Şimdi Ara

Donanım Haber Türkçüler Otağı(600+ Türkçü Bu Otağıda) (119. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.687
Cevap
91
Favori
161.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Türkçü2014

quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Türkoğlu35

quote:

http://kazakeli.kz/ destek olun mavi butonu tıklayın arkadaşlar, yayın hızlıca. Aşağıdaki sayfada gördüm, herkes el atmalı bence.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151927385653531&set=a.10151927385253531.1073741942.192236228530&type=1&theater

Site açılmıyor. Fazla mı yüklenildi ne.

Şimdi gördüm, sitede fitne fesat mı dönüyor birden bu farkı nasıl yapabildiler?

Ruslar kısmen başarılı olmuş demek ki.

Bu anketi 300 milyon Türk'e yetiştirebilseydik süper olurdu :/

Yetiştirebilsek Turan İmparatorluğu olurdu,Kazakistan diye bir yer olmazdı.

Hocam o zaman altay-ural familyasına tamamen ulaşsak 500 milyonu aşardık sanırım :)

Bence Türkçü fikriyatı sulandırmaya gerek yok,öyle bakacak olursak hümanistlerle aynı çizgiye gelmemiz gerekir en sonunda.Evet bu gibi konular önemlidir ancak bilimsel çapta sadece.Siyasi çapta Türkçülüğe giremezler bile.

Ulaşsak dedim be hocam, ama diğerlerinin de turan adına yaptıklarını görüyorum, şu zaman için az olsa da. Ne yazık ki bir çok insan kendini düşünmekten bu adımlar yavaş atılıyor..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

http://kazakeli.kz/ destek olun mavi butonu tıklayın arkadaşlar, yayın hızlıca. Aşağıdaki sayfada gördüm, herkes el atmalı bence.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151927385653531&set=a.10151927385253531.1073741942.192236228530&type=1&theater

Hocam o zaman altay-ural familyasına tamamen ulaşsak 500 milyonu aşardık sanırım :)

Bence Türkçü fikriyatı sulandırmaya gerek yok,öyle bakacak olursak hümanistlerle aynı çizgiye gelmemiz gerekir en sonunda.Evet bu gibi konular önemlidir ancak bilimsel çapta sadece.Siyasi çapta Türkçülüğe giremezler bile.

Ulaşsak dedim be hocam, ama diğerlerinin de turan adına yaptıklarını görüyorum, şu zaman için az olsa da. Ne yazık ki bir çok insan kendini düşünmekten bu adımlar yavaş atılıyor..

Sulandırmayalım derken Ural-Altay vs. işin içine katarak genişletmeye gerek yok,Türkler biz bize yeteriz.

Kapitalizm hocam o işte.Sadece midesini düşünüyor millet.Kimse de geçim derdi diye savunmaya kalkmasın,durumu iyi olanlar da daha fazla para için çalışıyor,yani bu hırsın sonu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü2024 -- 11 Şubat 2014; 22:47:58 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sulandırmayalım derken Ural-Altay vs. işin içine katarak genişletmeye gerek yok,Türkler biz bize yeteriz.

Kapitalizm hocam o işte.Sadece midesini düşünüyor millet.Kimse de geçim derdi diye savunmaya kalkmasın,durumu iyi olanlar da daha fazla para için çalışıyor,yani bu hırsın sonu yok.

Haklısınız, azerbaycanlılar sosyal medya'da kendilerini çok gösteriyorlar, türkmenistanlılar biraz daha mesafeli gibi. Gagauzlar(gök oğuzlar) dini seçimi yüzünden aramızdaki bazı insanlar tarafından uzaklaştırılıyor. Kırgızlar, kazaklar ve özbekler için bir şekilde araya fitne fesat sokanlar çıkıyor. Bize çoğrayfa açısından yakın diğer türkmenler adına bir şeyler diyemiyorum, can sıkıcı bir durumdalar..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Haklısınız, azerbaycanlılar sosyal medya'da kendilerini çok gösteriyorlar, türkmenistanlılar biraz daha mesafeli gibi. Gagauzlar(gök oğuzlar) dini seçimi yüzünden aramızdaki bazı insanlar tarafından uzaklaştırılıyor. Kırgızlar, kazaklar ve özbekler için bir şekilde araya fitne fesat sokanlar çıkıyor. Bize çoğrayfa açısından yakın diğer türkmenler adına bir şeyler diyemiyorum, can sıkıcı bir durumdalar..

İslami kapitalizm yıkılmadığı müddetçe yakınlaşamayız diğer Türklere.

• Kızlarımız nasıl giyineceğini bilir, Araplardan öğrenecek değiliz

Nazarbayev: "Bizim kızlarımız nasıl giyineceğini bilir, Araplardan öğrenecek değiliz." demiş.

https://tr-tr.facebook.com/photo.php?v=677568352302464&set=vb.100001479153996&type=2&theater
  • Ekler misiniz benim için bir gururdur bu
  • Geç de olsa takipteyim.
  • Benide yaz kardeşim
  • Benide ekle kardeşim.
  • ekler misiniz
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
  • Beni de ekler misiniz? Böyle bir otağda adımın bulunmasından şeref duyarım.

BİLGE KAĞAN’IN DİLİNDEN

Bugüne getirip dünü
    Bilge Kağan öğüdünü
    Yazıldığı bengi taştan
    Dinleyelim yeni baştan:

Türk Milleti!
    Sen, hürken
    Esareti düşünmezsin,
    Tokken açlığı.
    Dilinle kaybedersin
    Can verip aldığını.
    Sahibi olduğunun
    Kıymetini bilmezsin.
    Ardından koşarken yitirdiğinin
    Kanın nehir gibi akar,
    Dağ gibi yığılır kemiğin.

Yokluğun eşiğinden
    Kaç kere döndün geri.
    Her felaket toparladı
    Tekrar var etti seni.
    Şükür Görklü Tanrı’ya,
    Kutlu devlet güneşi
    Hiç batmadı ufkunda.
    Gölgesinde tuğunun
    Yıllara, yüzyıllara
    Ninni söyledi huzur.
    Yer uyudu, su uyudu.
    Çektiğin çileleri
    Sen, her sefer unuttun.

Türk Milleti!
    Unutursan, uyursan;
    Düşman kuşatır usuldan
    Güler yüzle kandırır,
    Tatlı dille inandırır.
    Zehri vermez doğrudan,
    Parasıyla ballandırır.
    Palazlanır diz çökenler.
    Baş eğenler baş kaldırır.
    Kimi yurt ister yurdundan,
    Kimi verginden pay alır.

Türk Milleti!
    Unutursan, uyursan;
    Düşman davranır usuldan
    Sütü bozukları bulur,
    Onlar makamlar doldurur.
    Horlarlar anadilini,
    Unutturup benliğini
    Bozarlar töreni, ilini.
    Hanımlık kızların cariye,
    Beylik erkek evlatların kul olur.

Kendi çiçeğine uçur arını,
    Bal olmaz elin gülünden.
    Oğuz’un soyu kulak ver,
    Dinle can-ı gönülden.
    Binlerce yıl öteden
    Bugünü gören taş söyler.
    Gökte olmuş Bilge Kağan
    Milletiyle hesaplaşır,
    Acı söyler, hoş söyler.

Ey Türk!
    Titre kendine dön.
    Kendine dönmezsen, bitersin.
    Tarihe gömülür yitersin.

Fazıl Ahmet BAHADIR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarık-16 -- 17 Şubat 2014; 7:05:03 >

• Otağın nüfusu 400 kişiyi aşmış, her ne kadar %95 kadarı bir kere yazıp bir daha ortada görünmese de. Ben de bu yüzden önemli bir konuya değineceğim.

Türkçülük dediğimiz zaman aklınıza ne geliyor, en önemli unsurları size göre nedir desem aşağı yukarı aynı yanıtlar geleceği gibi daha az olmakla birlikte farklı farklı yanıtlar da gelir. Ancak bana göre Türkçülüğün en önemli unsurlarından biri "Türkçe"dir. Anadilimiz için duyarlılık göstermemiz, yapmamız gerekenlerin belki de en başında gelir. Çünkü dil, bizi birbirimize bağlayan en önemli unsurdur. Kaybedilen toprağınızı bile bir gün geri alabilirsiniz ama dilinizi kaybederseniz, her şeyinizi kaybedersiniz ve bir daha kolay kolay geri alamazsınız.

Günümüz Türkiye'sinde, popüler Batı kültürünün ve Arap kültürünün ne kadar egemen olduğu ortada. Onlar gibi giyiniyor, onların yediklerini yiyor, onların dinledikleri müzikleri dinliyor, onlara göre yaşıyoruz. Belki de en kötüsü yavaş yavaş onlar gibi konuşmaya başlıyoruz.

İslam'ın indiği dil olduğu için Arapça'ya kutsallık atfedip konuştuğumuz her 10 sözcükte ortalama 3-4 tane Arapça sözcük kullanıyoruz.
    Daha çekici görünmek için konuştuğumuz her 10 sözcükte yine ortalama 3-4 tane İngilizce sözcük kullanıyoruz.

Bunu "mankurt" olarak tanımladığımız kişiliklerin yapmasını artık garipsemiyorum ama"Türkçüler Otağı"na yazıp ta kullandığı takma ad SS-Oberstgruppenführer, HEISENBERG, Shikari, imperium gibi Türklük ve Türkçe ile ilgisi olmayan arkadaşların yapması zoruma gidiyor. Üstelik yabancı takma adlardan sadece son 4 tanesini yazdım. Geriye gitsem onlarca var.

Peki arkadaşlar soruyorum size bunun nedeni nedir ? Yukarıda yazdığım gibi Türkiye'de ortalama bir kişi, kendisine dayatılan Arap ve Batı kültürü dolayısıyla yukarıda yazdıklarımı yapıyor. Bu yüzden ona şaşırmıyorum. Ama kendini Türkçü olarak tanımlayan bir yere gelip katılmak istiyorsanız, "ben de varım" diyorsanız konuyla ilgili az veya çok bilincinizin olması gerekir. Sizi Türkçe yaşamaya çağırıyorum ve diyorum ki; emin olun Türkçe bir ad yerine yabancı bir ad kullandığınızda karşıdan hiç te güzel durmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

Gel de bunu bizdeki dinci yobazlara anlat. Adam ne güzel konuşmuş.

Kadını aşağılayan,onlara birer cinsel meta gözüyle bakan bu takunyalılardan tiksiniyorum,müslümanlık falan değil bidiğin sapıklık bunlarınki. Asıl içimizdeki tehlike bölücü etnik süprüntüler değil bunlar gibi cahil halkı peşine takıp sürükleyecek din tacirleridir. Bu ülkede Allah,kitap diyerek başbakan olunuyorsa dinin etksini varın sizi düşünün.

• İki tane ismim var. İkisi de Türkçe: Ozan Eren.
  • cümleten hayırlı akşamlar..
    yukarıda gördüğüm kadarıyla kürtlükle ilgili bazı tartışmalar yaşanmış..bu konuda niyetinin saf olduğuna inandığım ama yanlış sözler söyleyen otağ üyeleri var..doğu meselesiyle ilgili her türk evladının bu kitabı okuması gerektiği taraftarıyım:DOĞU ANADOLU GERÇEĞİ-Seyyid Ahmet Arvasi
    tanımayanlar belki vardır yazarın viki'deki sayfası..kendisi Hz.Muhammed(sav)'in seyyid soyundan torunudur,doğulu bir TÜRK MİLLİYETÇİSİDİR
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Seyyid_Ahmet_Arv%C3%A2s%C3%AE
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=440183
    kitaptan ufak bir özet diyebileceğimiz bir kısım
    http://www.hikayeler.net/yazilar/100679/seyyid-ahmet-arvasi-ve-dogu-anadolu-gercegi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmt_one -- 19 Şubat 2014; 20:47:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gmt_one

cümleten hayırlı akşamlar..
    yukarıda gördüğüm kadarıyla kürtlükle ilgili bazı tartışmalar yaşanmış..bu konuda niyetinin saf olduğuna inandığım ama yanlış sözler söyleyen otağ üyeleri var..doğu meselesiyle ilgili her türk evladının bu kitabı okuması gerektiği taraftarıyım:DOĞU ANADOLU GERÇEĞİ-Seyyid Ahmet Arvasi
    tanımayanlar belki vardır yazarın viki'deki sayfası..kendisi Hz.Muhammed(sav)'in seyyid soyundan torunudur,doğulu bir TÜRK MİLLİYETÇİSİDİR
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Seyyid_Ahmet_Arv%C3%A2s%C3%AE
    http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=440183
    kitaptan ufak bir özet diyebileceğimiz bir kısım
    http://www.hikayeler.net/yazilar/100679/seyyid-ahmet-arvasi-ve-dogu-anadolu-gercegi/

Kendisini epey okumuşluğum vardır. Yani haybeye konuşmayacağım.

Seyyid Ahmet Arvasi Türk milliyetçisi değildir, ümmetçidir. Bunu bir kaç satır yazısından bile rahatlıkla anlayabilirsiniz. Tabi ülkemizde "Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur." ve "İslam hassasiyeti olmayan milliyetçiliğin içi boştur." gibi bir düşünceyle Türk milliyetçiliği yapıldığı için pek te şaşırmıyorum. Kendisi, Yenisey yazıtlarında "Kürt" kelimesinin geçmesi ve buradan hareketle Kürtlerin Türk olması gibi cahilce teorileri desteklemektedir. Kürtlerin tarihte yaşadıkları yerler az çok bellidir. Zahmet olmazsa haritayı bir açıp bakın bakalım Yenisey neredeymiş. Kürtleri Türklere sevimli göstermek ve müttefik yapmak için uydurulan ilk düzmece değil bu. Aynı amaç için sürekli "Pkk, Ermeni terör örgütüdür." düşüncesi pompalandı yıllarca. Hani Kürtler masum, Ermeniler değil ya ondan. (!)

Konuyla ilgili olarak daha fazla bilgi için özellikle yazının son kısımlarına dikkat edin.
    http://www.bilinmeyenturktarihi.com/kurt-adinin-gectigi-iddia-edilen-eleges-aniti.html

• Tüylerim diken diken oldu hele o bayrakların bir arada dalgalanması yok mu
  • Ekler misin ?
  • 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.