Şimdi Ara

Donanım Haber Türkçüler Otağı(600+ Türkçü Bu Otağıda) (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.687
Cevap
91
Favori
161.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Altaylardan

MHP'de de Türkcüler cogunlukta. Eger MHP ile araya "onlar Türkcü degil" diyerek duvar örmeye kalkilirsa bu Türkcülügü bölmekten baska bir ise yaramaz ve bu Türkcülüge hizmet etmek degil aksine Türkcülügü baltalamak olur.

Peki Mhp(Türklüğe hakaret eden Necip Fazılı gazetesinde övecek kadar Araplaşmış MHP) Ateist Türkçüleri kabul eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay_Turk

quote:

MHP'de de Türkcüler cogunlukta. Eger MHP ile araya "onlar Türkcü degil" diyerek duvar örmeye kalkilirsa bu Türkcülügü bölmekten baska bir ise yaramaz ve bu Türkcülüge hizmet etmek degil aksine Türkcülügü baltalamak olur.

Peki Mhp(Türklüğe hakaret eden Necip Fazılı gazetesinde övecek kadar Araplaşmış MHP) Ateist Türkçüleri kabul eder mi?

LUTFEN HICBIR SIYASI PARTI ILE ALAKALI SIYASI TARISMA YAPMAYINIZ ARKADASLAR YOKSA MESAJLARI SIKAYET ETMEM SOZKONUSU

BUNU KONUNUN SILINMEMESI ICIN RICA EDIYORUM

AYRICA BURASI HICBIR SIYASI PARTININ OTAGI DEGIL BIZIM OTAGIMIZ

DIN VE MEZHEP BIZDE FARKETMEZ BAGIMIZ KAN BAGIDIR BAGIMIZ TÜRK OLMAKTIR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Dostum konuyu yine saptırmayın.

Öncelikle bende Müslümanım ve böyle islamı Araplaşmak olarak göstermen bir hakarettir.

Ben her şeyden önce bir Türkçüyüm ve bunla gurur duyarım bu konuyu yine dine ve siyasete çekmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

benide eklermisiniz
    teşekkürler

Ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: herdogan80

quote:

quote:

Dostum konuyu yine saptırmayın.

Öncelikle bende Müslümanım ve böyle islamı Araplaşmak olarak göstermen bir hakarettir.

Ben her şeyden önce bir Türkçüyüm ve bunla gurur duyarım bu konuyu yine dine ve siyasete çekmeyin.

Bakalım başka kim uyaracak konuyu uzatmeyın diye diye post atıp duruyorlar.

• quote:

Burada konuyu açan ve otağın başkanı olan kişi benim memetide onur üyesi forum yönetimi bizden bu tartışmaları engellememizi istiyor.
  • quote:

quote:

Burada konuyu açan ve otağın başkanı olan kişi benim memetide onur üyesi forum yönetimi bizden bu tartışmaları engellememizi istiyor.

Tamam da arkadaş uyarmış zaten bende konudayım hani susmuşum dedim bu uyarma faslı gece yarısına kadar sürmeden araya gireyim.

• quote:

Tamam da arkadaş uyarmış zaten bende konudayım hani susmuşum dedim bu uyarma faslı gece yarısına kadar sürmeden araya gireyim.

Tamam neyse bu son mesajlar bu konuda yazacaklara en azından biraz fikir vermiş oldu
  • Her şey Türk 'e göre Türk için Türk tarafından.
  • quote:

quote:

Tamam neyse bu son mesajlar bu konuda yazacaklara en azından biraz fikir vermiş oldu

• Sayımız çoğalmış Tanrıya şükür dahada çoğalması dileğiyle.
  • Konuyu onayladım, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

Sayımız çoğalmış Tanrıya şükür dahada çoğalması dileğiyle.

daha da coğalacagız.

alakası ve adaletınden dolayı yonetıcımız kabuskaya tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTİ BUG

Sayımız çoğalmış Tanrıya şükür dahada çoğalması dileğiyle.

Daha da çoğalmak dileğiyle

Bu arada bende Sayın yöneticimiz Kabuskaya bize yardımlarından ve adalaetli davranışlarından dolayı çok teşekkür ederim.
  • Atatürk'e Hediye Edilen Bozkurt Heykeli
     Donanım Haber Türkçüler Otağı(600+ Türkçü Bu Otağıda)

Ağustos 1926 gecesi Türkiye'nin ''Bozkurt'' adlı yolcu gemisi, Fransız ''Lotus'' gemisi ile Ege Denizi'nde çarpışır. Bozkurt gemisi batar ve 8 Türk denizcisi boğularak ölür. Ertesi gün, İstanbul'a gelen Lotus gemisinin kaptanı tutuklanır ve Türk mahkemelerince 80 gün hapis cezasına çarptırılır. Lotus gemisinin kaptanının karşı çıkışları sonucu dava, Lahey Sürekli Adalet Divanı'na intikal eder. Lahey Sürekli Adalet Divanı, 7 Eylül 1927'de, Türkiye'nin hukuka aykırı davranmadığına karar verir. Bu kararla birlikte ''Geminin adı ve Türk milletinin milli simgesi, Türk özgürlük ve bağımsızlığının timsali olmasından ötürü'', Türk heyetine, Atatürk'e verilmek üzere tunçtan bir Bozkurt heykeli armağan edilir. Bu davadan dolayı, dönemin adalet bakanı Mahmut Esat'a, Atatürk tarafından Bozkurt soyadı verilmiştir.

Hatta küçük izcilere yavrukurt ismini bizzat kendisi taktı. Hakkında yazılan bazı kitaplarda kendisinden Bozkurt olarak bahsedildiğini biliyoruz... Bu belgelerden biri de Ankara Ulus’ta bulunan Atatürk heykelinin kaidesindeki bozkurt başıdır.

Atatürk Zamanında Basılan Bozkurt Resimli Para ve Pullar

Atatürk, kurduğu devletin Türk adı, Türk dili, Türk kültürü ile yaşamasını istemiştir. Bunun için Türk Milleti'nin sembolü olan Bozkurt'u, Türk devletinin parasına ve pullara bastırarak, Bozkurt adını her yerde kullanarak yeniden Türk kültürüne yerleşmesine öncülük etmiştir.

Onur GÜRMAN'ın Türkler adlı programından aldım arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıdemli Çavuş -- 12 Eylül 2012; 12:17:50 >

• Atatürk büyük bir Türk milliyetçisiydi.
  • Benim bu konuda bazı görüşlerim var. Yanlış anlaşılmamak için mümkün olduğunca basit ve anlaşılır biçimde açıklamaya
    çalışayım. Bunu da bir masal üzerinden açıklamaya çalışayım. Aşağıda anlatacaklarım eski bir Ezop masalıdır.

Masal şöyledir: Bir tüccar düşünün. Ege denizine açılmış gemisi mallar ve mürettebatıyla.
    Ticaret yapacaklar, o limandan eşya alıp başka bir limana eşya satacaklar, ekmeklerini kovalayacaklar. Para kazanacaklar.
    Günler günler denizde yolculuk yapıyorlar. Durumlar fena değil.
    Fakat bir gün Poseidon denizleri bir anda dalgalandırıyor ve güzelim Ege denizini cehenneme çeviriyor. Ortalık büyük dalgalarla
    ve fırtınalarla doluyor. Şimşekler yıldırımlar ortalığı kasıp kavuruyor ve gemi çok fena hasar görüyor. O hengamede bir kaç
    denizci telef oluyor. Gemi battı batacak..
    Fakat tüccar ilginç bir şey yapıyor. Bu eleman eğiliyor ve Zeus'a yalvarıyor: Yüce Zeus. Mallarımı ve denizcilerimi koru, bana bağışla!.
    Zeustan tık yok. Dahası Poseidon denizi iyice çekilmez bir hale getiriyor. Denizci yine yalvarıyor. Zeustan hala tık yok.
    Neden bilmem, bir süre sonra tüccar yine Zeus'a yalvarıyor: Yüce Zeus. Mallarımı ve denizcilerimi koru, bana bağışla!.
    Zeus en sonunda bir anda gürleyerek batmak üzere olan gemiye iniyor ve diyor ki:

-Ulan akılsız tosbağa. Deminden beri seni izliyorum. Kendi malını, gemini, denizcini korumak için, geminin batmaması için
    hiç bir şey yapmıyorsun, devirmişsin poponu boş boş bana yalvarıyorsun. Kafan mı iyi kulum senin? Sen önce bir gemini kurtarmaya
    çalış, bir uğraş, didin, sağa sola koş, elinden geleni bir yap, ondan sonra benden yardım dile (Buradaki üslup Ezop'a değil bana ait)

Neyse masal budur. Şimdi ben bunu niye anlattım? Hani diyoruz ya "Tanrı Türkü korusun ve yüceltsin" diye. Tabi korusun ve yüceltsin birader.
    Fakat boş boş oturup "Tanrı Türkü korusun ve yüceltsin" diye slogan kasarak Türk korunmuyor da yücelmiyor da be hacım!...
    Şimdi bana öyle geliyor ki, önce "Ben Türkü koruyacağım ve yücelteceğim" demek lazım gibi. Tanrıdan sonra medet ummak gerekiyor.

Nasıl mı? Bir durun açıklayayım:
    Şu bağlantıda bebek ölümleri oranlarına göre dünya ülkeleri sıralaması listesi bulunuyor:
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_infant_mortality_rate
    Bir bakın arkadaşlar dünyada kaçıncı sıradayız.

Şu bağlantıda ise okuryazarlık oranlarına göre dünya ülkeleri sıralaması listesi bulunuyor.
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_literacy_rate
    Bir bakın arkadaşlar dünyada kaçıncı sıradayız. Şimdi şunu diyebilirsiniz: Nüfus fazla. Bu kadar kişiyi okur yazar yapmak güç iş.
    E nüfusu senden kat be kat fazla olan Çin'de okur yazarlık oranı neden seninkinden daha fazla?

Şimdi bu Türklük nasıl korunacak ve yükselecek? Her halde şu listelerde daha iyi yerlere gelerek. Şimdi bana öyle geliyor ki
    "Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin" lafıyla bu listelerde pek de yükselemeyiz. Bu yüzden bana göre bir Türkçünün yapması
    gereken başlıca şey, slogan kasmaktan önce kendi sorunlarını görüp ÇÖZÜM ÜRETEBİLMEK gibi geliyor bana.
    Bilmem siz ne düşünürsünüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lath.Crusader -- 12 Eylül 2012; 13:19:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lath.Crusader

Benim bu konuda bazı görüşlerim var. Yanlış anlaşılmamak için mümkün olduğunca basit ve anlaşılır biçimde açıklamaya
    çalışayım. Bunu da bir masal üzerinden açıklamaya çalışayım. Aşağıda anlatacaklarım eski bir Ezop masalıdır.

Masal şöyledir: Bir tüccar düşünün. Ege denizine açılmış gemisi mallar ve mürettebatıyla.
    Ticaret yapacaklar, o limandan eşya alıp başka bir limana eşya satacaklar, ekmeklerini kovalayacaklar. Para kazanacaklar.
    Günler günler denizde yolculuk yapıyorlar. Durumlar fena değil.
    Fakat bir gün Poseidon denizleri bir anda dalgalandırıyor ve güzelim Ege denizini cehenneme çeviriyor. Ortalık büyük dalgalarla
    ve fırtınalarla doluyor. Şimşekler yıldırımlar ortalığı kasıp kavuruyor ve gemi çok fena hasar görüyor. O hengamede bir kaç
    denizci telef oluyor. Gemi battı batacak..
    Fakat tüccar ilginç bir şey yapıyor. Bu eleman eğiliyor ve Zeus'a yalvarıyor: Yüce Zeus. Mallarımı ve denizcilerimi koru, bana bağışla!.
    Zeustan tık yok. Dahası Poseidon denizi iyice çekilmez bir hale getiriyor. Denizci yine yalvarıyor. Zeustan hala tık yok.
    Neden bilmem, bir süre sonra tüccar yine Zeus'a yalvarıyor: Yüce Zeus. Mallarımı ve denizcilerimi koru, bana bağışla!.
    Zeus en sonunda bir anda gürleyerek batmak üzere olan gemiye iniyor ve diyor ki:

-Ulan akılsız tosbağa. Deminden beri seni izliyorum. Kendi malını, gemini, denizcini korumak için, geminin batmaması için
    hiç bir şey yapmıyorsun, devirmişsin poponu boş boş bana yalvarıyorsun. Kafan mı iyi kulum senin? Sen önce bir gemini kurtarmaya
    çalış, bir uğraş, didin, sağa sola koş, elinden geleni bir yap, ondan sonra benden yardım dile (Buradaki üslup Ezop'a değil bana ait)

Neyse masal budur. Şimdi ben bunu niye anlattım? Hani diyoruz ya "Tanrı Türkü korusun ve yüceltsin" diye. Tabi korusun ve yüceltsin birader.
    Fakat boş boş oturup "Tanrı Türkü korusun ve yüceltsin" diye slogan kasarak Türk korunmuyor da yücelmiyor da be hacım!...
    Şimdi bana öyle geliyor ki, önce "Ben Türkü koruyacağım ve yücelteceğim" demek lazım gibi. Tanrıdan sonra medet ummak gerekiyor.

Nasıl mı? Bir durun açıklayayım:
    Şu bağlantıda bebek ölümleri oranlarına göre dünya ülkeleri sıralaması listesi bulunuyor:
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_infant_mortality_rate
    Bir bakın arkadaşlar dünyada kaçıncı sıradayız.

Şu bağlantıda ise okuryazarlık oranlarına göre dünya ülkeleri sıralaması listesi bulunuyor.
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_literacy_rate
    Bir bakın arkadaşlar dünyada kaçıncı sıradayız. Şimdi şunu diyebilirsiniz: Nüfus fazla. Bu kadar kişiyi okur yazar yapmak güç iş.
    E nüfusu senden kat be kat fazla olan Çin'de okur yazarlık oranı neden seninkinden daha fazla?

Şimdi bu Türklük nasıl korunacak ve yükselecek? Her halde şu listelerde daha iyi yerlere gelerek. Şimdi bana öyle geliyor ki
    "Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin" lafıyla bu listelerde pek de yükselemeyiz. Bu yüzden bana göre bir Türkçünün yapması
    gereken başlıca şey, slogan kasmaktan önce kendi sorunlarını görüp ÇÖZÜM ÜRETEBİLMEK gibi geliyor bana.
    Bilmem siz ne düşünürsünüz.

Kesinlikle haklısın kardeşim, dua etmek inanmak tamam güzelde dediğin gibi ilk önce bir çalış sen, zaten genel olarak böyle bir sıkıntı var. adam çocuk yapıyor Allah yardım eder diyerek, böyle bir toplumun gelişmesi de bana pek kolay görünmüyor.

•  Donanım Haber Türkçüler Otağı(600+ Türkçü Bu Otağıda)
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.