Şimdi Ara

Donanım Haber Türkçüler Otağı(600+ Türkçü Bu Otağıda) (125. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.687
Cevap
91
Favori
161.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kayra Han.

"200 UYGUR TÜRKİYE'YE GELSİN" KAMPANYASI SONUÇ VERDİ, UYGURLARA VİZE VERİLDİ

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ve
    MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'ın çabalarıyla Tayland'ta mülteci olarak bulunan ve Çin'e iade edilip öldürülmelerinden korkulan 220 Uygur Türkü'ne vize verildi. Uygur kardeşlerimiz Türkiye'ye geliyor.

220 Uygur Türkünün Türkiye'ye Getirilmesi Hususundaki çaba ve girişimleri için üç yiğit milletvekiline ve vizeleri veren Türkiye Cumhuriyeti'mize teşekkür ederiz.

emeği geçen herkesten Allah razı olsun helal olsun vekıllerımıze
  • beni de eklermisin
  • Eklemeler yapılmıştır kandaşlar.

450 Sınırına geldik.Ancak mesaj sayımız biraz az.Tüm kandaşlarımından rica ediyorum lütfen biraz daha fazla katılım gösterelim.
  • quote:

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ve
    MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan'ın çabalarıyla Tayland'ta mülteci olarak bulunan ve Çin'e iade edilip öldürülmelerinden korkulan 220 Uygur Türkü'ne vize verildi. Uygur kardeşlerimiz Türkiye'ye geliyor.

220 Uygur Türkünün Türkiye'ye Getirilmesi Hususundaki çaba ve girişimleri için üç yiğit milletvekiline ve vizeleri veren Türkiye Cumhuriyeti'mize teşekkür ederiz.

Çok iyi haber, o kadar internet ortamında haber takip etmeme rağmen bu haberi görmedim.

• quote:

Görmüştüm bu haberi gerçekten çok güzel bir haber. Yüreğime bir nebze olsun su serpilmiş oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: herdogan80

"Bizans ordusunun geri dönüşü sırasında, Türk'ün biri yalçın bir kayaya çıkarak oraya yerleşmiş ve kayanın önünden geçen birçok Bizanslıyı okla öldürmüştü. Okların her biri öldürücüydü. Çünkü bunlar kalkan ve zırhları deliyorlardı. Müthiş bir bela idiler. Cesaretlerini göstermek isteyen birçok Bizanslı ona karşı çıkarak kan ter içinde Türk'ün yakınına kadar gelip ona ok ve mızraklarıyla saldırmışlardı. Türk ise sanki kendisine fırlatılan ok ve mızraklar arasında dans eder gibiydi. Sonra kendisi hücuma geçiyor ve karşısındaki düşmanlarını öldürüyordu."

Muharrem Kesik
    (At Üstünde Selçuklular,
    Türkiye Selçuklularında Ordu ve Savaş,
    Timaş Yayınları, İstanbul 2011, Sf.80)

Selçuklu oklarının öldürücü olmasının bir sebebi var. Selçuklular temren(ok ucu) olarak obsidyen kullanıyorlar. Bir nevi cam. Vücuda girince o temren paramparça oluyor. Cerrahi müdahale de yapılamıyor elbette. O oku yiyen ölecek yani başka yolu yok.

• beni de ekle kandaşım

Üstte gök çökmedikçe, altta yer denizi delinmedikçe, ilini töreni kim bozabilir?
  • herdogan80 kullanıcısına yanıt
    Ekler misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetenler hiçbir şey yapmıyor bu konuda o beni kahrediyor.Biz en büyük TÜRK Devletiyiz fakat dış politika konusunda TÜRKLÜK adına hiçbir varlık gösteremiyoruz.Suriye meselesi,Mısır Meselesi,İran'a ambargo gibi konular Devletimizi nedense daha çok ilgilendiriyor(?)

Böyle devam ederse Doğu Turkistan gibi özerk yönetimleri geçtim bağımsız Türk Devletleri bile işgalle burun buruna gelecek.Sanırım şu an Türk kelimesi sadece Devletimizin adında geçiyor.Başka konularda TÜRKLÜĞÜN esamesi okunmuyor.

@Tarîhçî

Atalarımıza helal olsun o zaman ne gibi taktiklerle kendisinden kat kat büyük orduları yeniyormuş.Şimdi ise uyduruk terör örgütleri ile müzakere(!) yapıyoruz.
  • Otağımıza katılmaktan onur duydum.
    Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin!

• quote:

Kızmak gerçekten gereksiz tebrik etmek lazım. Çünkü bizim yapamadığımızı onlar yapıyor hani nerede o başka milletlerin egemenliği altında yaşayaman Türkler? Biraz inancım vardı o bile kalmadı artık ne basiretsiz bir milletiz biz yazıklar olsun.

Rusya Kırım'dan Sonra Türkistan'a Gözünü Dikti !

https://www.facebook.com/photo.php?v=640159829390431

Acı ama gerçek. ŞU an da Türkiyenin ve Türklerin dünya üzerindeki konumu günümüzde yaşanan olaylardan belli oluyor.
    Biz daha kendi ülkemizde söz sahibi olamazken diğer Türk topraklarını ne kadar savunabiliriz ki? Şu an içinde yaşadığımız Türkiye nin toprak bütünlüğü ne kadar teminat altında. Yarın ne olacağı belli mi???

Ancak bu iş oturup ağlamakla sızlamakla olmaz. Kaliteli dürüst zeki iç ve dış dünyayı iyi bilen , strateji alanında uzman insan yetişmediği sürece, ülke eğitim seviyesinin ve ekonomik gücünün artmadığı ve + diğer etkenler olmadığı sürece bu durum Türkiyenin lehine çevrilemez. Ülke güçlü olamaz. Dolayısıyla dünya sahnesinde etkin rol oynayamaz.

• Beni de ekleyin rica etsem
  • "YA SEV YA TERKET"
    "TÜRK' ÜN TÜRK'TEN BAŞKA KARDAŞI YOKTUR"
    "HER İNSAN DOĞABİLİR AMA TÜRK DOĞMAK AYRICALIKTIR."
    "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE"
  • Ekler misiniz?
  • Ekler misiniz hocam
  • Yaz hocam.

• peşin hüküm mü? onu sen yapıyorsun zaten. ayrıca milliyetçi-ırkçı(kendi ırkını) olduğunu bana akla uygun argümanlarla açıklayabilir misin?
  • stevan kullanıcısına yanıt
    Başkalarına hakeret edip onları alçaltmaya çalışarak kendini üstün görmeye falan mı çalışıyorsun?

Tartışmak falan istiyorsun fikirlerini koy ortaya tartışalım.

Felsefe falan demişsin sanırım YGS-LYS için felsefe çalışıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevan

peşin hüküm mü? onu sen yapıyorsun zaten. ayrıca milliyetçi-ırkçı(kendi ırkını) olduğunu bana akla uygun argümanlarla açıklayabilir misin?

Sen milliyetçiliği kavmiyetcilik ile karıştırdın, ne olduğunu öğrenmek mi istiyorsun aç Mehmet Akif'ten safahat'i oku. Oku ve öğren.
    Türk milletine bağlılık, devletine sevgi, saygı ve sadakatla bağlı olmak milliyetçilikdir.

Not:Felsefe okuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Osman_E -- 5 Nisan 2014; 20:40:59 >
  • felsefe de tartışabiliriz istersen,
    ben diyorum ki insanları milletlerine göre ayırıp herkesin kendininkini yüceltmeye çalışması neferi olması aptallıktır, sen burda doğmuşsun burda gördüğünü savunuyorsun bir başkası kendi doğdu yerdekini savunuyor amerikalı türk milliyetçisi gördün mü hiç veya benzeri diğerlerini, devlet;millet bunlar saçmalıktır
    son olarak, felsefe okuyup milliyetçilik yapıyorsun ne denir ki sana osman hiç bir halt anlamıyorsun heralde
  • 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.