Şimdi Ara

Donanım Haber Türkçüler Otağı(600+ Türkçü Bu Otağıda) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.687
Cevap
91
Favori
161.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 52oguz

quote:

Orijinalden alıntı: M

Arkadaşlar, amacınız niyetiniz nedir tam anlamış değilim ancak ırkçılık forumumuzda yasak, hatırlatayım dedim.

Bir tartışma çıkarmak istemiyorum fakat "Türkçüler","Türkçülük" bunlar bir siyasi ideoloji değil midir?

Ben sadece bunu sormak istiyorum.

Turkculuk bir akimdir sevgili dostum.

Her siyasi ideolojinin bir kurallar yasalar silsilesi vardır , siyasi ideolojiler yönetim esasına dayanır .

Türkçülük bundan cok farklıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

Ekle dostum
    Ne Mutlu Türk'üm diyene

eklendiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: KızıL_Shaman

Ekle demeye korkuyorum...

Yine konuyu saçma sapan yerlere getirecek tartışmalara girmeyecekseniz ekleyeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: herdogan80

quote:

Yine konuyu saçma sapan yerlere getirecek tartışmalara girmeyecekseniz ekleyeyim

Benim kendisine tahriklere kapilmamasi konusunda ricam var ozelden görüştük

Ben kendisine kefilim , ekleyiniz lutfen

Bizler laik ve Aydin insanlarız DİN ve İNANIŞ tartışma bahsi değildir otagimizda..

• Türkiye'de Türk yok diyerek saçmalayanların konusu nedense hiç kapanmıyor , ekle kardeşim şeref duyarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memeti

quote:

quote:

Arkadaşlar, amacınız niyetiniz nedir tam anlamış değilim ancak ırkçılık forumumuzda yasak, hatırlatayım dedim.

Bir tartışma çıkarmak istemiyorum fakat "Türkçüler","Türkçülük" bunlar bir siyasi ideoloji değil midir?

Her siyasi ideolojinin bir kurallar yasalar silsilesi vardır , siyasi ideolojiler yönetim esasına dayanır .

Nasıl daha farklıdır?

Bugün bu "akımı" savunan siyasi partiler vardır.Demek ki konu siyasi oluyor.Ben sadece bunu söylemek istiyorum.

Tekrar söylüyorum.Amacım herhangi bir şekilde tartışma çıkarmak değildir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: herdogan80

quote:

Benim kendisine tahriklere kapilmamasi konusunda ricam var ozelden görüştük

Ben kendisine kefilim , ekleyiniz lutfen

Bizler laik ve Aydin insanlarız DİN ve İNANIŞ tartışma bahsi değildir otagimizda..

tamamdır

• Türkiye'de Türk yok diyerek saçmalayanların konusu nedense hiç kapanmıyor , ekle kardeşim şeref duyarım.

e tabi hocam, biz türk olduğumuz için suçluyuz zaten, türkiyede türk hariç her şeyiz biz. Hitit, Asur, Sümer, Lidya'lı, fenikeli her şeyiz bir tek türk değiliz.
  • türkiyede türk yok başlığında bir makale paylaştım, okumak isteyen okusun.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Nasıl daha farklıdır?

Bugün bu "akımı" savunan siyasi partiler vardır.Demek ki konu siyasi oluyor.Ben sadece bunu söylemek istiyorum.

Tekrar söylüyorum.Amacım herhangi bir şekilde tartışma çıkarmak değildir.

Rica etsem bana Türkçülük akımını kendine siyasi ideoloji edinmiş partinin adını bana ozelden yollarmisiniz , zira oy vermek isterim seve seve. Benim bildigim yok zira.

• benide eklermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: eypenseypen

türkiyede türk yok başlığında bir makale paylaştım, okumak isteyen okusun.

link verırmısınız?
  • Sevgili yılmaz özdil in bır yazısını paylaşmak ıstıyorum:

Hastir öyle mi?

Noel arifesi...

Lefkoşa.

Kumsal Mahallesi.
    Numara 2.
    Tek katlı, bahçeli ev.
    Saat 22 suları.
    Hava ayaz.
    Boğuk, tok vuruşlar yırtıyor geceyi aniden, trok trok trok...
    Kalleş, basıyor.
    *
    Mürüvvet Hanım, lambaları söndürüyor telaşla... Hakan kucağında. Uyuyor. Bebe. 10 aylık... Dalıyor çocukların odasına, öbür koluna Kutsi'yi alıyor, 4 yaşında... “Kalk Murat” diyor bi yandan... Gözlerini ovuştura ovuştura kalkıyor Murat, henüz 6 yaşında. Eteğinin ucundan tutuyor anasının geceliğini... Dışardan hüzün abajuru gibi sızan sokak lambasının cılız ışığında, hayalet misali, parmaklarının ucuna basa basa banyoya süzülüp, dördü birden “küvet”e giriyor ve koyun koyuna sarılıyorlar, çıt çıkarmadan, duyulmasın diye nefes bile almadan...
    *
    Korkunç bekleyiş başlıyor.
    *
    Bir dakika.
    İki dakika.
    Üç dakika.
    Saniyeler...
    Asırlar gibi adeta.
    Önce şangırtı duyuyorlar.
    Pencere.
    Kırılıyor.
    Sonra, ayak sesleri...
    Salondalar.
    Vahşi haykırışları geliyor.
    Ve, tekmeyle açılıyor banyonun kapısı...
    Üç Rum.
    Tarıyorlar.
    33 el.
    *
    Evet, merhum gazeteci Sami Coşar tarafından çekilen ve hafızalarımıza mıh gibi çakılan “o fotoğraf”ın öyküsü bu...
    Kanlı Noel.
    *
    Alnından vurmuşlardı Mürüvvet Hanım'ı, yedi yerinden daha...
    Murat'tan üç kurşun çıktı.
    Kutsi'den iki.
    *
    Evin direği, baba, tabip binbaşı, evde değildi o sırada... 103 Türk köyü basılmıştı son üç günde, yaralılar vardı... Gönyeli'ye gitmişti. Göreve.
    *
    Bir babanın başına gelebilecek en büyük felaketi yaşayan bu tabip binbaşı, evlatlarının cenazesini bizzat kendi elleriyle yıkadı... Minik bedenleri santim santim yokladı, Hakan'da kurşun izi bulamadı. 10 aylık bebecik... Vücudunu yavrularına siper etmeye çalışan anacığının altında kalmış, nefessizlikten boğularak can vermişti çünkü.
    *
    Sonra?
    *
    Rum taburu vardı oralarda...
    Nizamiyesinde şu yazıyordu:
    “Cesursan, gel al!”
    *
    Türk taburu kuruldu oraya...
    Nizamiyesine şu yazıldı:
    “Cesurum, geldim aldım!”
    *
    Bugün, oralarda, utanmadan, Türkiye defolsun gitsin diye “hastir” pankartı açan Rum dalkavuğu lavuk!
    Yüreğin varsa...
    Gel de al.

• İZLERKEN TUYLERINIZ URPERIYORSA BIR SORUN VAR DEMEKTIR.

• Er meydanlarından çekilir oldun
    Çorak iklimlere ekilir oldun
    Eğilmek bilmezdin bükülür oldun…
    Sürer mi bu gaflet; daha kaç sene?
    Uyan ey Türk uyan! Uyumak nene?

Boşaldın boşaldın.. Dolabilmedin,
    Gidişin o gidiş.. Gelebilmedin…
    Döktüğün kanları alabilmedin…
    Şah damarlarına yapışan kene
    Sömürür mü seni; daha kaç sene?
    Bakın şu Oğuz’un torunlarına;
    Kara taş bağlamış karınlarına!
    Umutsuz gözlerle yarınlarına
    Bakarlar mı dersin; daha kaç sene?
    Uyan ey! … Kendine dönmeyi dene!

Eski sandıklarda harsın, tören ey!
    Hain, çaşıt dolu; yanın, yören ey!
    Bağlı tutsak sanır seni gören ey!
    Bu böyle sürer mi; daha kaç sene?
    Uyan ey! … Kendine dönmeyi dene.

Bak ne der Oğuz Han, Alparslan, Tuğrul:
    Ey Bozkurtlar soyu! Yerinden doğrul!
    Silkin! … Öz mâyanla yeniden yoğrul!
    İnsanlığı nûra kavuştur yine

Acunda ne varsa kurudan, yaştan
    Al Dede Korkut’tan, Hacı Bektaş’tan
    Malazgirt ufkuna doğ yeni baştan…
    Dilerim Tanrı’dan bu devran döne,
    Uyan ey Türk! … Uyan! Uyumak nene?

Seni aldatmasın ‘Batı’ denilen,
    Onun mayasıdır ‘katı’ denilen,
    Onun iç yüzüdür ‘kötü’ denilen…
    Odur özsuyunu sömüren kene!
    Sen uyan; onu da düşün!
    Kaç parçaya bölmüşler seni?
    Sonsuz bir sahraya salmışlar seni…
    Kanadını kırıp yolmuşlar seni..
    Kalk, doğrul yerinden! Yürü, geç öne!

Yıkıldın, yakıldın: ‘devrim’ dediler,
    Soysuzlaştırıldın ‘evrim’ dediler,
    Bozkurta it, ite ‘yavrum’ dediler..

Türk Bilge Kağan der ‘İşitin beni!
    Benim çağlar aşan, benim en yeni.
    Ey Türk! Bir gün gaflet basarsa seni
    Gönül ver, kulak tut bendeki üne,
    Uyan Ey! Kendine dönmeyi dene! ‘

‘Üstten gök basmayıp yer çökmeyince
    Hainler türeyip bel bükmeyince
    Seni gafil bulup kan dökmeyince
    Türk’ün bir düşmanı çıksa da bine
    İlini, töreni bozamaz yine! ‘

Köklerinden koptu okumuşların,
    Batıyı put yaptı okumuşların,
    Yaptığına taptı okumuşların…
    Ey Türk! Kendine dön! Yad, yaban nene
    Kalk, doğrul yerinden, yürü geç öne!

Dinle! Dövülmekte… Çağrı kösleri,
    Dinle! Yakındadır… Ayak sesleri,
    Bozkurtların sıcak, hür nefesleri
    Ufkunu doğudan sarsın da yine
    Kalk! Doğrul yerinden! Yürü, geç öne!

Sen, Oğuz Ata’nın has milleti, sen!
    Sen, son Peygamberin has ümmeti, sen!
    O seni boğmadan, boğ zilleti sen! …
    Uyan! Ey Türk oğlu! Uyumak nene?

Medet ummaya gör kızıl surattan,
    Seni mahrum koyar aşktan, muraddan,
    Çağla Sakarya’dan, kükre Fırat’tan..
    Kara, kızıl, sarı.. Sür, topla yine;
    Bunlardır özünü sömüren kene!

Destanlar yazılır, şanına lâyık,
    Yine de erişmez ününe lâyık,
    Olursan soyuna, dinine lâyık…
    Geçer bu gafletin; sürmez çok sene,
    Uyan ey Türk oğlu! Uyumak nene?

beni de ekleyin arkadaşlar.. ne zamandır böyle bir platform var mı diye araştırıyordum bulduğuma sevindim..

• @ memeti
    Video çok dokunaklıydı teşekkürler
  • Artık beni de ekle demekten bıktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nocen

@ memeti

begenmenıze sevındım, demekkı sızdede sorun yok. zıra banada cok dokundu.

bizler ayrıstırma,oteleme,bozma meraklısı ınsanlar degılız. bızce her insan yasam hakkını doyasıya kullanmalı bu dunyada.

butun ınsanları, butun mılletlerı severız bız, ama encok kendı mılletımızı severız. dusunun kendı cocugunuzu mu daha cok seversınız yoksa komsunun cocugunumu?

bız ınsanlarımızın gencecık yasta hayata veda etmesını ıstemıyoruz.dılegımız kımse olmesın. ama bızım evlatlarımızı öldurmeye-yoketmeye karar kılmıs bırılerı varsa gerekenıde yaparız, bu butun dunyada gecerlıdır.

son gunlerın gundemı teror ıken bız Türkçuler fasıst ve kafatascı olarak lanse edılmeye calısıyor.

HAYIR, BIZ TURKCULER ; VATANIN VE MILLETIN MENFAATINI HERSEYDEN USTUN TUTAN, HICBIR SIYASI HEGOMANYA ALTINDA OLMAYAN, BARISCI , INSAN HAKLARINA SAYGILI, AYDIN, İLİM VE BİLİME ÖNEM VEREN KİŞİLERİZ.

ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATURK TUR, REJIMIN YADA YONETIMIN DUSMANI DEGIL, BİLHAKIS TURKIYE CUMHURIYETI DEVLETININ VARLIGININ EBEDIYEN SURMESINDEN YANAYIZ.

LUTFEN BIZI KARALAMAKTAN VAZGECINIZ, BIZ HICBIR SIYASI IDEOLAJININ UZANTISI DEGILIZ.

BIRAKIN HERKES SEVDIGI VE INANDIGI SEY ILE MUTLU OLSUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dopamine. -- 22 Ağustos 2012; 23:55:05 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nocen

@ memeti

begenmenıze sevındım, demekkı sızdede sorun yok. zıra banada cok dokundu.

bizler ayrıstırma,oteleme,bozma meraklısı ınsanlar degılız. bızce her insan yasam hakkını doyasıya kullanmalı bu dunyada.

butun ınsanları, butun mılletlerı severız bız, ama encok kendı mılletımızı severız. dusunun kendı cocugunuzu mu daha cok seversınız yoksa komsunun cocugunumu?

bız ınsanlarımızın gencecık yasta hayata veda etmesını ıstemıyoruz.dılegımız kımse olmesın. ama bızım evlatlarımızı öldurmeye-yoketmeye karar kılmıs bırılerı varsa gerekenıde yaparız, bu butun dunyada gecerlıdır.

son gunlerın gundemı teror ıken bız Türkçuler fasıst ve kafatascı olarak lanse edılmeye calısıyor.

HAYIR, BIZ TURKCULER ; VATANIN VE MILLETIN MENFAATINI HERSEYDEN USTUN TUTAN, HICBIR SIYASI HEGOMANYA ALTINDA OLMAYAN, BARISCI , INSAN HAKLARINA SAYGILI, AYDIN, İLİM VE BİLİME ÖNEM VEREN KİŞİLERİZ.

ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATURK TUR, REJIMIN YADA YONETIMIN DUSMANI DEGIL, BİLHAKIS TURKIYE CUMHURIYETI DEVLETININ VARLIGININ EBEDIYEN SURMESINDEN YANAYIZ.

LUTFEN BIZI KARALAMAKTAN VAZGECINIZ, BIZ HICBIR SIYASI IDEOLAJININ UZANTISI DEGILIZ.

BIRAKIN HERKES SEVDIGI VE INANDIGI SEY ILE MUTLU OLSUN

Ben kendimi milliyetçi bir insan olarak tanımlıyorum
    Ama benim milliyetçiliğim
    Bir ülkücününkine benzemez
    Maalesef ordakiler okumayı da düşünmeyi de sevmezler
    Üni. de birkaç kez gitmiştim,bilirim
    Demek istediğim
    Tam bağımsızlığı hedefleyen
    Emperyalizme karşı duran herkes
    Benim nazarımda vatan severdir

• Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre, Anadolu Türklerinin Orta Asya’daki Türk halkları ile genetik yönden benzerlik gösterdiği görülmektedir. Orta Asya Türk halklarının Y-Haplogroup DNA’sında sıklıkla bulunan R1a, R1b ve J kromozomları[8] benzer oranlarda Anadolu Türklerindeki oranlarla örtüşmektedir. [9] Nitekim Yao ve arkadaşları tarafından İpek Yolunda yapılan bir başka araştırmada Avrasya'ya özgü kabul edilen haplogroup sıklıklarının en çok Uygurlarda (%42.6), Özbeklerde (%41.4), Kazaklarda (%30.2) ve az miktarda da Moğollar (%14.3) ile Huilerde (%6.7) bulunduğu belirtilmiştir. [10] Bu araştırmalar, Türklerin Anadolu'ya gelmeden önce de genetik yönden zengin olduklarını ve bu bağlamda Anadolu gen havuzuna katkıda bulunduklarını göstermektedir.
    Urumçi’de yaşayan Uygur Türkleri üzerinde yapılan başka bir araştırmada Kafkaslar'da, Orta Doğu'da ve Avrupa'da sık görülen genler ölçülmüş ve Uygur Türklerinin %25.8 J, %22.6 R1a ve %19.4 R1b[11] Y-DNA haplogroup oranlarına sahip olduğu görülmüş; benzer şekilde Anadolu Türklerinin ise bu Y-DNA genlerine %24 J, %7.5 R1a ve %16 R1b[12] oranlarında sahip olduğu başka bir araştırmada belirtilmiştir. Her iki bulgu karşılaştırıldığında Türkler’in henüz Anadolu’ya gelmeden önce R1a, R1b ve J gibi Orta Asya Türk topluluklarında görülen Y-DNA kromozonlara sahip oldukları tahmin edilmektedir[13].
    2010 yılında, Kim ve arkadaşları tarafından Moğolistan'ın doğusunda yürütülen arkeolojik bir çalışmada, yaklaşık 2000 yıl öncesine ait Asya Hunlarının mezarlarına rastlanmıştır. Hunların seçkin sınıfına özgü olduğu belirtilen üç iskeletin de Y-DNA genetik testleri yapılarak, Hint-Avrupalı sayılan paternal R1a Y-kromozomunun yüksek oranda bulunduğu belirtildi. Bu bulguların, paternal R1a Y-kromozomunun Volga bozkırlarından yayıldığına kanıt olabileceği ve bu bağlamda Kurgan hipotezini destekleyeceği belirtilmektedir. Türklerin öncüsü sayılan Asya Hunlarının 2000 yıl önce bu gene sahip oldukları bu araştırmayla kesinleşmiştir.[14]
    Mergen ve arkadaşları tarafından yapılan genetik bir araştırmada, Anadolu'nun farklı bölgelerinden rastgele 75 birey seçilmiş, Genomik DNA D-loop bölgelerinin dizilimleri analiz edilerek Anadolu halkının, Orta Asya Türk toplulukları (Kazak, Uygur ve Kırgız) ve Avrupa toplulukları (İngiliz, Alman, Fransız, Yunan, Bulgar, Fin) ile karşılaştırması yapılmıştır. Segment HVS I mtDNA dizilişleri temel alınarak yapılan karşılaştırmada Anadolu nüfusunun, Avrupa halklarına oranla en çok Orta Asya Türk topluluklarına ve İngilizlere benzediği ortaya çıkarılmıştır. Bu araştırma sonucunda Anadolu Türklerinin, mtDNA genetik yapısı bakımından Orta Asya Türk topluluklarına daha çok benzediği belirlenmiştir.[15]

8-^ Shou WH, Qiao EF, Wei CY, Dong YL, Tan SJ, Shi H, Tang WR, Xiao CJ., Y-chromosome distributions among populations in Northwest China identify significant contribution from Central Asian pastoralists and lesser influence of western Eurasians, J Hum Genet. 2010 May;55(5):314-22. Epub 2010 Apr 23. Quoted:"The J2-M172 lineages likely entered China during the eastward migration of Central Asians."

9-http://www.scs.illinois.edu/~mcdonald/WorldHaplogroupsMaps.pdf

10-http://mbe.oxfordjournals.org/content/early/2004/08/18/molbev.msh238.full.pdf+html

11-^ Yali Xue, Tatiana Zerjal, Weidong Bao, Suling Zhu, Qunfang Shu, Jiujin Xu, Ruofu Du, Songbin Fu, Pu Li, Matthew E. Hurles, Huanming Yang, and Chris Tyler-Smith, Male demography in East Asia: a north-south contrast in human population expansion times, Genetics, 172:4 (April 2006): pages 2431-2439

12-http://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml

13-http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC56946/

14-^ Kim et al. A western Eurasian male is found in 2000-year-old elite Xiongnu cemetery in Northeast Mongolia, Am J Phys Anthropol. 2010 Jul;142(3):429-40, quoted pg.2 "The Kurgan expansion hypothesis explains the IndoEuropean expansion from the Volga steppe region (Gimbutas, 1973; Mallory, 1989).The paternal Y-chromosome single nucleotide polymorphisms (Y-SNP) R1a1 is considered as an Indo-European marker, supporting Kurgan expansion hypothesis (Zerjal et al., 1999; Kharkov et al., 2004; Haak et al., 2008). Recent finding of R1a1 in the Krasnoyarsk area east of Siberia marks the eastward expansion of the early Indo-Europeans (Keyser-Tracqui et al., 2009). R1a1 was not found in Scytho-Siberian skeletons from the Seby¨stei site of Altai Republic or in Xiongnu skeletons from Egyin Gol of Mongolia (KeyserTracqui et al., 2009)." quoted p.10: ", paternal, maternal, and biparental genetic analyses were done on three Xiongnu tombs of Northeast Mongolia 2,000 years ago. We showed for the first time that an Indo-European with paternal R1a1 and maternal U2e1 was present in the Xiongnu Empire of ancient Mongolia"

15-http://http://www.ias.ac.in/jgenet/Vol83No1/39.pdf

(ALINTI)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.