Şimdi Ara

Donanım haber neden tapatalk ta değil? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
4
Favori
20.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynen . ios dh uygulaması yapsak tadından yenmez
  • Cehaletimi bagislayin ama tapatAlk ne ??
  • Telefonlar icin gelistirilmis forum appi,bu uygulama ile forumlarda daha rahat gezebiliyorsunuz(ben gezemiyorum ama esas amaci bu)
  • tapatalk icin asp playground plugini yazilmasi gerekir, bunu da yapacak olan kisiler dh programcilari degil, asp playground yazarlari olmalidir, ya da tapatalk yazarlari olmali...simdi durup dururken dh programcilari sadece tapatalk icin neden yazsinki, daha sonra birde forumrunner icin yazarlar, daha bir de xxx icin.... dh programcilarinin asli gorevi onlar degildir... bilmem yaniliyormum
  • Mobil sürüm ile Tapatalk kıyaslanamaz. Tapatalkın kolaylığını mobil sürüm veremiyor.

Bence esas mesele reklam sanırım. Ama artık tapatalk ta da reklam olayı var.

Dolayısıyla geçmemek için bir gerekçe kalmadı.

Donanım haberin mevcut forum yapısı zaten elden geçirilmesi gereken bir durumda.5-10 yıl öncesinin teknoloji ve tasarımı gibi duruyor.
    Bu kadar kullanıcısı ve maddi değeri olan bir forumun bu halde olması ilginç.
    Ben donanımhabere ayda 50 kez giriyorsam bunun %95 i forum içindir. Ana sayfalarına nerdeyse hiç bakmıyorum.
    O zaman bu forum işine de el atılmalı ve modernleştirilmeli
  • açıkaçsı benim "forum" sitesinden tek beklentim olabildiğince basit olması. temiz bir arayüzle yazılanları okuyabilmeli ve cevap yazmalıyırm. öyle alacalı bulacalı bir arabirim beni gerçekten rahatsız ediyor.

Bana kalırsa tapatalk, vs.. gibi şeylerle uğraşmaktan ziyade donanımhaber mobil sürümünü biraz daha kullanıcı dostu yapabilir, en azından arabirimi, butonları vs. gibi elementleri daha mobil kullanım deneyimi açısından değerlendirip güncelleyebilir. mobil arayüzdeki birçok şey klavye-mouse ile kullanıma göre tasarlanmış arayüzün mobil cihaz ekranına küçültülmüş hali (örnek vermek gerekirse konu seçmak istediğinizde küçücük kelimelere parmağınızla tıklamaya çalışıyorsunuz, yada alıntı/değiştir gibi seçeneklerin olduğu bir dropdown menüsü mobil arayüz için güzel bir seçenek değil bana kalırsa..). Bir uygulamayı mouse ile kullanma ile parmak ile kullanmak arasında dağlar kadar fark var.

yada bunun yerine forumun altyapısı nasıldır çok bilgim yok ama altyapıyı komple adapte etmek yerine forum veritabanından mobil cihazlara (android/iphone farketmez) gerekli sorgulamaları yapıp cevabı gönderen/alan bir xml webservisi yazılabilir. bu bilgiyi işlemek içinde iphone/android uygulamaları geliştirmek bana daha kolay çok daha güzel olacak bir işlem gibi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 27 Kasım 2011; 15:14:24 >
  • ben bu soruyu yaklaşık 3 ay önce sordum gerek yok denildi

http://forum.donanimhaber.com/m_52508943/tm.htm

o zamanlar LG P503 (android 2.3 yüklü) kullanıyordum ve mobil sürümde zoom yapamadığımdan alıntılar sebebiyle çoğu yazıyı okumakta zorlanıyordum.

bana kalırsa tapatalk olmasa bile uygulama şeklinde hazırlanabilir ama yöneticilerin bu gibi uygulamalardan haberi bile yok, o zahmete girmekte istemiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wortexxx

ben bu soruyu yaklaşık 3 ay önce sordum gerek yok denildi

http://forum.donanimhaber.com/m_52508943/tm.htm

o zamanlar LG P503 (android 2.3 yüklü) kullanıyordum ve mobil sürümde zoom yapamadığımdan alıntılar sebebiyle çoğu yazıyı okumakta zorlanıyordum.

bana kalırsa tapatalk olmasa bile uygulama şeklinde hazırlanabilir ama yöneticilerin bu gibi uygulamalardan haberi bile yok, o zahmete girmekte istemiyorlar.

Bende 2.8" ekranlı Galaxy 551 kullanıyorum.
    Mobil sürümü okumak mümkün değil, font'lar BİT kadar çıkyor.
    Tam sürüm desen flashlar ve reklamlar yüzünden sayfalar açılmıyor, aşağı yukarı kaymıyor.
    Ya mobil sürüm iyileştirilmeli, ya da bir şekilde tapatalk kullanıma alınmalı.
    Tapatalk'ı beğenmeyenlerin çoğunun Tapatalk'ı KULLANMAYI beceremeyenler olduklarını düşünüyorum.

Ben Tapatalk üzerinden XDA'yı, ipmart'ı takip ediyorum.
    Gerek konu içi resimler, gerek alıntılama, gerekse arayüz açısından mobil sürümden kat be kat iyi durumda.
  • Tapatalk mobil platformlar için bir devrimdir ve Donanım Haber'in teknolojiyi yakından takip etmesi gerekir.
    Sonuçta; Sık Sık Güncellenen Haber Sitesi

Ya sloganınızı kaldırın, yada sloganınızın hakkını verin.
  • Evet mobil sürüm de çok güzel.

Ama an itibariyle 1 milyon kullanıcıyı gecmis bir uygulamanın icinde yer almamak dh gibi tr nin dev forum sitesine yakışmıyor. Asp imiş, playground mus, bunlar 15 yaşındaki cocuklar bu isleri yapıyorlar artık.

Adminler değil ama founder lar, sermaye paydaşları bu konuyu bir kontrol etmeli. En basit Google araması ile bile alt yapıyı tapatalk a geçirmemenin yanlış olduğunu göreceklerdir.

Saygılarımla,
  • Kesinlikle artık Tapatalk'a geçilmeli. Aslında bu forumun bile şu an sürümü 2.3 ama versiyon 3 te mevcut. Yani biraz kıpırdanma gerektiğini düşünüyorum.
  • ben hala tüm umudum ile DH'ın tapatalk'da yer alacğaı günü bekliyorum.
    Bu konudaki taleplerimizi daha "direkt" olarak yönetime iletme şansımız var mı acaba?
  • DH tapatalkta olmaz olamaz olmasin ..
    Ama appstoreda görmeyi çok isteriz
  • tablet versiyonu unutmayalım arkadaşlar bence oldukça başarılı mobil versiyona göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevyMan

DH tapatalkta olmaz olamaz olmasin ..
    Ama appstoreda görmeyi çok isteriz

Ben şu anda hem Galaxy TAB P1000 (Android), hem Galaxy i5510 (android), hem iPhone 4S hem de iPhone3G kullanıyorum dönüşümlü olarak.

GTAB'da mobil sürüm işimi görüyor.
    İphone'larda da problem yok,
    ama "küçük" ekranlı android telefonlarda mobil sürüm tam bir işkence !!!

çünkü "zoom" yapılamıyor, font büyütülemiyor.

Full sürüm'de de aşırı reklam, sabit konu v.b. olduğu için kullanım çok zor oluyor.

Aslında belki, mobil sürümün "zoom"a izin vermesi bile problemimizi axaltabilir.

Bence
    DH Forum

hem iOS'lar için Safari veya başka browser'ların sunduğu imkanlardan fazlasını sunan bir uygulama ile appstore'da,
    hem de TAPATALK veya benzeri bir platformda

VAR OLMALI.
  • Açıkçası Donanımhaberin forum uygulamasını tapatalk haricinde kendisinin yapmasının bile 2-3 aydan fazla sürmyerceği düşüncesindeyim. o kadarda büyütülecek bir proje değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

quote:

Orijinalden alıntı: Beholder

Mobile versiyon androidde düzgün çalışmıyor.

farketmez

+1 olsada versem şuralarda bir yerde güldürdü.
  • Mobil sürüm güzel. Fakat tapatalk'a dahil olunması tapatalk kullanıcıları için güzel olur düşüncesindeyim. İlk sayfadaki sebebi okudum fakat o günden bu güne değişen bir şey olmadı mi uyumluluk konusunda?
  • Mobil sürümde bir sorunum yok. Xpreia neo v kullanıyorum ve 3.7 ekran çok yeterli oluyor.

Ancak farklı forumlari tek elden takip etmek daha rahat olurdu. Tapatalki kullanmayanlar yada haberi bile olmayanlar arada salata niyetine giriyor onu da anlamadım, sen memnunsan devam edersin, mobille. Zaten sadece burayı takip edenlere hitap etmiyor. 3-4 forumu outlook gibi takip edebilmek güzel olurdu.

Olmadı bi app olsa bari. Biri favori konuma bişi yazınca tık beni uyarsa.
  • DH'nin bu forum altyapısını bırakıp teknolojiye ayak uydurması lazım, gerçekten herşey biribiri içine girmiş durumda, ne estetik ne kullanım kolaylığı.

Tapatalk olmadan forum okumak işkence, kullanamayanlar laf atmasın. Tapatalk devrim tadında bir yeniliktir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.