Şimdi Ara

Donanım Haber Üyeleri Hatıra Ormanı - Bağış Gerçekleşti ! Sertifika Bekleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.076
Cevap
59
Favori
172.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 hafta
 • Cevaplayan Üyeler 720
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 69
 • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 38 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 18
 • Favoriye Eklediklerim 59
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • M4M00D (282 mesaj) Jeolog. (142 mesaj) RootUser (69 mesaj) ardaalisahin (37 mesaj) onatba (28 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (1077 mesaj) Mobil (487 mesaj) Mini (201 mesaj) Uygulama (311 mesaj)
 • @
707 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Donanım Haber Üyeleri Hatıra Ormanı - Bağış Gerçekleşti ! Sertifika Bekleniyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  2864 Mesaj
  Konu Sahibine Özel


  Ocak 27 2021 Güncellemesi

  Selamlar, konuda bilgi kirlilikleri olmuş. Bazı detayları açıklığa kavuşturmak istiyorum. Bağış başarıya ulaştıktan ve para elimize ulaştıktan sonra İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü hesabına gönderimizi gerçekleştirdik. İki mesajda paranın ne zaman elimize geçtiği ve ne zaman orman müdürlüğüne yatırıldığı mevcut. Para geçtiğimiz sene şubat ayında yatırıldı. Dekontun görseli mevcut. Ayrıca projenin gerçekleştiği crowdfon sitesinden ne kadar bağış toplandığı ve ne kadar kesinti yapıldığını da dekontlarla göstedim. Aşağıdaki iki linkte mevcut.  Pandemi sebebiyle hep birlikte toplanıp bir ağaç dikme işlemi gerçekleştiremedik. Yasakların ne zaman kalkacağı belli olmadığı için şu tarihte gideceğiz gibi bir şey de söylemek zor. Kaldı ki ağaç dikim mevsimleri gibi kriterler de mevcut. Temmuzun ortasında hadi ağaç dikelim diyemiyorsunuz.  Ben tekrar orman müdürlüğü ile iletişime geçeceğim. Net bir tarih vermeyeceklerdir ama iletişimde kalalım en azından.  Konuda paranın üzerine yattığımı açık dille ifade eden arkadaşlarla da hukuk önünde hesaplaşacağız. Çamur at izi kalsın olmayacak. Herkes ağzından çıkanın hesabını verecek. Her şey kayıtlı.  Rütbelerle ilgili aksama oldu farkındayım. Onu telafi edeceğim.  Herkese İyi Forumlar.  Caner Aksoy.


  https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/141908037
  https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/142145706  Bağış Linki:
  https://crowdfon.com/proje/donanim-haber-fidan-bagi-kampanya/2393


  Bağış yapamadım, nasıl yapabilirim?
  Mobilden nasıl bağış yapabilirim?


  "Donanım Haber üyeleri olarak Hatıra Ormanı oluşturmak istiyoruz. Siz değerli üyelerden de fidan desteği bekliyoruz. Unutmayın bu orman sadece bana, bize değil istanbul'a Türkiye'ye Dünyaya ait olacak. Binlerce ağaca ve canlıya ev sahipliği yapacak. Maalesef görüyoruz ki her geçen gün yeşil alanlarımız azalıyor ve azalmaya da devam ediyor. Azaltmayı engelleyemiyorsak da artırmak bizim elimizde. Karanlıkta oturup hayıflanmaktansa karanlığa ışık tutmak bizim elimizde.

  Kurumsal başvurularda 10.000 kişisel başvurularda ise 2.000 fidan alt sınırı var. bizim hedefimiz 10.000. Bir ağaç fidesinin fiyatı 10 TL. Aramızda öğrenci, işsiz, maddi durumu kötü olan arkadaşlarımız da var. Bunun da bilincindeyiz. Bizlere destek olmak için sadece fide bağışı yapmanıza gerek yok. En azından konuya mesaj atarak, konuyu öne çıkararak da bizlere destek olabilirsiniz."


  13 Kasım editi:
  quote:

  Selamlar,
  Uzun bir ön çalışma aşamasının ardından dün akşam proje yayına alındı arkadaşlar.
  Bazı küçük açıklamalar yapayım bu süreçte neler yaptığımızla ilgili;
  Biliyorsunuz burada hep beraber bir proje sitesi seçmiştik, ismini vermek istemiyorum. Konuyu takip edenler bilir. Bu site ile bir takım anlaşmazlıklar yaşadık ve işlerimiz biraz ağırdan alındı. Proje ret yedi vs. Daha sonra başka bir site ile görüşmeye başladık. CrowdFON hem daha az komisyon alan bir site, hem iletişim konusunda daha rahat.
  Süreç bu şekilde şekillenmeye başladı. Bir takım prosedürler vardı proje oluşturmak için, bunlarla ilgili çalışmalar yapıldı. Bu sürecin bi tık uzamasının sebebi aynı anda çok kişinin bu iş için müsait olmasını sağlamanın zor olmasıydı.
  Şuan projemiz yayında, 60 günlük bir süresi var. 60 günün sonunda planlanan bağışa ulaşamamız sonucunda crownFON bağışlarınızı geri yatıracak. Amacımız tabii ki planlanandan önce başarıya ulaşmak :)
  Küçük güzel bir haber, toplanan bağıştan CrowdFON herhangi bir pay almayacak.
  Uzun soluklu güzel bir proje olmasını diliyorum. Konuyu canlı tutalım. Eş, dost, akraba haber verelim :)
  Sorularınız varsa buradayım.
  Ve tabii proje linkimiz;
  https://crowdfon.com/proje/donanim-haber-fidan-bagi-kampanya/2393

  25 Eylül editi:
  quote:

  Selamlar arkadaşlar,
  Süreçte sona geldik gibi. Sizlerin karar vermesi gereken küçük bir nokta kaldı onu da kararlaştıralım ve başlayalım.
  durum şöyle;
  2000 fidan bağışı ile gerçek kişi olarak başvuracağımız için direkt olarak "donanım haber" tabelası alamıyoruz. Malum şirket ismi olduğu için. ancak donanım haber adına sertifika verebiliyorlar. Dilerseniz bu olabilir. Dikme işlemine forumundan gönüllü bir kaç arkadaş gideriz. Sertifikamızı alırız, fotoğraflarımızı çekiliriz, haberimizi yapar döneriz.
  Ancak tabelamız olsun ve ismi "donanım haber hatıra ormanı" olsun istiyorsanız şirket başvuru yapmamız ve 100bin tl para toplamamız gerekmekte.
  Burada söz sizin. Önemli olan ağaçlandırma, kaç tane dikersek kardır tabeleya gerek yok sertifika yeterli bizim adımıza diyorsanız hemen başlayalım.
  Birde proje daha önceden bahsettiğim fongogo üzerinden yürüyecek arkadaşlar. Şeffaflık için böylesi daha iyi. Sürekli ne kadar para toplandığını ve ne kadar kaldığını anlık olarak görebilmeniz bizim için daha önemli.
  Konuşalım gün içerisinde başlayalım.
  Şöyle de olabilir. fongogo üzerinden 2000 sınırı koymayadabiliriz. atıyorum 1000 bağış sınırı koyarız. 2000 toplanmadığı durumda proje iptal olmaz bin küsür bağış yapar yine sertifikamızı alırız.
  Her türlü win-win durumu mevcut.
  Fikirlerinizi bekliyorum.

  26 Ağustos editi:
  quote:

  Selamlar arkadaşlar, konuyla ilgili herkesin fikir belirtmesi gereken bir durum var. Konuya mesaj atmış herkese bildirim gönderdim. Sizinle bu şekilde iletişime geçeceğiz ki herkes gidişattan haberdar olsun.
  Konuya gelelim, mesele şu ki hatıra ormanı oluşturmak için gerekli para için bir bağış toplanması gerekiyor ve bu toplama bağış adı altında olacağı için bir takım izinler gerektiriyor. Sürecin daha hızlı gerçekleşmesi için fongogo isimli siteden proje oluşturup bu şekilde destekçi toplanabilir. Ekşi sözlük yazarının başlattığı gibi veya diğer kendi projelerine yatırımcı arayan arkadaşlar gibi.
  Bu sistemin avantajları şu olacak. Kişisel hesaba değilde projeye para yatıracaksınız bu konuda rahatsızlık duyacak arkadaşlar için bir alternatif. Diğer bir olay ise belirlenen süreç içerisinde desteğin toplanamaması durumunda yatırdığınız desteklerin size geri ödenecek olması. Projenin ne durumda olduğunu anlık olarak takip edebileceksiniz. Ne kadar ihtiyaç kaldığını vs.
  Tabi avantajı olduğu gibi dezavantajı da mevcut. Şirket proje için toplanan paradan %7 komisyon alacak artı kdv düşülecek yani 20bin tl den biraz daha fazla bir paraya ihtiyacımız olacak. fidan başı 10 değilde 11-12 tl yatırmak gibi düşünün.
  Herkes siteyi bir incelesin. Bu sistem daha şeffafmış, güzelmiş derseniz hemen başlayalım projeye. Diğer şekilde devam edelim derseniz de süreç bi tık daha uzayacak gerekli evrakların hazırlanması, iznin çıkması vs gibi durumlar mevcut.
  Dünyanın her yanından orman yangınları haberleri aldığımız bugünlerde gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakma fikri ve çabası takdir edilmesi gereken bir davranış bu sebeple konuya yazan, destek olan herkese sonsuz teşekkürler.
  Mutlaka fikir belirtin :)
  İmza - @GOD_A_MAN'ın katkılarıyla:

  [center][image]https://store.donanimhaber.com/a8/e5/35/a8e53537182fae47fcd36a3efe025cf3.gif[/image][b][link=https://forum.donanimhaber.com/donanim-haber-uyeleri-hatira-ormani-bagis-gerceklesti-sertifika-bekleniyor--139324715][color=green]Donanım Haber Hatıra Ormanı[/color][/link] / [link=https://crowdfon.com/proje/donanim-haber-fidan-bagi-kampanya/2393][color=orange]Bağış Linki[/color][/link][/b][/center]


  Poster - @WinteR'in Katkılarıyla:
  Sık Sorulan Sorular:

  s. Para nereye yatacak, kendimiz yatıramıyor muyuz?
  c. Parça parça yatırırsak fidan bağışı yapmış oluyoruz. Hatıra ormanı için toplam miktar yatırılmalı.

  s. Parayı kime yatıracağız?
  c. Hepimizin tanıdığı güvendiği bir dh yetkilisi olabilir. Kurumsal bir bağış hesabı en uygunu olur.

  s. Para yatırırken havale/eft vs. ücret kesintisi olacak mı?
  c. Eğer bağış hesabı vs. açılırsa herhangi bir ek ücret ödenmeyecek.

  s. Ne ağacı dikilecek?
  c. Büyük ihtimalle çam ağacı dikilecek.

  s. Çam fidesi için 10 TL çok değil mi?
  c. 10 TL'nin içinde sadece fide parası yok. Sulama masrafları, bakım masraflar ve alan için de ücret var. Dikili alan bizlere ait olacak.

  s. Fidanları biz mi dikeceğiz?
  c. Hayır, ilgili görevliler dikecek. İsteyen dikim alanına gidip izleyebilir, dikim aşamasına yardımcı olabilir.

  s. Ormanın bakımını kim yapacak?
  c. İlgili görevliler yapacak.

  s. Orman yangını olursa ne olacak?
  c. Yanan alan ağaç dikimine uygunsa aynı isimle tekrar dikilecek. Yanan alan uygun değilse aynı isimle başka bir bölgeye dikilecek(bunlar için ekstra ücret ödenmeyecek).

  s. Fidanlar nereye dikilecek?
  c. 2019 için Çatalca ve Şile belirlenmiş.

  s. Neden istanbul'a dikilecek?
  c. Organizasyonu istanbul Orman Bölge Müdürlüğü yapıyor.

  s. Ne zaman dikilecek?
  c. Fidan dikimi ekimden sonrası için uygunmuş.

  s. Tabelaya nicklerimiz yazılacak mı?
  c. Hayır, yazılmayacak.

  s. Hatıra ormanı olabilmesi için kaç fidan dikilmesi gerekiyor?
  c. "Bedelli tesis edilen hatıra ormanı ağaçlandırmalarında, sahaya tanıtım tabelası konulabilmesi ve isim hakkı verilebilmesi için gerçek kişiler ile kamu kurum ve kuruluşları adına en az 2.000 (iki bin) tüm tüzel kişilikler adına en az 10.000 (on bin) adet fidan dikilir"


  KATILACAKLAR:
  1. RootUser (10 fidan)
  2. I am not a trol
  3. kuvant512
  4. umgaca (3 fidan)
  5. laune
  6. Jeolog.
  7. Scutigeromorpha (5 fidan)
  8. Rapid Step (2-3 fidan)
  9. Görmebak (6 fidan)
  10. lostkate34
  11. moondaye
  12. No Freaking Way
  13. DH_Emre
  14. BogachanF
  15. Lynxed
  16. Saul Hudson
  17. sezer1578
  18. HellRazor
  19. Hobar
  20. Treth (10+ fidan)
  21. venom.X
  22. DownClock01 (5 fidan)
  23. Ambarad
  24. Stateless Society (5 fidan)
  25. meself
  26. ONY86
  27. Flagyy (2 fidan)
  28. walkererdem (10 fidan)
  29. by_bulbul (10 fidan)
  30. frostsword
  40. AndroTurk (10 fidan)
  41. Machine Wizard (5 fidan)
  42. Syntax 1907
  43. telikopukGitar (2 fidan)
  44. Forum1th
  45. Mbaydar76 (5 fidan)
  46. kasimcan887 (2 fidan)
  47. apeirons
  48. xreaLy
  49. Kassady (5 fidan)
  50. musAKka (5 fidan)
  51. Lucibel (5 fidan)
  52. enderclup (2 fidan)
  53. strayker111 (5 fidan)
  54. Puantum
  55. Erdomm
  56. Giresunlufuk (6 fidan)
  57. Kara Kuzgun
  58. theraptorx (3 fidan)
  59. ysakay (5 fidan)
  60. TK- (2 fidan)
  61. yhanozdemir
  62. qazz42 (5 fidan)
  63. Göttingenli Ethem (5 fidan)
  64. Mr. Decent (5 fidan)
  65. Oğuzhaan (5 fidan)
  66. alpalp84 (10 fidan)
  67. Milfka (10 fidan)
  68. clb12
  69. Puppey
  70. ahmet.
  71. CrazyLeshRaC
  72. meeb
  73. soar
  74. Nickola Tesla
  75. yasara (10 fidan)
  76. Skywaterr
  77. hchinaski
  78. ermanas22
  79. floydrose (5 fidan)
  80. Muhendiss12
  81. daquied
  82. So Good. (30 fidan)
  83. Storm Raider (2 fidan)
  84. Cloud Nine (3 fidan)
  85. usnn (3 fidan)
  86. çokgeç
  87. Castieello
  88. rzcyle (5 fidan)
  89. ReNeS55 (4 fidan)
  90. Primitive Yordle (4 fidan)
  91. VS18
  92. arifakdnz (3 fidan)
  93. DeViLsGuNs (7 fidan)
  94. caglar_kilic (5 fidan)
  95. SPeaky (10 fidan)
  96. Why Shy (5 fidan)
  97. Vega_dj
  98. camsil (5 fidan)
  99. ratch
  100. Darkweither (2 fidan)
  101. EuroTrumpSimulator2
  102. ` quaD. (11 fidan)
  103. Umut K. (10 fidan)
  104. Asaf04 (5 fidan)
  105. albaywolf (2 fidan)
  106. yaasink (5 fidan)
  107. BenVarım
  108. mmcena (2 fidan)
  109. emre_1213
  110. waybe
  111. Mr Reese (3 fidan)
  112. werberus
  113. Kanaat34
  114. Versace kv
  115. martingayx
  116. slhttnshn61 (5 fidan)
  117. DisconnectusErectus35 (2 fidan)
  118. sis651
  119. salihenes
  120. bisikey
  121. kaya0
  122. adem-123
  123. kamil_3545
  124. dikenlikaktüs (2 fidan)
  125. Altyazar
  126. Lepton355 (3 fidan)
  127. Ryzen
  128. HaxhiaN
  129. Şıh Hazretleri
  130. nothingtodeclare (10 fidan)
  131. unforgiven1127
  132. westberlin (4 fidan)
  133. Puzzles (3 fidan)
  134. wtccruze
  135. vinorosso (2 fidan)
  136. mrregya (10 fidan)
  137. mylord92 (10 fidan)
  138. OzayPc (5 fidan)
  139. siyahlee97 (2 fidan)
  140. HuysuzPanda
  141. YuRYTR
  142. RealSchule (2 fidan)
  143. Akcaytim29 (5 fidan)
  144. umud7
  145. wmsnickers (2 fidan)
  146. CheckVizoR
  147. salvery
  148. gandalf07 (2 fidan)
  149. dinamit06 (2 fidan)
  150. pikalos (3 fidan)
  151. Dr.Blueman
  152. marslan1999
  153. Vatikanli Mumin
  154. franky88
  155. mnihatgokcek
  156. KilliKarpuz (5 fidan)
  157. generix_1990 (5 fidan)
  158. uykusuzinsan (2 fidan)
  159. Lernatius
  160. Salınmayacak
  161. isimsiz2424 (3 fidan)
  162. klongs (4 fidan)
  163. Felina. (2 fidan)
  164. iskender86
  165. Yalan Onlar İnanma (2 fidan)
  166. SuCh (3 fidan)
  167. tembelreis
  168. Ucan Hollandalı
  169. StByErdeM
  170. UsainBolt (10 fidan)
  171. erdm6
  172. altese
  173. DriftRacer (2 fidan)
  174. itachi237
  175. stalker_artyom
  176. enoelroc
  177. thiler
  178. TnaKreB (3 fidan)
  179. GoaPsy
  180. upower (5 fidan)
  181. zebani (10 fidan)
  182. bediboy (5 fidan)
  183. Dovahkiin (5 fidan)
  184. MnTotoro (10 fidan)
  185. fox166 (5 fidan)
  186. atmaca57
  187. 34 (5 fidan)
  188. solidsnake99
  189. tascimehmet (5 fidan)
  190. ge0ws
  191. Molotov Cocktail (5 fidan)
  192. muslumgurses
  193. ali.kose
  194. TNTB
  195. netstat (2 fidan)
  196. personalcomputer (3 fidan)
  197. PeerNet* (5 fidan)
  198. dış kapının iç mandalı (5 fidan)
  199. limitx98 (2 fidan)
  200. glorypilger (10 fidan)
  201. radko (2 fidan)
  202. bombacimülayim (3 fidan)
  203. umtyldz (2 fidan)
  204. BlokShot
  205. EknCn (2 fidan)
  206. AnotherPlanet (10 fidan)
  207. Rocha
  208. El Jimador
  209. sirinmustafa (2 fidan)
  210. poten_za
  211. GOD_A_MAN (1-2 fidan)
  212. clarq26 (2 fidan)
  213. Thecrow.
  214. LoRDNeLL (5 fidan)
  215. 58daging (2 fidan)
  216. basicodemine (5 fidan)
  217. ufuklarotesi
  218. metulen (3 fidan)
  219. ø (10 fidan)
  220. Syronwar (3 fidan)
  221. lprcrc (5 fidan)
  222. Chile_Mix
  223. Eldarion (20 fidan)
  224. brktmr (5 fidan)
  225. cenghover (3 fidan)
  226. spiegel herni (2 fidan)
  227. torata90
  228. rayt1n (3 fidan)
  229. pilot1903
  230. ROUGE44 (10 fidan)
  231. WhiteWalker007 (2 fidan)
  232. nikony (10 fidan)
  233. ruzgarnufel (5 fidan)
  234. ilkerjj (5 fidan)
  235. Lord Melkor (2 fidan)
  236. unununium (2 fidan)
  237. HAAltuntas (2 fidan)
  238. muskeder (25 fidan)
  239. Elsa
  240. waethexOn
  241. alp1912 (3 fidan)
  242. Serden Geçti (5 fidan)
  243. farego
  244. Charm (5 fidan)
  245. Kilo Moana (10 fidan)
  246. Blgrçoban (10 fidan)
  247. guntoldu (4 fidan)
  248. massacrer
  249. kubilay61
  250. optikzom
  251. deadlight54 (2 fidan)
  252. Turbo_
  253. a3l4i
  254. The Time Lord
  255. Luke Cage
  256. Krone (5 fidan)
  257. AirSupport
  258. Marrusia (3 fidan)
  259. tunc@y (5 fidan)
  260. Mojotr (1-5 fidan)
  [b]261. TulparHAN (80 fidan)[/b]
  262. RANCH SOS (5 fidan)
  263. volnes (3 fidan)
  264. bulcelik (10 fidan)
  265. laedri1907
  266. fatihrisvan11
  267. muammer816
  268. Muhabbet84 (2 fidan)
  269. axiengavus (2 fidan)
  270. yamyamix (5 fidan)
  271. dijkstra
  272. WhiteWalker007 (2 fidan)
  273. lido (2 fidan)
  274. BasicWarrior (2 fidan)
  275. WISDOM (10 fidan)
  276. hayalet16
  277. MRYGZ (5 fidan)
  278. Redshift
  279. Redshift (10 fidan)
  280. sese61 (3 fidan)
  281. erdifb10
  282. RaiTaR0
  283. Marc Marquez (2 fidan)
  284. gozcelik (3 fidan)
  285. selamzade (10 fidan)
  286. desert@eagle (5 fidan)
  287. deadlords (10 fidan)
  288. cermin007 (5 fidan)
  289. Sterilmikrop
  290. elmatadori (5 fidan)
  [b]291. No Smoking (50 fidan)[/b]
  292. KızımEylül
  293. BahceHortumu
  294. watcherb (5 fidan)
  295. fatihbulut95
  296. fatihbulut95 (2 fidan)
  297. Elessar Eredhian (5 fidan)
  298. tiempold (3 fidan)
  299. emrex1925
  300. WinteR
  301. DoğuhanKurada (2 fidan)
  302. Sánchez (2 fidan)
  303. Papaoutai (5 fidan)
  304. raceangel (10 fidan)
  305. pelstina (10 fidan)
  306. TIME
  307. Kiivii (2 fidan)
  308. esnekadim (11 fidan)
  309. AVARE. (10 fidan)
  310. Mirable (20 fidan)
  311. takistaskop
  312. fofer (3 fidan)
  313. son_samuray (4 fidan)
  314. Emrah_d (3 fidan)
  315. onatba (25 fidan)
  316. Bayaltog (10 fidan)
  317. Dr. Donanım
  318. GüvenlikMurat (3 fidan)
  319. Bacala (5 fidan)
  320. ahmetay74
  321. rukA_m
  322. SHADOW (3 fidan)
  323. daredevil60 (26 fidan)
  324. xxrem4 (5 fidan)
  325. pelstina (10 fidan)
  326. cezaalp (5 fidan)
  327. ecay (5 fidan)
  328. jackal___61 (2 fidan)
  329. ra1dz (10 fidan)
  330. theblackside
  331. g-sync
  332. Diehard5534 (5 fidan)
  333. NoahReign
  334. Horny Saint
  335. kemalrn (2 fidan)
  336. HoLyZz! (5 fidan)
  337. by_MuKa (5 fidan)
  338. ameofonte (10 fidan)
  339. CyClopSx (5 fidan)
  340. samet3534 (2 fidan)
  341. babadol (5 fidan)
  342. wswswq (3 fidan)
  343. THEmorvel56
  344. aschil
  345. Xtremee (2 fidan)
  346. J.McNulty
  347. xrayspecialist93
  348. AugKunzee (5 fidan)
  349. Proprietor
  350. Zero Degrees (5 fidan)
  351. Mike Tyson
  352. oozgur16 (10 fidan)
  353. II. Ceki
  354. AhmetYOL (5 fidan)
  355. Portraitclub
  356. Varmoiztur (10 fidan)
  357. M4M00D (3 fidan)
  358. BahtsızSüvari (5 fidan)
  359. panter20
  360. ÖfKeLiKaLaBaLıK (5 fidan)
  361. Havya Makinesi
  362. Celonfix (10 fidan)
  363. Hunistbey (5 fidan)
  364. Luc4sHood (3 fidan)
  365. byhtk
  366. JMaharaja
  367. fiiliyol
  368. darthskywalker (5 fidan)
  369. Fatih (5 fidan)
  370. sepkov
  371. poison06 (10 fidan)
  372. ahmet1001
  373. gokhan_24
  374. crossfire66
  375. RoBiN* (5 fidan)
  376. numenorian (2 fidan)
  377. 19karabulut07 (5 fidan)
  378. general4242
  379. tomthejeer (10 fidan)
  380. hsyncb15
  381. omaTR (5 fidan)
  382. minkowski33
  383. Timsah-16 (3 fidan)
  384. gıreykınayt
  385. THESİMPSON (5 fidan)
  386. newweapon32 (1-5 fidan)
  387. GangstaBop (5 fidan)
  388. ReaL_foX (3 fidan)
  389. Ferucci
  390. G.USTA (3 fidan)
  391. izmirli1713 (5 fidan)
  392. ahmettsezis (2 fidan)
  393. ardaalisahin (5 fidan)
  394. AppleFB (5 fidan)
  395. hagiosmann
  396. kayisikent (5 fidan)
  397. Qklavye (2 fidan)
  398. AwerlawK (2 fidan)
  399. Rothture (2 fidan)
  400. mstfygc
  401. ByEgcn (3 fidan)
  402. redwhiteee (3 fidan)
  403. programmer_onur
  404. byturkuaz (2 fidan)
  405. Matheson
  406. minan44
  407. pilosopo
  408. Orange20 (1-2 fidan)
  409. zedat_1903 (10 fidan)
  410. 4ra90n (10 fidan)
  411. yankiiiii (10 fidan)
  [b]412. Irina Spalko (100 fidan)[/b]
  [b]413. edacsac (100 fidan)[/b]
  414. kslburak (1-2 fidan)
  415. yuzi_35
  416. fatalclaude (5 fidan)
  417. snatch1903 (2 fidan)
  418. arda_xl (2 fidan)
  419. Mar00N (5 fidan)
  420. Promayz00 (10 fidan)
  421. ıspır (3 fidan)
  422. Çare Sneijder
  423. rockandemir84
  424. Patria o Muerte (2 fidan)
  425. su55 (3 fidan)
  426. Yaniyorsnfuatabi (10 fidan)
  427. ChiefOfficer (5 fidan)
  428. zifco (6 fidan)
  429. Seminole (5 fidan)
  430. m.e.l.i.h.. (2 fidan)
  431. kankam6776 (10 fidan)
  432. N3F3S (2 fidan)
  433. kaand12@ (3 fidan)
  434. K.Oze (10 fidan)
  435. eddy
  436. -ForeverY- (2-3 fidan)
  437. Serlilo (3 fidan)
  438. oguzhan1992 (2 fidan)
  439. mefsa (5 fidan)
  440. haXan2849 (3 fidan)
  441. Şuan noluyo (5 fidan)
  442. r_samur (5 fidan)
  443. ezimuse (2 fidan)
  444. bilal124
  445. magicbass (3 fidan)
  446. szryldrm (3 fidan)
  447. burakgibiyim (2 fidan)
  448. kepler05 (3 fidan)
  449. Ceann Capal (3 fidan)
  450. cyfluthrin (4 fidan)
  451. X.s.@.r.i.o (4 fidan)
  452. Espa (2 fidan)
  453. Sütyen_Teli (2 fidan)
  454. WEST_BOY
  455. artemes
  456. EliNTeR
  457. integral77
  458. RC-1138 (10 fidan)
  459. Sonsuzartıbir (5 fidan)
  460. Mirror of Deception (4 fidan)
  461. vuhuuu
  462. Texassm0ke
  463. PRODJ
  464. metallium (5 fidan)
  465. alperenxx
  466. kapıci corç (2 fidan)
  467. Phantom II (2 fidan)
  468. iCrush ( 10 fidan)
  469. Bataryasız (5 fidan)
  470. Dr.Danger (2 fidan)
  471. akethecake (20 fidan)
  472. baykus_reyis
  473. Forever DH (10 fidan)
  475. teomanda (2 fidan)
  476. trmeto
  477. BekirARSLAN (2 fidan)
  478. MoYk (10 fidan)
  479. Santiago Bernabéu
  480. huseyinadukeeee (2 fidan)
  481. _ÇALIŞKAN_
  482. Lagari Hasan Çelebi (2 fidan)
  483. zero fear (3 fidan)
  484. muslumgurses
  485. DownClock01 (5 fidan)
  486. çikkarito09
  487. YorgunSavascı1998
  488. farukayaz (3 fidan)
  489. kınovkınaytkınayf (2 fidan)
  490. GGR06 (3 fidan)
  491. mekos
  492. OmerOnur06
  493. Askaparta (4 fidan)
  494. Omega.108 (10 fidan)
  495. Dexter Morgan
  496. 16F84A (5 fidan)
  497. Barış.
  498. XanthiN
  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >  Bahsedilenler: WinteR, GOD_A_MAN
 • Ben katılırım

  Akşama kadar malak gibi yatıyom insanlık adına bi faydam olur en azından

  Ama bu işe DH yonetiminin el atması işleri daha hızlı yapar.

  DH yönetimi GÖREVE !
  Tabela=YAW HE HE CSB+BLOK  Bence cok iyi fikir forumda bir ise yaramis olur

  Dunyada bitkilerden daha degerli hicbir sey yoktur arkadaşlar bunu sakın unutmayin bütün pisligi onlar temizler
  Sizin şu "bulgur kazanı gibi kafam var", "cok tipsizim keske ölsem", "kizlar bana bakmiyor", "çirkin kizlarin bile sevgilisi var" ve benzeri konularinizdan gina geldi zaten. Bu konuyu bari rahat bırakın.

  Merhaba arkadaşlar, toplanan bağış elimize ulaştı. Size dekontlarla ne kadar yattığını, ne kadar kesintiler olduğunu göstereceğim. Herkes görsün, bilsin ne olup bittiğini. Projeye başlarken size crowdfonun %2.5'luk payı almayacağını söylemiştim. Hukuki boyutta bir takım sıkıntılar oluşabileceği için bu pay kesildi ancak kesilen oran kadar, crowdfonun sahibi Savaş ÜNSAL bey projeye bağış yaptı. Bağışçılar kısmında da ismini görebilirsiniz. Bundan sonraki ilk durak Orman İşleri Müdürlüğü. Gidebilirsem bizzat, ağaçlandırma şefi Süleyman beyin yanına gidip bağışı yapacağım. Gidemezsem eft ile bağışı gerçekleştireceğim. Konu üzerinden yine haberleşeceğiz bol bol. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Hep birlikte çok güzel bir proje başardınız gerçekten. Umarım bunu bir geleneğe dönüştürür her yıl böyle güzel bir olaya imza atarız.  https://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://img.donanimhaber.com/upfiles/595739/4181112d-4bae-439c-ae09-b07993751518.jpeg&t=0&size=1&bound=2&border=1&resolution=0
  https://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://img.donanimhaber.com/upfiles/595739/3ed0b337-74cd-44e3-ac83-4569ee7b7f77.jpeg&t=0&size=1&bound=2&border=1&resolution=0


  Bugün bağışı gerçekleştirdim arkadaşlar, geçtiğimiz çarşamba fenertepe orman işletme şefliğinde idik. Konuştuk ettik. Yolumuza kanlıca şefliği ile devam edeceğiz. Şimdi bu dekont ile bir dilekçe göndereceğim sertifikamız onaylanacak ve teslim alacağız. O zaman tekrar haberleşeceğiz.  https://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://img.donanimhaber.com/upfiles/595739/8d68c291-f089-41f7-8632-fa30c96b58c7.jpeg&t=0&size=1&bound=2&border=1&resolution=0
 • Teğmen
  200 Mesaj
  fikir senden çıktığına göre rootuser 2000 fidan al hem teşvik olur hem amme hizmeti  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  2956 Mesaj
  Tabela=YAW HE HE CSB+BLOK  Bence cok iyi fikir forumda bir ise yaramis olur

  Dunyada bitkilerden daha degerli hicbir sey yoktur arkadaşlar bunu sakın unutmayin bütün pisligi onlar temizler  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  2512 Mesaj
  Cok mantikli. İmara acilan alanlar icin ormanlae hep tahrip ediliyor. Gidenlerin geri gelmesi cok zaman aliyor. Dh olarak bu tarz konularda sag duyulu olmali ve guzel bir kampanya yapmaliyiz bence. Eksiden daha hizli orgutlenebiliriz bence. Koskoca dhyiz olm biz dh.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Onun yerine çirkin insanlara ameliyat parası toplasanıza.
 • Yarbay
  2512 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: equallyworthless

  Onun yerine çirkin insanlara ameliyat parası toplasanıza.
  Sizin şu "bulgur kazanı gibi kafam var", "cok tipsizim keske ölsem", "kizlar bana bakmiyor", "çirkin kizlarin bile sevgilisi var" ve benzeri konularinizdan gina geldi zaten. Bu konuyu bari rahat bırakın.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Onbaşı
  38 Mesaj
  Ben katılırım

  Akşama kadar malak gibi yatıyom insanlık adına bi faydam olur en azından

  Ama bu işe DH yonetiminin el atması işleri daha hızlı yapar.

  DH yönetimi GÖREVE !  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Teğmen
  131 Mesaj
  sadece para yatırıp tamam demek değil de bizzat etkinliğe gidilmeli, ağaç dikilmeli diye düşünüyorum.
 • Çavuş
  46 Mesaj
  Tabela
  Dh yıkıklar mezarlıgı
  Eheheh

  İyi fikir katilirim ama nerde olucak.nereye basvurulacak  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  5246 Mesaj
  Tabelaya dikkat zebani çıkabilir yazacaksiniz baska olmaz  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Yarbay
  2864 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  öyle olacak hocam zaten. ağaç dikimine aynı anda en fazla 40 kişi gidebiliyormuş. tabi ağaçlar dikildikten sonra isteyen herkes dikim yerine bakmaya falan gidebilecek. fidanlar ekimden sonra ekilecek. 2019 için dikim yeri şile ve çatalca belirlenmiş.
  |
  |
  umgaca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Teğmen
  131 Mesaj

  Eğer ankara ve civar iller olursa bizzat gelmek isterim bende. Diğer illerde olması durumunda yine destek olurum. Umarım güzel bi etkinlik çıkar buradan.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  RootUser kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  2864 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  hocam kampanyayı istanbul orman müdürlüğü yapıyor. ekim yeri de çatalca ve şile olarak belirlenmiş. umarım güzel bir etkinlik olur.
  |
  |
  umgaca kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  16764 Mesaj
  Faydalı.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Er
  10 Mesaj
  Katılırım ama para güvenli bir şekilde tek hesapta nasıl toplanacak detaylandırılırsa iyi olur yeterli katılımın sağlanması için öne çıkarmak lazım
 • Caner Aksoy
  4275 Mesaj
  Çok güzel bir etkinlik olur düşüncesindeyim. Para da direkt orman müdürlüğüne gönderilecekse ben varım :)
 • Binbaşı
  1587 Mesaj
  Detaylar belli olursa katılırım  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  3111 Mesaj
  Tabelaya ince işçilikle tek tek nickleri işleteceksek sorun yok
  |
  |
 • Yarbay
  2864 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  quote:

  Orijinalden alıntı: phases

  Katılırım ama para güvenli bir şekilde tek hesapta nasıl toplanacak detaylandırılırsa iyi olur yeterli katılımın sağlanması için öne çıkarmak lazım
  Forum bölüm yöneticileri değil de direk donanım haberden birisi toplayabilir. Benim aklıma Erdi Özüağ geliyor. İnceleme videolarından tanıdığım kadarıyla samimi güvenilir birisi.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  Bahsedilenler: fx57
 • Yarbay
  2864 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Hocam hesaba parça parça gönderilirse fidan bağışı oluyormuş. Hatıra ormanı için bir hesapta toplanıp orman müdürlüğünün hesabına tek seferde gönderilecekmiş. Bence donanım haber'den (forumdan değil ) birisinin hesabına göndermeliyiz. Erdi Bey kabul ederse bu iş için uygun bence.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Jeolog. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Ko Cuce
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,984
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.