Şimdi Ara

Silinsin (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
4
Favori
2.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an yazarken bile kararsızım hangi albüme oy versem diye. Ortada bir Morningrise gerçeği var. Black Rose Immortal şarkısından rahat bir albümlük riff çıkar. Melodik açıdan çok çok zengin bir albüm. Fakat olaya gelirsek bu bir prog yarışması. Morningrise progdan çok death metal bence. Bu görüş ne kadar doğru bilemiyorum. 6DOIT konsept olarak çok iyi. Tam bir prog metal. Morningrise mı 6DOIT mi diye sorsanız tereddütsüz Morningrise derim. Fakat bu soruyu bir prog yarışmasında sorarsanız 6DOIT derim. Madem sert albümler alacaktık Death - Symbolic neden almadık :))

Opeth: 1
    Dream Theater: 1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peace Sells..

Şu an yazarken bile kararsızım hangi albüme oy versem diye. Ortada bir Morningrise gerçeği var. Black Rose Immortal şarkısından rahat bir albümlük riff çıkar. Melodik açıdan çok çok zengin bir albüm. Fakat olaya gelirsek bu bir prog yarışması. Morningrise progdan çok death metal bence. Bu görüş ne kadar doğru bilemiyorum. 6DOIT konsept olarak çok iyi. Tam bir prog metal. Morningrise mı 6DOIT mi diye sorsanız tereddütsüz Morningrise derim. Fakat bu soruyu bir prog yarışmasında sorarsanız 6DOIT derim. Madem sert albümler alacaktık Death - Symbolic neden almadık :))

Opeth: 1

Bence yanlış düşünüyorsun ama senin kararın dostum.

Unutmadan, Morningrise'a gözüm kapalı 10/10, Six Degrees'e de 7/10 veririm diyeyim.

• The Philosopher kullanıcısına yanıt
    Morningrise fanboyu seni
    Şaka bir yana birinci albümünü merak ettim :)

• quote:

Morningrise fanboyu seni
    Şaka bir yana birinci albümünü merak ettim :)

Isis - Panopticon. Post-metal başyapıtıdır kendisi.

Bunada ben bayılıyorum moruk post rock

https://www.youtube.com/watch?v=9lfRy5ICvPA
    Post rock veya metal denilen şeyi daha önce ben mi duymadım ya da duydum da bilmiyor muyum?? İlgimi çekti şöyle bir kaç tane yollayın şarkı listesi sınav haftası bakalım

• Morningrise diyorum.

Opeth: 2
  • Peace Sells.. kullanıcısına yanıt
    Ne anlattıkları ile ilgili ufak notlar atarmısın albümlerin yanına dediğin gibi önemli.Atabiliyorsan tabi.
  • kerandia kullanıcısına yanıt
    Tabi ki atarım. Aklıma gelmemişti böyle bir şey söylediğin iyi oldu. Bu arada jüri de yoktun herhalde ilk mesaja ekleyeyim mi maksat üye listesi kalabalık gözüksün

• Peace Sells.. kullanıcısına yanıt
    Ekle de devamlılığım olmaz.

Oyumu da veriyim,Opeth'e veriyorum.

Bu oy verme nasıl oluyor böyle neye oy veriyorsak yazıyormuyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerandia -- 4 Ocak 2016; 21:57:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerandia

Ekle de devamlılığım olmaz.

Oyumu da veriyim,Opeth'e veriyorum.

Bu oy verme nasıl oluyor böyle neye oy veriyorsak yazıyormuyuz?

Evet yazıyoruz.
    Opeth: 3
    Dream Theater: 1 şeklinde yazarsak daha rahat olur. Diğer oy kullanacak arkadaşlar da skordan haberi olur

• Dream Theater'ı çok seven biri değilim, arada dinlerim, buradaki konserine falanda gittim ama beni çok saran bir grup değil açıkçası.Morningrise'ı ise baya severim, o yüzden hiç düşünmeden ben de Opeth diyorum;

Opeth 4
    DT 1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fingolfin. -- 4 Ocak 2016; 22:32:45 >
  • opeth : 4
    dt : 2
  • mhmtkyl17 kullanıcısına yanıt
    Aha geri dönüyoruz. Yeni maçı koymuyorum kalan oylar da gelsin bir :)

• Benim oyum da Opeth'e.
    Opeth:5

• quote:

Post rock veya metal denilen şeyi daha önce ben mi duymadım ya da duydum da bilmiyor muyum?? İlgimi çekti şöyle bir kaç tane yollayın şarkı listesi sınav haftası bakalım

Tabii.

Post Rock:

Explosions in the Sky - First Breath After Coma, The Only Moment We Were Alone, Your Hand in Mine, The Moon Is Down, Magic Hours
    Godspeed You! Black Emperor - İlk 2 albümleri ve ilk ep'leri komple şaheserdir. Şarkı ayırarak önermem mümkün değil. İlla bir tane söyle dersen Moya veya East Hastings derim.
    God Is an Astronaut - All Is Violent,All Is Bright, Fire Flies and Empty Skies, Suicide by Star, Forever Lost
    We Lost the Sea - A Gallant Gentleman, Bogatyri
    Hammock - Bu gruptan da şarkı önermek anlamsız, zira post rock/shoegaze arası bir şey yapıyorlar. Kenotic albümüne bak derim komple.

Post Metal:

Isis - Panopticon albümü komple, The Beginning and the End, False Light, Carry, Holy Tears, Dulcinea, Garden of Light, Hall of the Dead, Threshold of Tranformation
    Pelican - The Last Day of Winter, March to the Sea
    Solstafir - Lagnaetti, Otta, Non, Nattmal
    Cult of Luna - Somewhere Along the Highway albümü

Daha baya şey var ama başlangıç olarak bunları öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Philosopher -- 6 Ocak 2016; 18:33:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerandia

Bunada ben bayılıyorum moruk post rock

https://www.youtube.com/watch?v=9lfRy5ICvPA

İlk defa dinledim, gayet hoşmuş.
    Valla hiçbirini duymadım daha önce

• benim oyum Opeth'e Cidden çok sağlam bir albüm olmuş,Progresif ile Death Metal'in muhteşem bir sentezi... Mikael Akerfeld'in Brutal vokali,Cleani kadar sağlammış...
    albümde advent,the night and the silent water ve black rose immortal'ı çok beğendim...

Opeth:6
  • Arkada?lar kusura bakmayyn uzun süredir maç giremedim. Zaten adam akylly foruma bile girmiyorum synavlardan. Neyse yeni maçy koyalym. Hafta sonu geliyor rahat rahat dinleriz :))

Silinsin

Van der Graaf Generator - H to He, Who Am the Only One (1970)

Vs.

The Moody Blues - Days Of Future Passed (1967)

Silinsin

Pek bilindik de?iller ama ikisi de güzel albümler. Zaten biri Prog'un mihenk ta?laryndan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peace Sells.. -- 4 Şubat 2016; 14:37:38 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.