş.
  |
  |
  umgaca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Teğmen
  126 Mesaj

  Eğer ankara ve civar iller olursa bizzat gelmek isterim bende. Diğer illerde olması durumunda yine destek olurum. Umarım güzel bi etkinlik çıkar buradan.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  RootUser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  2524 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  hocam kampanyayı istanbul orman müdürlüğü yapıyor. ekim yeri de çatalca ve şile olarak belirlenmiş. umarım güzel bir etkinlik olur.
  |
  |
  umgaca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  16605 Mesaj
  Faydalı.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Er
  10 Mesaj
  Eski Kullanıcı Adı:
  laune


  Katılırım ama para güvenli bir şekilde tek hesapta nasıl toplanacak detaylandırılırsa iyi olur yeterli katılımın sağlanması için öne çıkarmak lazım
  _____________________________
 • Caner Aksoy
  4215 Mesaj
  Çok güzel bir etkinlik olur düşüncesindeyim. Para da direkt orman müdürlüğüne gönderilecekse ben varım :)
  _____________________________
  make DH great Again
  #EvdeKal
 • Binbaşı
  1584 Mesaj
  Detaylar belli olursa katılırım  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  3108 Mesaj
  Tabelaya ince işçilikle tek tek nickleri işleteceksek sorun yok
  |
  |
  _____________________________
  Reborned diye bir kelime yok.  #SecretSeal
 • Yarbay
  2524 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  quote:

  Orijinalden alıntı: phases

  Katılırım ama para güvenli bir şekilde tek hesapta nasıl toplanacak detaylandırılırsa iyi olur yeterli katılımın sağlanması için öne çıkarmak lazım
  Forum bölüm yöneticileri değil de direk donanım haberden birisi toplayabilir. Benim aklıma Erdi Özüağ geliyor. İnceleme videolarından tanıdığım kadarıyla samimi güvenilir birisi.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  Bahsedilenler: fx57
  _____________________________
 • Yarbay
  2524 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Hocam hesaba parça parça gönderilirse fidan bağışı oluyormuş. Hatıra ormanı için bir hesapta toplanıp orman müdürlüğünün hesabına tek seferde gönderilecekmiş. Bence donanım haber'den (forumdan değil ) birisinin hesabına göndermeliyiz. Erdi Bey kabul ederse bu iş için uygun bence.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Jeolog. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.